Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: keeway focus 50  (Posjeta: 1487 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline p.o.d.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio ZIP 50
keeway focus 50
« : 08 Veljača, 2008, 23:49:07 »
gdje se nalazi čašica od fergazera na focusu na kojoj ispuštam kondenzaciju ili ako neko ima šemu ili sliku neka mi pošalje.

Offline p.o.d.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio ZIP 50
Odg: keeway focus 50
« Odgovori #1 : 09 Veljača, 2008, 21:55:03 »
sam sam otkrio gdje se nalazi, pa da vam prenesem ako bi tko imao takav problem.
iza zracnog filtera odozdo, nalazi se jedna cjevcica koja ide direktno iz fergazera, i nije nigdje spojena.
ona je odvod. s lijeve strane pored zracnog filtera ima prolaz za sarafnciger i tu je saraf koji morate okrenuti par krugova
dok smece ne pocne curiti van. pustite da iscuri oko o,5 dcl i stegnite ali ne prejako nego taman toliko da prestane curiti.
sledeci korak je paljenje malo duze verglati dok ne povuce gorivo. ugodna voznja ljubiteljima keeway skutera jer su i vise nego dobri za tu cijenu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: keeway focus 50
« Odgovori #2 : 10 Veljača, 2008, 01:44:11 »
? i ? to ti ko prvo nije smeće već gorivo iz čašice i tu nema nikakvog smeća ni ničeg osim čistog goriva... ::)
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline p.o.d.

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio ZIP 50
Odg: keeway focus 50
« Odgovori #3 : 10 Veljača, 2008, 12:05:24 »
u pravu si ali se u casici skupi kondenzacija tako da ako ga duze vrijeme ne palis moras ispustiti to sto se nakupilo, tako su mi bar objasnili u keeway servisu, ali mozda ti znas bolje. mozda bi trebao potraziti posao servisera.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: keeway focus 50
« Odgovori #4 : 10 Veljača, 2008, 12:18:15 »
I ja sam nekada znao zateci malo vode u casici.

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: keeway focus 50
« Odgovori #5 : 10 Veljača, 2008, 12:18:44 »
Inače, namojte misliti da su serviseri bogom dani ljudi... Ima puno servisera koji su iskusni i znaju što pričaju, ali ima i onih koji su završili trodnevni tečaj za to što servisiraju, i često nakon njihovih intervencija sami vlasnici vozila (automobila, motora...) moraju biti detektivi i nakon što sami otkriju kvar, ispadaju korisniji od servisera... Isto tako često "ovlašteni serviseri" mogu štočta naučiti od onih "neovlaštenih"... No da ne duljim...

Budući da je voda teža od benzina, sjeda na dno a benzin ode iznad vode...
Ta čašica služi za ispuštanje benzina iz fergauera (i sistema dovoda do fergazera iz rezervara kao naj niža točka) ako bi trebalo fergazer skidati, servisirati itd...

Točno jest da kada bi se u čašici nakupilo vode, da bi tada u čašici voda pala na dno i da bi to mogao riješiti odvrtanjem i ispuštanjem te vode van...

Ali u praksi, kada bi vidio na što liči ta čašica kada motor radi, tj kako se trese, voda se ne stigne taložiti na dno, bar ne veće količine...

Ako skuter dugo stoji, cijeli sistem je dosta "hermetiči zatvoren" da bi se moglo stvoriti dovoljno kondenzacije da bi smetala...

Pa zamisli kako je to na automobilima koji imaju 10 puta veće rezervare, i koji vani stoje i po magli i po kiši... i kondenzacije ko trave...

Offline lik_9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 190
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ?akovec
  • Moj Skuter: Malaguti FireFox F15
Odg: keeway focus 50
« Odgovori #6 : 10 Veljača, 2008, 13:55:30 »
kondenzacija je manje problem,problem je u našem kvalitetnom gorivu koje je bogato vodom!!!   :nono:
Hell was full,so I come back

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: keeway focus 50
« Odgovori #7 : 10 Veljača, 2008, 15:41:46 »
možda može samo kad dugo stoji a vak nema šanse da se voda taloži karb pije gorivo iz čašice dok novo dolazi tak da nema šanse baš jedino et kad dugo ne voziš nekako neznam ni kako i zbog toga serviseru nemoraš ić ja u 3 godine nikad nisam pušto to gorivo iz čašice osim kad skidam i bude čisti benzin i nikad nikaki problema uvik išo ko lud
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije