Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm  (Posjeta: 5732 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline siljo5555

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: nolan
base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« : 07 Siječanj, 2012, 18:15:23 »
evo jedno pitanje kolko bni bilo dobro i jel bi bile neke razlike u karbu na base kit, tocnije stage6 gusani streetrace? unaprijed hvala

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #1 : 07 Siječanj, 2012, 18:18:10 »
ovisno o spuhu, ak je neki slabi spuh do 10000okr dosta je 17.5, ak je jači, stavi 19mm..

Offline nrgmc2-tuning

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1064
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh Road Runner
  • MojSetup: gilardoni 180
  • MojSpuh: seriala
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #2 : 07 Siječanj, 2012, 19:16:54 »
r1200 sa 19 i gljivom  :icon_thumleft:

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #3 : 07 Siječanj, 2012, 20:07:02 »
r1200 sa 19 i gljivom  :icon_thumleft:
bacanje para.. ostavi sve kak je i karb 17,5 ak vec nemas stavi 19
ps. veci karb manje okretaja  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #4 : 08 Siječanj, 2012, 00:11:36 »
evo jedno pitanje kolko bni bilo dobro i jel bi bile neke razlike u karbu na base kit, tocnije stage6 gusani streetrace? unaprijed hvala

17.5mm karb je uvrh glave. Ako ideš na 70ccm gus to je to! Pričam o dellortu.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #5 : 08 Siječanj, 2012, 00:33:21 »
Ako moze da se kratko nadovezem i da pitam za misljenje oko Trophy-a na minarelli AC uz ZX-R, da li moze proci 17.5 dell ili ipak treba ici na 19? Bojim se sa 17.5 zbog ljeta, da nece cvikati na vecim temperaturama.

Luna mi je vec dao neke savjete al bi volio i vasa misljenja cuti  :icon_thumright:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #6 : 08 Siječanj, 2012, 00:43:32 »
Ako moze da se kratko nadovezem i da pitam za misljenje oko Trophy-a na minarelli AC uz ZX-R, da li moze proci 17.5 dell ili ipak treba ici na 19? Bojim se sa 17.5 zbog ljeta, da nece cvikati na vecim temperaturama.

Luna mi je vec dao neke savjete al bi volio i vasa misljenja cuti  :icon_thumright:
Nema zasto cvikati ako je dobro ustelan  :icon_thumright:

Offline siljo5555

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #7 : 08 Siječanj, 2012, 11:10:04 »
znaci 17.5mm je dosta, a iglu bi trebalo stvit na pola, i dizna 78-82 otprilike?

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #8 : 08 Siječanj, 2012, 13:28:11 »
Ako moze da se kratko nadovezem i da pitam za misljenje oko Trophy-a na minarelli AC uz ZX-R, da li moze proci 17.5 dell ili ipak treba ici na 19? Bojim se sa 17.5 zbog ljeta, da nece cvikati na vecim temperaturama.

Luna mi je vec dao neke savjete al bi volio i vasa misljenja cuti  :icon_thumright:

Ak ti gus zacvika sa 17.5 dellortom onda si jedini krivac tu ti. Nema nikakve potrebe za većim karburatorom, 17.5dellorto samo staviš i voziš...ne treba čak ništa ni štelat, ovisno o boji si pogledaš glavnu diznu i to je sve kaj trebaš...ako imaš drevo čak ni glavnu diznu netrebaš mijenjat.

Normalno da može vozit sa 19mm, ali tu moraš već radit dosta toga da bi dobil tak dobru smjesu kak dobiš sa 17.5 u startu. Jer kit je takav a i sami okretaji(do 10 000okr) da mu je ona smjesa koju isporučuje 17.5 čisto dovoljno. Čak možeš povečat i otvr na airboxu, ili povečat lulicu kak hoćeš ak hoćeš savršenu smjesu i dobar odaziv.


@šiljo- pa isus te neče, pa si ti pročital bilo koju temu o karburatorima?? Pa ko ti živ more reći koja bu tebi glavna dizna bila dobra? Pa stavi karb gore, upali skuter daj  mu puni gas, ugasi ga i pogledaj svječicu. I onda ti bu sve jasno, tamana svječica manja dizna bijela -veća itd za sve otvore gasa

Kupi si diznu dvije više u startu pa isprobaj...kad štelaš karb dizne se uvjek moraju imat...kupi 78, 80, 82 za početak
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2012, 13:30:49 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #9 : 08 Siječanj, 2012, 13:52:59 »
Ak ti gus zacvika sa 17.5 dellortom onda si jedini krivac tu ti. Nema nikakve potrebe za većim karburatorom, 17.5dellorto samo staviš i voziš...ne treba čak ništa ni štelat, ovisno o boji si pogledaš glavnu diznu i to je sve kaj trebaš...ako imaš drevo čak ni glavnu diznu netrebaš mijenjat.

Normalno da može vozit sa 19mm, ali tu moraš već radit dosta toga da bi dobil tak dobru smjesu kak dobiš sa 17.5 u startu. Jer kit je takav a i sami okretaji(do 10 000okr) da mu je ona smjesa koju isporučuje 17.5 čisto dovoljno. Čak možeš povečat i otvr na airboxu, ili povečat lulicu kak hoćeš ak hoćeš savršenu smjesu i dobar odaziv.

danc hvala puno  :icon_thumright:

Jedina mi je briga sto je AC, al kad puknem savrsenu smjesu ne moze zacvikati da ga je**m.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #10 : 08 Siječanj, 2012, 14:14:27 »
Nema veze kaj je AC, onda jednostavno stavi malo veću glavnu diznu i to je to ak se bojiš. Recimo ak ti je 78 dobra smjesa, staviš 80 da ti je srce na mjestu i vozi.

Na AC samo pripazi na smjesu na punog masu...tu zna biti problema kod 80% slučajeva.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #11 : 08 Siječanj, 2012, 14:24:06 »
Ak ti gus zacvika sa 17.5 dellortom onda si jedini krivac tu ti. Nema nikakve potrebe za većim karburatorom, 17.5dellorto samo staviš i voziš...ne treba čak ništa ni štelat, ovisno o boji si pogledaš glavnu diznu i to je sve kaj trebaš...ako imaš drevo čak ni glavnu diznu netrebaš mijenjat.

Normalno da može vozit sa 19mm, ali tu moraš već radit dosta toga da bi dobil tak dobru smjesu kak dobiš sa 17.5 u startu. Jer kit je takav a i sami okretaji(do 10 000okr) da mu je ona smjesa koju isporučuje 17.5 čisto dovoljno. Čak možeš povečat i otvr na airboxu, ili povečat lulicu kak hoćeš ak hoćeš savršenu smjesu i dobar odaziv.


@šiljo- pa isus te neče, pa si ti pročital bilo koju temu o karburatorima?? Pa ko ti živ more reći koja bu tebi glavna dizna bila dobra? Pa stavi karb gore, upali skuter daj  mu puni gas, ugasi ga i pogledaj svječicu. I onda ti bu sve jasno, tamana svječica manja dizna bijela -veća itd za sve otvore gasa

Kupi si diznu dvije više u startu pa isprobaj...kad štelaš karb dizne se uvjek moraju imat...kupi 78, 80, 82 za početak
Ceekaj kralju,cekaj ti pricas o svom bivsem karburator,sto ne znaci da ce svako kupit ts verziju
Serijski pia 17,5 i 17,5 phva ts se ne mogu bas poredit ::)
Tako da nemoj im dzabe nadu davat da ce i bez dizne karburator 17,5 ustelat na base tako lako
« Zadnja izmjena: 08 Siječanj, 2012, 14:26:22 Miki-speedy-sm »

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #12 : 08 Siječanj, 2012, 16:10:55 »
Ceekaj kralju,cekaj ti pricas o svom bivsem karburator,sto ne znaci da ce svako kupit ts verziju
Serijski pia 17,5 i 17,5 phva ts se ne mogu bas poredit ::)
Tako da nemoj im dzabe nadu davat da ce i bez dizne karburator 17,5 ustelat na base tako lako

Sto se mene tice, kod mene je pia 17.5 na minarelliu, al ja cu se naravno uzeti poigrati sa diznama i airboxom, meni je samo bitno moze li se voziti trophy na 17.5

Nadam se da ce dobro postelani Trophy sa 17.5 i zx-r trosit oko 5.5l, makar cu se potruditi i pokusati da tako bude  :icon_biggrin:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #13 : 08 Siječanj, 2012, 16:21:42 »
Sto se mene tice, kod mene je pia 17.5 na minarelliu, al ja cu se naravno uzeti poigrati sa diznama i airboxom, meni je samo bitno moze li se voziti trophy na 17.5

Nadam se da ce dobro postelani Trophy sa 17.5 i zx-r trosit oko 5.5l, makar cu se potruditi i pokusati da tako bude  :icon_biggrin:
Meni malo jaci setup na pia sa 19kom,na nekih 10,5k ne trosi 5.5,a jos je kod tebe mina,trebalo bi puno manje trosit...
Na takvom setupum mozda budes trebao i iglu mjenjat A7 probaj

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #14 : 08 Siječanj, 2012, 18:52:37 »
ma kupiš ysn 17,5 i uštelaš ga i skuter obiva
za male pare letiš =)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #15 : 08 Siječanj, 2012, 19:22:28 »
ti mater lik postavi pitanje sta bi bilo najbolje a ovi se raspisali , ono sabor brate

stavi 17.5 i vozi

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #16 : 08 Siječanj, 2012, 23:31:46 »
Ceekaj kralju,cekaj ti pricas o svom bivsem karburator,sto ne znaci da ce svako kupit ts verziju
Serijski pia 17,5 i 17,5 phva ts se ne mogu bas poredit ::)
Tako da nemoj im dzabe nadu davat da ce i bez dizne karburator 17,5 ustelat na base tako lako

Miki ili se prestani drogirati ili se počni jer si postal naporan.

Kaj buš ti sad odjednom zmislil neki novi 17.5 dellorto... pa naravno da je drukčiji po setupu, i da će morat to poštelat ko tvrdi da ne :dontknow:

Miki samo polako... jel ti imaš uopče skuter ili samo slažeš djelove po stolu?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #17 : 09 Siječanj, 2012, 01:05:01 »
Miki ili se prestani drogirati ili se počni jer si postal naporan.

Kaj buš ti sad odjednom zmislil neki novi 17.5 dellorto... pa naravno da je drukčiji po setupu, i da će morat to poštelat ko tvrdi da ne :dontknow:

Miki samo polako... jel ti imaš uopče skuter ili samo slažeš djelove po stolu?
Imam skuter,ne brini..
I ti ocito nisi bas cist s glavom,jedno je serijski karb dellorto 17,5phva sa piaggio masina drugo je dellorto 17,5 phva ts
I naravno da se 17,5phva nece ustelat s jednom diznom pobogu :toothy12:
Nemoj pricat i napadat druge ako nemas blage,radije cuti
I samo trazi greske u pisanju,jedino to mozes hahahahha  :toothy9:  :hello:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #18 : 09 Siječanj, 2012, 01:16:55 »
Ti si re**rdiran, di sam napisal da to kaj govorim se odnosi na TS ili na serijski piađo 17.5, naravno da su drugačiji, i da, da se naštelat samo treba znati kak i zakaj...

Nemoj me više kvotat prosim te ljepo... 17.5 dellorto je 17.5 dellorto a sad koji ti setup imaš to je druga prića...kakav je problem promjenit setup karburtoru u onaj koji ti paše:dontknow:

P.S ko zna njemu je i glavana dizna dosta...a ko ne tomu ni Bog ne pomore... glavana dizna e u 70% slučajeva problem, ostalo se da narihtat sa raznim kobinacijama igle i vijka smjese, samo jebiga nemre se to za 5 min, to je GUS a ne midrace kojem smeta svaka pizdina dlaka u nepoštelanosti karburatora.
« Zadnja izmjena: 09 Siječanj, 2012, 01:19:24 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: base kit, karb 17.5 ili 19.5mm
« Odgovori #19 : 09 Siječanj, 2012, 02:21:12 »
Ti si re**rdiran, di sam napisal da to kaj govorim se odnosi na TS ili na serijski piađo 17.5, naravno da su drugačiji, i da, da se naštelat samo treba znati kak i zakaj...

Nemoj me više kvotat prosim te ljepo... 17.5 dellorto je 17.5 dellorto a sad koji ti setup imaš to je druga prića...kakav je problem promjenit setup karburtoru u onaj koji ti paše:dontknow:

P.S ko zna njemu je i glavana dizna dosta...a ko ne tomu ni Bog ne pomore... glavana dizna e u 70% slučajeva problem, ostalo se da narihtat sa raznim kobinacijama igle i vijka smjese, samo jebiga nemre se to za 5 min, to je GUS a ne midrace kojem smeta svaka pizdina dlaka u nepoštelanosti karburatora.
Ma daaa,zato je pola foruma glupo pa kupuje druge klipice,igle,ler dizne itd..
Druga stvar,nigdje nisi rekao da govoris za TS,deckima tu prosipas kako je potrebno samo diznu promjenit a uopste nije tako jer ne bude jednaka smjesa na svim otvorima gasa..
Treca stvar sto kazes za setup karba,jesi spominjao gdje promjenu setupa ili samo promjenu jebene dizne,i onda imas obraza da mi kazes da sam retardiran?  ::) a i nekom je mozda u bosni tesko kupit ostatak setupa karba kao i dizne
Neko od njih koji nemaju pojma treba da te poslusa pa posle ce bit danc00 mi rekao tako a ne zna se ko je gori
Ne moze tebi covjek objasnit i bog  :drunken_smilie:
« Zadnja izmjena: 09 Siječanj, 2012, 02:39:08 Miki-speedy-sm »