Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

variomat kojiradje?

polini speed control
5 (26.3%)
maljosi multivar 2000
14 (73.7%)

Ukupno Glasova: 19

Autor Tema: malossi base savjet moze?  (Posjeta: 5394 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
malossi base savjet moze?
« : 06 Travanj, 2012, 13:28:10 »
trenutni setup je..

Malossi sport 70ccm
Malossi hpc radilica
Malossi mhr replica
Phva 17,5, dizna 78, igla a22
Polini variomat, 8,1gr
Serijski kuplung, ljubicasti centralni, bijeli fedeti.

Nrg power vrti  odp 9000 kroz ubrzanje. Meni ide ljepo ne znam trebalo bi to mozda ic bolje?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #1 : 06 Travanj, 2012, 13:31:45 »
po meni teske su rolice  :icon_thumright:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #2 : 06 Travanj, 2012, 13:49:51 »
po meni teske su rolice  :icon_thumright:
a ok, tek sam sastavio masinu i nove su karike, pa razrada. Al ove 8,1 u polini variomatu dodju kao 5gr u multivaru. Govorim napamet, polini vario je nov i jako lagan.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #3 : 06 Travanj, 2012, 14:10:19 »
trebaš okretaje oko 10000

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #4 : 06 Travanj, 2012, 14:31:05 »
kad zavrsim razradu, probat cu sa laksim valjcima i drugom iglom.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #5 : 06 Travanj, 2012, 14:36:34 »
Vezano za anketu,kad je piaggio masina u pitanju multivar 2000 je nesto najbolje sto se moze desiti toj masini.Pa serijala profitira sa tim variomatom a pogotovo sa kitovima i rezo auspusima.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline bizz0

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 199
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: Aprilia
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #6 : 06 Travanj, 2012, 15:29:58 »
multivar uzmi neces pozalit

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #7 : 06 Travanj, 2012, 16:55:06 »
anketa je tu jer sam slucajno usao u temu sa anketom, posjedujem oba variomata ali je multivar presao ogromnu kilometrazu a polini nema ni 1000km. Se moze iztrosit variomat? Mada nisam razocaran polinijem osim sto nisam navikao na gramazu valjcica.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #8 : 06 Travanj, 2012, 17:46:07 »
anketa je tu jer sam slucajno usao u temu sa anketom, posjedujem oba variomata ali je multivar presao ogromnu kilometrazu a polini nema ni 1000km. Se moze iztrosit variomat? Mada nisam razocaran polinijem osim sto nisam navikao na gramazu valjcica.

Ne znam ni kako radi polini na piaggio-u al za multivar 2000 znam da osim sto pegla rupe u ubrzanju produljuje prijenos.Neki dan sam na jednu gileru runner stavio ZX i multivar 2000 na serijski cilindar i motor bez problema prebacuje 100km/h po satu na ravnom putu ono kad se sagnes,dok sa seriskim variom ne moze dalje od 85.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #9 : 06 Travanj, 2012, 19:19:04 »
ok.. Al mislim da necu mjenjat polini. Slazem uz ovaj svakodnevni base jos masinu za novog sra.. Pa eto gdje ga budem metnuo
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #10 : 06 Travanj, 2012, 20:05:41 »
polini hi speed je odličan varioma. I ne jede role ko multivar.

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #11 : 06 Travanj, 2012, 21:57:13 »
Ne znam ni kako radi polini na piaggio-u al za multivar 2000 znam da osim sto pegla rupe u ubrzanju produljuje prijenos.Neki dan sam na jednu gileru runner stavio ZX i multivar 2000 na serijski cilindar i motor bez problema prebacuje 100km/h po satu na ravnom putu ono kad se sagnes,dok sa seriskim variom ne moze dalje od 85.

reci mi onda koliko ide tvoj sa replikom i yasuniR kad ta serijala sa rezo spuhom ide više od 100km/h ::) ::)....ne razumijem sve te serijale svi bacaju neke bolesne cifre, a svaki put kad naletim na serijalu sa rezospuhom ni jedna nije brža od mene, a ja idem sa replikom,yasuniem,karb19mm oko 93-95km/h....pa onda ko je tu lud ::) ::) kakvih 100km/h sa serijalom :confused5:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #12 : 06 Travanj, 2012, 22:02:40 »
...ja idem sa replikom,yasuniem,karb19mm oko 93-95km/h....

Po GPSu nadam se.... I to uspravno sjedeci. A i tada mozda fali koji km/h, al u principu, to je ta brzina


EDIT:
sad vidim da je to AC (iako ne znam zapravo kakav je to kit i da li je slabiji ili isti ko i LC)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #13 : 06 Travanj, 2012, 22:12:25 »
dino priča lovačke. Moj sa replicom i tt ide 95 po satu i čisto sumnjam da sam sporiji od serijale lol

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #14 : 06 Travanj, 2012, 22:13:55 »
Po GPSu nadam se.... I to uspravno sjedeci. A i tada mozda fali koji km/h, al u principu, to je ta brzina


EDIT:
sad vidim da je to AC (iako ne znam zapravo kakav je to kit i da li je slabiji ili isti ko i LC)

slabija je replika AC od LC i to dosta.... teško mi je reći koliko ali je recimo da je AC replika za 5-10%(ovisi o cijelo setupu) jača od LC sporta... ali prije bi reko 5%

ma po gps-u je to manje od 90km/h mislim nisam mjerio, ali kad prođem pored radara na cesti vidim koliko piše..tako da su po tome još veće utopije kad mi pišu da serijale idu po 100km/h, pa kak me onda ni jedna ne stigne :confused5: :confused5:
« Zadnja izmjena: 06 Travanj, 2012, 22:15:49 maminjo »
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #15 : 06 Travanj, 2012, 22:15:03 »
dino priča lovačke. Moj sa replicom i tt ide 95 po satu i čisto sumnjam da sam sporiji od serijale lol

potpis :icon_thumright: :icon_thumright:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #16 : 06 Travanj, 2012, 22:15:31 »
reci mi onda koliko ide tvoj sa replikom i yasuniR kad ta serijala sa rezo spuhom ide više od 100km/h ::) ::)....ne razumijem sve te serijale svi bacaju neke bolesne cifre, a svaki put kad naletim na serijalu sa rezospuhom ni jedna nije brža od mene, a ja idem sa replikom,yasuniem,karb19mm oko 93-95km/h....pa onda ko je tu lud ::) ::) kakvih 100km/h sa serijalom :confused5:

Drug nisam ja klinac koji po fejsbuku udara dumine i hvali se svojim motorom,star sam ja klipan,ono sto napisem to sam i dozivio.Jesam li napisao da uspravno sjedeci idem preko 100 po GPS-u? Nisam! Znaci po ravnom terenu zalegnut da mi samo oko viri preko guvernala da vidim gdje idem,zaletim skuter preko 100 po satu.Koliko je to po gps-u nemam pojma al skuter ide ko lud. Kako rekoh vec stvar je u multivaru najvise.On digne remene vise od serijskog varia i doda jos krajnje brzine.Samo sam stavio role od 6,5gr jer su mu one od 7,2 nile poteske i diznu u karb 70 i red ponge.

Sto se tice realne brzine ja sa svojim SF-om mjereno GPS-om mogu ici 105km/h i to opet da se sagnem.Po satu na mom pezou to bi bilo nekih 125-130 jer opasno laze.Do nekih 80-90 i pokazuje tacno a onda pocne naglo da povecava.Kazaljka dodje do slova "U" gdje pise "peugeot" a sat je koji mjeri do 100.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #17 : 06 Travanj, 2012, 22:16:20 »
ta dinina serijala je isla po satu 85 a realne 75, sad sa zx-om ide po satu 100 a realne 85. Već dokazano i prostudirano 100x lol

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #18 : 06 Travanj, 2012, 22:22:59 »
a kad smo kod toga već.....evo frend ima isti potpuno skut ko ja (mi smo iste težine i visine) ima sportaAC i zamjenski rezo spuh Leovince Tourning sa karbom 17.5mm, ja replikuAC yasuniR i 19mm karb...i brži jesam u ubrzanju više, a u krajnjoj oko 5km/h, ali fakat neznatno s obzirom koliko moj setup više vrijedi..tako da svi ti tuninzi su rekla-kazala :icon_biggrin:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: malossi base savjet moze?
« Odgovori #19 : 06 Travanj, 2012, 22:24:25 »
dječja posla xD