Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG MC2 Problem!  (Posjeta: 575 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline tonch08

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 201
  • Spol: Muški
  • Be cool.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC2 DD
  • Moja Kaciga: Custom Made
NRG MC2 Problem!
« : 26 Ožujak, 2012, 23:42:54 »
Proizveden davne 1998, ima originalnih 29.4## kilometara, prije cca 6000 km je promijenjeno: radilica, ležajevi, klip, klipnjača, cilindar, karike, remen, rolice, polutke, kvačilo, sviječica, gume prednje, zadnje, Jako puno uloženo u njega. Išao je 115 po njegovom satu (znači realnih 105, 100 km/h) I sve serijski. 50 cc. Ako je nekom čudno kako tako brzo ide, nebunite se, tada je bio drugačiji zakon i onda su skuteri išli nenormalno. No zanemarimo sada to, da prijeđem odma na stvar.

Krečem u vožnju prema kući, i krenem ja njega palit da se zagrije malo dok se ja spremam (kaciga rukavice jakna itd) I inače nepalim ga preko alnasera jer je akumulator ošo u žnj, tak da kurblam, i inače mi iz prve pali, međutim, ovaj puta nije. Ja prvi put, meni čudno nešta, aj drugi puta malo jače, opet ništa. Ja treći put s malo gasa, pa opet ništa. Četvrti put bez gasa, javlja se, ali opet ništa. Peti put, javi se i dodam malo gasa, i super, upalio je. I ostavim ga da radi. I nije se ugasio sve super, ali mi nekako nisko radi. NO uglavnom. Krecem, nekako mi sve tromo djeluje. I tak krecem, dam mu full gas, i nekako kao da mu naiđe nešto i odjedanput probije to i skoro me na leđima ostavi... peder. I tak vozim se ja jedno 50 metara, usporim malo prije kruznog toka, i sad da cu krenit opet dam pun gas, on krene nabirat okretaje, kad ono, kao da ste kvačilo stisnuli skoče okretaji, dobio čudan zvuk, kao da ima brašna unutra i pijeska, nekak sasvim čudno radi, kao da nema ležajeve nego ima kukuruz umjesto ležajeva, zvoni sve leta i počne se gasit i ugasi se. Ja stao odma okrenio kljuc poceo se zgledat, sta je sad, odguram ja njega malo dalje, idem ga opet upalit, i zakrublam, i pali iz prve, ali opet zvuk neki oduran bas onak kao da je masina stara 30 godina. i nist odslepo ga ja doma, i pokusam ponovo upaliti i opet, hladan, pali iz prve al opet drobi nešta, dodajem mu gasa, i primi ga, ali naraste za 2000 rpm, i koliko god mu dao gasa on nemrda. Nisam rastavaljo ništa, ali mi se čini da je remen, jer u zadnjih par dana i tjedana, nekako puno jače kreče ali sporije ide i visoki su okretaji dosta, i kada postigne neku visoku brzinu, kao da se ukljuci blokada i brzina mu padne za cca 5-10 kmh, i opet naraste i tako u krug. Jeli moguče da je remen riknio pa se omotao oko nečeg pa rolice stružu i lupaju i omoto se remen oko radilice pa blokira, šta ja znam?

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: NRG MC2 Problem!
« Odgovori #1 : 26 Ožujak, 2012, 23:51:58 »
pa jel ti toliko tesko skinut 10 sarafa na deklu da vidis kakva je situacija   :dontknow:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: NRG MC2 Problem!
« Odgovori #2 : 27 Ožujak, 2012, 00:01:28 »
pa jel ti toliko tesko skinut 10 sarafa na deklu da vidis kakva je situacija   :dontknow:


 :icon_thumright: :icon_thumright:



Offline tonch08

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 201
  • Spol: Muški
  • Be cool.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Virovitica
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC2 DD
  • Moja Kaciga: Custom Made
Odg: NRG MC2 Problem!
« Odgovori #3 : 27 Ožujak, 2012, 16:45:29 »
Sry dečki što ste razbijali glavu o ovome, evo prrije par trenutaka sam riješio problem. :)
Nebi vjerovali, ali odšarafila se matica koja drži vario. xDDDDDD I onaj ventilator sto hladi taj cjeli pogonski sustav je ribao po poklopcu i zato je proizvodio onakve zvukove. :) A remen je kao nov. :D

Moze lock.  :headbang: