Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kako provjeriti ispravnost reglera  (Posjeta: 11183 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
kako provjeriti ispravnost reglera
« : 04 Listopad, 2011, 16:35:04 »
idemo ovak...kak se provjeri onim multimetrom ispravnost reglera i dal puni akumulator?iz namotaja mi na leru daje kojih 13V a kad stavim na kleme od akumulatora onda je 0V..dal bi i tu trebalo biti kak i kod namotaja ili?i kak se to mjeri,minus na minus ,plus na plus?znam da zvuci glupo al valjda znate kaj mislim  :toothy11:
« Zadnja izmjena: 04 Listopad, 2011, 19:32:01 neven92 »
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: kako provjeriti ispravnost reglera
« Odgovori #1 : 04 Listopad, 2011, 19:32:22 »
 ;D
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline TomTomislav

  • Tržnica : (+30)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1073
  • Spol: Muški
  • Pozdrav ekipa :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zasad stanka :)
  • Moja Kaciga: Airoh :)
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: Zx :)
Odg: kako provjeriti ispravnost reglera
« Odgovori #2 : 04 Listopad, 2011, 21:49:43 »
A kaj gore ti žarulje ili kaj?
......

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: kako provjeriti ispravnost reglera
« Odgovori #3 : 05 Listopad, 2011, 06:39:19 »
nis ne gori nek trebam skuziti koje zice iz namotaja spojiti do reglera da bi punilo akumulator,jer imam stari tip namotaja a novi tip instalacija pa mi boje zica nisu iste,kad bi znal gdje provjeriti dal budem dobival struju u akumulator onda bi i znao spojit te zice,posto sam vec otvoril par tema i niko nezna nis ili se nikom neda pisati ili pogledat na svom skutu ak ima tak...a hitno mi je pa pokusavam tak pogoditi boje zica,kad bum videl da puni znaci da je dobro spojeno..nadam se da nebum skuril namotaje ili regler,al nemam drugog izbora nek tak pokusati naci....  :sad1:
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline Ceky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • 4ever supermoto
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • MojSetup: Malossi MHR
  • MojSpuh: Malossi MHR Team
Odg: kako provjeriti ispravnost reglera
« Odgovori #4 : 06 Listopad, 2011, 21:41:09 »
regler provjeris tako da spojis instrument za mjerenje na aku i u leru bi trebalo biti oko 13 dodavanjem gasa do cca 15 V... a ti tu spominjes 0 V sto nikako nije dobro.. sam aku bez napajanja bi trebao biti oko 12, 13 a dodavanjem gasa ako neradi legler bi padao napon ispod 12 V...

citam postove ispod i vidim da bjeze sa teme, ti si zapravo mjenjo instalaciju i/ili magnet, namotaje i sad zelis to povezat u srodnu cjelinu a za to nisi naveo ni o kojim se namotajima radi niti instalaciji, tako da bez toga nebude ni pomoci...

vidi boje izlaza jednog i drugog... napisi/uslikaj kako bi ti decki mogli pomoci oko tvog problema...  :icon_thumright:
Globalna je recesija, a tomosi sve skuplji!

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: kako provjeriti ispravnost reglera
« Odgovori #5 : 07 Listopad, 2011, 08:17:45 »
regler provjeris tako da spojis instrument za mjerenje na aku i u leru bi trebalo biti oko 13 dodavanjem gasa do cca 15 V... a ti tu spominjes 0 V sto nikako nije dobro.. sam aku bez napajanja bi trebao biti oko 12, 13 a dodavanjem gasa ako neradi legler bi padao napon ispod 12 V...

citam postove ispod i vidim da bjeze sa teme, ti si zapravo mjenjo instalaciju i/ili magnet, namotaje i sad zelis to povezat u srodnu cjelinu a za to nisi naveo ni o kojim se namotajima radi niti instalaciji, tako da bez toga nebude ni pomoci...

vidi boje izlaza jednog i drugog... napisi/uslikaj kako bi ti decki mogli pomoci oko tvog problema...  :icon_thumright:


vec sam par tema otvorio sa objasnjenjima kaj,gdje,kako od cega i niko nije nis znao...a u međuvremenu nisam imal druge nego sjeci cijelu instalaciju i vidjeti kak i kaj kam ide...pa sam saznal da mi je na toj instalaciji otisao regler,pa skuzim da instrument za mjerenje ne valja....i svega je bilo al sam jucer nesto skemijal,uspio nekaj dobiti,bumo vidli danas,jucer je vec mrak pal....e sad,izgleda da ti malo kuzis struju pa da te pitam....radi se o piaggio struji,gilera stalker....iz namotaja ide 6 zica...3 idu na bobinu/cdi,a tri mi ostanu....od toga dvije samo daju napon...plava,kolko sam skuzil je plus i ona ide direktno na akumulator....plavo-siva je minus koja ide u regler i iz reglera izlazi za svjetla i za punjenje akumulatora i ostale pi*darije kaj vec koji skut ima prek reglera....i sad,ostaje mi ta zuta zica...kam ona ide....niti daje napon kakav ni nis?to me jos jedino zanima...
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao