Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??  (Posjeta: 16859 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« : 18 Lipanj, 2011, 20:30:54 »
Ovako jedno pitanje za frenda ....skuter je uradjen generalo..i skuter se pregrijava ...radi neko vrijeme normala temp i odjednom samo skoci u crveno i malo tako radi i ugasi se skuter ...tj pregrije se ....ostavis ga minutu i sve tako opet...ozracen vise puta ..do toga nije ...smjesa na svjecici extra...vodena radi ...do cega moze jos da bude ?? imal neko ideje ?? ali zato kad se odvrne cep od vode i vozi se tako ...temp je normalna ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #1 : 18 Lipanj, 2011, 20:39:36 »
Ovako jedno pitanje za frenda ....skuter je uradjen generalo..i skuter se pregrijava ...radi neko vrijeme normala temp i odjednom samo skoci u crveno i malo tako radi i ugasi se skuter ...tj pregrije se ....ostavis ga minutu i sve tako opet...ozracen vise puta ..do toga nije ...smjesa na svjecici extra...vodena radi ...do cega moze jos da bude ?? imal neko ideje ?? ali zato kad se odvrne cep od vode i vozi se tako ...temp je normalna ...

Ako je odzracen i radi pumpa ja neznam sta bi drugo moglo bit nego termostat na glavi.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #2 : 18 Lipanj, 2011, 20:43:13 »
Ako je odzracen i radi pumpa ja neznam sta bi drugo moglo bit nego termostat na glavi.
da zaboravio sam da kazem..termostata nema ..izvadjen je skroz ...imali to veze ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline The_d-river

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp 2010
  • Moja Kaciga: vemar
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #3 : 18 Lipanj, 2011, 20:48:35 »
da zaboravio sam da kazem..termostata nema ..izvadjen je skroz ...imali to veze ??
normalno :) termostat ti odraduje tkao da kad se motor zagrije tekucina pocne hladit to jest termostat je pusti, u motor, ovak kad ga nema ona kruzi cijelo vrijeme i ne stigne se ohladit. može biti zbog tog!
Motor u srcu,adrenalin u krvi, brzina u glavi i anđeli čuvari!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #4 : 18 Lipanj, 2011, 20:53:29 »
normalno :) termostat ti odraduje tkao da kad se motor zagrije tekucina pocne hladit to jest termostat je pusti, u motor, ovak kad ga nema ona kruzi cijelo vrijeme i ne stigne se ohladit. može biti zbog tog!
sve to stoji ...ali jos jedna stvar..prije generalke skuter je uredno radio i hladio se ...a ni tad nije imo termostata ..
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2011, 20:53:53 »
ne, ne i ne... bez termostata se nemože pregrijavati nikako...
provjeri da nema negdje neki zračni čep ili na negdje nije koje crijevo svinuto pa da usporava protok..

Offline The_d-river

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp 2010
  • Moja Kaciga: vemar
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2011, 20:57:07 »
sve to stoji ...ali jos jedna stvar..prije generalke skuter je uredno radio i hladio se ...a ni tad nije imo termostata ..
Sta ste nalili ??? antifriz ili vodu, probaj nest kavlitetnije ak nista ne nades ili uspijes.
Motor u srcu,adrenalin u krvi, brzina u glavi i anđeli čuvari!!

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2011, 21:02:15 »
normalno :) termostat ti odraduje tkao da kad se motor zagrije tekucina pocne hladit to jest termostat je pusti, u motor, ovak kad ga nema ona kruzi cijelo vrijeme i ne stigne se ohladit. može biti zbog tog!

ajd sad sjedni, razmisli, pa sam sebe ispravi  ;D



@ Rossi:

Da li je kiler vruc tako da ga ne mozes taknut dulje od pola sekunde? Ako je, sistem je vjerojatno dobro odzracen pa bi gresku trebalo traziti negdje drugdje (karburacija, falsh zrak itd)

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #8 : 18 Lipanj, 2011, 21:04:53 »
Sta ste nalili ??? antifriz ili vodu, probaj nest kavlitetnije ak nista ne nades ili uspijes.


Najbolje hladi voda (destilirana da se ne radi kamenac). Ali to je toliko mala razlika u odnosu na antifriz da ju se ne isplati koristit. Pogotovo zato jer semering vodene pumpe (koji ionako nije vjecan) krace traje.


Inace, voda je obavezna na stazi (da u slucaju pada antifriz ne zasere stazu)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #9 : 18 Lipanj, 2011, 21:21:17 »
ne, ne i ne... bez termostata se nemože pregrijavati nikako...
provjeri da nema negdje neki zračni čep ili na negdje nije koje crijevo svinuto pa da usporava protok..
sve provjerio i nigdje ni jedno crijevo nije svinuto ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #10 : 18 Lipanj, 2011, 21:21:49 »
Sta ste nalili ??? antifriz ili vodu, probaj nest kavlitetnije ak nista ne nades ili uspijes.
prvo voda...pa onda vodu ispustio i probo sa omv antifrizom tj mjesavinom 50-50..isto sve
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #11 : 18 Lipanj, 2011, 21:26:12 »
ajd sad sjedni, razmisli, pa sam sebe ispravi  ;D



@ Rossi:

Da li je kiler vruc tako da ga ne mozes taknut dulje od pola sekunde? Ako je, sistem je vjerojatno dobro odzracen pa bi gresku trebalo traziti negdje drugdje (karburacija, falsh zrak itd)
...da bude vreo..znaci kao sto si reko nemozes drzat ruku na njemu ni sek.Semeringe gledo i ne vuce fals zrak,barem ne vidim nigdje da je koji semering puknut ili da slini (nebi ni trebalo jer je novo sve).Evo sad sam doso sa voznje i dok se vozis sa odvrnutim cepom od posude vode skuter radi normala i ne pregrijava se temp je na sredini i to je to ....nije mi jasno ovo nikako,vodena je nova piaggio org ...neznam lud sam :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #12 : 18 Lipanj, 2011, 21:27:04 »
jesi ti probao vozit skuter? mislim normalno je ako na mjestu radi 15 minuta da se pregrije... nema ventilator, neg se hladi samo radijacijom..

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #13 : 18 Lipanj, 2011, 21:32:39 »
jesi ti probao vozit skuter? mislim normalno je ako na mjestu radi 15 minuta da se pregrije... nema ventilator, neg se hladi samo radijacijom..


To se valjda podrazumiejva samo po sebi.


Ili ne?  ;D


Dakle, treba vozit skuter recimo 50+ km/h i pratit temperaturu. Ako je sve normalno, onda je skuter sasvim ispravan

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #14 : 18 Lipanj, 2011, 21:35:18 »
jesi ti probao vozit skuter? mislim normalno je ako na mjestu radi 15 minuta da se pregrije... nema ventilator, neg se hladi samo radijacijom..
hahha naravno da sam probo ...ode tampratura u crveno i tako vozis skuter 5 minuta i samo se cuje cvk i ugasi se skuter i nece upalit..sacekas jedno 5 minuta i pali vozi opet dok se ne pregrije :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #15 : 18 Lipanj, 2011, 21:36:31 »

To se valjda podrazumiejva samo po sebi.


Ili ne?  ;D


Dakle, treba vozit skuter recimo 50+ km/h i pratit temperaturu. Ako je sve normalno, onda je skuter sasvim ispravan
vozio ga i 80+ pa opet isto :D radi nekad lupam 10 min normalno ga vozis i onda odjednom temp skoci i to je to..nekad vozis 20 minuta pa se to desi...nekad 5 minuta pa se isto desi :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #16 : 18 Lipanj, 2011, 21:37:18 »
a kad nema čepa onda je normalno :icon_scratch:
da ti ne nabija kompresiju iz cilindra u kiler, jeste stavili sve nove brtve?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #17 : 18 Lipanj, 2011, 21:38:24 »
1)
odzraci to cudo
2) prekontroliraj da ti ne baca kompresiju u vodu
3) prekontroliraj dal ti radi vodena pumpa i mikroremen
4) pogledaj dali je svejcica dobre toplinske vrijednosti

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #18 : 18 Lipanj, 2011, 21:48:39 »
ako se ne varam,cep na sebi ima jedan sistem koji radi kada se voda pregrije i pritom onaj pritisak izade van, moze biti da ti je taj mehanizam na cepu zaribao. Probaj staviti drugi cep :icon_thumright:

Offline amirdjonlic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški
  • TwoStrokeDirectInjection
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force TSDI
  • Moja Kaciga: AwA helmets
Odg: Gilera Runner Sp 50 pregrijavanje ??
« Odgovori #19 : 18 Lipanj, 2011, 21:58:01 »
ako se ne varam,cep na sebi ima jedan sistem koji radi kada se voda pregrije i pritom onaj pritisak izade van, moze biti da ti je taj mehanizam na cepu zaribao. Probaj staviti drugi cep :icon_thumright:
tako je....kod mene je na boci od vode gore na vrhu i ide napolje taj visak  :icon_thumright: