Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?  (Posjeta: 17768 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« : 16 Svibanj, 2012, 17:58:46 »
Samo da upozorim ekipu da neuzimaju kopije sa eBaya tipa raybanke, starke, raznu dizajnersku fejk robu, torbice i sl., satove(IceWatch) i sve ostalo što je kopija jer od nove godine je naša carina malo pooštrila pregled, i znam za par vrlo gadnih slučajeva u kojemu se ekipa našla. Odnosno, u najboljem slučaju, ako vas uhvate, samo uništavanje robe je 700kn, i onda tu stane, a i nemora jer vam mogu svašta još nakalamit ako se baš vi sviđate firmi odnosno njenim pravnicima čiju ste robu kao kupili, a niste jer ste kupili kopije od nekog kineza. Što je najgore, opravdanja tipa "Zašto i kako se to onda prodaje na eBayu" neprolaze.



Post je malo za poplašit, al uglavnom, pazite što kupujete jer stvarno od nove godine ima dosta ovakvih slučajeva, što na forumima raznim, a dio sam čuo i ovako iz prve ruke i vjerujte, kazne nisu male.


lp

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #1 : 16 Svibanj, 2012, 18:11:51 »
oduvjek je to i bilo samo sad oce li bas otvoriti tvoj paket (ne otvaraju uvijek sve) i nac kopiju jbg.. i sto je najgore nece te svaki carinik iz*ebat s tim, opet ak naletis na nekog ko je imao los dan taj ce se iskalit na tebi.. :D to ti je  ko u skoli imao sam profesore koji jedan dan vole sve a drugi dan dolaze ljuti, deru se na sve zive i naravno kolce sve.. :D a sutra su opet super.. :)

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #2 : 16 Svibanj, 2012, 18:16:35 »
Bilo je oduvijek na papiru, al su se od nove godine počela dešavat sra***. O tome se radi i zato sam napisao da se pripazi što se naručuje i koliko.   :icon_thumright:

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #3 : 16 Svibanj, 2012, 18:19:27 »
Bilo je oduvijek na papiru, al su se od nove godine počela dešavat sra***. O tome se radi i zato sam napisao da se pripazi što se naručuje i koliko.   :icon_thumright:

Mora se nekako puniti blagajna.. :D drzava svve manje para ima a sve vise treba! :P

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #4 : 16 Svibanj, 2012, 18:31:42 »
pa recimo npr ja kupim majicu sve pise oke npr fox racing ovo ono i kak oni skuze da je kopija ?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #5 : 16 Svibanj, 2012, 18:34:51 »
nikako, misli se na poznate marke i robu za velike mase

ovo ostalo ne bitno, je ne bitno  :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline darac_os

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #6 : 16 Svibanj, 2012, 18:37:14 »
pa recimo npr ja kupim majicu sve pise oke npr fox racing ovo ono i kak oni skuze da je kopija ?

Mozda naletis na carinika koji nosi original fox racing majicu i skonta da to nije ko njegova... hahhahaha :D

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #7 : 16 Svibanj, 2012, 19:18:58 »
Kak prepoznat kaj je kopija a kaj ne?
Samo po cijeni ili ima još neka shema

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #8 : 16 Svibanj, 2012, 19:28:17 »
Samo da upozorim ekipu da neuzimaju kopije sa eBaya tipa raybanke, starke, raznu dizajnersku fejk robu, torbice i sl., satove(IceWatch) i sve ostalo što je kopija jer od nove godine je naša carina malo pooštrila pregled, i znam za par vrlo gadnih slučajeva u kojemu se ekipa našla. Odnosno, u najboljem slučaju, ako vas uhvate, samo uništavanje robe je 700kn, i onda tu stane, a i nemora jer vam mogu svašta još nakalamit ako se baš vi sviđate firmi odnosno njenim pravnicima čiju ste robu kao kupili, a niste jer ste kupili kopije od nekog kineza. Što je najgore, opravdanja tipa "Zašto i kako se to onda prodaje na eBayu" neprolaze.



Post je malo za poplašit, al uglavnom, pazite što kupujete jer stvarno od nove godine ima dosta ovakvih slučajeva, što na forumima raznim, a dio sam čuo i ovako iz prve ruke i vjerujte, kazne nisu male.


lp

Neka,sere mi se vise od fake g-shockova i ostale robe ,mobitela i ostalih gluposti.
Jos mi se vise smuci kad to uvaljuju pod originale i varaju jadne ljude.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4269
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #9 : 16 Svibanj, 2012, 19:28:59 »
lol, dignes tuzbu, jer si ti mislio da je original xD

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #10 : 16 Svibanj, 2012, 19:31:42 »
sve ukupne vrijednosti do 200 kn, izvuzev alkohola i duhana smatra se robom niske vrijednosti, i ide bez carine i bez icega. i, kako on moze znat da je nesto kopija??? i kao ja mogu znat da sam kupio kopiju,ako je kopija, a tvrdi da je oriđiđi???

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #11 : 16 Svibanj, 2012, 19:35:33 »
mislim da ne bi trebali zajebavat vec ak narucis jedne naocale,ali kad ih je 15 komada onda je problem

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #12 : 16 Svibanj, 2012, 19:36:39 »
meni uskoro stiže par ice watchova,pa se nadam da nebude problema...iako je vrijednost oko 250 kn :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #13 : 16 Svibanj, 2012, 19:37:00 »
lol, dignes tuzbu, jer si ti mislio da je original xD

Da,privatnu tuzbu koju platim 2500kn da bi dobio npr 500-600kn  :icon_thumright:
Cak ni policija ne reagira na prevaru ispod 1000kn.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #14 : 16 Svibanj, 2012, 20:14:39 »
lol, dignes tuzbu, jer si ti mislio da je original xD

Tužbu protiv koga? Kad naručiš neku robu, ti si i uvoznik iste i s tim odgovaraš za istu. Sve je to jednostavno, crno na bijelo s gledišta carine.


sve ukupne vrijednosti do 200 kn, izvuzev alkohola i duhana smatra se robom niske vrijednosti, i ide bez carine i bez icega. i, kako on moze znat da je nesto kopija??? i kao ja mogu znat da sam kupio kopiju,ako je kopija, a tvrdi da je oriđiđi???


Kao prvo, nije 200 već 160kn i to skupa s poštarinom. Kao drugo, nema veze uopće vrijednost robe koja tebi dolazi, može biti i 10kn. Ako se radi o kopiji, možeš nahebat ako naletiš na pravog carinika. S tim, da isto tako, ako ste nešto naručili do tih 160kn vrijednosti, nije pravilo da vam to nezavrši na carini na pregledu  :icon_biggrin:



Da se razumijemo, nemam ja ništa protiv nikoga i nema potrebe za dizanjem tenzija. Ja sam samo htio upozoriti ljude na moguće pi*darije ako vas uhvate.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #15 : 16 Svibanj, 2012, 20:19:10 »
Tužbu protiv koga? Kad naručiš neku robu, ti si i uvoznik iste i s tim odgovaraš za istu. Sve je to jednostavno, crno na bijelo s gledišta carine.


To je bilo vezano uz preprodavace u RH. Znaci rekao sam da je red da se stane na kraj npr kopijama g-shock satova koje pojedinci prodaju pod originale a narucuju sa e-baya. Pricao sam o tuzbi protiv osobe u Rh koja ti podvali kopiju pod original.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #16 : 16 Svibanj, 2012, 20:23:40 »
Tužbu protiv koga? Kad naručiš neku robu, ti si i uvoznik iste i s tim odgovaraš za istu. Sve je to jednostavno, crno na bijelo s gledišta carine.



Kao prvo, nije 200 već 160kn i to skupa s poštarinom. Kao drugo, nema veze uopće vrijednost robe koja tebi dolazi, može biti i 10kn. Ako se radi o kopiji, možeš nahebat ako naletiš na pravog carinika. S tim, da isto tako, ako ste nešto naručili do tih 160kn vrijednosti, nije pravilo da vam to nezavrši na carini na pregledu  :icon_biggrin:



Da se razumijemo, nemam ja ništa protiv nikoga i nema potrebe za dizanjem tenzija. Ja sam samo htio upozoriti ljude na moguće pi*darije ako vas uhvate.

OK, 160 je, kako on moze znati da je kopija? da li on ima znanja da moze znati kako izgleda kopija? ima li on vremena ici po uputama ili necemu i traziti sad da li je to kopija ili nije? nema to smisla kad se radi po komad-dva-tri, druga je stvar da se ufuravaju kamioni robe i cega ne. neka se tuzi proizvodjac, sta ce mene kupca, po tebi "uvoznika", za sebe sto uvozim hebat, ako je to meni prikazano da nije kopija i da je original!!!???

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #17 : 16 Svibanj, 2012, 20:29:10 »
OK, 160 je, kako on moze znati da je kopija? da li on ima znanja da moze znati kako izgleda kopija? ima li on vremena ici po uputama ili necemu i traziti sad da li je to kopija ili nije? nema to smisla kad se radi po komad-dva-tri, druga je stvar da se ufuravaju kamioni robe i cega ne. neka se tuzi proizvodjac, sta ce mene kupca, po tebi "uvoznika", za sebe sto uvozim hebat, ako je to meni prikazano da nije kopija i da je original!!!???

Mislim da je najveci problem u nama sto mislimo da su svi glupi pogotovo policajci i carinici  :dontknow:
Uce njih kako otkrit kopije budi ti bez brige

Evo ti primjer kako to ide  ;D

http://www.jutarnji.hr/laznjak-od-80-kuna-uzeli-su-carinici--sad-ga-moras-unistiti--a-to-kosta-300-eura/904240/

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #18 : 16 Svibanj, 2012, 20:31:45 »
Ja ti samo kažem da ima ljudi koji su najebali zbog jedne torbice i naočala. Mislim da je naivno misliti da su carinici sisali vesla i da su tupi, pogotovo u današnje vrijeme neta i svega.
Al eto kad već inzistiraš, recimo primjer: kupiš rayban naočale po sporckoj cijeni i sad to sve ljepo spakirano dođe na carinu i lik vidi na kuverti piše redovito "Gift", vrijednost 5$ a unutra original rayban aviatorice. Još dobiješ i kopirani certifikat da su original.

Razumiješ što ti hoću reći.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4269
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: eBay kopije/falš roba sa fejsa - Šta ovo znači?
« Odgovori #19 : 16 Svibanj, 2012, 20:35:32 »
hahah, koja je to gamad, ne verujem xD Ubijao bi ih zlicom  :icon_biggrin: