Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR50R spuh i vario setup  (Posjeta: 8077 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
SR50R spuh i vario setup
« : 06 Travanj, 2012, 17:18:18 »
evo ovako
radi se o pia makini
gore su yasuni r, polini hi-speed vario, malossi kevlar i onaj malossi double spuzva (crvena s bijelom pozadinom) carbu je zrak na 1,5 krug, dizna 64, i igla a7 (spicasta) na drugi zub od gore, maknut limic
s variom je dosa nekakav plavi centralni i nekakav slider u stilu torsion controla od malossi-a i utezi od 6,3g
jos su zeleni federcici na kvacilu (trebam stavit crne jer krece na 7-7,5t rpm i trese se skuter)

problem je u tome sta kad dam gas nece odma primi nego teka nakon 2-3s, isto tako je kad se vozi pun gas i kad se pusti pa opet doda treba 2-3s da primi

mislim da je ovaj centralni pretvrd s ovim podloskama (tj sliderom) imam jos i zeleni malossi i standard

sta da mjenjam?


HVALA  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #1 : 06 Travanj, 2012, 17:21:21 »
taj filter je od ditecha, ja odlijepim onaj bijeli dio dole da ostane samo crveni..
stavi malossi zeleni feder i taj controller, polini plavi feder je pretvrd.
role stavi 5.0 gr

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #2 : 06 Travanj, 2012, 17:30:16 »
taj filter je od ditecha, ja odlijepim onaj bijeli dio dole da ostane samo crveni..
stavi malossi zeleni feder i taj controller, polini plavi feder je pretvrd.
role stavi 5.0 gr

mislim da imam neke role 5,3g malossi (ako takve postoje :toothy3:)
ili bi bija bolje stock centralni ili malossi plavi?
i mislim da trosi oko 6-7l :toothy11: do cega je to?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #3 : 06 Travanj, 2012, 17:32:56 »
samo odvali taj filter i onu bijelu polovicu baci.. da vuče normalno zraka..
probaj te role, ja sam stavio 5.3 na serijalu sa giannelli extrom..
federe na kuplung najbolje bijele malossi..

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #4 : 06 Travanj, 2012, 17:36:52 »
Ivane zašto odlijepiti bijeli dio? I serijska spužva ima taj bijeli dio. Nemoj misliti da je ovo neka moja primjedba, samo pitam.

Josipe meni je 64 dizna bila premala (na full gasu svjećica je bila bijela)  i isto se to sa gasom dešavalo.

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #5 : 06 Travanj, 2012, 17:39:33 »
Ivane zašto odlijepiti bijeli dio? I serijska spužva ima taj bijeli dio. Nemoj misliti da je ovo neka moja primjedba, samo pitam.

Josipe meni je 64 dizna bila premala (na full gasu svjećica je bila bijela)  i isto se to sa gasom dešavalo.
na mojoj srki sa dosta manje okretaja je bila potrebna dizna 77.. zacvikat ce ti povecaj diznu pod hitno  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #6 : 06 Travanj, 2012, 17:41:10 »
pregusta je.. ja sam slagao sr-a i sa giannelli reverseom maknuo sam taj bijeli dio i diznu 64 i skuter je letio..
to je double filter...
http://www.malossistore.eu/Prodotto.aspx?type=M&MM=MO/APSR0350&C=1414509

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #7 : 06 Travanj, 2012, 17:49:49 »
na mojoj srki sa dosta manje okretaja je bila potrebna dizna 77.. zacvikat ce ti povecaj diznu pod hitno  :icon_thumright:

malo sam kratak sa diznama M6, imam i onaj carb 17,5, ali nema na casici ona sranja za ispust goriva i to, mislim cak da je bio u malossi pakiranju  :icon_scratch:
na njemu je ta igla A7 koja je identicna W16-ici dok je ona druga bila A20 cini mi se, mada igla nema veze s glavnom diznom
da maknem i one sugave polini slidere?

ovaj slider

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #8 : 06 Travanj, 2012, 17:51:55 »
malo sam kratak sa diznama M6, imam i onaj carb 17,5, ali nema na casici ona sranja za ispust goriva i to, mislim cak da je bio u malossi pakiranju  :icon_scratch:
na njemu je ta igla A7 koja je identicna W16-ici dok je ona druga bila A20 cini mi se, mada igla nema veze s glavnom diznom
da maknem i one sugave polini slidere?

ovaj slider
ostavi i meci vecu diznu

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #9 : 06 Travanj, 2012, 18:03:04 »
ma kakvi veću ne treba to. Taj airbox ima na dovodu restrikciju, osim ak nije puklo to crijevo. Kakva dizna 77 pa to bi tek trosilo. Da se to postelat, samo kaj je ta igla dost šiljasta pa je prebogata smjesa na malom gasu. Ostavi 64, odvoji spužvu i ostavi samo crveni dio.

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #10 : 06 Travanj, 2012, 18:07:28 »
ma kakvi veću ne treba to. Taj airbox ima na dovodu restrikciju, osim ak nije puklo to crijevo. Kakva dizna 77 pa to bi tek trosilo. Da se to postelat, samo kaj je ta igla dost šiljasta pa je prebogata smjesa na malom gasu. Ostavi 64, odvoji spužvu i ostavi samo crveni dio.
testirano pod dvoje na punom gasu.. mozda.. ali ugl sa 76 ima mrvicu svijetliju smjesu.. pa ono :D bolje da ljulja neg da zulja :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #11 : 06 Travanj, 2012, 18:10:11 »
njemu sa 64 već troši 6 litara. Nema to smisla. To je identična piaggio mašina ko na nrg i runner

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #12 : 06 Travanj, 2012, 18:43:04 »
seriski centralni!

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #13 : 06 Travanj, 2012, 18:59:21 »
A ovo sa rupom od 2-3 sekunde poslije pustanja gasa do ponovnog hvatanja je samo manjak goriva i kraj price,nije obavezno da bude glavna dizna u pitanju,moze biti i ler dizna i sarafic smjese jer tuda gorivo nastavlja da putuje u cilindar i kad se gas pusti pa ako  ga je premalo kod slijedecg davanja ima se ta rupa dok kroz glavnu ne dodje nova "roba" :D

Mada svejedno bih rekao da je 64 dizna premala za jedan yasuni R. Ima mi jedan drug NRG power sa MHR replica auspuhom i serijski cilindar i radi na serijski karb sa diznom 80. Boja svjecice savrsena. Sad kod aprilije je airbox malo drugaciji pa i dizna mozda treba drugacija al svejedno mi je ta 64 nekako mršava :D
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #14 : 06 Travanj, 2012, 19:01:29 »
ja sam vozio R-a sa 64 i sve je bilo okej..

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #15 : 06 Travanj, 2012, 19:34:14 »
njemu sa 64 već troši 6 litara. Nema to smisla. To je identična piaggio mašina ko na nrg i runner
nemoguce meni sa reversom i mulitem 2000 ne trosi preko 5,5 da ga jebes u guzicu

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #16 : 07 Travanj, 2012, 09:19:57 »
spuzva je oguljena, skinut polini centralni i onaj slider sto ide s njim, stavljen je malossi zeleni, polini crni federcici kvacila i utezi 5,3g
kroz ubrzanje ide na 10-10,2t rpm i poslje 70km/h padne na oko 9, i ide po ravnom nekih 80km/h po satu od skutera
cini mi se da se i ona "rupa" 2-3s malo manje osjeti, ali u konacnici da nije to ono sta bi trebalo bit  :dontknow:

ima neko jos nekakv prijedlog, misljenje, savijet? sve je dobrodoslo  :icon_thumright: :notworthy:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #17 : 07 Travanj, 2012, 09:59:47 »
spuzva je oguljena, skinut polini centralni i onaj slider sto ide s njim, stavljen je malossi zeleni, polini crni federcici kvacila i utezi 5,3g
kroz ubrzanje ide na 10-10,2t rpm i poslje 70km/h padne na oko 9, i ide po ravnom nekih 80km/h po satu od skutera
cini mi se da se i ona "rupa" 2-3s malo manje osjeti, ali u konacnici da nije to ono sta bi trebalo bit  :dontknow:

ima neko jos nekakv prijedlog, misljenje, savijet? sve je dobrodoslo  :icon_thumright: :notworthy:

Izbacuje li auspuh smjesu, je li prljav? Jesi li gledao boju svjećice na full gasu? Kad voziš na pola gasa i onda naglo odvrneš pun šta se dešava? Oslabi li skuter ili se još više razvrti? Ovo moje nema veze sa tim padom obrtaja ali svjedno mislim da je dizna premala.
« Zadnja izmjena: 07 Travanj, 2012, 10:05:39 EmirF121 »

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #18 : 07 Travanj, 2012, 10:16:35 »
Izbacuje li auspuh smjesu, je li prljav? Jesi li gledao boju svjećice na full gasu? Kad voziš na pola gasa i onda naglo odvrneš pun šta se dešava? Oslabi li skuter ili se još više razvrti? Ovo moje nema veze sa tim padom obrtaja ali svjedno mislim da je dizna premala.

bas sam sad gleda tvoj video na youtube



skuter ide super
jedina je razlika sta je kod mene polini hi speed, a kod tebe malossi multivar
al dobro za dan dva cu dobit i multivar (polini sam htio probat)
dizna je s double layer spuzvom za standard bila ok i boja svjecice je bila dobra, sad nemam pojma, dosta variraju okretaji, jer kroz ubrzanje sa 10,2t rpm poslje 70km/h padne na oko 9t rpm i poslije ne nabire brzinu kako treba (konkretno kao kod tebe)

kad pustim gas pa dodam treba mu 2-3s da opet digne, malo usporen odaziv, tj ne malo nego puno, bas se osjeti da nije nesto kako treba  :dontknow: :icon_scratch:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: SR50R spuh i vario setup
« Odgovori #19 : 07 Travanj, 2012, 10:26:50 »
Hahaha taj snimak je sprdanje. Vidiš da kazaljka ide preko 80 km/h... Meni je dizna 64 bila premala, svjećica na full gasu bijela. Auspuh je bio skroz prljav od smjese koju je izbacivao napolje. Tebi bi preporučio da kreneš od dizne 72 pa vidi dalje. Kod mene je trenutno dizna 80 ali ja sam izvadio lulicu iz airbox-a. To sa gasom mi se također dešavalo dok nisam stavio veću diznu.

Za pad obrtaja ne znam, sačekaj iskusnije da ti kažu.