Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 17,5 PHVA XX ---> TS  (Posjeta: 3032 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
17,5 PHVA XX ---> TS
« : 07 Ožujak, 2012, 07:01:30 »
Pozdrav!

Šta bi trebao promijeniti kod 17,5 PHVA (radi se o karburatoru koji dolazi uz Piaggio mašine) da bi dobio TS verziju. Planiram voziti Malossi Sport na 17,5 karburatoru. Znam da mi je glavna dizna sada 80 i da je igla A22. Tražio sam u tablici koju je Alfa napravio ali nisam našao. Član danc00 mi je rekao da su ovo postavke TS verzije:

40 klipić
A20 igla
211GA atomizer
80 glavna dizna
38 ler dizna
45 čok dizna

Mene zanima u čemu se moj karburator razlikuje od TS verzije osim igle? Jesu li ove ostale komponente iste ili moram baš sve promijeniti?

 

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #1 : 07 Ožujak, 2012, 07:07:49 »
ja sam prije normalno vozio na serijskom setupu.. i sad također...
spusti iglu skroz dolje i narihtaj glavnu diznu da smjesa bude ok na full gasu..
ako ne trokira do pola, niš ne diraj.. ako trokira, poturpijaj klipić na 40 (imaš na njemu čak preforaciju gdje turpijat tak da nemreš fulat)

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #2 : 07 Ožujak, 2012, 16:24:48 »
ja sam prije normalno vozio na serijskom setupu.. i sad također...
spusti iglu skroz dolje i narihtaj glavnu diznu da smjesa bude ok na full gasu..
ako ne trokira do pola, niš ne diraj.. ako trokira, poturpijaj klipić na 40 (imaš na njemu čak preforaciju gdje turpijat tak da nemreš fulat)

Igla je i sada spuštena skroz dole i dok je tako ne trokira. Ako osigurač spustim za jedno mjesto onda dok je hladan puno više trokira, tj. trokira 2km dok se ne zagrije u odnosu na npr. 500m dok je skroz spuštena. Znam da je normalno da skuter torikira kad je hladan, ali hoću da kažem da puno više trokira ako se igla podigne i za jedan zub odnosno ako nije skroz spuštena.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #3 : 07 Ožujak, 2012, 20:09:33 »
pa nemoj ju dizat, ostavi ju skroz dolje..

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #4 : 07 Ožujak, 2012, 20:22:37 »
pa nemoj ju dizat, ostavi ju skroz dolje..

Mislim da je siromašna smjesa na pola gasa pa sam zbog toga podigao iglu za jedan zub. Ali nebitno, samo mi još reci šta je potrebno promijeniti, osim igle, da bi dobio TS verziju, odnosno po čemu se razlikuje ova moja verzija od TS verzije? Ako bi stavio npr. iglu A20 ona bi davala bogatiju smjesu i onda bi još više trokirao?   :sign092:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #5 : 07 Ožujak, 2012, 20:30:02 »
Ako bi stavio npr. iglu A20 ona bi davala bogatiju smjesu i onda bi još više trokirao?   :sign092:

da, to je nepotrebno...
različit je difuzor i klipić je viši, ima razlika ali i ovaj id se da uštelat na base bez problema..
dakle iglu ostavi dolje, poštelaj na šarafiću smjese da ti se brzo vraća ler i ne zamaraj se sa ts verzijom..
i stavi ručni čok ako možeš nabaviti..


Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #6 : 07 Ožujak, 2012, 23:00:18 »
Mislim da je siromašna smjesa na pola gasa pa sam zbog toga podigao iglu za jedan zub. Ali nebitno, samo mi još reci šta je potrebno promijeniti, osim igle, da bi dobio TS verziju, odnosno po čemu se razlikuje ova moja verzija od TS verzije? Ako bi stavio npr. iglu A20 ona bi davala bogatiju smjesu i onda bi još više trokirao?   :sign092:

Ne razmem kaj ti nije jasno u onoj poruci di si me pital za setup TS verzije, lijepo sam ti napisal kaj ti treba da bi dobil TS verziju.

Kak bi dobil sa A20 bogatiju smjesu ak bi stavil drugi atomizer i klipić 40 koji daje više zraka...

Ti bi htel TS verziju a ne bi mjenjal djelove karba...to je nemoguće, ili stavi djelove sa TS verzije ili štelaj po ovome kaj imaš..nema druge.


@Ivan - zakaj misliš da bi trebal ručni ćok? Kakve to veze ima, pa on ionak po ljeti radi kojih 1min i to sam puno rekel.

Dobro ručni čok ti uopće ni ne treba ako je temp više od 5°C.. pa u tom slučaju ga ne bi uopće palil cijelo ljeto. Ali velim EL.ćok mu niš ne smeta.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #7 : 07 Ožujak, 2012, 23:48:33 »
Hvala obojici! Prvo ću pokušat sa ID verzijom kako je Ivan rekao. Možda smjesa bude uredu. Sad na serijali jeste uredu, možda malo siromašna na srednjem otvoru ali eto...

danc00 ti si naveo klipić, iglu, atomizer, ler diznu i čok diznu pa me zanimalo da li trebam sve te komponente promijeniti. Difuzor=atomizer? Znači razlika je u difuzoru i klipiću.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #8 : 08 Ožujak, 2012, 00:02:12 »
Gle ak "recimo" staviš na svoj setup samo iglu, normalno da buš dobil bogatu smjesu kad imaš klipić 30 i kaj si napravil...niš. Ak hoćeš TS kupi djelove za njega i probaj onda, kojih 70kn, ali vjerujem da ak je meni pasal bez ikakvog štelanja da će i tebi biti dobar, makar i moral malo poštelat zarez i malo airbox otvorit/zatvorit.  Nisu sve verzije iste...svaka radi drukčije i ak zamjeniš jedno a ne znaš kaj dobivaš s time imaš probleme na nekim režimima rada :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #9 : 08 Ožujak, 2012, 07:02:40 »
ako ti trokira kad digneš iglu za jedan zub, onda sigurno nije siromašna smjesa na malom gasu neg prebogata..
id karb u pravilu radi ovako:
treba rupu na airboxu oko 18mm, često sa nekim kitom ima prebogatu smjesu na malom gasu pa treba poturpijati klipić da bude 40.
na taj način poštelao sam bar 10 tih karbova na base setupima i svi rade..

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #10 : 08 Ožujak, 2012, 08:21:13 »
ako ti trokira kad digneš iglu za jedan zub, onda sigurno nije siromašna smjesa na malom gasu neg prebogata..
id karb u pravilu radi ovako:
treba rupu na airboxu oko 18mm, često sa nekim kitom ima prebogatu smjesu na malom gasu pa treba poturpijati klipić da bude 40.
na taj način poštelao sam bar 10 tih karbova na base setupima i svi rade..

Da, znam da se smjesa obogaćuje dizanjem igle. Inače sad na serijali vozim bez lulice u airbox-u i sa diznom 80 i smjesa je dobra na full gasu.
To sa rupom na airbox-u, da li to važi i za airobx na SR-u jer kao što i sam znaš nije isti kao na NRG-u.
Uglavnom, kad probam sa Sport-om javit ću ovdje rezultate.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #11 : 08 Ožujak, 2012, 08:29:44 »
on ima veću rupu.. gledaj da ne bude iznad 18-19mm..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #12 : 08 Ožujak, 2012, 08:32:12 »
neznam šta će ti dizna 80 na serijali

prijateljski savjet ti je od mene da kupiš ysn 17,5 koji je potpuno slobodan za štelanje i kao dellorto je,imaš umjerenu potrošnju uz performanse,ovaj dell sa piaggia nikad neće bit dobar
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #13 : 08 Ožujak, 2012, 08:37:49 »
ma hoće joj daj ne brij... pa nema nardo gore..

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #14 : 08 Ožujak, 2012, 08:51:42 »
Iwo probao sam sa diznom 64, svjećica je bila bijela. Sa 70, 72 ista stvar. Onda sam stavio 80 i nije baš najbolje primao gas, odnosno kad odvrnem gas prođe oko 1 sec. prije nego što mašina reaguje. Zatim sam izvadio lulicu i sad savršeno prima gas i boja svjećice je dobra. Umjerenu potrošnju sa ysn 17,5 veliš, manju nego sad? Trenutno, gradska vožnja oko 5l  :sad1:, otvorena cesta 3,5-3,7 što je jako dobro.

Ivane sa skinutom lulicom promjer otvora je tačno 19mm. Ukoliko svučem i ovo označeno crijevo onda se guši na full gasu, a sa crijevom je uredu.


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #15 : 08 Ožujak, 2012, 08:52:54 »
ima ono naprijed suženje...
ostavi ga gore.. kad staviš kit, stavi malo veću cca 85

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: 17,5 PHVA XX ---> TS
« Odgovori #16 : 08 Ožujak, 2012, 08:57:58 »
ima ono naprijed suženje...
ostavi ga gore.. kad staviš kit, stavi malo veću cca 85

Da, ispod podnice, skroz naprijed se ta cijev završava i tu uvlači zrak.