Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Veceras maloprije.. mrtav  (Posjeta: 9147 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #20 : 02 Svibanj, 2008, 15:56:39 »
meni se dogodila slicna situacija, al kod mene je palio i vozio, al nisu ni svijetla radila, ni km/h sat, ma nista, i promjenio sam jedno 20 tih osiguraca i cim das kontakt svaki pregori, na kraju sam skuzio da sam ostetio jedni zicu sto ide iz magneta, nju ponovo izoliro, i sljaka ko lud.  :icon_thumright:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline baotian500

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 387
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb(rakov potok)
  • Moj Skuter: piaggio free
  • MojSetup: serijala...
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #21 : 02 Svibanj, 2008, 17:08:17 »
a to je nes na paljenju sto posto,jer da je cdi,onda bi imao svu struju,i dao bi se verglat,al nebi upalio.
malossi fly clutch,zuti federi,zuti centralni,
polini 8.4g role

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #22 : 18 Svibanj, 2008, 23:23:18 »
da pitam kad sam ju vec otvorio davno. opet bed s vxrom stvarno mi ga dosta .. ima svjetla al nece palit. truba ne radi i nece verglat. akumulator 5..svi osiguraci citavi. svi jackovi spojeni. sve radi osim da zavergla  :icon_scratch:

jucer navecer radio danas ga probo bez veze zaverglat a on 0

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #23 : 19 Svibanj, 2008, 01:41:54 »
Ispod desne plastike imas crveni debeli kabel sto ide sa akumlatora i skini sa anlansera isti takvi i spoji ih direkt. Znaci totalno preskaces kontakt i sve pa pogledaj jeli do anlansera.
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #24 : 19 Svibanj, 2008, 08:03:35 »
moguče da anlaser zgorio pa kad stisneš gumb popapa svu struju.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Grozni

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Shiver 750
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #25 : 19 Svibanj, 2008, 09:55:40 »
na 4t motoru puca kad paljenje nije uskladeno sa taktom, i ako se zanemari moze doc do velke havarije motora, pocevsi od letecih lezajeva do ventila i nadalje. Razlog moze bit cak i relej od zmigavaca, jer ak se makina tolko zagrijala neki od releja blizu hladanjaka il nekog vruceg djela motora i u releju se stvori malo vlage iz cista mira iako je tvornicki izoliran. Naravno to ne iskljucuje sve ostale mogucnosti koje je ekipa navela.

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #26 : 21 Svibanj, 2008, 17:10:29 »
neznam opce nemam volje dirat po njemu više. skino sam ono smeče crveno sa anlasera i spojio na drugi anlaser (od baotiana jednog)-ništa 
 
a ovo od Hinjavca ?? kak bi ih trebo spojit kad imaju izolaciju -jedino rezat izolaciju i opet je to samo jedna žica koja ide do anlasera(crvena) 

i di se nalazi relej od zmigavaca na vxru
truba isto neradi -s cim je ona povezana da neradi
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2008, 17:14:37 Aleksandar »

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #27 : 21 Svibanj, 2008, 17:40:03 »
neznam opce nemam volje dirat po njemu više. skino sam ono smeče crveno sa anlasera i spojio na drugi anlaser (od baotiana jednog)-ništa 
 
a ovo od Hinjavca ?? kak bi ih trebo spojit kad imaju izolaciju -jedino rezat izolaciju i opet je to samo jedna žica koja ide do anlasera(crvena) 

i di se nalazi relej od zmigavaca na vxru
truba isto neradi -s cim je ona povezana da neradi

si pogledo one osiguraće kod akumulatora da nisu oni riknuli??
kad oni riknu onda neće vrtit anlaser

i automat od anlasera si pogledo?? jel radi?

a relej od žmigavaca ti je sprijeda iznad ona 4 osigurača
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #28 : 21 Svibanj, 2008, 17:49:05 »
svi osiguraci su citavi,sve sam ih pregledo.  aha, dakle to je relej od zmigavaca naprijed-

kako da provjerim dal radi relej zmigavaca?
kako da provjerim dal radi relej anlasera i gdje se nalazi?

struja mi je stran pojam tak da uvijek problemi s njom...

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #29 : 21 Svibanj, 2008, 17:59:11 »
svi osiguraci su citavi,sve sam ih pregledo.  aha, dakle to je relej od zmigavaca naprijed-

kako da provjerim dal radi relej zmigavaca?
kako da provjerim dal radi relej anlasera i gdje se nalazi?

struja mi je stran pojam tak da uvijek problemi s njom...

sad za relej od žmigavaca neznam, on bi trebao škljockati ako je ispravan dok su upaljeni žmigavci
a ovaj od anlasera, na žicu koja ide iz njega do anlasera spoji mjerni instrument i kad stisneš tipku za paljenje na toj žici bi trebalo bit struje
i onda isto provjeri onu tanku jel dobije struju kad stisneš gumb za palit ga, a ona druga crvena uvijek ima štroma
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #30 : 21 Svibanj, 2008, 18:05:04 »
di se taj relej anlasera nalazi .. probat cu poslje sta bude bude

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #31 : 21 Svibanj, 2008, 18:43:56 »
di se taj relej anlasera nalazi .. probat cu poslje sta bude bude

evo ga



na onu tanku zelenu ti dolazi struja kad stisneš gumb za palit pa nju prvo provjeri jel ak ona neradi onda neće ni relej cijeli
ak ona radi, i dok stisneš gumb za palit i nema struje na debeloj crvenoj onda nevalja relej

znaći 4 žice su na njemu, 1 debela crvena ide s akumulatora i pod stalnom je strujom, druga debela crvena dobije struju kad pališ skuter i ona ide u anlaser, tanka zelena daje ''signal'' releju da se uključi, tj. da pusti struju s one prve debele crvene na drugu, a ona tanka crna je masa ja mislim
drugo nema šta bit
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2008, 18:45:45 Jandro »
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #32 : 21 Svibanj, 2008, 19:02:23 »
e fala to me zanimalo  :icon_thumright:

a truba? s cim ona ima veze ? to cu ja ljepo nekom elektricaru nek on provjeri di ima struje a di nema jer ovak moze bit relej moze bit anlaser mozda cdi ..  :frajer:

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #33 : 21 Svibanj, 2008, 19:20:08 »
e fala to me zanimalo  :icon_thumright:

a truba? s cim ona ima veze ? to cu ja ljepo nekom elektricaru nek on provjeri di ima struje a di nema jer ovak moze bit relej moze bit anlaser mozda cdi ..  :frajer:

ak je cdi onda bi trebala blicat ona lampica gore u satovima??

kak se ona ponaša?? ak zablica par puta i ugasi se onda je ok
ak je nekak drukćije onda cdi zeza
al opet zbog cdi-a nemože da nevergla

provjeri sam, prvo vidi tu lampicu prije nego išta kreneš rastavljat
pa ak je ok tu, onda relej od anlasera i ak je tamo sve ok onda je anlaser
a truba nejde preko nićega, ona ide samo prekidača , kad ga stisneš da joj štroma i ona kmeći  ;D
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2008, 19:22:18 Jandro »
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #34 : 21 Svibanj, 2008, 19:25:01 »
meni ta lampica opce ne blinka više ni dok je ugasen nit nis.. vec duze vrijeme  :laughing6:
nije nikad srala sto se tice paljenja i toga..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #35 : 21 Svibanj, 2008, 22:52:15 »
ajde od pametnih-kako provjeriti dal radi relej anlasera ,i kako provlerit dal anlaser radi.    Za anlaser sam gledao kako je Hinjavac rekao al ne razumijem kako da skinem crveni kabl s anlasera i spojim s akumulatorom??  U tom slucaju opce onda nebude bilo fizickog kontakta izmedu akumulatora i anlasera tak da nerazumijem kako moze zaverglat?

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #36 : 21 Svibanj, 2008, 23:14:38 »
ajde od pametnih-kako provjeriti dal radi relej anlasera ,i kako provlerit dal anlaser radi.    Za anlaser sam gledao kako je Hinjavac rekao al ne razumijem kako da skinem crveni kabl s anlasera i spojim s akumulatorom??  U tom slucaju opce onda nebude bilo fizickog kontakta izmedu akumulatora i anlasera tak da nerazumijem kako moze zaverglat?

skini onu crnu gumicu s anlasera i uzmi start kablove i spoji jedan kraj na + na akumulatoru, a drugi kraj na taj dio kod anlasera gdje si skinuo tu gumu
masu nemoraš nigdje spajat
nespajaš taj kabal s anlasera na akumulator jel je on već spojen na akumulator preko releja nego spajaš s kablom direkt anlaser s akumulatorom

a relej provjeriš kak sam ti rekao
zelenu tanku spoji na akumulator il negdje il jednostavno stisni gumb za paljenje i provjeri jel ona druga debela koja ide kod anlasera dobila struju
ta zelena sam uključuje relej da on propusti struju do anlasera
ak si i gledo, dok se onaj alarm od c-moda spaja od njega jedna žica ide na tu zelenu na releju anlasera tak da se može palit na daljinski skuter
a zelenu isto provjeriš jel dobije struju kad ideš palit skuter
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2008, 23:18:31 Jandro »
..::4T Powaa::..

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #37 : 21 Svibanj, 2008, 23:38:40 »
anlaser radi. spojio zaiskrilo prvo pa se usro lol pa opet spojio i zavrtio je bez beda. jos bi trebalo preispitat cdi i relej
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2008, 00:15:18 Aleksandar »

Offline Grozni

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 147
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Shiver 750
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #38 : 22 Svibanj, 2008, 00:25:10 »
Svi releji bi se trebali spajat na jackove tj. stopice, a kak provjerit dal radi. Ak imas unimer onda s njim ak nemas onda moras spojit na izlaz neku zaruljicu koja ce ti dat do znanja da je relej prabacio tj da propusta. Jer nemora znacit da relej radi ak skljoca. Relej od zmigavaca je termicki, sto znaci da ce on kod propustanja struje automatski (kad se bimetal zagrije) iskljucit. A od anlasera ti je isti ko i za svjetla, tocnije ima isti princip rada. samo moras pazit kad probavas da ga ne pretjeras, dosta je da ga kvrcnes sa zicom na 1 sec i vidis dal radi. probavaj sa strujom direkt iz akomulatora. i ak imas vlazni akomulator pogledaj dal se pjeni kad koristis struju iz njega il ak ga punis. nemoj si sam posvjetljavat sa plamenom jer ces odletit u zrak.
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2008, 00:31:31 Grozni »

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Veceras maloprije.. mrtav
« Odgovori #39 : 22 Svibanj, 2008, 00:31:12 »
provjerit cu sutra prekidac . bravica radi jer kad se okrene kljuc,i svijetla se upale dakle šljaka brava .  :frajer: