Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??  (Posjeta: 14848 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #80 : 28 Veljača, 2012, 15:10:56 »
nisu ni zračnjaki loši,frend je imal kymkoja zračnjaka sad neznam koji model,kuril je s njim na more bez beda,osim kaj je jemput dok je išel doma vozil je bez prestanka pa mu se prijenos pregrijal... :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #81 : 28 Veljača, 2012, 15:38:12 »
znam za 2 kymca b&w 125 koi su baš loši..
na jednom je nakon 1000 i nešt sitno km pukel blok,pa odjebal karb pa generalka nakon nekih 20 iljada itd..
drugi pak je bil na generalki u ovlaštenom servisu i sad ide još lošije nego prije..s tim da mu se zapalila i instalacija sama od sebe,plastike prave kineske,pucaju ko kokice itd..
bolje polovan runner 125 (vx) nego novi kymco 125.

@ jovan94 - dali smo mu neke ideje o koima vrijedi razmislit..al ti si mu ipak najviše pomogel sa svojim komentarom  :icon_thumright:

Ak se brineš za ograničenje brzine na 50,to se najlakše da na serijali riješit elektronskom blokadom na prekidač,tak da se nemoraš sekirat previše oko tog,bez obzira kaj se to provjerava jako puno u zadnje vrijeme

murja nije baš tolko glupa kolko mislite..oni koi love >>>reklamiranje<<ili ak te snimi na recimo 80 i ti budeš onda piknul blokadu i pravil se grbav i radil budalu od drota,jel?
sve je to nekad prolazilo bez beda,sad to više nije tak tj bude još strože gledano.
pa sad kome je gušt stalno gledat u retrovizore i okretat glavu da nebi bilo pandura,samo nek izvoli  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #82 : 28 Veljača, 2012, 15:52:47 »
murja nije baš tolko glupa kolko mislite..oni koi love >>>reklamiranje<<ili ak te snimi na recimo 80 i ti budeš onda piknul blokadu i pravil se grbav i radil budalu od drota,jel?
sve je to nekad prolazilo bez beda,sad to više nije tak tj bude još strože gledano.
pa sad kome je gušt stalno gledat u retrovizore i okretat glavu da nebi bilo pandura,samo nek izvoli  :icon_thumright:


naravno da nitko nije glup ali koliko sam se ja interesirao zadnjih dana(mozda grijesim) radnik na tehnickom nema sto(pravo) otvarati, a ne skidati nikakve plastike s skutera(da nadje 2 zice od blokade) nego odvrnuti gas i zapisati koliko ide, murijak jos manje.. tako da je jos uvijek to mutna voda :binkybaby:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #83 : 28 Veljača, 2012, 15:58:59 »
nema pravo otvarat al ti bu rekel "sumljam na to da je nekaj prckano" tak ti i veli dok ti prestreljava blokada ako ju ne ustelas kako treba
i onda te rusi tehnicki
a dok te drot vozi na tehnicki i to ti lik veli onda ti placas kaznu
a i vrijedi da nemozes vozit 70 ili 80 i ako te poslika ili snimi s mjeracem mu radit budalu jer ces ti ispast budala dok ti kaznu i cijenu tehnickog opali

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #84 : 28 Veljača, 2012, 16:02:51 »
nema pravo otvarat al ti bu rekel "sumljam na to da je nekaj prckano" tak ti i veli dok ti prestreljava blokada ako ju ne ustelas kako treba
i onda te rusi tehnicki
a dok te drot vozi na tehnicki i to ti lik veli onda ti placas kaznu
a i vrijedi da nemozes vozit 70 ili 80 i ako te poslika ili snimi s mjeracem mu radit budalu jer ces ti ispast budala dok ti kaznu i cijenu tehnickog opali


sumlja? di je dokaz za to? ono zakonski razlog zasto te rusi na tehnickom?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #85 : 28 Veljača, 2012, 16:05:56 »
ako skuter trokira,i preskače kak je to slučaj s elektronskim blokadama ima osnovanu sumnju,more te rušit ovaj na tehničkom zbog toga a ako se zainate more pljenit skuter pa ga rastavlja krim tehničar pa dalje su jebade..
prekidače ti more nać..isto ko ovo kaj sam napisal,ak te snimi 80 i ti pred njim pikneš blokadu i radiš ga budalom..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline oldmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 200
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #86 : 28 Veljača, 2012, 16:11:28 »
ako skuter trokira,i preskače kak je to slučaj s elektronskim blokadama ima osnovanu sumnju,more te rušit ovaj na tehničkom zbog toga a ako se zainate more pljenit skuter pa ga rastavlja krim tehničar pa dalje su jebade..
prekidače ti more nać..isto ko ovo kaj sam napisal,ak te snimi 80 i ti pred njim pikneš blokadu i radiš ga budalom..


da osnovanu sumnju, na skuteru se dovezao i sve radi :icon_scratch: a ovo s krim tehnicarom lala..jel znas ikog da se to dogodilo? ima na forumu takvih? ovo za brzinu znam covjeka koji je u autu poslikan da ide brze nego sto po specifikacijama njegov auto moze i palo na sudu;)

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #87 : 28 Veljača, 2012, 18:22:20 »
ja imam iskustva s izvanrednim tehnickima jer sam vec dosta cesto bio
tako da ako mislis da nece nac prekidac zaj#bo si se
otvara sic i gleda sve dali moze sta vidjet ako pa pocne skut kasljat jer nije el blokada dobra ili propucavat ce ti ponudit
ili plati kaznu ili  ce ti dat tehnicaru koji ima pravo rastepati skut i utvrditi stvar u tvojem trosku pa si racunaj da mu treba minimum 10 sati kaks e zure i ti ces taj pregled platit oko 2000kn + kaznu za prebrzo vozenje + kaznu za voznju bez registracije (jer skuter ide ilegalno) + ti najebe jer si dao laznu izjavu a moze ti i zbog ugrozavanja sigurnosti u prometu napisat pa se onda jebi
zalebe na sudu ti neju nis pommogle jer na neispravno vozilo ti niti jedan sudac ne prizna zalbu
a vozilo je neispravno ako ide preko 55kmh za koje je zakonski registrirano i na koje ima homologaciju

a neda ti bog da nekog tresnes i da ti ustanove da si drko sta jer ako je lik pametan ili ima zajebanog odvjetnika placat ces mu odstetu i invalidninu jer vozilo koje ide 55.1+ nema osiguranje
ima oko 50 stavki na koji te more sjebat pa si izaberi

kaj se tice auta to je druga stvar i to nema nista s slucajem skutera

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #88 : 28 Veljača, 2012, 20:01:45 »
murja nije baš tolko glupa kolko mislite..oni koi love >>>reklamiranje<<ili ak te snimi na recimo 80 i ti budeš onda piknul blokadu i pravil se grbav i radil budalu od drota,jel?
sve je to nekad prolazilo bez beda,sad to više nije tak tj bude još strože gledano.
pa sad kome je gušt stalno gledat u retrovizore i okretat glavu da nebi bilo pandura,samo nek izvoli  :icon_thumright:
Ovo kaj veliš sve stoji,al evo da velim nekaj iz svog iskustva.Ak te murijak snimi da pičiš 8 banki i upališ blokadu normalno da nebu popušil priču,zato ja osobno pazim da mi se to ne desi i još nije i nadam se da neće,i da,svako malo gledam u retrovizor (više neg napred  ;D) al to valjda i je razlog kaj me još nisu skužili a znali su me zaustavljat dosta puta.A ovo kaj se tiče prekidača,žica i propucavanja blokade s tim nemam problema jel imam pinasco blokadu na daljinac skrivenu u repu ispod plastika i nema dragog boga da ju iko nađe (jedino da raskopa pol skutera) i skuter dok je uključena nit propucava na spuh ni niš i uredno prolazi tehnički bez problema.Zaključak je da se možeš uredno vozit i sa odblokanom pedesetkom samo treba malo pazit i razmišljat,a ne letit ko muha bez glave po cesti.

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #89 : 28 Veljača, 2012, 20:04:26 »
ја би узео нрг'а
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Yamaha Aerox vs. Piaggio NRG Power -- POMOĆ MOLIM VAS??
« Odgovori #90 : 29 Veljača, 2012, 02:59:44 »


da osnovanu sumnju, na skuteru se dovezao i sve radi :icon_scratch: a ovo s krim tehnicarom lala..jel znas ikog da se to dogodilo? ima na forumu takvih? ovo za brzinu znam covjeka koji je u autu poslikan da ide brze nego sto po specifikacijama njegov auto moze i palo na sudu;)

to su stvari koje su budu sve više primjenjivale.
ali da budu raskapanja skutera po nalozima budu..akcije su već počele kaj se tiče provjere tih ograničenja na 50cc i bude ih sve više.isto ko i valjci na cesti itd.
dok ti skužiš murjaka on je već i tebe vjerojatno snimil (pogotovo one koi imaju rezo spulje itd) ili nek te snimi na prek 50..ili nek ti se zaljepe na dupe i vide da ideš preko 50..kaj buš rekel da te auto ispred tebe šlepa?haha al ne denes.
tebe ak slikaju to bude brže neg po specifikacijama smiješ ić ;)
nemreš se tolko okretat kolko ti se on brzo more nakljit na rit..
nisam jednom doživjel da se vozim i samo odjednom plave lampice iza mene..pandur na motoru ..
naravno,ko voli nek izvoli..ja nit sam imal 50ku nit ikad budem.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)