Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Fazni remen X9 180  (Posjeta: 1858 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sime

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Piaggio X9
Fazni remen X9 180
« : 02 Ožujak, 2012, 18:36:06 »
Imam pisaggio X9 Amalfi 180ccm. Kupio sam ga polovnog sa zamijenjeni digitalnim satom tako da neznam pravo stanje kilometara. Godište je 2002 tako da pretpostavljam da nema baš malo km. Primjetio sam kod dobro ugrijanog motora kad vozim pun gas i onda pustim gas, pri usporavanju se čuje nekakav zvuk labavog lanca. Pretpostavljam da je to fazni lanac ili lanac pumpe ulja. Da li bi bilo preporučljivo promijeniti fazni lanac ili lanac pumpe ulja?
1. Da li se koji od tih lanaca može promijeniti bez da se skida mašina?
2. Do sad sam mijenjao zupčasta remenja na autima pa znam da tamo s remenom obavezno idu i natezači. Da li je i tu tako? Kakvi su ti natezači, da li se automatski zatežu ili se zatežu nekim momentom te kako motor dovesti u fazu?
3. Ponekad mi se preko ljeta nakon dulje vužnje u leru zna upaliti lampica ulja. Tada sigurno padne tlak jer se čuje na zvuku motora tako danije do indikatora. Tlak ulja sam mjerio prošlu godinu i naleru ima oko 2 bara, ali nije baš bio skroz zagrijan tako da mislim da je to ok.

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Fazni remen X9 180
« Odgovori #1 : 02 Ožujak, 2012, 19:05:43 »
bilo bi pametno promijeniti oba lanca s obzirom da kazes da nisi siguran koliko ima km a skuter je postariji, za pocetak mozes skinuti poklopac faznog lanca, on ti se nalazi iza variomata, pa ces vidjeti kakva je situacija, fazni lanac ima svoj spaner, nalazi se na cilindru, dok uljni nema, sto se tice zamjene, uljni mozes zamijeniti bez skidanja masine, fazni tesko, jer je na x9 sve nabubano i tesko pristupacno...

a ovo s lampicom moze biti svasta, recimo meni se palila dok sam se prakticki vozo bez ulja jer nisam bio svjestan da trosi ulje ko mutav, ali uglavnom je to bilo kod naglog kocenja i stajanja na mjestu, ali lampica se sam upali na sec i ugasi, a zadnji put mi se to dogodilo prije 2 god nakon puta od 500km, ista stvar, stajem i pali se lampica, a ulja ima, nista, stao, prekontrolirao, vozi dalje, poslije se vise to nije nikad dogodilo

Offline sime

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Piaggio X9
Odg: Fazni remen X9 180
« Odgovori #2 : 02 Ožujak, 2012, 19:12:29 »
Kako ću znati da li lanac dovoljno zatehnut? Da li se zatezači mogu dotegnuti ili imaju oprugu pa se automatski dotežu? Viđao sam neke splastične klizače. Da li se preko njih zateže ili ima neki lančanik na zatezaču, a po ovim klizačima samo klizi?
Da li se iza vaiomata nalazi i lanac uljne pumpe?
Kolike su cijene tih lanaca i postoje li zamjenski? Ima li negdje slika ili upute kako se mijenja.
« Zadnja izmjena: 02 Ožujak, 2012, 19:14:24 sime »

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Fazni remen X9 180
« Odgovori #3 : 02 Ožujak, 2012, 19:25:01 »
evo ovako, fazni lanac ima s gornje i donje strane plasticne vodilice, moze biti da su se i one potrosile, ali to ces tesko vidjeti bez rastavljanja, lanac moras sam naspanat, znaci na vrhu spanera imas jedan saraf, njega skines, i probaj ga nabiti, ako uspijes doci do njega...kad skines poklopac, vidjet ces da li je fazni labav, ispred njega ti je uljni, on je labav, neka te to ne iznenadi, to tak mora biti...

sto se tice cijena, nemoj me drzati za rijec, fazni je oko 250kn, uljni oko 100-tinjak kuna


Offline sime

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pakoštane
  • Moj Skuter: Piaggio X9
Odg: Fazni remen X9 180
« Odgovori #4 : 02 Ožujak, 2012, 19:33:08 »
Je li natezač ispod poklopca ventila ili iza variomata? Kako znati koliko našpanati lanac?

Offline X-Spirit

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 384
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Hostel Sunce
  • Mjesto: Slav.Brod
  • Moj Skuter: VX125 2k2
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Fazni remen X9 180
« Odgovori #5 : 02 Ožujak, 2012, 19:46:24 »
spaner ti se nalazi na cilindru, a gle probaj nabit spaner ako ide, vidjet ces po lancu jel naspanan, on kad je full naspanan nema kud mrdat