Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Laser X Pro  (Posjeta: 4016 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sergej1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Malossi sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Laser X Pro
« : 16 Lipanj, 2011, 14:03:49 »
Pozdrav!
Vec duze vrijeme pratim ovaj forum ali tek sada sam se odlucio napisati nesto....
Tema je Laser X Pro auspuh koji se kod mene pokazao kao TOTALNI promasaj, a uz par slika ce vam biti i jasno zasto!
Znaci, kupio ja taj auspuh (kromiran) i sav sretan ga stavio gore. Nakon nekog vremena i predenih nekoliko 100km vidim da to nije to sto zelim. Kupim si kit Malossi Sport i uz pomoc mog prijatelja ga stavimo gore i krenemo u probnu voznju... Motor ne ide kako treba! I tako nas 2 probali SVE MOGUCE kombinacije  i motor ne ide nista! Tada je nastao veliki upitnik u nasim glavama. Nakon 30 ili 40 sati štelanja motor i dalje ne radi niti na 30% onoga sto bi trebao.Govori meni frend : 100% je auspuh u qurcu! Lose su napravljeni varovi, pa ga to gusi!
Stavimo mi Lasera dolje i umjesto njega LeoVince TT, a motor kao da je dobio raketu u guzicu ( u usporedbi sa Laserom)!
Nakon toga prosao sam 4 ili 5 servisa i pitao ih za misljenje oko tog auspuha i svi se prave pametni, a Marcel (oni koji su iz rijeke ga znaju) mi odgovara : ne, NEMA sanse da je u tome stvar, falio si sa podesavanjem!kada ti covjek sa tolikom arogancijom odgovori, dode ti da ga posaljes u 3.P.M!
Puko nama film i razrezali mi auspuh!
u nastavku imate slike i mozete se sami uvjerit u kvalitetu izrade LASER X PRO auspuha!
http://www.flickr.com/photos/64132207@N03/5839201836/in/photostream
http://www.flickr.com/photos/64132207@N03/5838650099/in/photostream
http://www.flickr.com/photos/64132207@N03/5838649357/in/photostream

Auspuh je bio razrezan na 2 mjesta i tako sam izbrusio 3 vara, a 4. se mi nije dalo jer sam skroz izgubio zivce!
Trebalo je otvoriti svaki var posebno i brusiti ga ali zivci su bili prekratki za daljnji rad! Nakon toga motor je isao ljepse ali jos uvijek slabije od TT-a!
Auspuh je bio kupljen u Sloveniji i onda je krenula sapunica oko reklamacije! Slovenac mi govori da moram kontaktirati Laser u Nizozemskoj, a meni nije jasno zasto bi ja morao njih zvati ?! Nazovem ja Laser - odjel za prodaju i ovaj mi govori da posaljem mail njegovom kolegi koji je zaduzen za reklamacije! Posaljem mail i na odgovor sam cekao 11 dana, a nakon toga jos 6 dana da su se usuglasili Laser i Slovenac!!!!!! Konacno posaljem auspuh na reklamaciju i u dogovoru sa slovencem sam uz nadoplatu uzeo Yasuni R! Vjerovali ili ne , na auspuh sam cekao na puna 3 TJEDNA!!!!!
Ne mogu vam opisati koliko gorcine i negativnih stvari se nakupilo u meni zbog tog šugavog auspuha koji se zove LASER X PRO!
moja preporuka svima koji su ga mislili uzet : Uzmite Yasuni i to je to!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2011, 14:13:10 »
 A jbg jednostavno nisi imao srece pa ti se zapao BAS skart primerak koji je promako kontroli...  :dontknow: Verujem da los kvalitet kod Laser auspuha nije pravilo vec izuzetak....

Offline sergej1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Malossi sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2011, 14:18:23 »
A jbg jednostavno nisi imao srece pa ti se zapao BAS skart primerak koji je promako kontroli...  :dontknow: Verujem da los kvalitet kod Laser auspuha nije pravilo vec izuzetak....
ma kvalitea izrade je puno bolja, a to se vidi na sitnicama kao sto je celicna vuna koja je ispod kamene vune u prigusivacu. Toga kod Lasera nije bilo i nakon 1000km mi je izgorila vuna! A o varovima da ne pricamo!
Prije montiranja sam odmah gurnuo crijevo u auspuh da provjerim varove i kod ovog nije bilo nikakvog zapinjanja, a kod onog je zapelo na SVAKOM!
p.s. koliko je ljudi u HR ima Yasunija i koliko Lasera?sigurno ih ima nekoliko puta vise koji imaju Yasuni, a do sada nisam nasao nikoga tko se zalio na njegovu izradu!
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2011, 14:21:04 sergej1501 »

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #3 : 16 Lipanj, 2011, 14:36:18 »
gdje si ga kupio?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #4 : 16 Lipanj, 2011, 14:39:32 »
stvarno je kvaliteta izrade lošija nego sam očekivao... :omfg:

Offline sergej1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Malossi sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #5 : 16 Lipanj, 2011, 14:44:01 »
gdje si ga kupio?

Cilinder.si!
narucio sam preko neta, pa su mi ga poslali u prvo mjesto u Sloveniji od HR granice!
sto se tice reklamacije, malo su me razocarali sa brzinom ali kada sam ostale dijelove narucivao, nakon dan ili 2 su me cekali na posti u Sloveniji!
za reklamacije bi im dao ocjenu 2/3, za ostalo cistu 5!

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #6 : 16 Lipanj, 2011, 14:44:59 »
Ja sam također mišljenja da je to izuzetak koji se dogodi u serijskoj proizvodnji, da sad kupiš 5 Lasera ni na jednom to ne bi bilo...

Jednostavno moj primjerak je bil dobar, po performansama i kvaliteti, pa nisam imal potrebu ga rezat da vidim varove, jer je skuter išel odlično s njim!

Nešto je slabiji od Yasunia ali je zato i jeftiniji...normalno!

Jebiga, naletel si na škart, ali nesmeš ga pljuvat jer da je to takva firma kakvom ju smatraš ne bi ti ni uvažili garanciju! Jebiga u masovnoj proizvodnji dogodi se fail, možda je pijan bil varioc ili slično  :laughing7: :laughing7:

Glavno da su ti ga reklamirali :icon_thumright:

A i da si dobil dobar primjerak vjerojatno bi bil zadovoljan!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline sergej1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Malossi sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #7 : 16 Lipanj, 2011, 14:49:11 »
znam da sam naletio na škart auspuh ali to da su zafušarili na svakom varu je malo previse!
Yasuni je skuplji ali i sam znas zasto je to tako!kvaliteta i performanse su na njegovoj strani! :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #8 : 16 Lipanj, 2011, 15:01:18 »
laseri su inače među jeftinijim i auspusima slabije kvalitete... rekao bih najslabije u svojoj klasi.
jest da je ovo stvarno malo previše, al niš čudno kad je laser u pitanju.. to nije ozbiljan sportski spuh za skuter, više je kao dječja igračka izradom.. na stranu performanse, jer po dobrom nacrtu svaki varioc može napraviti vrhunski auspuh.. kvalitetom izrade laser je uvijek bio pri dnu..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #9 : 16 Lipanj, 2011, 15:26:31 »
laseri su inače među jeftinijim i auspusima slabije kvalitete... rekao bih najslabije u svojoj klasi.
jest da je ovo stvarno malo previše, al niš čudno kad je laser u pitanju.. to nije ozbiljan sportski spuh za skuter, više je kao dječja igračka izradom.. na stranu performanse, jer po dobrom nacrtu svaki varioc može napraviti vrhunski auspuh.. kvalitetom izrade laser je uvijek bio pri dnu..


Za ovo ne znam di si našel...jer di sam god čital svi su ga hvalili kvalitetom, da je to: "stara i pouzdana firma koja se već dugo godina bavi izradom auspuha i prepoznatljiva je po kvaliteti"...pa me sad ovo malo čudi :icon_scratch:

A i ne razmem ovo "dječja igračka izradom" pa ne znam kak bi trebal spuh izgledati? Je da je lakši od Yasunia(ima kvalitetnije djelove), ali je također kvalitetniji od ZX-a i Reversa! To su spuhovi koje sam imal priliku vidjet, pa kak bi onda ZX-a i Reversa nazval "zvečka"  :icon_thumright:

Sve ok, ali malo me čudi da se tak govori o spuhu koji je ok za svoje novce, i kaj je najbitnije zna se da se takva greška more dogodit kod takvih spuhova! Yasuni je skuplji ne samo jer je jači nego valjda imaju i više mjere kontrole proizvoda a i to čini  razliku u cijeni...pa se zato skupljem spuhu nemre dogodit da izađe kao škartan iz tvornice!



RUNDA ZA SVE....1000post  :headbang: :headbang: :headbang: :cugaa: :cugaa: :zivili: :zivili: :cugaa: :cugaa: :occasion18: :occasion18: :invasion: :invasion: :invasion: :cevapcici: :cevapcici: :cevapcici: :cevapcici: :cevapcici: :pomfrit: :pomfrit: :pomfrit: :pomfrit: :pomfrit: :occasion1: :occasion1: :occasion1: :biker2: :biker2: :bacva: :bacva: :bacva: :bacva: :odlicno: :odlicno: :odlicno: :odlicno: :zubo: :zubo: :zubo: :zubo:

« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2011, 15:28:40 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #10 : 16 Lipanj, 2011, 15:31:28 »
mislim da sam čitao negdje da yasuni kad izlazi iz trake prolezi kroz nekakav rengen da se vide svi varovi iznutra, tek tada dobiva štambilj i ide u prodaju..

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #11 : 16 Lipanj, 2011, 15:37:43 »
mislim da sam čitao negdje da yasuni kad izlazi iz trake prolezi kroz nekakav rengen da se vide svi varovi iznutra, tek tada dobiva štambilj i ide u prodaju..

E pa o tome ti govorim, a to poskupljuje konačan proizvod!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline sergej1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Malossi sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #12 : 16 Lipanj, 2011, 15:39:34 »
ja cu napisati da je to firma koja ima velike greske u proizvodnji jer niti jednoj 'renomiranoj' firmi se ne moze dogodit da kod varenja zayebes BAS SVE varove!
ta kontrola proizvodnje cini razliku izmedu pravih i kvaitetnih i onih koji plate web stranicama i ducanima daju vecu maržu na proizvod!
Meni je Matic ( prodavac iz Slovenije) preporucio Laser, a kada sam zvao za reklamaciju, njegov brat ili neki rod mi kaze : Yasuni je daleko najkvalitetniji!
Matic je pravi prodavac,a Alen je posteni prodavac! Radio sam 2 godine u ducanu i ljudima bi iskreno rekao, to je dobro i jeftinije ali ovo je bolje i skuplje i uzmite to, iako je marža na jeftiniji proizvod bila veca i manja je bila zarada!
Znaci, Laser je firma koja nije top klasa po nicemu (niti po cijeni,niti po kvaliteti, niti po omjeru jednog i drugog)!

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #13 : 16 Lipanj, 2011, 15:51:42 »
HEhe, nit to niko nije rekel, pa i ja sam znal da je Yasuni daleko bolji kad sam kupoval Laser, mada su neki govorili da je Laser isti po performansama....

Ali nisam imal 200€ za Yasuni pa reko dobar će bit i Laser...i kažem opet ljepo se vidi kod ta dva spuha omjer kvalitete/cijene! Dok ovo kaj si ti dobil za spuh je iznimka i imaš pravo biti ogorčen  ;D  :icon_thumright:!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #14 : 16 Lipanj, 2011, 16:13:58 »
Bezveze sad pljujete po cijeloj firmi, laser je kvalitetniji od leo vince i ostali slabiji auspuha, za varove ne znam dal su na svakom tako ili si ti dobio takav primjerak, nije dosad nitko imao problema sa laserom, uz sve to i ne puca. Normalno da je yasuni br. 1 po svemu, ali je zato i skup
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #15 : 17 Lipanj, 2011, 00:28:01 »
opa, ovo je presedan  :toothy12: :toothy12: :toothy12:

ja sam imao lasera i isto tako nikako uštimat itd itd, uglavnom nakraju sam ga dobio sa laganim rolinama i sve skupa sam uspio naštelat da iđe, e majkemi sad kad sam vidio slike išo bi ga razrezat da vidim dal je i kod mene tako ili ne, jer u početku je i mene zajebavo, samo što sam ja naštelavao skuter i išo je ko kuga 3 dana i onda bi išo loše, dakle nije do auspuha bilo kod mene nego nešto drugo. Uglavnom slike su zapanjujuće  :confused5: :confused5: :confused5:
ja sam ga kupio pred dve godine dakle 2009, imao sam ga među prvima u HR ako ne i prvi, izuzetno lagan auspuh i izvana sve izgleda uredno, čak sam i ja gura nutra žicu i to da vidim dal zapinje i sve oke je tad izgledalo  :icon_scratch:

sutra ću ić opet pokušat nešto gurnut unutra da vidim još jednom  :o :o
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline sergej1501

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Piaggio NRG
  • Moja Kaciga: AGV
  • MojSetup: Malossi sport
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Laser X Pro
« Odgovori #16 : 17 Lipanj, 2011, 13:39:59 »
najbolje ti je gurnut crijevo iliti šmrk pa ces vidjet! kroz moj nije uspjela proc plasticna vezica jer je rub bio toliko visok da je zapela i nije bilo teoretske sanse da prode dalje!!!
ako imas imalo sumnje u varove, moj savjet ti je da ga odmah otvoris i provjeris situaciju!nemas sta za izgubit, jedino mozes dobit!