Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!  (Posjeta: 2894 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« : 22 Lipanj, 2011, 18:37:48 »
opet problemi u pm :sad1: :sad1:..jucer sam stavljal ventilator na variomat-i bolcna je bila privarena sa zupčanikom(mislim da mi pajdo to kemijal)..
danas kad sam išo s posla cuo sam da nekaj zvoni u predjelu variomata-skinul sam i imal sam kaj videti-šaraf kaj drzi zupčanik, bolcnu i variomat  bil je na pol odšarafljen-i sad vidim da nije više spojen zupčanik s bolcnom(odvaril se)..sad me zanima dal bolcna s unutarnje strane ima utore da fino sjeda na radilicu i njene navoje ili je i iznutra glatka???...pajdaš je menjal radilicu i mislim da mi totalno sj#bo sve po tom pitanju..vidim da je i na radilici stavljal drugi navoj-jel nije orginal šaraf  pasal nego je neki zamjenski gore!
dal mogu staviti dva šarafa da mi se opet ne dogodi da se odšarafi šaraf i nenapravi sranje?ima ko kakav savjet u vezi toga?
dal ima koga iz koprivnice i okolice da se razme u hebene skutere--ovaj moj pajdo je šarafista i stalno mi nekaj kemija sa skuterom--svako malo ga moram zvati,,več sam sam sebi dopizd..
« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2011, 19:27:59 bahrija »

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2011, 20:05:01 »
opet problemi u pm :sad1: :sad1:..jucer sam stavljal ventilator na variomat-i bolcna je bila privarena sa zupčanikom(mislim da mi pajdo to kemijal)..
danas kad sam išo s posla cuo sam da nekaj zvoni u predjelu variomata-skinul sam i imal sam kaj videti-šaraf kaj drzi zupčanik, bolcnu i variomat  bil je na pol odšarafljen-i sad vidim da nije više spojen zupčanik s bolcnom(odvaril se)..sad me zanima dal bolcna s unutarnje strane ima utore da fino sjeda na radilicu i njene navoje ili je i iznutra glatka???...pajdaš je menjal radilicu i mislim da mi totalno sj#bo sve po tom pitanju..vidim da je i na radilici stavljal drugi navoj-jel nije orginal šaraf  pasal nego je neki zamjenski gore!
dal mogu staviti dva šarafa da mi se opet ne dogodi da se odšarafi šaraf i nenapravi sranje?ima ko kakav savjet u vezi toga?
dal ima koga iz koprivnice i okolice da se razme u hebene skutere--ovaj moj pajdo je šarafista i stalno mi nekaj kemija sa skuterom--svako malo ga moram zvati,,več sam sam sebi dopizd..

Iskreno nisam te baš pohvato,nadrobi ti svega,najbolje da poslikaš.
Kolko sam skužio lik je zavario bolcnu za ventilvar,tj. što ti spominješ zupčanik po kojem se penje remen
i koji zavrti bendix pri paljenju? :dontknow:
Ako je to napravio ne znam na čemu je bio kad je to radio. :joks:
Bolca je glatka s unutarnje strane.
I u čemu je sad uopće problem jel provrtioi navoj na radilici il šta,ako nije stegni i vozi. :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2011, 20:24:56 »
zavario bolcnu za ventilator :omfg:

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #3 : 26 Lipanj, 2011, 10:29:27 »
Iskreno nisam te baš pohvato,nadrobi ti svega,najbolje da poslikaš.
Kolko sam skužio lik je zavario bolcnu za ventilvar,tj. što ti spominješ zupčanik po kojem se penje remen
i koji zavrti bendix pri paljenju? :dontknow:
Ako je to napravio ne znam na čemu je bio kad je to radio. :joks:
Bolca je glatka s unutarnje strane.
I u čemu je sad uopće problem jel provrtioi navoj na radilici il šta,ako nije stegni i vozi. :icon_scratch:

da sj#bo je navoj totalno-dal bi bilo pametno drugi navoj narezati?pajdo je napravil to kaj ti napisal-nije mogel dobiti zupčanik u centar i onda je na drepangu dobil centar i zavaril skupa bolcnu i zupčanik :sad1: :sad3:

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #4 : 26 Lipanj, 2011, 11:35:54 »
da sj#bo je navoj totalno-dal bi bilo pametno drugi navoj narezati?pajdo je napravil to kaj ti napisal-nije mogel dobiti zupčanik u centar i onda je na drepangu dobil centar i zavaril skupa bolcnu i zupčanik :sad1: :sad3:
Taj zupcanik/ventilvar sjeda na zupce na radilici,ima zupce iznutra. Bolcna je glatka iznutra i na nju sjeda variomat. Onaj poklopac od variomata iza isto ima zupce koji sjedaju na radilicu. I sad je pitanje sta on tu nije dobio u centar i zasto je vario ?? Ne razumijem ?!

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #5 : 26 Lipanj, 2011, 12:20:27 »
Taj zupcanik/ventilvar sjeda na zupce na radilici,ima zupce iznutra. Bolcna je glatka iznutra i na nju sjeda variomat. Onaj poklopac od variomata iza isto ima zupce koji sjedaju na radilicu. I sad je pitanje sta on tu nije dobio u centar i zasto je vario ?? Ne razumijem ?!

nije ni meni jasno zakaj je varil(nadogradjival sam mu kompijuter,instaliral win-umrezio 2 kompa koja ima i sve to-pa mi lik nije platio-več mi kao bude poslozil skuter,pod račun)..kemija več 2 tjedna-sj#bo navoj na radilici(sad treba drugoga narezati navoja),išo variti to,i sve u svemu več mi pun k. njega..najradje bi skuter odpelal na servis a on nek plati to sve kaj mu kemijal z kompom,...

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #6 : 26 Lipanj, 2011, 12:38:10 »
opet problemi u pm :sad1: :sad1:..jucer sam stavljal ventilator na variomat-i bolcna je bila privarena sa zupčanikom(mislim da mi pajdo to kemijal)..
danas kad sam išo s posla cuo sam da nekaj zvoni u predjelu variomata-skinul sam i imal sam kaj videti-šaraf kaj drzi zupčanik, bolcnu i variomat  bil je na pol odšarafljen-i sad vidim da nije više spojen zupčanik s bolcnom(odvaril se)..sad me zanima dal bolcna s unutarnje strane ima utore da fino sjeda na radilicu i njene navoje ili je i iznutra glatka???...pajdaš je menjal radilicu i mislim da mi totalno sj#bo sve po tom pitanju..vidim da je i na radilici stavljal drugi navoj-jel nije orginal šaraf  pasal nego je neki zamjenski gore!
dal mogu staviti dva šarafa da mi se opet ne dogodi da se odšarafi šaraf i nenapravi sranje?ima ko kakav savjet u vezi toga?
dal ima koga iz koprivnice i okolice da se razme u hebene skutere--ovaj moj pajdo je šarafista i stalno mi nekaj kemija sa skuterom--svako malo ga moram zvati,,več sam sam sebi dopizd..

   Neznam kako je na tvom skuteru ali dvije matice ne mozes stavit zbog mehanizma za kurblu.

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #7 : 26 Lipanj, 2011, 12:44:10 »
Taj zupcanik/ventilvar sjeda na zupce na radilici,ima zupce iznutra. Bolcna je glatka iznutra i na nju sjeda variomat. Onaj poklopac od variomata iza isto ima zupce koji sjedaju na radilicu. I sad je pitanje sta on tu nije dobio u centar i zasto je vario ?? Ne razumijem ?!

evo kak izgleda zupčanik-nema iznutra nikakve zupce-pa mislim da valjda zato varil da bolje drzi sve to :sad3:

http://tinypic.com/view.php?pic=e8saic&s=7

evo kak izgleda navoj na radilici :sad3:

http://tinypic.com/view.php?pic=eame7k&s=7



« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2011, 12:54:12 bahrija »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #8 : 26 Lipanj, 2011, 12:51:41 »
poglodani zupci, vjerojatno je i radilica poglodana.. trebaš drugu radilicu i tu remenicu/ventilator..
nemoj ta varit jer bude ti opet pucalo..

Offline nrg extreme

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: da
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #9 : 26 Lipanj, 2011, 12:53:36 »
evo kak izgleda zupčanik-nema iznutra nikakve zupce-pa mislim da valjda zato varil da bolje drzi sve to :sad3:

http://tinypic.com/view.php?pic=e8saic&s=7


A bokte mazo pa šta je ovo. :toothy12:
Taj ventilvar ti može služit samo kao šuriken,bacaj to odma. ::)
Trebo si odma poslikat i radilicu da se vidi šta je s njom.

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #10 : 26 Lipanj, 2011, 12:55:25 »
poglodani zupci, vjerojatno je i radilica poglodana.. trebaš drugu radilicu i tu remenicu/ventilator..
nemoj ta varit jer bude ti opet pucalo..

mamu mu karnem-stavil je kao drugu radilicu i sj#bo sve-steram ga na karinu :sad1:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #11 : 26 Lipanj, 2011, 12:56:34 »
pa dobro radilica izgleda ajmo reč podnošljivo... remenicu sa cijelim zubcima, novu maticu i dobro stegnut..

Offline mamca2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bregana
  • Moj Skuter: aerox
  • Moja Kaciga: hjc
  • MojSetup: tpr
  • MojSpuh: nardo
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #12 : 26 Lipanj, 2011, 12:59:50 »
ja ne vjerujem da ti je stavil novu radilicu

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #13 : 26 Lipanj, 2011, 13:03:26 »
pa dobro radilica izgleda ajmo reč podnošljivo... remenicu sa cijelim zubcima, novu maticu i dobro stegnut..

kolko dojde odprilike remenica?dal paše od drugoga skutera kojega mozda?probal sam s 20 šarafa al neprima-navoj je sjeban-budem drugoga narezal da bu sve kak treba :sad1:
to ti majstor-kurci se da sve zna a onda kemija toplu vodu cccc

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #14 : 26 Lipanj, 2011, 13:03:54 »
nije nova, napisal je drugu al ak je već to stavil, stavi se i remenica druga a ne vari se stara bez zuba... ajme meni tko se sve skutere nebu sjetil slagat..
paše ti sa svakog gilera i piaggio 50ccm skutera, od 1998-2011. godine.. dobiš ju za 50-100kn

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #15 : 26 Lipanj, 2011, 13:06:07 »
ja ne vjerujem da ti je stavil novu radilicu
bila rabljena radilica al u boljem stanju nego prije zamjene(reko je da stavil drugu rabljenu)-a i nema lufta ko prije-radilica..mozda je samo promenil lagere na njoj-a uzel mi nekih 300kn za radilicu samo ccccc

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #16 : 26 Lipanj, 2011, 13:07:35 »
nije nova, napisal je drugu al ak je već to stavil, stavi se i remenica druga a ne vari se stara bez zuba... ajme meni tko se sve skutere nebu sjetil slagat..
paše ti sa svakog gilera i piaggio 50ccm skutera, od 1998-2011. godine.. dobiš ju za 50-100kn

hvala ti prijatelju-idem do jednog servisera-da vidim jel ima kaj od tih zupčanika!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #17 : 26 Lipanj, 2011, 13:09:55 »
znači zove se vanjska remenica variomata ili skraćeno ventilator... nabavi i novu ili dobru maticu jer ti ni navoj na radilici nije sjajan, ali držat će koliko mi se čini.

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #18 : 26 Lipanj, 2011, 15:29:43 »
znači zove se vanjska remenica variomata ili skraćeno ventilator... nabavi i novu ili dobru maticu jer ti ni navoj na radilici nije sjajan, ali držat će koliko mi se čini.

banana-nema niko od ovih kaj popravljaju skutere-a i u koprivnici-rezervne djelove za skuter teško je nabaviti-samo je jedna trgovina koja drzi tak nekaj-i sve kaj trebaš treba se naručiti :sad1:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stalker!bolcna na variomatu-pitanje!
« Odgovori #19 : 26 Lipanj, 2011, 15:32:06 »
pogledaj tu u oglasniku ima toga... imaju dečki pod pankom.. imam i ja al do stare tipe tamo 1997, to ti ne paše..