Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moment/kilo kljuc  (Posjeta: 4856 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Moment/kilo kljuc
« : 22 Prosinac, 2011, 10:15:06 »
recite koristite li taj kljuc, ako da koji i u kojem rasponu sile (5-110Nm) ili neki veci?

Hvala  :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #1 : 22 Prosinac, 2011, 10:49:22 »
Imam samo onaj iz LIDL-a koji ima raspon od 42Nm na vise. Za ono za sto mi treba je odlican, a nije ni neprecizan - umjeren je i grijesi u granicama dopustenog. Cak sam pokusao mjerit i ispod te skale i do nekih 20Nm (treba pazljivo odbrojavati jer nema skale ispod 42Nm) je sasvim OK, a i oko 15Nm ne grijesi previse. Srecom, 99% serafa koje trebam stezat nisu ispod toga, a ako bi bili, posudio bi kljuc od susjeda koji ima profi alat.

Za stezat kotace na autu i motoru ga koristim najvise jer sam ga zato i kupio. 160kn je smijesna cijena, a jedino sam se bojao da ne bude neprecizan, al eto - radi kako treba. Svakih 6 mjeseci ga usporedim sa profi kljucem i dok ce radit sa manje od 10% (sto je puno, al meni dovoljno) greske, ja cu ga koristit. Za sada grijesi do 4%. Na srednjim vrijednostima je skroz precizan, a grijesi 4% na skroz malim i skroz velikim vrijednostima i to progresivno.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #2 : 22 Prosinac, 2011, 12:31:56 »
Ja imam od 0-320Nm, točan je i da se štelat po 0.1Nm.

Jedina mu je mana kaj je masivan, pa teško baratat s njim, trebal bi si kupit neki manji recimo do 100Nm, ovaj koji sad imam ima samo nastavak za velike gedore..tak da je manje matice i vijke jako teško zavrtat s njim.

Ali zato velike matice idu ko od šale, ima veliku polugu i radi se bez problema!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline neuromaniac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 625
  • Spol: Muški
  • Who dat ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #3 : 22 Prosinac, 2011, 13:42:52 »
Imam samo onaj iz LIDL-a koji ima raspon od 42Nm na vise. Za ono za sto mi treba je odlican, a nije ni neprecizan - umjeren je i grijesi u granicama dopustenog. Cak sam pokusao mjerit i ispod te skale i do nekih 20Nm (treba pazljivo odbrojavati jer nema skale ispod 42Nm) je sasvim OK, a i oko 15Nm ne grijesi previse. Srecom, 99% serafa koje trebam stezat nisu ispod toga, a ako bi bili, posudio bi kljuc od susjeda koji ima profi alat.

Za stezat kotace na autu i motoru ga koristim najvise jer sam ga zato i kupio. 160kn je smijesna cijena, a jedino sam se bojao da ne bude neprecizan, al eto - radi kako treba. Svakih 6 mjeseci ga usporedim sa profi kljucem i dok ce radit sa manje od 10% (sto je puno, al meni dovoljno) greske, ja cu ga koristit. Za sada grijesi do 4%. Na srednjim vrijednostima je skroz precizan, a grijesi 4% na skroz malim i skroz velikim vrijednostima i to progresivno.


i ja sam uzeo isto taj iz lidla i super sam zadovoljan , za stezanje točkova i takvih stvari je više nego dovoljan ,
čak sam sa njime prošle godine stegnio glavu na vektri 1.8 8v i dan danas suha mašina i još uvjek se voza ugl. za te pare nemože bolje  :icon_thumright:
I'm Burning Inside

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #4 : 22 Prosinac, 2011, 15:48:00 »
hvala vam na odogvorima, a mozda sam malo krivo formulira pitanje
konkretno sam mislija na radove i sarafanje oko scoot-a, ponajvise zbog montaze termo grupa, a i svega ostalog (mada smatram da to i nije toliko previse bitno) ali eto  :icon_tongue:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #5 : 22 Prosinac, 2011, 16:47:16 »
hvala vam na odogvorima, a mozda sam malo krivo formulira pitanje
konkretno sam mislija na radove i sarafanje oko scoot-a, ponajvise zbog montaze termo grupa, a i svega ostalog (mada smatram da to i nije toliko previse bitno) ali eto  :icon_tongue:

Ako misliš po "manual" priručniku stezat matice i vijke onda ne znam jel ćeš sve uspjet stegnut, ja sam moral smanjit kilažu jer ono kaj su oni napisali je puno previše, male imbuse 5icu i 6icu oni napišu da se steže na 20Nm...to moraš nekaj slomit...

Ali da sve sam stezal na moment kljuć, samo sam smanjil na razumnu vrijednost.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #6 : 22 Prosinac, 2011, 19:53:47 »
Treba pazit i na ovo jer bez toga nema velike preciznosti (iako je ima dovoljno, al ako cemo cjepidlacit....  ;D )

Matica, seraf ili bilo sto drugo sto se steze bi trebalo biti novo, odmasceno i suho.

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #7 : 23 Prosinac, 2011, 19:10:17 »
ima li negdje jeftino za kupit moment kljuc do nekih 70-80 Nm?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #9 : 24 Prosinac, 2011, 11:21:48 »
http://www.louis.at/_106524839a5d55291c108ebc026c63a494/index.php?topic=search&searchterm=DREHMOMENTSCHLUESSEL&cmd.x=0&cmd.y=0

mislim da ima od proxona 0,5-110Nm za nekih 400-500kn ali nisam 100% ziher, i u bauhausu isto tako je neka manja skala
ipak je to kao malo bolje, a sad je pitanje koliko precizno radis i za sta ti treba i u konacnici jel ti isplativo  :dontknow:

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Moment/kilo kljuc
« Odgovori #10 : 24 Prosinac, 2011, 11:45:31 »
nije mi nikaka isplativo.... treba mi neki lowbudget kljuc, cim jeftiniji, da na skutu stegnem sve po manualu