Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pitanje C.D.I.  (Posjeta: 2043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Pitanje C.D.I.
« : 26 Siječanj, 2012, 00:20:25 »
u pitanju nije skuter nego cagiva 125,imam za nju motoplat paljenje,model mini 6 hierro al nemam c.d.i. za to paljenje.jel se moze spojit npr.cdi od piaggia 50 jer to imam doma?al motoplatov cdi nije i bobina nego iz nje idu 3 zice...ovo je sema spajanja:

sad,bi li to moglo radit ili da se dam u trazenje origigi c.d.i.-ja kojeg cini mi se necu lako nac?
Rock out till your life is at an end

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Pitanje C.D.I.
« Odgovori #1 : 27 Siječanj, 2012, 12:54:25 »
Pa trebas probati,mozda i bude radilo kako treba,ja sam skoro jednom momku na cagivu cross 250ccm stavio cdi sa bobinom od piaggia i rai ko sat.

Ne znam sad napamet kako idu boje al sistem je uvijek isti iz paljenja/magneta uvijek izlaze  dvije zice koje su potrebne da se dobije varnica na svjecici a to su napajanje za CDI i signal sa pickupa i obicno je tu i neka treca a to je masa/uzemljenje.

Znaci zaviri malo u magnet i pogledaj koja ide sa pickupa a koja sa najdebljeg namotaja,taj najdeblji bude motan izuzetno tankom zicom i najcesce je zaliven plastikom pa se zica ni ne vidi,to je napajanje za CDI.

Kad lociraš koja je koja zica onda to spoji na CDI/bobinu od piaggia i probaj baca li iskru.Znaci pickup signal spajas na Crvenu na bobini a napajanje na Zelenu na bobini,Bjela sa bobine ide na masu a gasiš tako sto ces napajanje spojiti sa masom.

Ako ti nikako ne bude islo od ruke da skontas koja je zica napajanje za CDI onda sa multimetrom/voltmetrom izmjeri svaku zicu prema masi i napajanje bi trebalo da ima izmedju 50V i 70V naizmjenicne struje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle