Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?  (Posjeta: 31665 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #100 : 01 Prosinac, 2011, 22:38:46 »
postoji li ta radilica, ima li je gdje za kupit?

postoji, ja sam to uzeo bio prije 2,3 god sa cilindera.si

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #101 : 01 Prosinac, 2011, 22:52:04 »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #102 : 01 Prosinac, 2011, 22:56:50 »
nema je u bimota, nema je na webshopu, nigdje :dontknow:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #103 : 01 Prosinac, 2011, 23:01:15 »
nebude pukla radilica nego iglicasti se rastepe zboka slabe konstrukcije naspram 12mm iglicastog!

Bgm evolution ili RMS RACING 12mm uzmes i mirna bosna! uzmes jos stage6 redukcijski lezaj i nemas frke, ja sam tako imao na area51 i svasta sam metal gore na to i nikakvih problema...kasniej stavio stage6 HPC 10mm bolcna klipnjace i razletio se iglicasti na c16 city i airsalu t6 racing XD

Znači da na BGM ide 100% stage 6 10x17x13?? Da ne bi bilo da je i ta radilica 12x16x13 ko Motoforce evolution....
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #104 : 01 Prosinac, 2011, 23:06:51 »
trebo si si ostavit ovu motoforce 12mm koju si naručio i u lagerosu uzet kavez 10x16x13mm... taj nema šanse da pukne..
koristi se kod motorke stihl 066 koja ima 91ccm i mač do 81 cm.
http://www.bigdmc.com/066.html

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #105 : 01 Prosinac, 2011, 23:37:01 »
trebo si si ostavit ovu motoforce 12mm koju si naručio i u lagerosu uzet kavez 10x16x13mm... taj nema šanse da pukne..
koristi se kod motorke stihl 066 koja ima 91ccm i mač do 81 cm.
http://www.bigdmc.com/066.html
Off-na koliko obrtaja ona radi?  ;D I gdje ima kupit te lezajeve?

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #106 : 01 Prosinac, 2011, 23:48:35 »
Motorka radi na 13 tis okretaja maksimalno! Ove veče kao što je Ivanm naveo se šteluju na oko 12600 okretaja!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #107 : 02 Prosinac, 2011, 00:05:51 »
kolko priča oko te 12mm radilice bože dragi

kolko ljudi vozi normalno minarelli sa 10mm igličastim midrace i high end i ako se održava sve radi bez problema, puno filozofije ko i uvjek za ništa! prije godinu dvije se nije ni znalo maltene da postoji ta verzija radilice.
osobno nisam imao nikad tih problema a hvala bogu navozio sam se na minarelli mašini i izmjenjo kitova i auspuha i radilica i nikad nikakvih problema, kako kod mene tako i kom god smo složili skuter.

www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #108 : 02 Prosinac, 2011, 00:19:01 »
kolko priča oko te 12mm radilice bože dragi

kolko ljudi vozi normalno minarelli sa 10mm igličastim midrace i high end i ako se održava sve radi bez problema, puno filozofije ko i uvjek za ništa! prije godinu dvije se nije ni znalo maltene da postoji ta verzija radilice.
osobno nisam imao nikad tih problema a hvala bogu navozio sam se na minarelli mašini i izmjenjo kitova i auspuha i radilica i nikad nikakvih problema, kako kod mene tako i kom god smo složili skuter.



Ne znam, zato pitam takve ko ti, meni je to prvi put da sam rastavil blok, dvije glave su pametnije od jedne.

Znači nema straha ni sa 10mm radilicom ako bi se igličasti mijenjal jednom u sezoni, ja ionak nejdem preko 11 000okr, to je donji prag Midrace  kiteva, pa kažeš da nema straha ni sa 10mm radilicom, onda najbolje da ostavim serijsku samo da promjenim ležajeve i mirna Bosna, a 100€ spremim u đep. Znaš puno ljudi mi govori puno stvari, a pošto nisam isprobal moram slušat da ne napravim neku skupu grašku...pa zato pitam tu na skuter forumu a ne na kulinarstvu :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #109 : 02 Prosinac, 2011, 09:29:53 »
kolko priča oko te 12mm radilice bože dragi

kolko ljudi vozi normalno minarelli sa 10mm igličastim midrace i high end i ako se održava sve radi bez problema, puno filozofije ko i uvjek za ništa! prije godinu dvije se nije ni znalo maltene da postoji ta verzija radilice.
osobno nisam imao nikad tih problema a hvala bogu navozio sam se na minarelli mašini i izmjenjo kitova i auspuha i radilica i nikad nikakvih problema, kako kod mene tako i kom god smo složili skuter.



Meni se razletio novi iglicasti na radilici 10mm bolcne, znaci novo je gore bilo radilica Stage6 HPC, Airsal T6 Racing 2karike i Yasuni c16 city...nakon 700km je puko i izj#bo sve zivo... :dontknow:

Frendu s foruma Apriliji Topu ista stvar, puko iglicasti na Topovoj radilici sa 10mm iglicastim i ujebalo sve novo... :dontknow:

Naravno da moze raditi i sa 10mm bolcnom i da nista ne bude al riskiras bzvz...ako vec stavljas novu radilicu, stavi sa 12bolcnom i miran si i za kasnije ako ti pukne da stavis i jaci miderace ili race set up...

tako sam ja u pocetku razmisljao da cu samo sloziti miderace: replica-shot i na kraju zavrsio na ovo di i jesam sada XD rupa bez dna...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #110 : 02 Prosinac, 2011, 10:00:29 »
il stavi novu 12mm il deri serijsku dok se ne raspadne..

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #111 : 02 Prosinac, 2011, 10:11:44 »
a i vi ste nasli usporedivati airsal i c16 sa yasuni r-om i italkitom sto se vrti 10 i nes sitno  ::)

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #112 : 02 Prosinac, 2011, 10:18:47 »
Primjer je naveden

i ako uzima novu ili stavlja novu, radje 12mm. uvijek kasnije ti bude slab i spor trenutni set up pa ides na nekaj jace

al oke, brate stavi si i drvenu radilicu, bu zdrzala XD
« Zadnja izmjena: 02 Prosinac, 2011, 16:22:55 doritos »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #113 : 02 Prosinac, 2011, 10:22:00 »
to i ja velim... za godinu dana bude kupovao vjerojatno jači spuh i onda bu mu žao kaj ima bolcnu 10mm... odgoni iduću sezonu sa serijskom radilicom i stavi nove ležaje i kad se odlučiš za jači spuh staviš radilicu i klip 12mm i mirna bosna..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #114 : 02 Prosinac, 2011, 12:44:26 »
to i ja velim... za godinu dana bude kupovao vjerojatno jači spuh i onda bu mu žao kaj ima bolcnu 10mm... odgoni iduću sezonu sa serijskom radilicom i stavi nove ležaje i kad se odlučiš za jači spuh staviš radilicu i klip 12mm i mirna bosna..

E to mi je više put prošlo kroz glavu, da još ovu sezonu odpeljam sa serijskom radilicom, i sa novim ležajevima. A da iduću uzemem 12mm radilicu sa 12mm klipom. Jer jedino kaj bi možda stavil gore je C16, zbilja niš više. Sad se to vrti 11T maksimum maksimuma... još kad stavim novi remen neće ni tolko, jer ovaj je dosta potrošen(15.5mm). Pa bi mi serijska i mogla izdržat još 6-7000km  :dontknow:

@doritos
- jel znaš čiji su bili igličasti, ja imam samo MHR 10x14x13, oni su "kao" nešto jači, su oni pucali ili obični, a i T6 sa 2 karike je kit sa jačom kompresijom puno, kaj ne?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #115 : 02 Prosinac, 2011, 13:16:10 »
E to mi je više put prošlo kroz glavu, da još ovu sezonu odpeljam sa serijskom radilicom, i sa novim ležajevima. A da iduću uzemem 12mm radilicu sa 12mm klipom. Jer jedino kaj bi možda stavil gore je C16, zbilja niš više. Sad se to vrti 11T maksimum maksimuma... još kad stavim novi remen neće ni tolko, jer ovaj je dosta potrošen(15.5mm). Pa bi mi serijska i mogla izdržat još 6-7000km  :dontknow:

@doritos
- jel znaš čiji su bili igličasti, ja imam samo MHR 10x14x13, oni su "kao" nešto jači, su oni pucali ili obični, a i T6 sa 2 karike je kit sa jačom kompresijom puno, kaj ne?

Malossi mhr za mina a dimenzije sam zab, al to je taj, 10x14x13 koji su pucali! mali je i puca zbok kompre najvise.

2karike =veca kompresija na nizim okretajima, jos ako cilindar doradis i i jaci spuh= veci okretaji, ubitacna kompresija XD

serijska il ce drzati ili ce se razletiti--pitanje je vremena XD


Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #116 : 02 Prosinac, 2011, 14:24:10 »
ja nisam nikad imao problema s igličastim, prvi je bio malossi što je došao s radilicom i snjim sam prešao preko 10000km, kasnije sam stavio stage6 koji je prešao nekih 5000km i nikad nikakvih problema.
jednom dečku smo složili due i c16 sa top radilicom i igličastim što dođe s njim i prešo je preko 10000km bez problema.
svakako ima smisla ono što dečki kažu ali ako nemaš sad para bolje skupi pa kupi pošteno i miran si
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #117 : 02 Prosinac, 2011, 15:46:06 »
"nekad" su svi dijelovi bili kvalitetniji, pogotovo ležaji... tko zna koje sad ležaje pakiraju u MHR paketu, pa Italija je pred bankrotom..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #118 : 05 Prosinac, 2011, 17:45:30 »
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639050272&category1=A&category2=CAT&lang=en

Evo, upala je ova na sniženju 105€, vidim da ima dvije rupe za podmazivanje malog igličastog ležaja, to ni kod jedne nisam videl, ako dobro podmaziva onda i dulje traje ležaj jel tako?

Ne želim eksperimentirat sa 12mm radilicom i redukcijskim ležajem, jer možda nejde jedno u drugo i kaj sam onda...ovako za 10mm radilici imam dva skoro nova MHR ležaja.

Trebala bi biti dobra radilica, a igličasti ionako mijenjam nakon sezone(nekih 5000km). Mislim da imaju tu radilicu i BEGA i Pralas(imal) i nisu im pukli ležaji(dobro Pralas je kratko vozil), a BEGA ima jači setup, tj C16 pa mu se vrtil 12 000okr sigurno, i sve 5.



2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #119 : 05 Prosinac, 2011, 18:01:32 »
bega je na ditech bloku imao 12mm bolcnu..