Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly 250 i 2007g vibracije  (Posjeta: 1497 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grgoni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Beverly 250 i 2007g vibracije
« : 22 Ožujak, 2012, 10:45:35 »
Pozdrav svima nakon dužeg vremena

Bev 250 i 2007 g (sad sa 21000 km) imam vibracije na stopalima kad je hladan,,,, kod dodavanja gasa (lagano bolje se osjeti) tako kod brzine  od 50-100 onda se izgubi. Isto tako samo još jače kod otpuštanja gasa. Vibracije se ne mogu točno locirat, dali na lijevoj ili desnoj strani gdje dolaze stopala.Nakon zagrijavanja(do 5 - 10 km) vibra prestaje na ubrzanju ali ostaje kod usporavanja. Duža vožnja(20-50 km) gubi se vibra i kod usporavanja,, brijem zbog zagrijanosti cijelog sustava.

Promjenio sam varijator, malossi bio gore pa i njega kupio ponovo sa 15 gr rolicama(trenutno gore) . Motor vuče brže ali se vibra nije smanjila. Pregledao zvono kuplunga i ne vidim anomalije,,malo ga pobrusio po tarnoj površini. Obloge isto izgledaju uredno bez razlika u potrošnji ili okrhnutosti.
Samo da napomenem da na kuplungu imam odštancam "TGB" znak (ako nekome nešto znači) , da  kod promjene variomata stavio novi feder iz kompleta na kuplung sa plastičnim umetkom za feder (stručnjaci će znat o čemu govorim). Stari varimat je na tijelu  dobio lufta kod pikse pa sam mislio da je zbog toga, plastični klizači varia su isto bili loši.

Makina radi bez greške, kad ga spušem na zaobilaznici povuče po čuki 150 km/h (realno brijem 130km/h).Jednako se ponaša i sa dvoje putnika.Remen je isto promjenjen kad i variomat (prije 4000 km),malossi kevlar.

Nema nikakvih nepredviđenih ostataka u kućistu prijenosa. Promjenjen i plastični "ublaživač vibracija remena" u kompletu i lager.

U mašini je IPON ulje 5W 40 sa malissi uljnim filterom. Eto to je sve čega sam se sjetio... 

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: Beverly 250 i 2007g vibracije
« Odgovori #1 : 22 Ožujak, 2012, 11:17:45 »
Nosac masine

gume

lezaj kotaca

ili cak deformacija (Y) ipsilona zadnje osovine

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: Beverly 250 i 2007g vibracije
« Odgovori #2 : 22 Ožujak, 2012, 11:46:02 »
Bit ce prvo nosac masine ili silent block, kak hoces...

Offline grgoni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Beverly 250 i 2007g vibracije
« Odgovori #3 : 24 Ožujak, 2012, 09:40:04 »
Bit ce prvo nosac masine ili silent block, kak hoces...

To bi trebao biti okrugli gumirani sa plastičnim tijelom koji se uprešava u metalni dio. Ako je to nekako mi se čini da su te vibracije veće frekvencije i mislim da ih nosač nebi mogao anulirati.

Kod lošeg nosača bi se trebalo osjetit loša upravnjivost u zavojima i propadanje zadnjeg kotača kod naglih promjena smjera. Nosač ne izgleda tako loše (valjda), možda je omekanio ..Moje razmišljanje

PS Zaboravio napisat da kad je motor na dogarima i dodam gas valjda te vibracije prenosi na nogare i klizi (dosta klizi) po asvalti unazad da moram stat na nogaru da mi je bježi. Sa motora nije padano  ,  kupljen od prijatelja (ozbiljnog gospodina).
« Zadnja izmjena: 24 Ožujak, 2012, 09:44:20 grgoni »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly 250 i 2007g vibracije
« Odgovori #4 : 24 Ožujak, 2012, 10:16:35 »
imas u nosacu 4 iglicasta lezaja i osovine pa mozda su dobili malo lufta i masina vibrira.
svki skuter kojem na nogarama napucas gas,krene setat po asvaltu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline grgoni

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Beverly 250 i 2007g vibracije
« Odgovori #5 : 24 Ožujak, 2012, 10:31:45 »
imas u nosacu 4 iglicasta lezaja i osovine pa mozda su dobili malo lufta i masina vibrira.
svki skuter kojem na nogarama napucas gas,krene setat po asvaltu.

Hvala na informacijama.

 Pogledat ću to dole . Nisam se još toliko upoznao sa tim dijelom. Baš ću pogledat samo nije li to mali broj  KM za takav problem, hm, hm ?

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Beverly 250 i 2007g vibracije
« Odgovori #6 : 24 Ožujak, 2012, 10:44:49 »
Hvala na informacijama.

 Pogledat ću to dole . Nisam se još toliko upoznao sa tim dijelom. Baš ću pogledat samo nije li to mali broj  KM za takav problem, hm, hm ?
nije  :icon_thumright:
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------