Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox - suvozačev sic  (Posjeta: 667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Aerox - suvozačev sic
« : 23 Svibanj, 2012, 16:22:44 »
Čitam ovu temu:

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,39178.msg567059.html#msg567059

... mislim si jeb#te, izmislili su 100 načina kak srediti zadnji sic aeroxa da bude ljepši, te poklopac, te spojene plastike, itd, itd.

Ali niko nije napravio sic na kojem bi se suvozač stvarno mogao voziti. Ja vjerujem da ima puno picolovaca ovdje sa Aeroxima ali kako nikad niste razmišljali o omekšavanju istoga? Nemojte sad molim vas sa onim "cure vole tvrdo" i slično jer cure stvarno vole tvrdo ali u određenim situacijama i u određenim djelovima tijela što ne bih sad u detalje. Vidio sam par fuš metoda, neko je uzeo kožu i "pokrio" cijeli sic, jedino je rupu za rezervoar ostavio a šerafi su ispod  :redface:

Ajde čuneri, ideje!!!  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Aerox - suvozačev sic
« Odgovori #1 : 23 Svibanj, 2012, 16:35:23 »
izvedivo ali tesko, nemoze to bit lijepo i jos da se sjedi na tome, il jedno il drugo nemoze sve :dontknow:


evo to je moje misjenje  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
Odg: Aerox - suvozačev sic
« Odgovori #2 : 23 Svibanj, 2012, 16:39:53 »
pomalo zajeban postupak ali bi se dao izvest...
npr. original spužvu se izreže tj spusti ko kad glavu spuštate ...i umjesto toga se ubaci spužva ona koja ide  u sjedala i fino u kožu onako ljepo sve ..i također napravit mali cep di je inaće ćep od goriva tak kad ideš tankat skineš cep taj kožni ..otkljuaćaš ovaj ..natankaš vratiš i nema rupe sve glatko 

Offline Veljo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Yamaha aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Matisse
  • MojSetup: Nema kita
  • MojSpuh: Leovince ZX
Odg: Aerox - suvozačev sic
« Odgovori #3 : 24 Svibanj, 2012, 09:06:47 »
Hi,

Bio ja kod jednog majstora sa istim problemom. Ali ja sam htio da mi produži originalni sic (vozački) skroz do kraja suvozačkog da se mogu i pomaknut malo s riti unazad. Uglavnom rekao je da je sve izvedivo i da će mi on sve fino naspužvat i istapecirat, samo da mu donesem konstrukciju.  :drunken_smilie:
I tu sam stao za sad, još izmišljam kako bi i da li bi to sve napravio.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - suvozačev sic
« Odgovori #4 : 24 Svibanj, 2012, 09:47:40 »
Hi,

Bio ja kod jednog majstora sa istim problemom. Ali ja sam htio da mi produži originalni sic (vozački) skroz do kraja suvozačkog da se mogu i pomaknut malo s riti unazad. Uglavnom rekao je da je sve izvedivo i da će mi on sve fino naspužvat i istapecirat, samo da mu donesem konstrukciju.  :drunken_smilie:
I tu sam stao za sad, još izmišljam kako bi i da li bi to sve napravio.


MAJSTORE! Pa kak se toga nitko nije sjetio  :toothy11:  

Prvo da se nadovežem na ovo:


original spužvu se izreže tj spusti ko kad glavu spuštate ...


Ja mislim da je na dnu one postojeće spužvice plastika debljine cca 5-6 mm i da se ta spužva samo postruže sa te plastike. Ako me dobro sjećanje služi, ipak je to 2 godine kolko nemam aeroxa  :toothy3:

E sad dalje: ta plastika bi se mogla bez problema spojiti sa plastikom glavnog sica kod plastičara i onda staviti spužvu i sve zajedno tapicirati u kožu. Bilo bi tu prije svega pripasivanja, ali ono što je još bitno je da se stave nekakvi gumeni komadi koji bi se pričvrstili ispod suvozačevog sica na koje bi "sjedao" dio sica za suvozača. U tom slučaju bi bilo lakše izvedivo napraviti samo veliku rupu za rezervoar jer nebi trebalo trošiti živce na rupe za šerafe koji drže bočne plastike, a jedini problem je onda pričvrstiti bočne plastike na ramu... ali tu nebi trebalo biti puno problema  :laughing7: I to bi čak i solidno izgledalo.

Čak se i ne mora staviti rupa za rezervar kad se ionako može sic dići  :frajer:

Ja da sam na mjestu nekoga ko ima viziju kako to napraviti bi se počeo profesionalno baviti sa time i dobro zarađivati  :binkybaby: Al j#biga... mogu samo ideju dati  :headbang:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Veljo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Yamaha aerox
  • Moja Kaciga: Airoh Matisse
  • MojSetup: Nema kita
  • MojSpuh: Leovince ZX
Odg: Aerox - suvozačev sic
« Odgovori #5 : 24 Svibanj, 2012, 11:11:59 »



E sad dalje: ta plastika bi se mogla bez problema spojiti sa plastikom glavnog sica kod plastičara i onda staviti spužvu i sve zajedno tapicirati u kožu. Bilo bi tu prije svega pripasivanja, ali ono što je još bitno je da se stave nekakvi gumeni komadi koji bi se pričvrstili ispod suvozačevog sica na koje bi "sjedao" dio sica za suvozača. U tom slučaju bi bilo lakše izvedivo napraviti samo veliku rupu za rezervoar jer nebi trebalo trošiti živce na rupe za šerafe koji drže bočne plastike, a jedini problem je onda pričvrstiti bočne plastike na ramu... ali tu nebi trebalo biti puno problema  :laughing7: I to bi čak i solidno izgledalo.

Čak se i ne mora staviti rupa za rezervar kad se ionako može sic dići  :frajer:

Ja da sam na mjestu nekoga ko ima viziju kako to napraviti bi se počeo profesionalno baviti sa time i dobro zarađivati  :binkybaby: Al j#biga... mogu samo ideju dati  :headbang:

Upravo to!!!

Imam ja viziju, financije bi se našle, ali vremena je malo... Možda kroz koji mjesec ili po zimi se bacim na izradu konstrukcije. Ako se uopće odlučim na to, bit će slike i tako to...