Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Trzne mi kad dodam gas kao da nešto preskoči....  (Posjeta: 4237 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Trzne mi kad dodam gas kao da nešto preskoči....
« : 26 Ožujak, 2008, 08:12:09 »
....dakle, još uvijek razrađujem kit...oko 150 km prešao, dizna ostala 82 ( iz kita za deblokadu, serijska je 78 ) ....jučer mi je prilikom vožnje po ravnome trznuo negdje oko 60/sat. Sinoć stavio tzv. race variomat i u
probnoj vožniji ( 2 -3 ) km, a bilo je dosta hladno ...primjetio da je ponovo trznuo 2 - 3 puta. Rolice su za sada ostale iste originalne...trebale bi biti 6,5 gr, ali na mehaničarovoj vagi sad teže 6,2 gr...a i nisu više okrugle....imaju ravninu po obodu od trošenja.....

Zna li itko zašto se to događa...( nemojte samo da je zbog naljepnice - desilo se jedanput i prije nego sam je stavio )
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2008, 17:43:04 Agil »

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #1 : 26 Ožujak, 2008, 09:27:54 »
očigledno da ti taj takozvani RACE variomat jede rolnice, ispoliraj mu kanale s finom šmirglom možda rešiš problem!
kakav je taj tvoj varomat, koje marke?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #2 : 26 Ožujak, 2008, 10:00:50 »
ne, rolice mi je pojeo original Kymcov variomat ( u 2100 km ) , race sam stavio tek sinoć

o Prodigy variomatu imaš topic http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=6058.0

...sad bi kupio kvalitetne rolice, možda malossijeve ( mljac,  još naljepnica ) težine 6 i 5,8 ( 16 x 13 ) Koliko koštaju takve?

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #3 : 26 Ožujak, 2008, 11:30:54 »
ne, rolice mi je pojeo original Kymcov variomat ( u 2100 km ) , race sam stavio tek sinoć

u što mi to nešto poznato, na agility-ju od druga rolnice unutra razvaljene bile....

sad bi kupio kvalitetne rolice, možda malossijeve ( mljac,  još naljepnica ) težine 6 i 5,8 ( 16 x 13 ) Koliko koštaju takve?

nove malossi rolnice su oko 10 eur...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #4 : 26 Ožujak, 2008, 11:37:48 »
Rolice dok dobiju vrlo male bridove odmah se osjeti pad performasi.

Stavi si malossi rolice koje se same podmazuju i kod mene su se pokzale najboljima. I neces dobiti naljku uz rolice ;D
Cijena je 70kn.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #5 : 26 Ožujak, 2008, 11:41:04 »
trzanje je posljedica smjese vrlo vjerojatno... i zvuk ti se tada promijenio, kao da je zastao na tren?
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #6 : 26 Ožujak, 2008, 13:13:16 »
Citat:
i zvuk ti se tada promijenio, kao da je zastao na tren?

da, tako nekako.....

što to znači, ipak promijeniti dinu na preporučenu 84, 86..?

Može li biti štetno po kit ?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #7 : 26 Ožujak, 2008, 14:01:02 »
Jel svijecica u redu?

A sto se tice tezine rolica 16x13 malossi, imas sljedece: ....5,1gr
                                                                               6,0gr
                                                                               7,0gr
                                                                               7,5gr.....
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2008, 14:09:05 SlowRider »

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #8 : 26 Ožujak, 2008, 14:37:57 »
meni original rolice bile pojedene na 6000...
diznu stavi koja je preporucena,ne vidim razlog zasto bi drzao staru...
meni je lik od kojeg sam kupio cilindar reko da ako stavim manju da moze doci do prekomjernog zagrijavanja motora..
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2008, 16:45:41 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline MaLi_OdvALjivAc

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grad koji je rekao "NE" spavanju
  • Moj Skuter: Gilera RuNNeR C36 50ccm
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #9 : 26 Ožujak, 2008, 16:05:43 »
meni se to desilo kad sam vozio bez filtera za vazduh i poceo je nenormalno da se greje i nije hteo vise od 30km/h da ide...Ti ga verovatno imas, ali se mozda zaprljao, pa ga operi...
DugA Je uLicA, NoSi kAciGu!! <MF (BS)>

2TOČKA 1ŽIVOT
 *´¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #10 : 26 Ožujak, 2008, 17:19:31 »
Bice da je neustelan fergazer, ili ga svijecica zeza jer trenutno imam doma motor koji prekida malo u startu sa starom svijecicom, a dok stavim novu nema problema.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #11 : 26 Ožujak, 2008, 20:18:00 »
Hvala svima na savjetima , bili ste jako korisni, konstruktivni i ozbiljni ( nitko nije spomenuo naljepnicu ).
Uskoro čistim filter, provjeravam svječicu, a dam i serijsku diznu 78  na bušenje do 86.....naručene su nove malossi rolice od 6 gr. A poradi cjelokupnog uravnoteženja, balansa, kozmičkog mira i borbe protiv gladi i rata u svijetu ( Trudy mi je rekla da i ovo spomenem..iz njenog govora kad je 1998. izabrana za miss škole u Kleinkirchenu... ) ::.- još danas sam zalijepio i na desnu stranu malossi naljepnicu (...da, skuter ide bolje i manje trza...)

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #12 : 26 Ožujak, 2008, 23:58:40 »
Šteta što se ne dobije uz rolice sigurno bi još ravnomjernije ubrzanje bilo  :laughing9: najvjerovatnije svjećica tak je u mene i kad bude ispravna samo slaba,stavi neku kvalitetniju npr od platine oko 80kn sa toplinskom vrijednosti 9 da nebi prošo kao ja  :happy3:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #13 : 27 Ožujak, 2008, 00:14:45 »
a j****uu.....stavi malossi naljepnicuu

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
.....update " Trzne mi u brzini..."
« Odgovori #14 : 14 Travanj, 2008, 20:49:20 »
...danas sam sam promijenio rolice na variomatu - stavio Malossijeve od 6 grama i stari original Kymcov variomat

...ono trzanje od prije ( nastalo neposredno nakon ugradnje tzv. sportskog variomata - Prodigy sa starim original rolicama 6,5 koje su za svojih 2000 km dobile plohu i pale na težinu 6,3) bilo se izgubilo....zadnjih parsto kilometara nije više trzalo....

Danas opet nakon ugradnje rolica trza...ovaj put očito kad dodam gas.....skuter inače ide bolje..mislim da sam dobio par kilometara po ravnom i uzbrdo..okretaji su viši....sve skupa se čini da se skuter manje muči...jedino trza kad dam gas...i to puno češće..

..po meni ipak dizna 82 premala....treba mi 86 ili još bolje 88....filter sam čistio, svjećica nema logike da lošije funkcionira odmah nakon ugradnje rolica

i još....teško mi je odmah upalit na kurblu, tj. teže nego ranije..... a odmah se pali na elektropokretač ( istina jednom ili dvaput se ugasio nakon el. paljenja nakon što proradi - što se prije nije dešavalo )....nakon tog paljenja el. i gašenja lakše mi je upalit na kurblu, uz poseban mot...stisnem jedno 5 - 6 centimetara vratim kurblu i jako zakurblam...svaki drukčiji pokušaj kurblanja završi bezuspješno ili kurbla zapne...Jesam li možda išta pogrešno stavio prilikom montaže dekla..?

P.S. Nabaviti Keihin CVK diznu 88 za mene je mission impossible,  može pomoć...
« Zadnja izmjena: 14 Travanj, 2008, 20:55:06 Agil »

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #15 : 14 Travanj, 2008, 21:09:02 »
probusi svoju na tu vel. ;)

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #16 : 15 Travanj, 2008, 20:13:38 »
isto ti se dogada kod mene kad sam imao kit..ja sam morao kupiti i novi akumulator da bi upalio usred zime normalno..
a kurbla ti je jednostavno takva..izgleda da prima tek nakon nekih par centimetar praznog hoda
takoder i vario..kupio novi vario za njega ali sam ga nakon nekih 100 km zamjenio sa starim..
ispada da je ovaj nas serijski jako dobro pogođen
diznu stavi obvezno vecu,ja tenutno imam 82 sa serijskim cilindrom :icon_thumright:
u servisu im ne bi trebao bit problem prosirit je,mislim da su moju prosirivali
« Zadnja izmjena: 15 Travanj, 2008, 20:18:36 stardust »
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Odg: Trzne mi u brzini kao da nešto preskoči....
« Odgovori #17 : 17 Travanj, 2008, 17:42:29 »
nešto mi je palo na pamet..

a zašto ne bi bio problem u prijenosu..recimo remen na tren prokliže jer je ploha variomata malo masna, pogotovo kad okretaji naglo skoče ( trzne kad dam gas )
na ovo upućuje to što je trzalo i zadnji put kad sam stavio " race" variomat..pa se bilo izgubilo...sad opet trza kad sam vratio stari variomat s rolicama od 6 gr.
možda mi se remen pojeo pa lakše prokliže ( 2 - 3 kubna centimetra crne prašine našo u deklu prilikom skidanja ) - nakon 2500 km, što sam ukupno prešao...

a bio sam siguran da je do dizne, ono veči broj okretaja, mašina treba više goriva, pa zapne i preskoči kad dodam gas...

sad opet imam dilemu.....

Offline Stevo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: Trzne mi kad dodam gas kao da nešto preskoči....
« Odgovori #18 : 19 Travanj, 2008, 00:08:24 »
a ja ne kužim vas sve , zašto stavljate dizne ''od oka'' , pa nije to sam tak , i onda se čudite kad vam skuter loše ide , zagrijava se , il nepravilno radi , ako ne znate sami poštelat fergazer i znat kako prepoznat da li je ispravno naštelan rađe dajte skuter nekom ko zna , nego se ovako zajebavat ,jer si možete sjebat skuter , jer kolko sam skužio većina vas zna premalo da bi znali šta znači presiromašna smjesa i kako utječe na rad motora i koje su posljedice ako se motor vozi sa takvom smjesom