Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem sa novim NTN ležajevima za BB?  (Posjeta: 2197 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Problem sa novim NTN ležajevima za BB?
« Odgovori #20 : 15 Rujan, 2011, 12:28:45 »
to sve ovisi od bloka do bloka, od radilice do radilice, nakon sastavljanja neki imaju lufta više neki manje, neki nemaju..
nemoguće je sklopiti 3 različita proizvoda (blok, ležaje i radilicu) da imaju nultu stopu tolerancije, zato postoji propisana zračnost prije ugradnje, da bi u bloku to funkcioniralo..

ja mislim da je to najviše do radilice, je da ležajevi isto imaju ulogu ali manju.
stavljo sam svoju na 2 bloka i na 3 seta ležajeva i nikad nije imalo trunku lufta, a sveukupno sam prešao cca 10000km s njom.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Problem sa novim NTN ležajevima za BB?
« Odgovori #21 : 15 Rujan, 2011, 12:31:48 »
ja mislim da je to najviše do radilice, je da ležajevi isto imaju ulogu ali manju.
stavljo sam svoju na 2 bloka i na 3 seta ležajeva i nikad nije imalo trunku lufta, a sveukupno sam prešao cca 10000km s njom.

šta onda nevalja na radilici da bi bilo do nje,ako su dosjedi dobri,a dobri su! :sad1:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Problem sa novim NTN ležajevima za BB?
« Odgovori #22 : 15 Rujan, 2011, 14:58:33 »
imas 4 opcije:

pregrijao si lezaj i naglo ga ohaldio i dobio je zracnost (al za to lezaj promjeni boju na nekom dijelu sigurno)
opteretio si lezaj dok si sklapao blokove
izvrsno si slozio blokove i sve je slobodno i nigdje napeto i ima zracnost koju mora imat (nesmije bit lufta vise od 0.25mm~0.40mm) ako je 1mm lufta onda nkj ne sljaka.
kompletna falsh serija lezajeva.

ntn taiwan ili japan.
🙈

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Problem sa novim NTN ležajevima za BB?
« Odgovori #23 : 15 Rujan, 2011, 15:19:28 »
imas 4 opcije:

pregrijao si lezaj i naglo ga ohaldio i dobio je zracnost (al za to lezaj promjeni boju na nekom dijelu sigurno)
opteretio si lezaj dok si sklapao blokove
izvrsno si slozio blokove i sve je slobodno i nigdje napeto i ima zracnost koju mora imat (nesmije bit lufta vise od 0.25mm~0.40mm) ako je 1mm lufta onda nkj ne sljaka.
kompletna falsh serija lezajeva.

ntn taiwan ili japan.

vidit ču kad složim sad koji dan i četvrte blokove!

napravit ču uvlakač za radilicu,i neču ništa hladit,samo dobro ugrijat blokove i stavit lagere unutra i uvlakačem uvuč radilicu u ležaje,tako da nebude ama baš nikakve sile na kuglicama ležaja ni naglog hlađenja.....

pa ču javit rezultate.... :dontknow:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Problem sa novim NTN ležajevima za BB?
« Odgovori #24 : 15 Rujan, 2011, 15:27:34 »
ja uvijek ugrijem lezajeve na nekih 80° i radilicu na -10 i to upadne ko sisa u šapu.. i onda sve skupa nakon nekih 1h i dosta uljenja i vrtenja spremim na -10 preko noci i drguo jutro blokovi na 80, radilica i lezajevi -10 i sve sjedne ko noz u putar samo brzinski iscentriramo i par puta mlatnem čekicem po krajevima radilice i malo po srafima onak za srecu i uvijek ali uvijek ima malo lufta nesto sitno pogotovo dok se sve zagrije od blokova i dok je nauljeno ljepo a kad se ohladi bez simergina ima neku zeru sitnicu malu i to ima uvijek bilo odma bilo nakon 100km bilo nakon iljadu ili dvajspet iljada km.
🙈

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Problem sa novim NTN ležajevima za BB?
« Odgovori #25 : 15 Rujan, 2011, 15:41:53 »
ja uvijek ugrijem lezajeve na nekih 80° i radilicu na -10 i to upadne ko sisa u šapu.. i onda sve skupa nakon nekih 1h i dosta uljenja i vrtenja spremim na -10 preko noci i drguo jutro blokovi na 80, radilica i lezajevi -10 i sve sjedne ko noz u putar samo brzinski iscentriramo i par puta mlatnem čekicem po krajevima radilice i malo po srafima onak za srecu i uvijek ali uvijek ima malo lufta nesto sitno pogotovo dok se sve zagrije od blokova i dok je nauljeno ljepo a kad se ohladi bez simergina ima neku zeru sitnicu malu i to ima uvijek bilo odma bilo nakon 100km bilo nakon iljadu ili dvajspet iljada km.


znam ja taj proces,ali sad ču kažem napravit uvlakač i sa njim uvuč i to je to,isto praktički,meni osobno i bolje jer je puno brže,netreba čekat da se djelovi ohlade a i samim tim mi je nekako sigurnije uvuč na gladno bez otpora na kuglicama nego naglo hladit,ali i to je naravno dobar način!
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...