Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa prednjom kocnicom....  (Posjeta: 2167 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sleven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: n104 classic
Problem sa prednjom kocnicom....
« : 17 Travanj, 2012, 11:14:13 »
nemogu dobiti pritisak u prednjoj kocnici,zamijenio sam plocice vratio sve nazad,ozracio nekoliko tisuca puta i nista.motor je speedfight 2,
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2012, 11:15:51 Sleven »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #1 : 17 Travanj, 2012, 11:15:47 »
1. nije dobro odzraceno
2. negdje curi

Offline Sleven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: n104 classic
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #2 : 17 Travanj, 2012, 11:22:03 »
1. nije dobro odzraceno
2. negdje curi



ma necuri nigdje.a sto se tice ozracivanja ak je slicno ko na auto onda sam i to dobro izveo

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME

Offline Sleven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: n104 classic
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #4 : 17 Travanj, 2012, 11:33:27 »
citaj da ne pisemo sto puna jedno te isto..
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=11569.0ž

i ovo sve redom

https://www.google.hr/#hl=hr&q=+site:mojskuter.com+odzracivanje+kocnice+skuter&sa=X&ei=vzaNT8HqLMHFswaD__2XCQ&ved=0CDUQrQIwAA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=141c155668b01823&biw=1280&bih=636

isprobano jel sam to jucer citao da vidim jel sam di pogrijesio ali nije pomoglo.jednostavno koda nepumpa dovoljno dali postoji mogucnost daq su otisle gumice na klipicu na rucki,ili gumice na klipovima.ja ga ozracim da izbacuje ulje na ozracnik znaci nema zraka u sistemu,ali on i dalje nestisce ta dva klipica.da nisu oni zastekali iako sam i to raskopao kad ih stavim pod pritisak na kompresor oni skoce van,malo teze idu unutra tak da mislim da je to ispravno.

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #5 : 17 Travanj, 2012, 11:40:16 »
Meni neki dan isra stvar sa zadnjom.
Zatvori posudu i pumpaj, prati razinu, kad vidis da se smanjila dolij tekućinu, zatvori i pumpaj dalje.

Offline Sleven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: n104 classic
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #6 : 17 Travanj, 2012, 11:46:51 »
Meni neki dan isra stvar sa zadnjom.
Zatvori posudu i pumpaj, prati razinu, kad vidis da se smanjila dolij tekućinu, zatvori i pumpaj dalje.

jucer sam do 23 sata pumpo ko manijak.:-) u jednom dijelu sam pumpo 10 minuta i nista.mogu pumpati do imendana.kad se nis nedogada.s obzirom da sam vadio one klipice koji stiscu plocice dali kad ih vracam da stisnem do kraja ili ima neki polozaj na kojem moraju biti.da nije tu problem

eh i sjetio sam se da kad ja pumpam on uopce nemice te klipice sto ih on nebi trebao stiskati dok plocice nedodu do diska ili nesto nemam pojma.
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2012, 11:48:54 Sleven »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #7 : 17 Travanj, 2012, 11:49:09 »
isprobano jel sam to jucer citao da vidim jel sam di pogrijesio ali nije pomoglo.jednostavno koda nepumpa dovoljno dali postoji mogucnost daq su otisle gumice na klipicu na rucki,ili gumice na klipovima.ja ga ozracim da izbacuje ulje na ozracnik znaci nema zraka u sistemu,ali on i dalje nestisce ta dva klipica.da nisu oni zastekali iako sam i to raskopao kad ih stavim pod pritisak na kompresor oni skoce van,malo teze idu unutra tak da mislim da je to ispravno.

Pa ako sumnjas na klipice rastavi kljesta pa ih izvadi ocisti u wd-u i vrati unutra.
Izvadis odzracnik i gore ulijevas i pumpas sve dok dole ne pocne curit. Kad pocne curit zatvoris odzracnik napumpas gore i stisnes kocnicu i drugom rukom malo cimnes odzracnik i to ces osjetit na kocnici kako ti propadne. Svo vrijeme moras imat ulja u posudi jer ako ti povuce zrak si opet na pocetku. Tek kad zatvoris odzracnik pustis kocnicu. Ako si skidao klijesta trebat ce malo duze dok odzracis.

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #8 : 17 Travanj, 2012, 11:56:20 »
Pumpao sam ja pola sata ako ne i više u komadu. Okreni volan u lijevo pa probaj tako pumpati.

Offline Sleven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: n104 classic
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #9 : 17 Travanj, 2012, 12:03:19 »
Pumpao sam ja pola sata ako ne i više u komadu. Okreni volan u lijevo pa probaj tako pumpati.


ovak nalio sam ulje do vrha da nesfali.odserafio ozracnik dok nije pocelo curiti ulje.zategnuo napumpako nekoliko tisuca puta stisnuo odvrnuo ozracnik i tako nekoliko stotina puta.ali rucica jednostavno propada dokraja znaci nije da ja napumpam stisneo ozracim ona propadne jednostavno kad ju stisnem ona ode dokraja,ak me kuzite.a dole se nis nedogada ja sam kad sam vraco klipice nabio ih dokraja unutra da nije tu problem jel po logici ako su dokraja unutra ja kad pumpam gore on bi trerbo stisnuti klipice s plocicama do diska ali o bodova.ili sam tu nes zeznuo.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #10 : 17 Travanj, 2012, 12:24:57 »

ovak nalio sam ulje do vrha da nesfali.odserafio ozracnik dok nije pocelo curiti ulje.zategnuo napumpako nekoliko tisuca puta stisnuo odvrnuo ozracnik i tako nekoliko stotina puta.ali rucica jednostavno propada dokraja znaci nije da ja napumpam stisneo ozracim ona propadne jednostavno kad ju stisnem ona ode dokraja,ak me kuzite.a dole se nis nedogada ja sam kad sam vraco klipice nabio ih dokraja unutra da nije tu problem jel po logici ako su dokraja unutra ja kad pumpam gore on bi trerbo stisnuti klipice s plocicama do diska ali o bodova.ili sam tu nes zeznuo.

Prednja kocnica ima dobar pad i kratak lajtung. Ona se najbrze odzraci  :dontknow:
Nesto ne radis dobro :dontknow:


Jos mozes na odzracnik stavit prozirnu gumu i otic u apoteku kupit spricu da ti pase na tu gumu i onda vuc prisilno na odzracnik ulje a netko ti mora gore ulojevat da ti ne nestane iz posude. Usput kroz gumu pratis mjehirice zraka.


Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #11 : 17 Travanj, 2012, 12:27:20 »
Isto kaže i servisni manualn, na špricu 40ml u odzracnik.

Offline Sleven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: n104 classic
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #12 : 17 Travanj, 2012, 12:38:18 »
Isto kaže i servisni manualn, na špricu 40ml u odzracnik.


peobat cu sve to ponovno ,ali sad me najvise brinu ti klipici dal da ih kompresorom izbijem pa da budu stisnuti sa plocicama do diska ili da ih ostavim stisnute skroz unutra.

Offline mark055

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #13 : 17 Travanj, 2012, 12:41:50 »
samo pumpaj..tako sam se i ja napatio sa zadnjom kočnicom..
i nakon vise od 2 sata pumpanja napokon sam uspio..
sam ozrači dobro i pazi da ne pofali ulja i pumpaj

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #14 : 17 Travanj, 2012, 12:48:27 »

peobat cu sve to ponovno ,ali sad me najvise brinu ti klipici dal da ih kompresorom izbijem pa da budu stisnuti sa plocicama do diska ili da ih ostavim stisnute skroz unutra.

Stavi ih do diska ako mislis da ces lakse ispunit/odzracit.
Vidim imas iskustava sa skidanjeme klipova na klijestima od autu sa kompresorom  :icon_thumright:
Samo na skuteru ti je to sve malo,zajeba..  i osjetljivo tako da ces se morat namucit prvi put ali kad skuzis kasnije ces to odzracit za 5-10min.

Offline strikoo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 706
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #15 : 17 Travanj, 2012, 12:48:31 »
samo pumpaj..tako sam se i ja napatio sa zadnjom kočnicom..
i nakon vise od 2 sata pumpanja napokon sam uspio..
sam ozrači dobro i pazi da ne pofali ulja i pumpaj

Upravo tako je i meni bio slučaj. Ima i moja tema.

Nemoj ništa izbijat. Stisni ih unutra, stavi disk pločice, sve namontiraj i pumpaj. Eventualno kupi špricu i tako. Imaš servisni manual za skinuti pa pogledaj tamo što piše.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #16 : 17 Travanj, 2012, 20:06:28 »

ovak nalio sam ulje do vrha da nesfali.odserafio ozracnik dok nije pocelo curiti ulje.zategnuo napumpako nekoliko tisuca puta stisnuo odvrnuo ozracnik i tako nekoliko stotina puta.ali rucica jednostavno propada dokraja znaci nije da ja napumpam stisneo ozracim ona propadne jednostavno kad ju stisnem ona ode dokraja,ak me kuzite.a dole se nis nedogada ja sam kad sam vraco klipice nabio ih dokraja unutra da nije tu problem jel po logici ako su dokraja unutra ja kad pumpam gore on bi trerbo stisnuti klipice s plocicama do diska ali o bodova.ili sam tu nes zeznuo.


Danas sam bas mijenjao plocice,ocistio klipice i sjetio se da ti poslikam koliko mi je ulja izaslo dok nisam odzracio.
5-10min sam se zabavio oko samog odzracivanje.


Znaci odsarafis odzracnik i gore ulijes,pumpas sve dok dole ne pocen curit. Onda napunis posudu a odzracnik namjestis da ga s rukom mozes odsarafit i zasarafit. Zatim cucnes ispred prednjeg kotaca.Lijevom rukom pumpas 15-20puta i zadrzis a desnom na sec odvidas odzracnik i tako ponavljas. Normalno da ces pumpat tako 5-6-7-8min i nece se nista dogadjat. I onda ti u zadnjoj minuti pocne pruzat otpor. Eto samo strpljenja i bez nervoze  :icon_thumright:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Offline maki 225

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://youtu.be/ATEi_P_i_MM
  • Mjesto: PŽ-okolica
  • Moj Skuter: SR 50 Sport
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Nema(serijala)
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #17 : 17 Travanj, 2012, 20:12:21 »
Jel to po felgi ulje,briši to jer če ti odma nagristi boju.
Znate kako ja ozračujem,isto dole kad počne curit začarafim,gore di se sipa ulje ostavim otvoreno i stiščem,fora mi gledati kako balončići izlaze i za par minuta gotovo.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #18 : 17 Travanj, 2012, 20:25:26 »
Jel to po felgi ulje,briši to jer če ti odma nagristi boju.
Znate kako ja ozračujem,isto dole kad počne curit začarafim,gore di se sipa ulje ostavim otvoreno i stiščem,fora mi gledati kako balončići izlaze i za par minuta gotovo.

Nije,to je voda. Usput sam oprao felgu ...
Stavim cjevcicu na odusnik i izolirom ju fiksiram za bocicu da mogu okretat ali sad sam pustio neka curi jer imam ulja a vec duze vrijeme stoji pa ga treba potrosit.

Offline Sleven

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
  • Moja Kaciga: n104 classic
Odg: Problem sa prednjom kocnicom....
« Odgovori #19 : 18 Travanj, 2012, 09:29:59 »
Nije,to je voda. Usput sam oprao felgu ...
Stavim cjevcicu na odusnik i izolirom ju fiksiram za bocicu da mogu okretat ali sad sam pustio neka curi jer imam ulja a vec duze vrijeme stoji pa ga treba potrosit.


nisam uspio.danas idem uzeti gumice za klipove na celjusti i za klip na ručki.pa cu onda probati ponovo.javim ako neuspijem :-)


ljudi gdje ima za kupiti tih gumica......svi prodaju cijela klijesta.i cijeli komplet sa ruckom klipom i ostalo sve skupa 1500kn.ako neko slucajno zna gdje ima pls javite.
« Zadnja izmjena: 18 Travanj, 2012, 10:31:12 Sleven »