Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji skuter uzeti za Rentu ?  (Posjeta: 42938 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #20 : 14 Lipanj, 2011, 20:49:59 »
Bravo...Dakako je bitno da drže cijenu

kažem ti najsretnini bi bio sa Kymcom Piaggiom ili Aprilliom veliki kotači ( agility city,sportcity,liberty )...

Ako se odlučim za ovu polovnu varijantu na što da pripazim prilikom kupnje...

Dali je bitna kilometraža ili ukupan dojam skutera vozne osobine ...

Šta znači uopće kad takav skuter ima do 5000 Km na cajgeru ??

Hvala svima na bilo kakvom infu
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2011, 21:05:06 Skuter2011 »

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #21 : 14 Lipanj, 2011, 20:54:17 »
moguca zamjena rolica,klizaca remena iako nemora znacit,pogledati potrosenost

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #22 : 14 Lipanj, 2011, 21:25:16 »
moguca zamjena rolica,klizaca remena iako nemora znacit,pogledati potrosenost

Dali to znači da s nekih 1000kn može da bude tip top ?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #23 : 14 Lipanj, 2011, 21:32:19 »
Bravo...Dakako je bitno da drže cijenu

kažem ti najsretnini bi bio sa Kymcom Piaggiom ili Aprilliom veliki kotači ( agility city,sportcity,liberty )...

Ako se odlučim za ovu polovnu varijantu na što da pripazim prilikom kupnje...

Dali je bitna kilometraža ili ukupan dojam skutera vozne osobine ...

Šta znači uopće kad takav skuter ima do 5000 Km na cajgeru ??

Hvala svima na bilo kakvom infu
to znači da imaš još 15000 bez da moraš skidat cilindar i slično, tek na 20 000 se mjenjaju karike

oko 5000 se samo kontrolira stanje prijenosa, kočnica i slično. Na 8000 ide servis, a tu isto nije veliki trošak jer remen na 8000 tek je na pol radnog vijeka, roline će isto moć do idućeg servisa i tako. Nije puno love sigurno

edit: ako skuter ima servisnu knjižicu na 4000 je prvi obavezni servis nakon skidanja blokada, u slučaju da ima servisnu povijet slobodno ga staviš da zarađuje pare


kod kupovine pripaziti na sve, najbolje uzeti nekoga sa sobom da pregleda skuter, probati ga, pregledati vizualno sve šta se može pregledati i tako, ako ima tek par tisuća uglavnom svi budu top stanje ako su vozili ozbiljni ljudi
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2011, 21:34:27 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #24 : 14 Lipanj, 2011, 21:34:00 »
Preporuka što se tiče pouzdanosti i održavanja :

uzmi modele sa zračnim hlađenjem mašine od grupacije piaggio, gilera, yamaha. Što se tiče kvalitete, pouzadnosti i održavanja više se isplati (gledajući dugoročno na minimalno 4 godine) uzeti renomiranu marku koja ima izdržljivije mašine za rentanje.
Pri prodaji nakon amortizacije opet češ lakše prodati renomiranu marku nego korejanca ili kineza.
Vjerujem da pri rentanju također imaš prednost (s renomiranom markom) jer nije ti isto otići u rent-a-bike i uzeti R1 ili Hyosunga ili Zongshena (kada bi ti birao što ćeš rentati)...

Zračno hlađene mašine su nešto slabije od onih vodom hlađenih ali održavanje, pouzdanost i izdržljivost istih je veća dok su servisi jeftiniji.

5000 - 10 000 - 20 000 pređenih km na skuteru nije ništa ukoliko je skuter uredno održavan (ista stvar kao i sa svim ostalim motornim vozilima).

Za usporedbu, ja sam kupio Hondu Jazz 250ccm s 45 000 pređenih km i skuter je odličan, puno bolji nego kymco s 3 puta manje km.

Sada je prilika za kupnju (općenito i nekretnina i pokretnina) jer je situacija takva kakva je i ljudi nemaju novaca, te ukoliko si dobar trgovac možeš jako dobro proći.
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2011, 21:36:18 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #25 : 14 Lipanj, 2011, 21:49:10 »
Hvala svima na odgovorima...

Našao sam par kvalitetnih opcija:
 2 aprillia sportcity
 2 piaggio liberty-ja
 i par komada kymco Agility City-ja

Dalo bi se tu sastavit 5 kvalitetnih skutera za rentat ukupne vrijednosti 40.000Kn

Ako se uspijem dogovoriti s ljudima mogao bi stvarno proći povoljnije od tog iznosa što mi je i presudno jer ima tu i troškova puta goriva kombija itd.

