Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume i relej :D  (Posjeta: 930 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Gume i relej :D
« : 24 Prosinac, 2011, 10:29:25 »
Pozz ljudi.. Iman 2 pitanja, iako jedno nema veze sa drugin glupo mi je otvarat 2 teme...

Znaci, kupia san BMG stop i zmigavce, i sa njima 3pin relej.. sve to uredno spojia, zimgavci rade kako treba, al je problem, cim dam kontakt, iz releja se cuje tik-tok iako zmigavci nisu upaljeni, znaci stalno radi.. Ako neko zna sta je i ako se to moze rijesit nek se raspise  ;D

A drugo, doslo vrime da prominin gume guma, pa san nasa ove 2... ako neko ima iskustva sa ovima gumama nek pomaze  :toothy11:  jer san cita da dosta guma ne pase, posto je zadnja 140...

Zadnja
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=57&category_id=87&option=com_virtuemart&Itemid=142

Prednja
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=86&option=com_virtuemart&Itemid=142

Eto, unaprid hvala  :)
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline IvanRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 726
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bakar
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: AGV Gp-1
  • MojSetup: Stage 6 sport pro,19,multivar...
  • MojSpuh: TPR top line
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #1 : 24 Prosinac, 2011, 10:30:45 »
nemoj dunlop uzmi savu mc 29

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #2 : 24 Prosinac, 2011, 10:42:55 »
kako si spojio relej? mislim da je u tome problem, trebao bi ga spojiti na zice od zmigavaca tako da dobiva struju tek kada se zmigavac ukljuci, ti si mozda spojio na stalni plus koji ide sa brave ili slicno (od pozicije, prednjeg svjetla...)

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #3 : 24 Prosinac, 2011, 11:05:28 »
nemoj dunlop uzmi savu mc 29

Jel ima sava mc29 sa 140 dimanzijom, nekako mi ljepse izgleda sa njima nego 130  :toothy3:

kako si spojio relej? mislim da je u tome problem, trebao bi ga spojiti na zice od zmigavaca tako da dobiva struju tek kada se zmigavac ukljuci, ti si mozda spojio na stalni plus koji ide sa brave ili slicno (od pozicije, prednjeg svjetla...)

Znaci ovaj je relej..
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621643660672&target=productdetail&category1=A%3AA_GILERA%3AA_GILERA_RUNNER180FXR&category2=CAT%3ACAT_ELEKTRIK

Na skuteru iman 4 pin relej, al jedan od ta 4 je masa, nju san isteka iz onog i spojia na ovu za masu od releja.. a ove ostale 3 kako god kombinira uvik isto, ili ne radi... znaci cim dam kontakt pocne tik-tok.. kad su ugaseni zmigavci ne svijetle ali i dalje relej radi..  :dontknow:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #4 : 24 Prosinac, 2011, 11:14:11 »
kako si spojio relej? mislim da je u tome problem, trebao bi ga spojiti na zice od zmigavaca tako da dobiva struju tek kada se zmigavac ukljuci, ti si mozda spojio na stalni plus koji ide sa brave ili slicno (od pozicije, prednjeg svjetla...)



ja imam taj relej (bgm6203) i meni se cini  da je to univerzalno i da se ne spaja bas na stock instalaciju
ima zicu koja ide na masu (minus pol) i jos tri pina, jedan cini mi se, da se spoji na pokazivac na tabli druga dva za ljevoi desno ali je sad problem sta je on naveo
trebalo bi zamolit efz-a da posalje upit na SC pa da ljudi objasne
jer i meni stvara problem kad spojim  da svira prije nego das zimigavac ljevo ili desno, znaci vec daje zvucni signal a uopce nije u funkciji
jedino mi je palo na pamet da nije obrnuti sustav tj da ide sve o d - pa prema +, ali posto je elektronicki relej to ne radi  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

i ja imam isti problem pa ako ima neko pametniji nek objasni

Hvala  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #5 : 24 Prosinac, 2011, 11:20:41 »
ja imam taj relej (bgm6203) i meni se cini  da je to univerzalno i da se ne spaja bas na stock instalaciju
ima zicu koja ide na masu (minus pol) i jos tri pina, jedan cini mi se, da se spoji na pokazivac na tabli druga dva za ljevoi desno ali je sad problem sta je on naveo
trebalo bi zamolit efz-a da posalje upit na SC pa da ljudi objasne
jer i meni stvara problem kad spojim  da svira prije nego das zimigavac ljevo ili desno, znaci vec daje zvucni signal a uopce nije u funkciji
jedino mi je palo na pamet da nije obrnuti sustav tj da ide sve o d - pa prema +, ali posto je elektronicki relej to ne radi  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

i ja imam isti problem pa ako ima neko pametniji nek objasni

Hvala  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Uh, znaci nisan jedini sa ovin problemon   :toothy12:
Da, stalno radi, zvucni signal a ni upalia zmigavce nisan..  :angry7:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #6 : 24 Prosinac, 2011, 11:27:37 »
Uh, znaci nisan jedini sa ovin problemon   :toothy12:
Da, stalno radi, zvucni signal a ni upalia zmigavce nisan..  :angry7:

nisi nisi  :toothy12: i na rox-u me jebe  :toothy12: :toothy12: vec sam vise od 50€ potrosija na taj elektro masterijal a nema rezultata  :toothy3: :toothy3:
najprije ne pisu upute di sta treba spojit i na koji nacin
znam tocno koji ti je problem  :toothy9:
a neznam ni koje zice su na stock releju pa da bi se moga orjentirat kako di i sta
men i je kolega s posla uspija spojit ali u konacnici ispada da mi za svaku stranu treba po jedan relej tj automat  :toothy12:

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #7 : 24 Prosinac, 2011, 11:48:35 »
nisi nisi  :toothy12: i na rox-u me jebe  :toothy12: :toothy12: vec sam vise od 50€ potrosija na taj elektro masterijal a nema rezultata  :toothy3: :toothy3:
najprije ne pisu upute di sta treba spojit i na koji nacin
znam tocno koji ti je problem  :toothy9:
a neznam ni koje zice su na stock releju pa da bi se moga orjentirat kako di i sta
men i je kolega s posla uspija spojit ali u konacnici ispada da mi za svaku stranu treba po jedan relej tj automat  :toothy12:

A nerazumin se toliko dobro u struju, pa neznan na sta bi pocea trosit, tj sta da kupujen..

To san se jucer uvatia spajat, bia sritan jer san spojia na nakraju opet k**ra*...
prova san sve moguce kombinacije zica i nece nikako  :angry9:
Onda nan ne preostaje nista nego 2 releja kupit  :dontknow:

Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline IvanRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 726
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bakar
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: AGV Gp-1
  • MojSetup: Stage 6 sport pro,19,multivar...
  • MojSpuh: TPR top line
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #8 : 24 Prosinac, 2011, 12:26:49 »
ima 140 dimenzije ja sam naso u sloveniji za 73€ sad cu u prvom mjesecu ic po njih

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #9 : 24 Prosinac, 2011, 13:11:38 »
ima 140 dimenzije ja sam naso u sloveniji za 73€ sad cu u prvom mjesecu ic po njih

zate pare se sava kupi i kod nas..
felga od sp je širine taman za 130 gumu,ak staviš 140 nebude ti puno šira,samo bude višlja.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #10 : 24 Prosinac, 2011, 13:18:22 »
zate pare se sava kupi i kod nas..
felga od sp je širine taman za 130 gumu,ak staviš 140 nebude ti puno šira,samo bude višlja.

Znaci mogu tu savinu bez problema namontirat ? Iman trenutno 130 dunlop zadnju malo glupasto izgleda jer je uza malo nego ostale, ili mi se samo cini..  :toothy11:
« Zadnja izmjena: 24 Prosinac, 2011, 13:24:42 Pulss »
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline IvanRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 726
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bakar
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • Moja Kaciga: AGV Gp-1
  • MojSetup: Stage 6 sport pro,19,multivar...
  • MojSpuh: TPR top line
Odg: Gume i relej :D
« Odgovori #11 : 24 Prosinac, 2011, 17:26:39 »
zate pare se sava kupi i kod nas..
felga od sp je širine taman za 130 gumu,ak staviš 140 nebude ti puno šira,samo bude višlja.
stef doje me oko 150 kn jefitnije