Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli- VARIOMAT  (Posjeta: 2150 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Minarelli- VARIOMAT
« : 27 Lipanj, 2011, 20:38:58 »
Eto, tu ako se bude koristila tražilica mogu se postavljat svakakva pitanja u vezi variomata za minarelli mašine :icon_thumright:




Mene prvog zanima POLINI HI-SPEED

-znači ako ga netko ima nek mi kaže sve kaj je bitno i nebitno  :icon_thumright:, od A-Ž
-trenutno imam HEBO NG pa ak nekog zanima nešto o njemu slobodno nek pita

-mene zanima POLINI iz razloga kaj je susjed zagrizel za mojeg i htel bi ga kupiti, a ja bi tada uzel POLINI, jer za malossi kažu svašta i ne baš najbolje, pa me zanima taj Polini!?

Cijena je ista ko HEBO NG, pa mi je svejedno, no htel bi isprobat taj polini a bojim se da ne kupim lošije :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Minarelli- VARIOMAT
« Odgovori #1 : 27 Lipanj, 2011, 21:44:09 »
Variomat koji je napravljen da radi uz linearnu pomičnu polutku proizvođača bi trebao biti montiran zajedno s njom kako bi osigurano OPTIMALNE performanse.
Sve ostalo može dovest do razočaranja i lošeg mišljenja o proizvodu.

Večina nije koristila kako treba zato - večina griješi ;)

Probao sam Polini SC 2003 s bez i sa polutkom, nakon čega odmah kupio polutku. Ali da sam probao bez nebi imao neko posebno mišljenje. Za novije modele neznam kakvi su.
S Multivarom sam bio zadovoljan bez korištenja polutke, stvarno je bio pristojan.

Hebo mi je priuštio incident s rolicama, a performanse su bile najbolje koje sam do tad probao, prije sam vozio samo serijski :)


makar je ovo jedino što mu zamjeram

Kupi-probaj-javi ;) onda će drugi znati hehe
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2011, 21:51:47 Bero »

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli- VARIOMAT
« Odgovori #2 : 27 Lipanj, 2011, 22:36:39 »
Hehe, zato vas pitam da ne kupujem bezveze, pa nije 450kn malo za bacit, a kaj je najgore ne želim spast sa konja na magarca :icon_thumright:

Zbog čega su se rastopile rolice?? I kakve su to rolice bile unutra, neke žute :icon_scratch:

Gle, i sa Hebom mi treba polutka, jer se malo osjeti nelinearnost!

A za SC 2003 i vele da i nije neki variomat, dok je HI-SPEED noviji, pa je možda i poboljšan u odnosu na star  :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli- VARIOMAT
« Odgovori #3 : 27 Lipanj, 2011, 22:40:51 »
ja sam koristio stage6 sport pro variomat u konbinaci sa polini torq i mogu reči da ide jako dobro,jedino nisam isprobo kako radi sa seriskom polutkom :sad1:
multivar sam vozio na seriskoj polutci i nije loš ali uvijek je bila prisutna rupa u ubrzanju što je normalno za serisku polutku :sad1:

sa stage6 variomatom se dobije rolice 16x13 5gr crna medium centralna koja je po tvrdoči nešto kao malossi žuta.dobije se dvije podloške od 0.50mm,i ni jedna se ne stavlja iza variomata kao kod mutivara ili speedcontrol variomata.
razlika između multivara i stage6 na prvi pogled je da s6 dijeluje puno kvalitetnije i završna obrada pogotovo kanalica rolice ja savršenstvo.dok kod multivar tako reči jede rolice dok se kanali ne zaglade.(što se vidi na slikama)
jedan bitan + kod stage6 je da ima produžene vodilice klizača što znači da se variomat može više raširit i samim time remen ima potencijala da se više digne na variomatu i donese naravno veču max brzinu.
s6 na prvi pogled podsiječa speedcontrolu ali nisu ni blizu.
uglavno ja sam s6 koristio par tkm i stvarno se nemogu požalit na ništa osim ajmo reči rolica koje su kvalitete nešto kao rms,motoforce itd...

evo i par slika čisto za usporedbu:










evo samo jedna usporedba speedcontrol vodilica:





ne govorim da polini ne valja ili nešto loše ali definitivno kao što bero kaže svi ti variomat puno bolje rade sa linearnom polutkom :icon_thumright:
ili si kupit overrange i to je več onda poso :headbang: :headbang:
« Zadnja izmjena: 27 Lipanj, 2011, 22:50:30 pajo »
lovac u mutnom team