Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije  (Posjeta: 2457 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« : 30 Kolovoz, 2011, 01:20:28 »
Malo prije sam vozio druga na skuteru koji je 90+kg i ja 85kg i od pola gasa (ne znam koliko je to obrtaja jer nemam obrtaljku) skuter počne puštat brum brum zvukove i osjetim ispod guzice vibracije. Kako se brzina povećava sve je manja vremenska razlika između dva brum-a  :toothy12: :toothy12: :toothy12:, znači sve su učestaliji brum-ovi. Nakon određene (oko 70km/h) brzine brum-ovi nestanu. Kada sam sjedim na skuteru te vibracije su slabije i brum-ovi se slabije čuju.

Ležajevi radilice?

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2011, 03:17:37 »
sedi i teraj dalje.

moze bit 901 stvar

remen. zvono, kvacilo, felga, radilica, magnet..
getriba.. vecina 50ccm skutera ima te brum brum vibracije.. :D
dovoljno da je i najmanja stvar u minimalnom debalansu i da na određenim okretajima dolazi do nezeljenih vibracija.
🙈

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #2 : 30 Kolovoz, 2011, 09:12:28 »
sedi i teraj dalje.

moze bit 901 stvar

remen. zvono, kvacilo, felga, radilica, magnet..
getriba.. vecina 50ccm skutera ima te brum brum vibracije.. :D
dovoljno da je i najmanja stvar u minimalnom debalansu i da na određenim okretajima dolazi do nezeljenih vibracija.

Remen Malossi Kevlar nema još 1000km. Felga 100% nije. A nije ni normalno 100%. Zvuk nije nikako zdrav, mislim da je neki ležaj prosviro.

Offline Anel

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 193
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zavidovici
  • Moj Skuter: Nekad bila SkRha :P
  • Moja Kaciga: AwA Integral Co
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #3 : 30 Kolovoz, 2011, 09:16:58 »
Malo prije sam vozio druga na skuteru koji je 90+kg i ja 85kg i od pola gasa (ne znam koliko je to obrtaja jer nemam obrtaljku) skuter počne puštat brum brum zvukove i osjetim ispod guzice vibracije. Kako se brzina povećava sve je manja vremenska razlika između dva brum-a  :toothy12: :toothy12: :toothy12:, znači sve su učestaliji brum-ovi. Nakon određene (oko 70km/h) brzine brum-ovi nestanu. Kada sam sjedim na skuteru te vibracije su slabije i brum-ovi se slabije čuju.

Ležajevi radilice?

u mene tako neki dan isto bilo,ja mislio da se nest sjebalo kad ono puko nosac spuha  :toothy3:

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2011, 09:21:33 »
da je ležaj nebi imao "intervale" nego bi se konstantno čuo. u mom slučaju to se čulo kad se serijski vario rastegnuo van svojih mogućnosti (ne pitaj, duga priča  ;D ). probaj staviti neki drugi remen za početak pa vidi dal se i dalje čuje
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #5 : 30 Kolovoz, 2011, 09:23:01 »
da je ležaj nebi imao "intervale" nego bi se konstantno čuo. u mom slučaju to se čulo kad se serijski vario rastegnuo van svojih mogućnosti (ne pitaj, duga priča  ;D ). probaj staviti neki drugi remen za početak pa vidi dal se i dalje čuje

Čulo se i sa serijskim remenom i sa serijskim variomatom. Sad se čuje sa kevlarom i sa multivarom 2000. Poludit ću.  :confused5:

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #6 : 30 Kolovoz, 2011, 09:25:31 »
Čulo se i sa serijskim remenom i sa serijskim variomatom. Sad se čuje sa kevlarom i sa multivarom 2000. Poludit ću.  :confused5:
a odakle točno zvuk dolazi?
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #7 : 30 Kolovoz, 2011, 09:26:38 »
a odakle točno zvuk dolazi?

Negdje iz mašine. Teško je odrediti. Uglavnom povezano je sa obrtajima, jer na određenom broju obrtaja se čuje i vibrira, a na određenom ne.
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2011, 09:28:34 EmirF121 »

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #8 : 30 Kolovoz, 2011, 09:29:08 »
ja isto imam vibracije na ditechu, onak se cuje u brzim intervalima pa u sporijim. e sad ili je radilica koja mrvicu vesla al ono pola mm (lezaji drze vec 4 soma tak da je to jos ok), variomat jer ga radilica mrvicu vuce, mozda moze bit i do poderanih klizaca a i zvono mi se ne cini da se izvitoperilo

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #9 : 30 Kolovoz, 2011, 09:34:31 »
Negdje iz mašine. Teško je odrediti. Uglavnom povezano je sa obrtajima, jer na određenom broju obrtaja se čuje i vibrira, a na određenom ne.
minarelli ima u ovom slučaju malu prednost jer možeš upaliti motor bez dekla i vidiš od oka ako nešto ide "u osmicu". ovako je malo teže u tvom slučaju  :(
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #10 : 30 Kolovoz, 2011, 10:07:38 »
kazem ti 90% 50ccm ima tu anomaliju sa vibracijama.
dovoljan je jedan fals na cijeloj masini i nosacu da se to desava,
slabiji selen, kriva podloska, odpusten sraf, zvono koje ima disbalans ili je uvinuto za pol mm, ima milijun stvari.
otkrit ces jedino da nabavis sve novo komplet i promjenis dio po dio.

al za pocetak provjeri polutke i lezaj u deklu i zvono kvacila.
🙈

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #11 : 30 Kolovoz, 2011, 15:02:27 »
minarelli ima u ovom slučaju malu prednost jer možeš upaliti motor bez dekla i vidiš od oka ako nešto ide "u osmicu". ovako je malo teže u tvom slučaju  :(

Palio sam i ja bez dekla, skinuo točak i opet se čuje neko pištanje iz mašine. Ništa ne ide u osmicu.

kazem ti 90% 50ccm ima tu anomaliju sa vibracijama.
dovoljan je jedan fals na cijeloj masini i nosacu da se to desava,
slabiji selen, kriva podloska, odpusten sraf, zvono koje ima disbalans ili je uvinuto za pol mm, ima milijun stvari.
otkrit ces jedino da nabavis sve novo komplet i promjenis dio po dio.

al za pocetak provjeri polutke i lezaj u deklu i zvono kvacila.

Upaltiću ga bez remena pa ću vidjet jesu li ležajevi radilice. JBG tog zvuka i vibracija nije bilo dok je bio nov.

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #12 : 30 Kolovoz, 2011, 16:01:10 »
Palio sam i ja bez dekla, skinuo točak i opet se čuje neko pištanje iz mašine. Ništa ne ide u osmicu.

Upaltiću ga bez remena pa ću vidjet jesu li ležajevi radilice. JBG tog zvuka i vibracija nije bilo dok je bio nov.
nemoj ga bez remena upalit jer će ti se vario razletit  :toothy11:
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #13 : 30 Kolovoz, 2011, 16:20:53 »
ako ti vibrira kotac pogle si gumu znaju postat jajcaste
tak sam ja imo problem s bivsim gumama koje su drmale skut od 50 nadalje ko lude

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #14 : 30 Kolovoz, 2011, 20:40:55 »
Ma neću davat gas ako skinem remen.

@Jog nije do guma jer su vibracije praćene tim zvukom iz mašine. Znači kad počnu vibracije čuje se i taj zvuk, kada nema vibracija nema ni zvuka. Uglavnom nema od nagađanja ništa. Treba skuter rasklopiti pa vidjeti.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Aprilia SR R čudan zvuk i vibracije
« Odgovori #15 : 31 Kolovoz, 2011, 03:03:19 »
Palio sam i ja bez dekla, skinuo točak i opet se čuje neko pištanje iz mašine. Ništa ne ide u osmicu.

Upaltiću ga bez remena pa ću vidjet jesu li ležajevi radilice. JBG tog zvuka i vibracija nije bilo dok je bio nov.
Pazi kad to budes radio :icon_thumright: