Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nrg+instalacija  (Posjeta: 3150 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
nrg+instalacija
« : 11 Rujan, 2011, 17:08:11 »
dobar dan..imam problem s kratkim spojevima na nrg mc2,skurija sam vec 2 reglera,i mislim da cu tribat prominit instalaciju struje,zice,a mozda i plocu s celerom i pokazateljima temperature i goriva..(oba su crkla,mozda je unutra djava svoje napravija)..zanima me s kojih sve skutera mogu kombinirat instalaciju i regler,te kako ispitat dio po dio,sta radi a sta je ciknilo..

koji elektricni djelovi rade na izmjenicnu struju a koji na istosmjernu?
ako se ne varam regler iz sebe da obe!!
na svitlo bi tribala ic izmjenicna ili istosmjerna??imam neki multimetar koji mi ne pokaziuje kako triba,nego se na ekranu blesiraju kojekakvi brojevi..pa sam zamislija izvadit zice i stavit druge..postekat konektore i vozi..od cega sve mogu uzet zice da nemam kasnije s njima igre bez granica??

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #1 : 11 Rujan, 2011, 17:31:25 »
izmjenicna dolazi iz namotaja u regler, on je ispravlja na istosmjernu i salje na potrosace (svjetla, truba, zmigavci, nivo goriva, ulja...)

od cega struja pase ne znam ali pretpostavljam od mc3 iako bi on mogao imati malo drugacije dekove, ali ne mora biti

tvoj problem su namotaji ili kako sam kazes instalacija, vjerojatno je negdje kratko spojena

ako je spalilo sve ostalo, vjerojatno je problem u regleru

stavi multimetar na 20v i spoji na bateriju, na leru mora puniti minimalno 12,5V a na gasu ne smije prelaziti 14,8V, ako prelazi problem je unamotajima ili regleru (ako si mjenjao 2 reglera, vjerojatno namotaji, izuzev instalacije naravno)

u svakom slucaju ces morati raskopati i pregledati instalaciju
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #2 : 11 Rujan, 2011, 20:02:37 »
nemogu ga vise ni upalit jucer sam posa s njime 2-3 kilometra i nije mi tija razvuc ali je palija i radija ok..kad sam isa drugi put ca upalija je normalno i vozija 50m,i onda buuuui ugasija se..baterija mi je ispraznjena,a priko kabela iz auta nije tija upalit nakon verglanja 3puta po 15tak sekundi..iskru nekakvu ima ali ne svaki put,ili mi se svicica nije dobro dirala mase..bija sam elektrocok skida,sa karba i isa ga spojit na akumulator od auta..nikakvog trzaja ni zagrijavanja nikakve promjene..masina je do prije 2 dana radila skroz ok..tad sam pokusa vratit original regler s 5 pinova na njega a skinit onaj sa 7..racuna sam da bi moga dobit mozda nazad kazaljku od goriva koja mi nije radila..od tada pocinju problemi..nestalo svitla..pa se vratilo..pa nestalo i zmigavaca i svitla..pa se svitlo vratilo opet..zmigavci ne..sastavim motor,vratim onaj regler koji je dan prije radija ok, jer je dosla vecer,i racunam da cu palcit rukom tu vecer..upalim motor,opet nema svitla..dan poslje je izdusija i vise nije upalija..iz auspuha je izaslo par kapi goriva kako sam vergla i par puta se nakaslja ka da bi upalija al nista..kurblanje 0 bodova..a ja neznam sta je sve spaljeno..tribat cu na neki nacin ispitivat,kad upalim motor..do tada bi triba saznat kako ispitat bobinu i pick up,i onaj namotaj koji hraani to dvoje..tribalo bi se to vidit mireci otpore izmedju zica..samo triba znat koliki di mora bit. :icon_biggrin:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #3 : 12 Rujan, 2011, 13:22:45 »
cknilja vakum ventil..trajaje godinu dana novi iz ducana-iz pro-mota..danas mi skut normalno upaija kad je iscidjeno gorivo i odstekana guma sa karba..jesam malo kurbla ali upalija je jednom..
nego jesi siguran da nrg nema i izmjenicne struje??svitlo i elektrocok??da iz reglera ide samo istosmjerna??

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #4 : 12 Rujan, 2011, 14:40:20 »
Snop zica ide na regler i grana se dalje kao sto ti je cok rekao
A drugi steker ide na bobinu/cdi i tu ide izmjenicna
Zelena zica koja ide u cdi mora davat min. 50-80v (podiok 200v,izmjenicna)
Bijela zica spojena sa blokom mora davat na odjelu za otpor 0.00
Crvena zica i blok mora davati oko 120ohm-a
Plus na odredjenu zicu,minus na blok ili neki dio gdje ogoljen ram

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #5 : 12 Rujan, 2011, 15:01:04 »
Snop zica ide na regler i grana se dalje kao sto ti je cok rekao
A drugi steker ide na bobinu/cdi i tu ide izmjenicna
Zelena zica koja ide u cdi mora davat min. 50-80v (podiok 200v,izmjenicna)
Bijela zica spojena sa blokom mora davat na odjelu za otpor 0.00
Crvena zica i blok mora davati oko 120ohm-a
Plus na odredjenu zicu,minus na blok ili neki dio gdje ogoljen ram
hvala.
ma niste mi odgovorili jel iz reglera idesamoistosmjerna struja na sva trosila,ili ide i izmjenična??sve sta tribate napisat je-ide samo istosmjerna!!
inace ovdi pise da na cok ide izmjenicna..http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,55377.0.html
triba mi za ispitat cok,zanima me oce li on potpuno jednako radit ako sre spoji na izmjenicnu,i istosmjernu,oce ciknit od koje od njih,i od koje tocno?jel ono sta ekipa pise da cok ide na izmjenicnu tocno?ako je iz mog reglera bi tribale obe struje ic..kako vi ispitujete cok?(ako nemate drugi za stavit pa vidit jel bolje radi)

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #6 : 12 Rujan, 2011, 15:06:40 »
hvala.
ma niste mi odgovorili jel iz reglera idesamoistosmjerna struja na sva trosila,ili ide i izmjenična??sve sta tribate napisat je-ide samo istosmjerna!!
inace ovdi pise da na cok ide izmjenicna..http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,55377.0.html
triba mi za ispitat cok,zanima me oce li on potpuno jednako radit ako sre spoji na izmjenicnu,i istosmjernu,oce ciknit od koje od njih,i od koje tocno?jel ono sta ekipa pise da cok ide na izmjenicnu tocno?ako je iz mog reglera bi tribale obe struje ic..kako vi ispitujete cok?(ako nemate drugi za stavit pa vidit jel bolje radi)
Sad pricas o coku,sad o kurenju instalacije  :angry7:
Kupi rucni cok i skrati si muke  :icon_thumright:

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #7 : 12 Rujan, 2011, 15:16:57 »
od cega struja pase ne znam ali pretpostavljam od mc3 iako bi on mogao imati malo drugacije dekove, ali ne mora biti

ima drugacije dekove, al uvik mozes radit kemije  :dontknow:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #8 : 12 Rujan, 2011, 15:26:49 »
Sad pricas o coku,sad o kurenju instalacije  :angry7:
Kupi rucni cok i skrati si muke  :icon_thumright:
oprosti mozda nisam dobro slozija pitanja.moj cok je spojen na regler.a ja neznam sta mi je sve stradalo od elektricnih djelova,tija bi ispitat..sa instalacijom odavno imam problema..skaka bi po podnici da se vrati svitlo..siva zica sa regleraide na cok,vidi se na ovoj slici http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=39205.0.
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2011, 15:31:06 sttipe »

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #9 : 12 Rujan, 2011, 15:29:53 »
oprosti mozda nisam dobro slozija pitanja.moj cok je spojen na regler.a ja neznam sta mi je sve stradalo od elektricnih djelova,tija bi ispitat..sa instalacijom odavno imam problema..skaka bi po podnici da se vrati svitlo..
Eto procitaj moj prvi post i kreni u ispitivanje

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #10 : 12 Rujan, 2011, 15:35:35 »
Eto procitaj moj prvi post i kreni u ispitivanje
hvala.podaci ce nekom sigurno itekako koristiti..a kakve sam srice najprije meni..jer ako si gori primjetija danas sam uspija upaliti motor,a to bi trebala bit potvrda ispravnosti bobine cdi-ja i pick-up-a.eto,asu hvala na trudu.ne zamjeri na osebujnom stilu pisanja :toothy11:
e da,znas li na kakvu struju spojit cok za ispitat ga?

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #11 : 12 Rujan, 2011, 15:38:08 »
Sad pricas o coku,sad o kurenju instalacije  :angry7:
Kupi rucni cok i skrati si muke  :icon_thumright:
mislija sm i na tu soluciju..ali su mi skoro svi djirevi unutar 2-3km.. :dontknow:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #12 : 12 Rujan, 2011, 15:38:35 »
hvala.podaci ce nekom sigurno itekako koristiti..a kakve sam srice najprije meni..jer ako si gori primjetija danas sam uspija upaliti motor,a to bi trebala bit potvrda ispravnosti bobine cdi-ja i pick-up-a.eto,asu hvala na trudu.ne zamjeri na osebujnom stilu pisanja :toothy11:
e da,znas li na kakvu struju spojit cok za ispitat ga?
Trebas ga spojit na izmjenicnu,iglica ce izac u roku par minuta i to je to,ako ne izadje,jebi joj mater

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #13 : 12 Rujan, 2011, 18:12:04 »
Trebas ga spojit na izmjenicnu,iglica ce izac u roku par minuta i to je to,ako ne izadje,jebi joj mater
e to sam i mislija..hvala..znas mozda jel pase instalacija sa starog runera na stari nrg?ili od typhoona,kja ce bit laksa za ubacit,s typhonovom mi se nudi instrument tabla,a neznam ni sam sta bi..

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #14 : 12 Rujan, 2011, 18:24:29 »
e to sam i mislija..hvala..znas mozda jel pase instalacija sa starog runera na stari nrg?ili od typhoona,kja ce bit laksa za ubacit,s typhonovom mi se nudi instrument tabla,a neznam ni sam sta bi..
u biti skoro je sve isto samo su stekeri drugaciji 

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #15 : 13 Rujan, 2011, 12:43:50 »
Snop zica ide na regler i grana se dalje kao sto ti je cok rekao
A drugi steker ide na bobinu/cdi i tu ide izmjenicna
Zelena zica koja ide u cdi mora davat min. 50-80v (podiok 200v,izmjenicna)
Bijela zica spojena sa blokom mora davat na odjelu za otpor 0.00
Crvena zica i blok mora davati oko 120ohm-a
Plus na odredjenu zicu,minus na blok ili neki dio gdje ogoljen ram
evo izmirenos crvene zice na masu otpor je 125oma
s bile zice na ramu,otpor je 0.04-5 oma..to bi rtibalo bit ok..
sa zelene zice nemogu dobit 50-80v,pretpostavljam da cu to izmirit kad upalim skuter,jer opet nece da pali..ocistit cu karburator danas,jer nakon promjene vakum ventila nije opet tija upalit..pretpostavljam da je prisaugan.prominit cu i svicicu.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #16 : 13 Rujan, 2011, 12:49:49 »
evo izmirenos crvene zice na masu otpor je 125oma
s bile zice na ramu,otpor je 0.04-5 oma..to bi rtibalo bit ok..
sa zelene zice nemogu dobit 50-80v,pretpostavljam da cu to izmirit kad upalim skuter,jer opet nece da pali..ocistit cu karburator danas,jer nakon promjene vakum ventila nije opet tija upalit..pretpostavljam da je prisaugan.prominit cu i svicicu.
Ovo sve sto si rekao je ok,za bijelu zicu sto ti je ocitalo 0.04-0.05 je vjerovatno jer ti je mulitmetar neki losiji al to je to.
Probaj zelenu ispitat kad kurblas ili jos bolje anlasujes

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #17 : 14 Rujan, 2011, 15:17:15 »
ev ja rjesija paljenje motora..pali ka mina..i ispa tuljan..bija je problem u vakum ventlu..kad on ode, priliva se karburator,i zaliva svicica..pa ista ode kvragu..pa je teze malo nac kvar kad vise stvari nevalja odjednom..tuljan sam ispa jer sam racuna da sam s vakum ventilom miran..kupija novog prije godinu dana..kad ono qrac!!vjerovatno ih rade kinezi od potrosenih zvakalica,sastruganih po ulicama hong konga..a na njima pise piaggio..pa ka da to piaggio vise ista znaci..sitija sam se odma osovine od pumpe vode,koju mi je minja forumas zipst..on mi je reka da je ta osovina bila izidena..da ju je izija semering!!!!cementiranu osovinu,koja bi tribala imat unutrasnju zilavost,uz povrsinsku tvrdocu stakla..pojede ju semering!!!pa to je skoro cisti ferit,ona crvena zemljurina od koje se gradjevinsko zeljezo radi,bez zrna ugljika,nije niti legirana do tvrdoce gradjevinskog zeljeza a kamoli cementirana..ista prica je sa gumama..ja sam prije ovog nrg-a ima i nov baotian..4 godine bez kvara a onda,rasulo..mogu samo rec da piaggio polako postaje -baotian..5-6 puta skuplji baotian..kad sam vidija vakum ventil, mislija sam se i svicicu polovnu kupovat..da znam da cu ju nac 15-20 godina staru,bija bi ju i kupija..otkako je piaggio pocea radit motore i djelove u kini,posta je cistokrvni kinez..s momentom opceg raspada uracunatim pri proizvodnji.. :sad3:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #18 : 15 Rujan, 2011, 11:10:24 »
zna li netko paše li intalacija od starog runera na nrg mc2?

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nrg+instalacija
« Odgovori #19 : 15 Rujan, 2011, 20:14:36 »
zna li netko paše li intalacija od starog runera na nrg mc2?

vec ti je napisano,

instalacija je ista, samo su dekovi drugaciji..