Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG-Kompresija ?  (Posjeta: 4382 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Piaggio NRG-Kompresija ?
« : 16 Kolovoz, 2011, 22:39:40 »
Imam piaggio NRG mc2 2002 godiste,naime,otvarao sam par tema s pitanjima oko pomoci kako da ga ustimam,a posto sam sve "zivo" probao a motor je i dalje bio isti,palo mi je na pamet da izmjerim kompresiju koja je iznosila svega 5,5 bara. Vec jednom sam mijenjao klip i karike + kompletne dihtunge na cilindru koje nije trebalo mijenjati jer klip,karike a niti cilindar nisu poderani nit imaju riseve,ali ipak sam promjenio i kompresija je i dalje ostala ista...Stoga da sumnjam da prob. u snazi mog motora lezi u kompresiji,napominjem da mi motor krece na 5000 obrtaja s plavim oprugicama a max br. obrtaja je 8500 sto je veoma malo za skuter koji pojseduje cijeli prenos malossi,ZX leo vince i jos dosta dosta sportskih dijelova,al je cilindar i dalje serijski...stoga ako neko strucan i sa sigurnoscu moze reci kolika kompresija je potrebna na motoru da to napise,i dal je do kompresije to sto nemam veci br. obrtaja ili mozda cak do centralne opruge (serijska na mom motoru).
Hvala na pomoci :)

Offline markorab

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 revolution
  • Moja Kaciga: airoh Runner
  • MojSetup: 50ccm ;)
  • MojSpuh: Leo vince gp
Odg: Piaggio NRG-Kompresija ?
« Odgovori #1 : 16 Kolovoz, 2011, 23:15:41 »
nevjerujem da je problem kompresija.....ja cu sutra na mom izmjerit pa cu ti javit...imam isto nrg mc3 2002.god...na mjestu mi je roline gianelli 5,5gr i malossi 4,3....plavi centralni feder kvacila i suste kvacila su svjetlo plave.....i motor malo ima slabiji start....eh,danas sam stavio zute suste i motor je super....tak da evo...barem malo pomoci....motor po satu ide preko 100....i ima super start i ubrzanje :)

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio NRG-Kompresija ?
« Odgovori #2 : 17 Kolovoz, 2011, 01:40:28 »
nevjerujem da je problem kompresija.....ja cu sutra na mom izmjerit pa cu ti javit...imam isto nrg mc3 2002.god...na mjestu mi je roline gianelli 5,5gr i malossi 4,3....plavi centralni feder kvacila i suste kvacila su svjetlo plave.....i motor malo ima slabiji start....eh,danas sam stavio zute suste i motor je super....tak da evo...barem malo pomoci....motor po satu ide preko 100....i ima super start i ubrzanje :)

Ajde molim te ako ti nije tesko pa mi ovde odgovori. Znaci motor mi odlicno pali savrseno na alneser savrseno na kurblu,na alneser ga palim tako sto na pola sekunde samo dodirnem prekidac bez diranja gasa uopste i motor odma upali...ali mjerio sam kompresiju kod majstora i rekao mi je 5,5 i kao to je prelose,da mijenjam klip karike i cilindar da rasbusim na jedno 43 pa kao ice mi motor. Jednostavno znam toliko ljudi koji imaju samo spuh na skuteru i motor fenomenalno ide vrti na nekih 10 500 max i idu oko 96 po njihovom satu...Ja po pravom satu idem samo 83 na svega 8000 obrtaja jer skuter nece da makne. A ima fenomenalan start sam trza na zadnji tocak ali samo do 25kmh i tu jednostavno obrtaji zakucaju i nece da ide dalje...
na skuteru imam:
Leo vince ZX
Malossi multivar+6.0 rolnice malossi pakovanje
centralna serijska opruga
plave oprugice kvacila
malossi special belt (remen)
malossi usis i prirubnica malossi
klip,karike dihtunzi sve skoro zamjenjeno
red sponge malossi
karburator serijski 12 weber s diznom ja mislim 54 kod sebe imam 75 trebam je postaviti...
NGK svjecica+NGK lula svjecice
Ducati CDI (to je valjda serijski)
i neam pojma sta jos sve...ali motor nece da nabire spor je i obrtaji ne idu preko 8000 a sto... to je pitanje koje vec skoro 7mj ne mogu da rijesim i skut ustimam,jedni govore kompresija dr. probaj ovo probaj ono...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NRG-Kompresija ?
« Odgovori #3 : 17 Kolovoz, 2011, 02:50:24 »
5,5 bara je katastrofa. Vec 6 bara je za popravak

Ne znam koliko bi trebala imati serijska termo grupa na tom skuteru, ali ne vjerujem da je manje od 8-9 bara, mozda i malo vise
« Zadnja izmjena: 17 Kolovoz, 2011, 02:53:38 3alfa3 »

Offline markorab

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi gp1 revolution
  • Moja Kaciga: airoh Runner
  • MojSetup: 50ccm ;)
  • MojSpuh: Leo vince gp
Odg: Piaggio NRG-Kompresija ?
« Odgovori #4 : 17 Kolovoz, 2011, 08:14:40 »
cuo sam da se dosta ljudi buni na taj multivar...da nije bas nesto.....jel si stavio sajbe na variomatu?dizna bi trebala biti 64.....i mozda oprugu kvacila promjeiti...bjelu malossi ak imas probaj staviti....ili nes tvrđe ,...koliko znam kompresija na dvotaknim motorima je 8,5-10bar.....ali 5,5bar....je stvarno premalo...

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Piaggio NRG-Kompresija ?
« Odgovori #5 : 17 Kolovoz, 2011, 10:09:35 »
Ko se to buni da Multivar ne valja?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Piaggio NRG-Kompresija ?
« Odgovori #6 : 17 Kolovoz, 2011, 10:12:02 »
Imam piaggio NRG mc2 2002 godiste,naime,otvarao sam par tema s pitanjima oko pomoci kako da ga ustimam,a posto sam sve "zivo" probao a motor je i dalje bio isti,palo mi je na pamet da izmjerim kompresiju koja je iznosila svega 5,5 bara. Vec jednom sam mijenjao klip i karike + kompletne dihtunge na cilindru koje nije trebalo mijenjati jer klip,karike a niti cilindar nisu poderani nit imaju riseve,ali ipak sam promjenio i kompresija je i dalje ostala ista...Stoga da sumnjam da prob. u snazi mog motora lezi u kompresiji,napominjem da mi motor krece na 5000 obrtaja s plavim oprugicama a max br. obrtaja je 8500 sto je veoma malo za skuter koji pojseduje cijeli prenos malossi,ZX leo vince i jos dosta dosta sportskih dijelova,al je cilindar i dalje serijski...stoga ako neko strucan i sa sigurnoscu moze reci kolika kompresija je potrebna na motoru da to napise,i dal je do kompresije to sto nemam veci br. obrtaja ili mozda cak do centralne opruge (serijska na mom motoru).
Hvala na pomoci :)

šta ti to govori, kad si već mjenjao trebao si ić na specijalu i bok, ovako je cilindar vjerovatno otišao predaleko u širinu i s novim karikama opet nema kompresije
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline MarshalNRG

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla/BiH
  • Moj Skuter: je moja djevojka
  • Moja Kaciga: Durex ultra thin
  • MojSetup: u: sam joj stavio
  • MojSpuh: sam joj uzeo odma
Odg: Piaggio NRG-Kompresija ?
« Odgovori #7 : 17 Kolovoz, 2011, 11:23:52 »
šta ti to govori, kad si već mjenjao trebao si ić na specijalu i bok, ovako je cilindar vjerovatno otišao predaleko u širinu i s novim karikama opet nema kompresije

Zadnji put kad sam bio kod majstora samo mi je izmjerio kompresiju,jer sam vec predhodno dosta dijelova stavio i odma mi je rekao ma najbolje je cilindar razbusiti na jedno 42-43 i onda ne bi trebalo biti frke morao bi ici motor...a drug koji ima nrg power 2007 godiste isto je mjerio kompresiju i njegova je bila 6,0 a motor ide to je nenormalno,predobro ubrzava i krajnja po njegovom satu je 98kmh,a ima samo spuh leo vince i crvene oprugice na kvacilu  :dontknow: