Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NEkvaliteta!!!  (Posjeta: 11569 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #120 : 21 Srpanj, 2011, 10:18:25 »
npr gilera dna...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #121 : 21 Srpanj, 2011, 11:42:44 »
Da piaggio nije kvaliteta to se neslažem. Dobre su to makine, a to šta pojedinci imaju problema toga uvijek ima...dobiješ onaj jedan bolestan primjerak na njih 10000 i moš se fućkat.

Isto tak mislim da minarelli ima bolje riješne blokove, vodena pumpa vani, lakše se reparira i slaže, onda promjena ulja je lakša ( u getribi), na piaggiu uvijek smeta kotač, ovo ono... isto tak je debilno ono rješenje s mikroremenom koji tjera i vodenu i uljnu. Puno pouzdanije je rješenje na minarelliju preko plastičnog zupčanika. Da nepričam koje muke su stavit na piaggio spuh, npr na novoj SRki, pa ti smeta rama , pa ti smeta neki nosač... oteliš se dok to staviš, moraš biti uvježbani stručnjak da ti to prođe bez većih problema..ali dobro to ovisi od modela do modela skutera.Sad se nemogu sjetit ali ima još par lošijih rješenja, dugo nisam prčko po skuterima pa sam već polako zaboravio  :icon_biggrin:

Jedina stvar koju piaggio ima bolje riješenu nego minarelli je prirubnica i karb sa strane po kojem možeš prčkat bez da pola skutera rastaviš....na aeroxu sam obavezno morao skidat sve plastike iza skupa sa sicom da promjenim dizu u karbu...

Za mjenjanje igle je potrebno to sve skidat! Dizna se da zamjenit bez da ikaj diraš(serijski i 17.5, dok na 19mm nejde osim ak nije BE), al moraš leć ispod skutera! Šteala se na ona dva vijka tak da se skine samo ona maska kod rezervara ulja  :icon_thumright:
    No i to je daleko od piaggia i njegovog karba! Slažem se da je mjesto karba kod aeroxa u kur*u....
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #122 : 21 Srpanj, 2011, 12:21:41 »
i ja se slazem s tobom!na minarelliju za razliku od piaggia stvarno je zakompliciran pristup fergazeru!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #123 : 21 Srpanj, 2011, 13:22:49 »
Za mjenjanje igle je potrebno to sve skidat! Dizna se da zamjenit bez da ikaj diraš(serijski i 17.5, dok na 19mm nejde osim ak nije BE), al moraš leć ispod skutera! Šteala se na ona dva vijka tak da se skine samo ona maska kod rezervara ulja  :icon_thumright:
    No i to je daleko od piaggia i njegovog karba! Slažem se da je mjesto karba kod aeroxa u kur*u....

a čuj kak god, moraš se pomučit da bi napravio jednu najobičniju glupost koja sama po sebi traje 10 sekundi....dok ti skidanje plastika i zauzimanje taktičkog položaja oduzme u najbolju ruku 5-10min, zavisi kak si raspoložen i jel će ti kojim slučajem smetat nosač ili neki K za alat s kojim radiš.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Santa_Kloz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 213
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #124 : 21 Srpanj, 2011, 13:25:27 »
a čuj kak god, moraš se pomučit da bi napravio jednu najobičniju glupost koja sama po sebi traje 10 sekundi....dok ti skidanje plastika i zauzimanje taktičkog položaja oduzme u najbolju ruku 5-10min, zavisi kak si raspoložen i jel će ti kojim slučajem smetat nosač ili neki K za alat s kojim radiš.


u pricipu štelanje fergazera se ne radi svaki dan, pa kad je jednom sve raskopano onda se naštela odmah kako treba i poslije ne dirat više, eventualno šerafiće, a to se može i sa skidanjem one jedne plastike ispod sica gdje je posudica za ulje
[author=Pulss]   pukla radilica, zabia se klip u cilindar, karike pukle par puta, osiguraci izgorili 300tinjak puta, nedavno se zapalia, izgoria regler, trosi ko trajekt al opet ga nebi minja za nista ...2T u srcu  :toothy9:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #125 : 21 Srpanj, 2011, 13:56:42 »
a čuj kak god, moraš se pomučit da bi napravio jednu najobičniju glupost koja sama po sebi traje 10 sekundi....dok ti skidanje plastika i zauzimanje taktičkog položaja oduzme u najbolju ruku 5-10min, zavisi kak si raspoložen i jel će ti kojim slučajem smetat nosač ili neki K za alat s kojim radiš.



Najviše to  :icon_thumright: Jer kad moram položaj igle mijenjat znajući kaj sve trebam napraviti mrak mi padne na oči..i onda me neke još hebe pa ključevi lete po garaži! Je zajeban je karb kod minarelija!

Frend mi ima Hondu XR8, e ne znam ak ste tam vidli kak stoji karb, odmah iznad dekla, skroz vani prekriven plastikom od airboxa...milina radiš s njim kaj te volja! :icon_biggrin:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #126 : 21 Srpanj, 2011, 13:58:26 »
ko pezo  ;D
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #127 : 21 Srpanj, 2011, 15:07:59 »
Pa i promjena karika je posao od pola minute, al dok dodjes do njih (pogotovo na LC)

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #128 : 21 Srpanj, 2011, 15:11:50 »
Dragsteru sa piaggio agregatom stoji kod zadnjeg kotaca.dolje je odmah!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #129 : 21 Srpanj, 2011, 17:55:19 »
Pa i promjena karika je posao od pola minute, al dok dodjes do njih (pogotovo na LC)

Da,ali to je već stvar neke polu-generalke... a zamjena dize ili promjena položja igle je stvar štelanja, nešto šta bi ti praktički trebao biti posao od minutu-dve da nešto zamjeniš i probaš, to nema veze sa rasklapanjem mašine i karb bi trebo biti dostupan za prčkanje  u svakom slučaju.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #130 : 21 Srpanj, 2011, 21:43:10 »
...evo dečki Runner sastavljen i stavljen gore Malossi Sport...upalio je iz 10-tog pokušaja...radi zasad dobro...stavio sam diznu 90 u 17.5 karb i maknio lulicu,imam crvenu spužvu i ako treba probušit ču rupu na boxu al manju diznu mu nedam... :laughing7: :laughing7: ...nadam se da če ovu sezonu izdržat,sljedeče ponovno slažem sa novom radilicom.... :headbang:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #131 : 21 Srpanj, 2011, 22:53:55 »
...evo dečki Runner sastavljen i stavljen gore Malossi Sport...upalio je iz 10-tog pokušaja...radi zasad dobro...stavio sam diznu 90 u 17.5 karb i maknio lulicu,imam crvenu spužvu i ako treba probušit ču rupu na boxu al manju diznu mu nedam... :laughing7: :laughing7: ...nadam se da če ovu sezonu izdržat,sljedeče ponovno slažem sa novom radilicom.... :headbang:
velika dizna ;)
oko 84 bi bila taman

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #132 : 21 Srpanj, 2011, 22:55:59 »
Ne zanima me! 90 i gljiva,al ne žičana! Hahaha!

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #133 : 22 Srpanj, 2011, 00:06:23 »
nama sa chinarellijima je jednostavan posao, 4 sarafa kade od kojih su najcesce samo 2 u funkciji, saraf koji drzi airbox i saraf na prirubnici i karb je skinut..
@kamba, puno sretnih kilometara ti zelim sa rebuildanim sepetom  :icon_thumright:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline tomovzo666

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
  • Moj Skuter: NrG pOwEr-DD
  • Moja Kaciga: ixs_hx-240
  • MojSetup: BGM original 50 ccm, aluminium
  • MojSpuh: lEo ViNcE-zX
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #134 : 22 Srpanj, 2011, 01:10:11 »
...evo dečki Runner sastavljen i stavljen gore Malossi Sport...upalio je iz 10-tog pokušaja...radi zasad dobro...stavio sam diznu 90 u 17.5 karb i maknio lulicu,imam crvenu spužvu i ako treba probušit ču rupu na boxu al manju diznu mu nedam... :laughing7: :laughing7: ...nadam se da če ovu sezonu izdržat,sljedeče ponovno slažem sa novom radilicom.... :headbang:
sretno sa runerom

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Piaggio NEkvaliteta!!!
« Odgovori #135 : 22 Srpanj, 2011, 06:55:31 »
Hvala dečki! Skalamerija je ponovo na cesti!