Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: grije se yamaha aerox 50  (Posjeta: 4077 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
grije se yamaha aerox 50
« : 06 Svibanj, 2012, 19:00:25 »
pozdrav molio bih za koji savijet,kupio sam yamahu aerox 2008 sa 3000km ,sve je ok kao nova je ,nedavno sam dao majstoru skuter na servis i skidanje blokada, skinuo je blokadu s variomata, prerezao slijepo crijevo ,i ono gumeno crijevo zablindirao i povario auspuh,te kaze da je na auspuhu na izlazu bio polumjesec koji je isto skinuo, skuter 40posto bolje ubrzava i navuce preko 80km po satu, ali evo nakon prijedenih 200tinjak km vozim se u jaci vjetar oko 60 do 70 i nakon 5km upali mi se lampica od temperature.  idem kasnije doma niz vjetar i onda ga tjeram koliko ide i nist sve ok, danas opet indenticno vrijeme i opet mi se uz vjetar upalila kontrolka. hladnjak je vruc pumpa radi ,pregledao sam jer sam sva crijeva raskopao da vidim dali je nesto zastopano,jedino je isla voda tesko kroz motor,ali po meni mislim da je to ok jer je voda hladna te se termostat zatvarao, a da nevalja mislim da mi nebi cijeli kiler bio vruc. eto ja sam detaljno opisao a sad dali tko zna sto bi moglo biti jer ja neznam?{$default_huh_smiley}{$default_huh_smiley}{$default_huh_smiley}{$default_huh_smiley}?? hvala na pomoci

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #1 : 06 Svibanj, 2012, 19:35:13 »
Kad ti se digne temp tako na punom gasu stani pa skini svjecicu. Zapravo pogledaj ju sad  :icon_thumright:
Ako je bijela treba ti veca dizna nakon skidanja/rezanja tih svih blokada.

I,nemoj se vozit prije nego stavis diznu vecu za par brojeva. Ima ih svugdje(ako je dellortokarb ) i od 15-30kn je komad.
« Zadnja izmjena: 06 Svibanj, 2012, 19:39:32 marin-w »

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #2 : 06 Svibanj, 2012, 19:48:49 »
to je onda neka obrnuta situacija, jer ako ides u vjetar bolje bi se trebao hladit zbog jaceg strujnja vjetra u kiler

mozda inas malo tekućine u sistemu ili trebas vecu diznu  :dontknow:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #3 : 06 Svibanj, 2012, 20:53:05 »
jesi li provjeravao kolicinu rashladne tekucine???

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #4 : 06 Svibanj, 2012, 23:29:37 »
bilo je antifriza pun, i napisao sam da sam sva crijeva otpajao i sa slauhom ispirao i sva su protocna ,i opet ulio antifriz,danas sam opet isao u famozni vjetar i nije se upalila kontrolka ,a sad ga j..  budem vidio kako ce dalje biti, ako se opet bude zagrijala bezveze onda cu pogledati svijecicu odmah kakva je, a dali mi mozete pojasniti ta dizna zasto veci broj ,i koji bih trebao staviti,ako bude serkala, zao mi je kopat kad je sve ok dobro ide i tko vjerovao tko ne potrosnja mi je dvaputa sam testirao i obadva puta mi je izmedu 2,5-2,8 potrosnja sto mi je i vise nego dobro

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #5 : 06 Svibanj, 2012, 23:31:59 »
s takvom potrosnjom vjerojatno trebas vecu diznu jer jos nisam cuo za minarelli koji trosi ispod 3 litre

veca dizna se stavlja jer kad si maknuo blokade i sve druge gluposti motor bolje vuce a odma mu treba i malo vise goriva tako da vjerujem da ti je svijećica bijele boje zbog siromasne smjese
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #6 : 06 Svibanj, 2012, 23:36:28 »
s takvom potrosnjom vjerojatno trebas vecu diznu jer jos nisam cuo za minarelli koji trosi ispod 3 litre

veca dizna se stavlja jer kad si maknuo blokade i sve druge gluposti motor bolje vuce a odma mu treba i malo vise goriva tako da vjerujem da ti je svijećica bijele boje zbog siromasne smjese

Tj zeli ti rec da imas siromasnu smjesu i sa takvom smjesom skuter moze super ic,vuc itd ali riskiras da ti zariba. Da ti se klip zaljepi za cilindar zato oprez ili ces imat troska zbog j... dizne od 20kn.

Bolje vuce kad si maknuo blokade,rezao je lulicu i sta ja znam vec i sad dobiva i vise zraka itd... te mu je potrebno i vise goriva.

Pogledaj svjecicu i znat ces na cemu si,ako je siva za par brojeva veca dizna  :icon_thumright:
Mozda bi stvar mogao malo popravit i sa podizanjem igle....
« Zadnja izmjena: 06 Svibanj, 2012, 23:38:04 marin-w »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #7 : 06 Svibanj, 2012, 23:51:37 »
Čini mi se da te termostat zajebava
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #8 : 07 Svibanj, 2012, 00:16:19 »
Čini mi se da te termostat zajebava
Mislim da ima malo km 3000km za takve kvarove. Mozda nije dobro odzracio. Sad vidim da je mjenjao tekucinu. Stavio si vec gotov anti ili si radio mjesavinu ?

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #9 : 07 Svibanj, 2012, 10:18:48 »
mjesavinu pola antifriza pola vode , preljeva gore u posudici sto znaci da voda cirkulira, a ok kazete da treba vjerovatno veca dizna ,sad me zanima znaci zaljepit ce klip za cilindar ako mi se digne temperatura i zakuha ,a ne ako je sve ok s temp??? bez obzira na vecinu dizne?                                                                   i ako bas moram mijenjati diznu koju da uzmem da nemoram dr#at% i stelati karburator? jer meni je ubiti cilj da ide solidno sto sad stvarno i ide i da mi potrosnja ostane takva kakva je ,jer sam iz tog razloga i uzeo skuter da se jeftino vozim,a ne da trosi kao i auto,npr. kolege sto imaju peugeote isto samo pocupali te vragove iz auspuha i s variomata i isto idu do 80 po satu,ali kazu da potrosnja nije ispod 4l             jedino sto sam primjetio negativno s skidanjem blokada da je malo nervozniji na leru da vise trese,mozda mu je ler gas slabiji ili sto vec

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #10 : 07 Svibanj, 2012, 10:43:27 »
Povisena temp je samo simptom siromasne smjese. Pogledaj svjecicu ona ce ti sve rec.
A,aerox inace serijala trosi od 3.5-4litre

Pogledaj koju diznu imas i stavi 2-4brojeva vecu ovisno o svjecici.
Ali pogledaj svjecicu prije,ili je to problem  ???

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #11 : 07 Svibanj, 2012, 10:50:10 »
i da zaboravio sam pitati kako tj. gdje je iglica na karburatoru da je probam spustiti ,jer neznam sad vise ni sam sto da napravim nebih volio cackati ako mi se nebude grijala, a malo ste me prestrasili s tim ljepljenjem klipa ,pa me to zanima kako se zaljepi koji su simptomi ,jesu uobicajeni da se digne temperatura i zakuha ili ne??, nije da sam lajbek ,ali nevolim petljat po tim karburatorima itd. i kako vama bude vruc hladnjak dali mozete drzat ruku na njemu ? da me mozda nije zezao indikator jer kad se upalila lampica vozio sam jos par sto metara do firme te ga ugasio i nakon neke minute upalio i nije svijetlila lampica malo se ukrug provozao stani kreni ali bilo je ok i dalje je bila ugasena, tako da neznam ni sam vozio sam se prije tog vjetrovitog dana oko sat vremena i na 60 i 70 i 80 i nije se palila,

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #12 : 07 Svibanj, 2012, 10:50:21 »
A,aerox inace serijala trosi od 3.5-4litre

Pa kaj ti novi tolko troše? Ja iznad 3.5 svog nisam mogo natjerat da sam se na trepavice postavil  :icon_scratch: A malaguti troši oko 3 litre.  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #13 : 07 Svibanj, 2012, 10:59:10 »
za potrosnju opet govorim meni se prijatelju zivo j.. koji koliko trosi,nego sam slusao okolo sto govore i izabrao sam zbog toga tu jamahu premda mi je iskreno peugeot ljepsi,a dva imaju moje kolege u firmi i obadvoje se zale na potrosnju kojem ni jedan nije ispod 4a ja vozim od 18g coles, jones,mercedes,iveco,man,neoplan,fap + 6 malih auta - ne moje nego firmino, a ako vozac nesto zna onda je to izmjerit potrosnju u brucku,ako shvacas cijelu sliku, i ako kazem da mi je od2,5 do 2,8 onda je a tko nevjeruje nek dode u sk i uvjeri se,a potrosnja nije problem nego zasto se dvotaktno dubre grije, da sam znao da treba toliko kemijanja s tim skuterima nebih ga ni uzeo

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #14 : 07 Svibanj, 2012, 11:03:37 »
Pa kaj ti novi tolko troše? Ja iznad 3.5 svog nisam mogo natjerat da sam se na trepavice postavil  :icon_scratch: A malaguti troši oko 3 litre.  :laughing7:

A,trosi 3 +/- pola litre ako je dellorto. Sa gurtneroma malo vise.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #15 : 07 Svibanj, 2012, 11:06:58 »
za potrosnju opet govorim meni se prijatelju zivo j.. koji koliko trosi,nego sam slusao okolo sto govore i izabrao sam zbog toga tu jamahu premda mi je iskreno peugeot ljepsi,a dva imaju moje kolege u firmi i obadvoje se zale na potrosnju kojem ni jedan nije ispod 4a ja vozim od 18g coles, jones,mercedes,iveco,man,neoplan,fap + 6 malih auta - ne moje nego firmino, a ako vozac nesto zna onda je to izmjerit potrosnju u brucku,ako shvacas cijelu sliku, i ako kazem da mi je od2,5 do 2,8 onda je a tko nevjeruje nek dode u sk i uvjeri se,a potrosnja nije problem nego zasto se dvotaktno dubre grije, da sam znao da treba toliko kemijanja s tim skuterima nebih ga ni uzeo

Ma nema tu previse posla,pogotovo ako je serijala...
Idi u neko brdo ful gas jedno 1km,stani i pogledaj boju svjecice. Mora bit smedja,ako je bijela treba ti veca dizna. Mozes i dignut iglu tj treba nastelat karburator. Boju gledas na staroj svjecici. Ako si stavio novu vrati staru jer novoj treba cca 100km da poprimi boju.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #16 : 07 Svibanj, 2012, 11:08:02 »
Evo ti ta iglu

http://scootertunners.freesmfhosting.com/index.php?topic=42.0

boja svjecice s tim da ovo od 17 do 20 je isto siromasno,makar tako izgleda na slici

http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html

« Zadnja izmjena: 07 Svibanj, 2012, 11:10:15 marin-w »

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #17 : 07 Svibanj, 2012, 11:13:15 »
 hvala na ideji to budem i napravio za koji dan danas ionako kisa sere, a daj mi samo reci post imas iskustva koliku trebam diznu uzet?? i dali se mora sto stelat po karburatoru naknadno? jer otkad sam skinuo blokade vuce puno bolje,ali je postao nemirniji na leru kad stoji

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #18 : 07 Svibanj, 2012, 11:35:55 »
hvala na ideji to budem i napravio za koji dan danas ionako kisa sere, a daj mi samo reci post imas iskustva koliku trebam diznu uzet?? i dali se mora sto stelat po karburatoru naknadno? jer otkad sam skinuo blokade vuce puno bolje,ali je postao nemirniji na leru kad stoji

Ler nastimas na ler sarafu na karburatoru.

A,dizna ?? aerox 04-06g imaju 64 diznu,ovi prije 04-02 imaju 72,99-01 imaju 86 a ovi staji preko 100,
Ovi noviji od 06 u koje spada i tvoj imaju 52 , 58 ,62 e sad trebas vidit koju imas od ove tri.
Ako je svjetla svjecica dizna za 2-4 broja veca ili probas dignut iglu.

Evo ti malo pa citaj

http://grafolit.eu/svet-skutera.rs/forum/index.php?/topic/41-karburator-slike-i-objasnjenja/

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #19 : 07 Svibanj, 2012, 11:43:31 »
mah ne grije se on radi misunga nego radi toga kaj pumpa ne tira kak treba ili nije odzracen kak treba

nema tak siromasne smjese koji ce serijskog roxa dotjerat u crveno
na gurtneru od 58 dizne su ubacivali a nije se grijal, istina na 70 i 72 dela najbolje
na dellortu 86 nutra i miran si

a ovo sto se tebi desava je zacvikani termostat  ili nepropisno odzracen motor ili manja sansa ftrgnuto pero u vodenoj pumpi

ajd ga upali, da radi na leru i vidi dal ti u posudicu vde tira mlaz takk da skoro ide van
ako tira onda je vodena ok

a ako ga ides odzracivat onda ga stavi na centralne nogare, upali i digni prednji kotac oko 80cm od poda na 10 sekundi pa ga onda dolij pa ga nagni na lijevo pa ga opet digni da sav zrak izade iz termogrupe i dolij tekucine do max

ako i dalje pregrijava onda je zacviko termostat i moras ga zamjenit