Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Veličina karburatora  (Posjeta: 4725 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Veličina karburatora
« Odgovori #20 : 11 Listopad, 2011, 09:29:26 »
Dosta je bitan setup karba! Možda prije nego veličina! Serijski dellorto 17.5TS i serijski 19mm DS su mi mogli trošit isto da sam smalnjil malo diznu i ler dizne ali bi bila siromašnija smjesa zbog količine zraka. Ali i to se bi dalo srediti ali onda dođeš na sto muka, jer samo bi budala išla reducirat karburator na pola da smanji performanse, rađe se uzme manji! A i teže se štela k cijeloga sprčkaš!


Ali 3alfa3 ima pravo, miki zmišljaš toplu vodu.... Dizna je najmanji problem u karburatoru! JAKO veliku ulogu kolko sam sad skužil igra onaj "needle jet" neam pojma kak se to po našem veli!

Prije na serijskom 19mm  dell je taj needle bil običan bez rupica po sebi! A sa racing verzijom sam dobil neki sa rupiama, malo drukčiji, i sad mi skuter troši pa brat bratu 0.5L više, dok prije nije, čak je i dizna ista! Znači dizna je tu samo za full gas, makar meni skuter na full gasu troši manje neg na pola :laughing7: :laughing7: ne znam kak!

I velim, zbog tog needel jet sam imal na BASE setupu prebogatu smjesu, no sad kad sam stavil neki midrace sad je ok, i sad je sve kak treba biti, da sam htel nisam mogel bolje zamislit! Samo kaj mi troši 4L na 100km, to me jebe sad!

tebe j... potrošnja 4L...meni da je toliko skako bi od sreće....praktički imam savršeno poštelan karb, a troši 5.3L i čak sam zadovoljan.......a imat jaki base prema midrace-u ili midrace, a da troši ispod 5L mislim da je to za piaggio naprosto nemoguće

Opet samo miki izmislja toplu vodu  ::)
Isto kao kad bi poredio aute
Na aygu(1.0 motor) ode oko 5l otvorene voznje a na mercedesu e220(2,2motor) ode na istom putu do 4,7-5
I de sad recite da je velicina bitna :laughing7:

a 'Miki' jesi otišo sa usporedbama u totalnu nerealnost (čak da su vrijednosti potrošnje stvarno takve, a nisu) ....uspoređujući mali gradski auto od tri cilindra koji vrijedi 10000eura i veliku cestovnu limuzinu sa jednim od najsostificiranijim benziskim motorom koji vrijedi 40-50000eura(ovisno o opremi) :drunken_smilie: :drunken_smilie:

mi tu uspoređujemo praktički iste stvari gdje su u konačnici minimalne razlike u proizvodnji, učinku i cijenama.....tipa skuter do skutera, karb do karba, kit do kita, auspuh do auspuha itd....
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2011, 09:40:37 maminjo »
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: Veličina karburatora
« Odgovori #21 : 11 Listopad, 2011, 10:49:46 »
uspoređujete totalne gluposti...covjek pita za isti skuter,isti setup samo drugi karb s istom diznom....i u takvom slucaju je veci karb veca potrosnja i treba veca dizna s vecim karbom....neki dan probao dellorito 12 sa diznom 68 ,serijski filter zraka,trokira ,nemres se vozit ako ne skines potpuno filter van.....onda stavil mikuni 16 i tu istu diznu u njega i skuter ima previse zraka,treba vecu diznu....znaci i trosit ce vise... a drugo je base sa vecim karbom i serijala s manjim...tu moze base trositi manje makar je veci karb jer ides sa pola gasa ko na serijali sa punim...a ove usporedbe BB i serijala 50   :drunken_smilie:
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao