Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: savjet za odabir skutera  (Posjeta: 10655 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #20 : 21 Srpanj, 2011, 12:19:46 »
mislim da je 9% uzbrdica par kilometara je duga, nas dvoje na tgbu 303r(ista masina ko r50x)  i ide 55-60 kmh po satu  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #21 : 21 Srpanj, 2011, 12:21:17 »
Ja te razmem, ali samo ne kužim zake to meni govoriš kad sam mu prvi preporučil Gileru, i reko sam da sa kinezima i takvim skuterima bu teško se vozil po Rijeci, a kad su dvoje na njemu skoro nikak! Pa i kod mene ima i više neg dovoljno bregova, i znam kak idu u breg lune i boatini i slični, za TGB ne znam! Mislim idu oni u brdo samo kak kažeš 12km/h !
    A i vozil sam po Rijeci  :icon_thumright: ali s autom!

Marin je protiv pravog skutera, je da treba stavit retrovizore i plastiku za tablicu, možda malo teže rolice ak ne želi živčan motor, ali onda ima skuter s kojim se vozi bez brige!(za rabljenu Gileru govorim)

Ovog Kymca sam videl i košta 12T kuna(i skuter je mrak po izgledu, zbilja sam se začudil), a ovo kaj ti nudiš iz oglasa je opet rabljeno....

I ljepo Iwo veli, dati 9tisuća kuna i da ti motor nejde je malo razočaravajuće! Ja sam za rabljenu Gileru, to je moje mišljenje, a i tu je dečko s foruma skuter se more pogledat, isprobat i ne more značit da ne valja, možda je pic-pic!

Nisam ja protiv tog skutera ..... vec mislim da onom tko razmislja o gore navedenim skuterima nije ni na kraj pameti kupit takav skuter koji ti zagovaras.  Da je prica drukcija mozda bi i isao u uzi izbor.....ovako sumnjam.....tesko...

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #22 : 21 Srpanj, 2011, 12:23:02 »
mislim da je 9% uzbrdica par kilometara je duga, nas dvoje na tgbu 303r(ista masina ko r50x)  i ide 55-60 kmh po satu  :icon_thumright:

Tocno tako,ja sam vidio da tgb r50x koji mu je u izboru sasvim solidno svladava uzbrdice po Rijeci.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #23 : 21 Srpanj, 2011, 12:40:52 »
Tocno tako,ja sam vidio da tgb r50x koji mu je u izboru sasvim solidno svladava uzbrdice po Rijeci.
Pehlin, Vežicu i Svilno sumnjam da će savladat kako treba, čak i ako krene prema Kastvu, Matuljima i slično

od svih tih i ja bi tgb ali uvjijek imaš onaj ALI jer kao što rekoh, za te novce novu liniju sr-a, dobiješ super kvalitetan skuter koji nije velik ni težak i može ga i žena vozit

iako bi ja za ženu i slidere ugradio  :toothy3: :icon_biggrin: :icon_biggrin:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #24 : 21 Srpanj, 2011, 12:47:29 »
neznam jesi vozio tgb, ali kako ima kratki prijenos, u startu serijskom piaggiu pobjegne i isti su do 55kmh, iza te brzine piaggio odlazi, a tgb ide nekih 65-75, ovisno o uvjetima... ali za brda nisam vidio boljeg uz piaggia definitivno... na nekih 62 kmh mu pocinje kao rupa nekakva, tj bilo koju uzbrdicu ce proci sa 62 kmh... eo primjer, za na groblje kod nas je uspon ono pod kutem 45 stupnjeva ili malo jaci od toga... sam bez problema se uspnem gore sa 40ak kmh
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #25 : 21 Srpanj, 2011, 12:50:52 »
kod mene u rijeci ima uspon pod 45 dug preko kilometra, ja krenem s uzlaznom brzinom 72, dođem gore s 48 a nije mi serijski skučo
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #26 : 21 Srpanj, 2011, 13:04:25 »
kod mene je krivina za 90 stupnjeva na samom pocetku pa moras krenuti s 10 kmh, jer je nagli lom i usko tocno za jedno auto sirina, tako da sa 10 kmh krenem, na vrhu sam s nekih 45 kmh
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ri-scoot

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: još ništa
  • Moja Kaciga: ARC
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #27 : 25 Srpanj, 2011, 09:57:13 »
dobar dan i hvala svima koji su se uključili u temu,

prema vašim mišljenjima vidim da od predloženih modela TGB ima svakako prednost.
U dućanu (gdje imaju i TGB R50X i Lunu Spedjet Evo 50 R) su mi nakon mog detaljnijeg raspitivanja svakako predložili da uzmem Lunu, oni ju odblokiraju (CDI) i sve je u garanciji..... Razlika je u cijeni također, i to cca 2000 Kn. Ne znam da li je razlog u tome da je TGB model 2009, a Luna 2010 ili nešto drugo. Isto tako, čini mi se dana Luni ima malo više mjesta za dva putnika...

Da li netko od forumaša ima ikakvo iskustvo sa modelima Engage Raptor II i Defiant II. Vidio sam u dućanu u Rijeci (na Mlaci) prodaju navedene skutere i na njima je oznaka JJ50QT....vjerujem da je to slično Baotianu.... Skuter ne izgleda loše, malo mi se više dopada izgledom Defiant.

Naime, čitajući vaše odgovore, na pitanje novo ili staro.....više bih volio novi model, nisam previše zainteresiran za rabljene. svojevremeno sam i ja ( u mladosti ) sklapao APN 4 i Automatik.... Novo je novo, a meni i ne treba neka jurilica..., a opet i cijena igra svoju ulogu.

Mojim curama se sviđa i model Piaggio Fly 50, pa razmišljam o 4t modelu....popodne idem pogledat u salon AF motori...

Pozz



Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #28 : 25 Srpanj, 2011, 11:05:50 »
dobar dan i hvala svima koji su se uključili u temu,

prema vašim mišljenjima vidim da od predloženih modela TGB ima svakako prednost.
U dućanu (gdje imaju i TGB R50X i Lunu Spedjet Evo 50 R) su mi nakon mog detaljnijeg raspitivanja svakako predložili da uzmem Lunu, oni ju odblokiraju (CDI) i sve je u garanciji..... Razlika je u cijeni također, i to cca 2000 Kn. Ne znam da li je razlog u tome da je TGB model 2009, a Luna 2010 ili nešto drugo. Isto tako, čini mi se dana Luni ima malo više mjesta za dva putnika...

Da li netko od forumaša ima ikakvo iskustvo sa modelima Engage Raptor II i Defiant II. Vidio sam u dućanu u Rijeci (na Mlaci) prodaju navedene skutere i na njima je oznaka JJ50QT....vjerujem da je to slično Baotianu.... Skuter ne izgleda loše, malo mi se više dopada izgledom Defiant.

Naime, čitajući vaše odgovore, na pitanje novo ili staro.....više bih volio novi model, nisam previše zainteresiran za rabljene. svojevremeno sam i ja ( u mladosti ) sklapao APN 4 i Automatik.... Novo je novo, a meni i ne treba neka jurilica..., a opet i cijena igra svoju ulogu.

Mojim curama se sviđa i model Piaggio Fly 50, pa razmišljam o 4t modelu....popodne idem pogledat u salon AF motori...

Pozz



kad budeš išao u AF reci onom s dugom kosom nek ti ne levati i da ti napravi ponudu za neki dvotaktni skuter.

Ove kineze dolje iz Velimotor na Mlaci otpiši, od tog kruha nema

i prema AFu vozi uh pehlin 25 na sat, toliko će ti odblokirani kinez ić uz to brdo :D

piaggio fly 4t mašina se isto slaže u kini i isto ne puca od snage, tako da nećeš bit ništa puno brži od baotiana, to je sve jako tromo
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #29 : 25 Srpanj, 2011, 15:21:25 »
moj savjet je da bjezis od kineza, tajvanci su miljama napredniji od kineza... vidis po spojevima , plastikama, sarafima i opcenito izgledom, kad bi rastavljao skuzio bi i da su masine puno bolje na tajvancima, jer kinezi imaju neke zvaka sarafe koji provrte glavu bez razmisljanja, a svako malo ih jebe nesto, ili struja, ili prijenos...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #30 : 26 Srpanj, 2011, 12:44:16 »
od svega ovog je i moj prijedlog tgb, jer koliko sam imao prilike vidit po rabu, sve uzbrdice savladavaju u dvoje bez greške, a pošto smo već zaključili da je rijeka još gora vjerujem da se dobro snalazi po ri.
4t 50ccm mislim da je preslabo po rijeci. neće nigdje stat, ali gotovo nigdje nećeš ni lovit preko 50, a to je prenesigurno za gradsku vožnju.
po rijeci je 4t 125ccm idealan, ali vjerojatno je vozačka problem pa otpada(u toj klasi kymko super8 125 za 15000kn - apsolutni best buy)
rab

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #31 : 27 Srpanj, 2011, 08:32:05 »
vx125 swappan na 270 je bestbuy  :icon_biggrin: al dok ne dođe zakon o B kat s 125 niš od toga  :laughing7: ;D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline motov3x

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški
  • Feel The Speed
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
  • Moja Kaciga: Premier
  • MojSetup: Polini
  • MojSpuh: serijala
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #32 : 16 Rujan, 2011, 20:29:02 »
Ma samo nemoj uzimat nista sa tim oznakama JJ50QT, imam bratica koji je preso 1500 km sa takvim skuterom i vec je 2 puta bio na servisu, prvo ga struja pocela zezat nesto, onda kad je skinuo blokadu skuter je poceo gubit snagu nakon par km voznje, treba mu pun k..... da upali, moras ga rokat na kurblu 100 godina, i za kraj kurbla mu se pokvarila i sad opet treba na servis, a skuter ima tek kako sam i reko 1500 km, a problemi su poceli nakon mozda 100 km, Luna i TGB su jedini azijski skuteri koje bi mozda kupio da nemam drugog izbora
PRODAJA RAZNIH DJELOVA ZA SPEEDFIGHT 2


Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #33 : 18 Rujan, 2011, 12:13:19 »
9000kn je novac s koim se da kupit pošten polovan skuter u top stanju.
ovo novo je novo u pravilu vrijedi za neke druge skutere al ne kineze.dok vam se počne trgat pa popravci pa garancije pa živci..iz iskustva znam da bi rađe kupil talijana i 10 godina starog nego 2 nova kineza.
za vaše i ženine potrebe preporučil bi novi model aprilie sr i za seriski skuter više je nego odličan..tu bi još dodal i piaggio nrg noviji model i gileru runner.
sve sam ih imal doma i dobro istestiral..
prošlo ljeto sma i prodal jednog novog runnera starog godinu i pol sa 1088km za 11500kn,taman bile skinute blokade..tak da se more nać super skuter
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #34 : 18 Rujan, 2011, 13:38:54 »
Savjet; Ekipu na Mlaci izbjegavaj u širokom luku..
Dok nismo znali ništa o skuterima, starome su mi utrpali CPI Hussar.
To je najgore smeće koje smo mogli uzeti, dan-danas ću radije sjesti u kariolu nego na njega.
Kunuli su se da ima snage, da je kvalitetan i da je najbolji za te pare...
Počeo se kvarit nakon manje od 2 mjeseca. U prvih godinu dana je 3-4 mjeseca proveo na servisu...
Uvijek imaj na umu da ovaj u trgovini radi za proviziju i da ga boli k. koliko ćeš se ti je8at sa servisima i čekanjima,
gdje će ti sve skuter crkavat itd.. A ne želiš razmišljati hoće li ti riknuti dok ideš na posao/plažu/cugu/điradu po npr. Istri...
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #35 : 18 Rujan, 2011, 16:09:51 »
9000kn je novac s koim se da kupit pošten polovan skuter u top stanju.
ovo novo je novo u pravilu vrijedi za neke druge skutere al ne kineze.dok vam se počne trgat pa popravci pa garancije pa živci..iz iskustva znam da bi rađe kupil talijana i 10 godina starog nego 2 nova kineza.
za vaše i ženine potrebe preporučil bi novi model aprilie sr i za seriski skuter više je nego odličan..tu bi još dodal i piaggio nrg noviji model i gileru runner.
sve sam ih imal doma i dobro istestiral..
prošlo ljeto sma i prodal jednog novog runnera starog godinu i pol sa 1088km za 11500kn,taman bile skinute blokade..tak da se more nać super skuter

Ljudi se razocaraju kad kupe polovno jer misle da je to kupit,okrenut kljuc i gas.....
Kad kupujes polovni skuter moras znat da ces potrosit na njega jos 500 kn min ne racunajuc gume ako ces sve sam radit.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #36 : 19 Rujan, 2011, 10:37:27 »
Ljudi se razocaraju kad kupe polovno jer misle da je to kupit,okrenut kljuc i gas.....
Kad kupujes polovni skuter moras znat da ces potrosit na njega jos 500 kn min ne racunajuc gume ako ces sve sam radit.


skuter star 2 3 godine nema ulaganja..to ima maks 5 iljada km.
da i treba uložit 500 kn to je najmanji problem i miran si sljedećih 10 000km..
dok na kinezu je to jako jako upitno,makar i novom.

gume najmanji problem..isti ovaj runner star 12 godina,gume maxxis tvornički ugrađe promjenje su tek prije 3 godine..nit su pukle nit se scufale potrošile se i izgubile grip pretkraj već..tak da...uostalom to su potrošni materijali..
bolje neka dobra guma koja je odvozila koju tisuću km nego neka nova novcata kineska iz dućana (kakve dolaze na kinezima)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: savjet za odabir skutera
« Odgovori #37 : 19 Rujan, 2011, 10:47:21 »
tgb r50x ima jako dobro uštiman prijenos za serijalu 50ccm, jedino što je prijenos dosta kratak ako kasnije želiš tuning, ali i to nije problem ugradnjom dulje getribe. lune su me jako razočarale kvalitetom, jedino za ovu novu nemogu tvrditi jer ju nisam probao voziti. i da, to je kineska kopija minarelli mašine tako da je to dodatni minus. osobno bi za tu lovu radije uzeo neku noviju polovnu pedeseticu renomiranog proizvođača, ali to sam ja.  :dontknow:
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9: