Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sr 150 gasi se  (Posjeta: 1452 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ludikure

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 166
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr150
sr 150 gasi se
« : 10 Ožujak, 2012, 18:48:54 »
Znaci  prije par dana javio se problem na sr-u 150,  motor je prije toga normalno radio , performanse su bila dobre i sve....  I onda jedan dan sam se vozio nekih 60 kmh  i odjedanput skuter gubi gas ,   ja dodam gasa  i on nastavlja normalno , cim sam pustio gas ugasio se skroz, nakon dužeg kurblanja sam ga uspio upalit i opet nastavio normalno vozit bez ikakvih poteškoća i gašenja... Promijenio stavio sam novu svjecicu,  no problem se drug dan  ponovo javlja i to kad sam krenuo na dodavanej gasa se ugasio i opet sam mogo dodat gas pa bi nastavio vozit i onda se ugasi i ponovo kurblanje...  I  poslje toga sam odvozio 20-30 km bez ikakvih problema. I primjetio sam da nekad  kad ga upalim  da mu sam od sebe doda gas i onako počne kotac vrtit..  Uglavnom  to gašenje se dešava u  različitim režimima rada ,   ful gas , na  1/3 , kad je topal , kad je hladan znaci nema pravila..  I onda određeno vrijem proradi .

Zanima me dal  je neko imao sličan problem ?  I šta bi mu moglo bit

Unaprijed Hvala !

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #1 : 10 Ožujak, 2012, 18:56:52 »
Znaci  prije par dana javio se problem na sr-u 150,  motor je prije toga normalno radio , performanse su bila dobre i sve....  I onda jedan dan sam se vozio nekih 60 kmh  i odjedanput skuter gubi gas ,   ja dodam gasa  i on nastavlja normalno , cim sam pustio gas ugasio se skroz, nakon dužeg kurblanja sam ga uspio upalit i opet nastavio normalno vozit bez ikakvih poteškoća i gašenja... Promijenio stavio sam novu svjecicu,  no problem se drug dan  ponovo javlja i to kad sam krenuo na dodavanej gasa se ugasio i opet sam mogo dodat gas pa bi nastavio vozit i onda se ugasi i ponovo kurblanje...  I  poslje toga sam odvozio 20-30 km bez ikakvih problema. I primjetio sam da nekad  kad ga upalim  da mu sam od sebe doda gas i onako počne kotac vrtit..  Uglavnom  to gašenje se dešava u  različitim režimima rada ,   ful gas , na  1/3 , kad je topal , kad je hladan znaci nema pravila..  I onda određeno vrijem proradi .

Zanima me dal  je neko imao sličan problem ?  I šta bi mu moglo bit

Unaprijed Hvala !
karb trebaš poštelovati,a vjerovatno i očistiti,to što ti tak u mjestu točak vrti to ti je prevelik ler gas,probaj prvo to što sam ti naveo pa ćeš vidjeti  :icon_thumright:
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #2 : 10 Ožujak, 2012, 19:01:36 »
kao da vozis bez ulja, jel dimi ?

ja bi skinio deklo i prvo provjerio oko uljne pumpe, mikro remen, crijeva od tanka i do karba

izdrzljivi su cilindri zaribat ti moze i 20x uredno ce plaiti i ic dalje
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #3 : 10 Ožujak, 2012, 19:02:10 »
pregledaj si da ti ne vuce felsa na spopucanoj prirubnici ili na airboxu
dok ti krepa pogledaj dal ti ima karb benzina ili je suh

Offline ludikure

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 166
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr150
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #4 : 10 Ožujak, 2012, 19:04:17 »
kao da vozis bez ulja, jel dimi ?

ja bi skinio deklo i prvo provjerio oko uljne pumpe, mikro remen, crijeva od tanka i do karba

izdrzljivi su cilindri zaribat ti moze i 20x uredno ce plaiti i ic dalje

A ima dima ko i obično , ulja sam natočio do vrha da vidim   oce se razina ulja smanjit , odnosno dal uopce trosi ulje.. i razina se smanjila

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #5 : 10 Ožujak, 2012, 19:09:34 »
sta si ti natocio1,5 litru ulja do cepa, ne znam kak u tom tanku vidis da se smanjuje osim ak skidas bocnu plastiku?

prije da sam karb drka, nije toliko osjetljiv na visak zraka, mos imat i gljivu i nek semerinzi sline ne bi se smio gasiti
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ludikure

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 166
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr150
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #6 : 10 Ožujak, 2012, 19:13:36 »
sta si ti natocio1,5 litru ulja do cepa, ne znam kak u tom tanku vidis da se smanjuje osim ak skidas bocnu plastiku?

prije da sam karb drka, nije toliko osjetljiv na visak zraka, mos imat i gljivu i nek semerinzi sline ne bi se smio gasiti

Da do vrha sam natocio ulja    :icon_biggrin:   budem  karb očistio i dao  ga naštelat

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #7 : 10 Ožujak, 2012, 19:16:24 »
a to sto trosi ulje, napisao sam da pogledas crijeva oko uljne, ak je puklo trosit ce ulje al ne u cil nego u blok :P

poanta svega je skini uljnu sta god bilo s srom  :toothy11:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ludikure

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 166
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr150
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #8 : 11 Ožujak, 2012, 16:49:09 »
Evo danas nisam imo mira moro sam skinut cilindar  da vidim jel zaribo kao što je rekao igor sb, skinuo sam cilindar i sve je ok nema riseva nema niceg , evo par slika od cilindra i klip ( fotkano je sa mobom pa su malo lošije al vidis e da nema riseva)

prva slika je od glave ,  igor ti si abs nedavno jednu takvu sliku pokazo kad sam te pito za kompresiju...pa evo kod mene ista stvar , nema dihtunga pa je puštalo na glavi ( jel ima kakvo rijesenje za to?

<script src='http://img43.imageshack.us/shareable/?i=16282905.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>


<script src='http://img718.imageshack.us/shareable/?i=63929227.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>
</noscript>

<script src='http://img542.imageshack.us/shareable/?i=97109602.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

<script src='http://img26.imageshack.us/shareable/?i=68795572.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>


« Zadnja izmjena: 11 Ožujak, 2012, 16:52:52 ludikure »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #9 : 11 Ožujak, 2012, 16:58:04 »
koliko to ima km, vidim karike ko nove, na glavi nema čađe, savrseno, kolje ulje koristis il se koristilo?

nisi bas morao i cil svlacit, dovoljno bi bilo samo da si klip spustio dole, al dobro

rijesenje za glavu bi bilo najbolje kako malossi 172 ima, urezat dosjed za gumicu, za prvu ruku malo diht mase namazi  :icon_thumright:



« Zadnja izmjena: 11 Ožujak, 2012, 17:00:58 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ludikure

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 166
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Sr150
Odg: sr 150 gasi se
« Odgovori #10 : 11 Ožujak, 2012, 17:01:42 »
Kilometraza  na satu je 16700 km , reko bi da je stvarna jer stanje cijelog motora je dosta dobro...  Sutra kupim onaj donji dihtung pošarafim pa idem trazit dalje  zbog ceg se gasi. Skuter sam kupio u 2 mjesecu  tak da neznam koje se ulje koristilo ,  ja sam natocio  agipovu sintetiku
« Zadnja izmjena: 11 Ožujak, 2012, 17:05:51 ludikure »