Na slikama izgledaju uredno i par ih ima i servisnu knjižicu neki su čak još pod garancijom ( Bar tako piše u oglasima )

Recimo da se odlučim za takav potez...Šta bi mi savjetovali što se tiče transporta istih jer neki su u osijeku neki u zagrebu malo ih ima u mom gradu ili okolici...Bojim se da mi to ne izađe preskupo radi goriva iz dalmacije za zagreb osijek pulu ??

Kako da to odradim,čujem intereuropa za 300 Kn fura od vrata do vrata al trebao bih ipak otići pogledati bike prije kupnje a onda mogu i sam poći kombijem u turneju hrvatskom...Kako god mislim da neću proći ispod 3000 - 4000 Kn putnih troškova ...

Koja glupa situacija... Šta se vama čini dali je izvedljivo to sa tim budgetom ??? :sad1:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #26 : 14 Lipanj, 2011, 21:51:27 »
put pod kotače i naoružaj se parama, cigarama i strpljenjem, isplatit će ti se
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #27 : 14 Lipanj, 2011, 22:00:59 »
A kako mi se čini nema mi druge...

Rentat neki kombi i turneja po Hrvatskoj  :glasses9:

Znači koji god model do 5000 Km na cajgeru ( Liberty 50 , SportCity 50 ili Kymcov Agility City 50 ) ne mogu pogriješiti ako su na oči dobri i dobro se voze ništa ne škripi niti lupka s urednim plastikama ???

P.s. Kako da ih transportiram da se ne prevrnu ili oštete u vožnji ???

Bit će ovo avantura kako mi se čini...  8)

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #28 : 14 Lipanj, 2011, 22:03:15 »
svi su odlični

a što se transporta tiče uzmi nekoliko španera različitih veličina, uzmi brdo kartona i brdo spužve ili one folije sa zračnim jastučićima i pomalo
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #29 : 14 Lipanj, 2011, 22:39:53 »
A kako mi se čini nema mi druge...

Rentat neki kombi i turneja po Hrvatskoj  :glasses9:

Znači koji god model do 5000 Km na cajgeru ( Liberty 50 , SportCity 50 ili Kymcov Agility City 50 ) ne mogu pogriješiti ako su na oči dobri i dobro se voze ništa ne škripi niti lupka s urednim plastikama ???

P.s. Kako da ih transportiram da se ne prevrnu ili oštete u vožnji ???

Bit će ovo avantura kako mi se čini...  8)

Kao prvo ako ih mislis svih 5 u istoj turi trebat ce ti najveci kombi.
Onda bi bilo dobro kad bi kombi imao na podu drvenu podnicu,pa na toj podnici kuke.
Uglavnom potrebne su ti kuke na podu i na bocnim stranicama kuke ili nesto di ces zakucit spanere.
Po svakom skuteru ti treba 4 spanera da naspanas odoispred-odoiza i lijevo-desno.


Offline benjamin_hawk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
  • ulje i gorivo :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot sf2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: dr.evo
  • MojSpuh: tecnigas rs
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #30 : 14 Lipanj, 2011, 22:44:01 »
Kao prvo ako ih mislis svih 5 u istoj turi trebat ce ti najveci kombi.
Onda bi bilo dobro kad bi kombi imao na podu drvenu podnicu,pa na toj podnici kuke.
Uglavnom potrebne su ti kuke na podu i na bocnim stranicama kuke ili nesto di ces zakucit spanere.
Po svakom skuteru ti treba 4 spanera da naspanas odoispred-odoiza i lijevo-desno.


nis odi s busom po jedan i vrati se kuci s njim i tako redom a mozes se i sljepat tak je mene stari 30km sljepo s autom :P
peugeot rullezz xD

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #31 : 14 Lipanj, 2011, 22:49:03 »
a nesto cu već iskombinirati ako se odlučim za takav buy in... :icon_thumright:

znači po vama ( koji ste bolje upućeni u skute ) bi trebao da odbacim opciju novih kineza sa velikim kotačima za 9000kn po komadu i kupiti radije polovne piaggio aprillia kymco 2005 - 2010 s kilometažom ispod 5000 i da su očuvani??

Offline moto

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 247
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SARAJEVO
  • Moj Skuter: nemam jos
  • Moja Kaciga: nemam jos
  • MojSetup: POTPIS NA OVO GORE
  • MojSpuh: POTPIS NA OVO GORE
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #32 : 14 Lipanj, 2011, 23:02:47 »
pa bolje uzeti neki piagio ili tu apriliu nego neki nov kinez na nov kinez ces vise potrositi na dijelove nego sto ces imati turneju po hrv.

Offline benjamin_hawk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
  • ulje i gorivo :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot sf2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: dr.evo
  • MojSpuh: tecnigas rs
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #33 : 14 Lipanj, 2011, 23:10:56 »
jeste sigurni da su kinezi losu ccc  :redface:
moj kinez je preso vise nego vecina vasih skutera za 7mjeseci a nije se niti jendom pokvario samo mi je zaribo jednom i to neki dan zat sto nisam sipa ullje.sto se tice lagane voznje preporucujem ti lunu spedjet evo to je skuter ipo
peugeot rullezz xD

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #34 : 14 Lipanj, 2011, 23:29:53 »
jeste sigurni da su kinezi losu ccc  :redface:
moj kinez je preso vise nego vecina vasih skutera za 7mjeseci a nije se niti jendom pokvario samo mi je zaribo jednom i to neki dan zat sto nisam sipa ullje.sto se tice lagane voznje preporucujem ti lunu spedjet evo to je skuter ipo

Svaka čast kinezima počeli su novi trend superpovoljnih skutera od A do B što nam svima ide u prilog jer svojim nastupom obaraju cijene Piaggio Grupacije Kymca i ostalih kvalitetnih skutera...Ako nisu već onda će sigurno to učiniti u neko dogledno vrijeme ...

Konkretno me najviše zanima da skuter drži cijenu a kako mi se čini to mogu samo sa Piaggiom Aprilliom ili Kymcom pa makar oni bili i polovni 2005 -2010god.

Usputno pitanje ako netko zna;
"Zanima dali ja kao iznajmljivač smijem da imam polovne skutere ili moraju na regi bit novi"

Čujem nešto se priča svakih 6 mjeseci na tehnički za iznajmljivače jer se svakav šrot iznajmljivao pa stranci ginuli  ::)

Kako god da bude  :glasses9: na glavu i 4 cigana nazad nek drže skutere da ne padnu ;)

Iako sam svjestan da mi jedna strana glave govori "koji ti je kur... uzmi nove Lune 2 s dostavom pred vrata navozat ćeš se" ipak ću poslušat većinu ljudi sa ovoga foruma i neki moj "zdrav razum" i kombinirat 5 kvalitetnih polovnih skuta od marki Piaggio Libetry Aprillia sportcity Ili kymco Agylity City koji oku budu ugodni očuvani i s malo Kilometara na cajgeru.

Na kraju krajeva imaju i najviše servisa i djelova ima na svakom ćošku tako da mislim da ne činim grešku iako neće bit uštede uopće i potrošit ću isto novaca.

Iako će neki "kao ja" reći da je novo novo...Ali treba uzeti u obzir i amortizaciju gdje će jedan Piaggio,Aprillia ili Kymco dobro držati cijenu naspram nekih keeway-a Sym-a Tomosa ili Lune...

Sve u svemu puno Vam hvala na Vašim mišljenjima te je i dalje svaki komentar dobrodošao  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #35 : 14 Lipanj, 2011, 23:43:09 »
prvo.. budala je tko vjeruje da se skuter razradjuje sa blokadom mehanickom koje su skoro u potpunosti na trzistu zastupljene kod novih...
dalje, to mu ni ne produzuje radni vijek, nego bas suprotno.. skracuje ga..
primjer; oce auto duze trajati ako ga upalis i vozis u 2 brzini 80 kmh, ili da upalis i vozis 80 kmh u 5 brzini, i tako citav radni vijek  :icon_scratch:

drugo...
moje preporuke ako trazis pouzdan skut s velikim kotacima su ili sportycity ili liberty, a ako su manji, onda bi uzeo u obzir zip ili fly iako fly mi i nije bas nesto
dalje , biras da je ac, tj zracnjak jer su manji trosskovi puno... piaggio i da polovni uzmes , nemas prakticki nista mijenjati prije 10 tisuca.. a evo ti i popis sto se kontrolira na toj kilometrazi i sto bi mijenjao...
znaci mijenjao bi na 10t mikroremen koji je oko 110 kn
a rolice, klizace i remen samo pregledao jesu u dobrome stanju, ako su losi zamijenio.. to troje te izadje oko 200-250 kn troska
te eventualno ako ima potrebe ocistiti filter zraka i karburator propuhati zrakom...
to ti je ono sto imas za raditi na njemu...
litar ulja kupis fuchs scoot sport 2 koje je 60 kn litar u maloprodaji, a traje ti litra oko 1000 km. bezveze je davati za agipovo ulje 100 kn koje preporucuju u servisima...


i blokade skinuti odmah jer samo ces prije usmrtiti skuter
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #36 : 14 Lipanj, 2011, 23:57:20 »
hvala na infu  :icon_thumright:

Znači max 500 Kn platim servis prije svake sezone i skuter fercera bez problema bilo da se radi o Kymco Agility City 2t AC ili Piaggio Libety AC ili Sportcity Aprillia AC... ??

Inače koliko se kreću plastike ako netko padne ??

Hvala svima unaprijed na odgovorima  :icon_thumright:

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #37 : 14 Lipanj, 2011, 23:57:43 »
prvo.. budala je tko vjeruje da se skuter razradjuje sa blokadom mehanickom koje su skoro u potpunosti na trzistu zastupljene kod novih...
dalje, to mu ni ne produzuje radni vijek, nego bas suprotno.. skracuje ga..
primjer; oce auto duze trajati ako ga upalis i vozis u 2 brzini 80 kmh, ili da upalis i vozis 80 kmh u 5 brzini, i tako citav radni vijek  :icon_scratch:

drugo...
moje preporuke ako trazis pouzdan skut s velikim kotacima su ili sportycity ili liberty, a ako su manji, onda bi uzeo u obzir zip ili fly iako fly mi i nije bas nesto
dalje , biras da je ac, tj zracnjak jer su manji trosskovi puno... piaggio i da polovni uzmes , nemas prakticki nista mijenjati prije 10 tisuca.. a evo ti i popis sto se kontrolira na toj kilometrazi i sto bi mijenjao...
znaci mijenjao bi na 10t mikroremen koji je oko 110 kn
a rolice, klizace i remen samo pregledao jesu u dobrome stanju, ako su losi zamijenio.. to troje te izadje oko 200-250 kn troska
te eventualno ako ima potrebe ocistiti filter zraka i karburator propuhati zrakom...
to ti je ono sto imas za raditi na njemu...
litar ulja kupis fuchs scoot sport 2 koje je 60 kn litar u maloprodaji, a traje ti litra oko 1000 km. bezveze je davati za agipovo ulje 100 kn koje preporucuju u servisima...

 


i blokade skinuti odmah jer samo ces prije usmrtiti skuter

Slazem se sa svime,samo ti govoris o novim a on misli uzet polovne.
Kod polovnih treba imat srece. Evo npr ja sam uzeo skuter  koji je od 2008 stajao odjavljen u garazi  6tkm ,2002god i sve je bilo super i nakon 100km propisa vodena pumpa. Znaci nije dobro ni ako je stajao....jednostavno treba imat srece i ako kupujes polovno racunat da u taj skuter moras utuc jos 1000kn.

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #38 : 14 Lipanj, 2011, 23:58:06 »
eto ja ću ti nešto napisat, pošto se bavim također iznajmljivanjem, ali ne skutera nego glisera.
po mojem iskustvu, rađe uzmi manje komada i novo nego više rabljenih.
pošto je meni trebao puno veći kapital jer jedan prosječan fisherman dođe 15-20000 eura, i mi smo krenuo s rabljenim gliserima, ali kako ide vrijeme sve više vidim da je novo novo i sljedeću sezonu planiram uzet 2-3 nova broda na leasing,pa godinu dvije kasnije još dva, a paralelno rješavat starije, jer mi je dosta popravaka i servisiranja, i kvarova usred sezone.

i ja sam mislio da je bolje 5-6 godina staro pa malo uložit i super, ali ulaganja ima previše, a da ne kažem koliko to košta živaca kad gostu nešto rikne usred rente

koliko god ti se činilo da nema što otić na 5 godina starom skuteru, sve će polako krenut, a ti moraš računat amortizaciju kroz najmanje 5 godina, a onda će to već bit 10god stari skuteri i na izmaku snaga.

moja preporuka ti je da rađe uzmeš nešto kvalitetnije i provjereno, poput typhona, sportcity, kymko agility ili slično, i obavezno novo.

i računaj da ti blokade ostaju na mjestu jer se s rentom nesmiješ zajebavat jer u slučaju nesreće ćeš najebat ako ih nema, osiguranje ti je skuplje dosta kad je renta u pitanju, i preporučan ti kasko jer ćeš imat puuuno padova.

i još nešto, neznam iz kojeg si mjesta, ali kod nas na rabu je prosječno dnevni najam skutera 180-200kn, pa neznam koliko možeš računat na 300, pogotovo ako ima konkurencije, a u tom slučaju prvo provjeri njihove cijene...

uglavnom dobro još jednom stavi na papir koliki su ti troškovi i koliko možeš zaradit, i ne zaboravi troškove obrta ako ga još nemaš koji su ti u slučaju sezonskog obrta oko 2500kn mjesečno
rab

Offline Skuter2011

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 97
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: no
  • Moja Kaciga: no
Odg: Koji skuter uzeti za Rentu ?
« Odgovori #39 : 15 Lipanj, 2011, 00:43:15 »
po mojem iskustvu, rađe uzmi manje komada i novo nego više rabljenih.
pošto je meni trebao puno veći kapital jer jedan prosječan fisherman dođe 15-20000 eura, i mi smo krenuo s rabljenim gliserima, ali kako ide vrijeme sve više vidim da je novo novo i sljedeću sezonu planiram uzet 2-3 nova broda na leasing,pa godinu dvije kasnije još dva, a paralelno rješavat starije, jer mi je dosta popravaka i servisiranja, i kvarova usred sezone.

i ja sam mislio da je bolje 5-6 godina staro pa malo uložit i super, ali ulaganja ima previše, a da ne kažem koliko to košta živaca kad gostu nešto rikne usred rente

koliko god ti se činilo da nema što otić na 5 godina starom skuteru, sve će polako krenut, a ti moraš računat amortizaciju kroz najmanje 5 godina, a onda će to već bit 10god stari skuteri i na izmaku snaga.

moja preporuka ti je da rađe uzmeš nešto kvalitetnije i provjereno, poput typhona, sportcity, kymko agility ili slično, i obavezno novo.

i računaj da ti blokade ostaju na mjestu jer se s rentom nesmiješ zajebavat jer u slučaju nesreće ćeš najebat ako ih nema, osiguranje ti je skuplje dosta kad je renta u pitanju, i preporučan ti kasko jer ćeš imat puuuno padova.

i još nešto, neznam iz kojeg si mjesta, ali kod nas na rabu je prosječno dnevni najam skutera 180-200kn, pa neznam koliko možeš računat na 300, pogotovo ako ima konkurencije, a u tom slučaju prvo provjeri njihove cijene...

uglavnom dobro još jednom stavi na papir koliki su ti troškovi i koliko možeš zaradit, i ne zaboravi troškove obrta ako ga još nemaš koji su ti u slučaju sezonskog obrta oko 2500kn mjesečno

Sve to stoji ali meni je trenutno situacija takva da se ovi mali skuteri u Gradu izdaju po 200kn ali do 00:00h

Računao sam da sezonski žvaka nekih 2000Kn/mj + radit cu sam poslovni i obrt su vec na papiru i znam ugrubo koliko ide na to i općenito troškove ću držat na minimumu.

Za skutere sa velikim kotačima sam se odlučio iz razloga što gledam da bi ja radije platio 250 Kn do od 10:00 - 00:00h za skuter sa velikim kotačima nego 200 kn za Yamahu Neos koja se izdaje blizu mene.

Vodim se nekako tom logikom...

Ne vidim se nikako u računici da uzmem samo 4 komada nova po 10.000 Kn jer ukupno imam samo 40.000 + 10.000 za reganje poslovni kasko itd

Znači minimalno 5 komada polovnih s velikim kotačima ili prihvatit ponudu za 6 komada Luna Vision 2 s 6 kaciga gratis za total od 40.000 Kn.

U dvoumici sam...onaj tomos twister mi se svidio ali preskup...Agility City dobar ali također preskup kao i aprilia nova.

Keeway goccia koja je nekako zadovoljavala sve uvijete nema na stanju cijena inače 7999 vrh !

Znači svjestan sam da je novo novo...Ali samo kada se radi o istom proizvodu...Znači ja bi ja ipak radije uzeo Bmw polovnog 2008 nego Hyundai 2011 i to nek bude jasno

E sad kojim putem udariti gdje nabaviti novo s velikim kotačima a da nije Hyundai do 9000 Kn komad pa da gonjam 10% popusta sto izade 40.000 ???

Predložite mi neki model ako znate koji jer Kymco Piaggio Aprillia novi su mi preskupi !!

Šta dolazi u obzir ??

Dali propustam neki model sa velikim točkovima sličnog dizajna u tom budgetu ??

Hvala svima na odgovorima...
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2011, 00:58:12 Skuter2011 »