Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polutke  (Posjeta: 721 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Polutke
« : 30 Svibanj, 2011, 23:08:55 »
linearne i nelinearne
koja je razlika ?
koje su bolje ?
i kak znam koje su koje ?

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Polutke
« Odgovori #1 : 30 Svibanj, 2011, 23:12:19 »
Linearne,bolje su zato sto ubrzanje ide linearno znaci nema rupa u ubrzanju,bice ti lakse da skontas ako pogledas sliku kanala na linearnim i nelinearnim :icon_thumright:
Neki kazu da je nepotrebno stavljat ih u kombinaciji sa multivarom,mada ja mislim da bi bilo bolje...
Znaces po tome sto linearne imaju onaj kanal u liniji a na nelinearnim je iskrivljen(ukoso ide)

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Polutke
« Odgovori #2 : 30 Svibanj, 2011, 23:44:56 »
mislim da je shema sa multivarom da je radjen da ispravi rupe u serijskom prijenosu, i onda kad stavis linearne polutke zbog toga se nece dobro ponasati.. kanal na linearnima je ravan dok je na nelinearnima zakrivljen, vecini je ravan do jednog dijela i onda ide drugacija kosina i na tom dijelu ili padaju okretaji ili rastu..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Polutke
« Odgovori #3 : 30 Svibanj, 2011, 23:48:49 »
mislim da je shema sa multivarom da je radjen da ispravi rupe u serijskom prijenosu, i onda kad stavis linearne polutke zbog toga se nece dobro ponasati.. kanal na linearnima je ravan dok je na nelinearnima zakrivljen, vecini je ravan do jednog dijela i onda ide drugacija kosina i na tom dijelu ili padaju okretaji ili rastu..
Uglavnom padaju...Al mislim da bi jos bolje radio sa linearnim,barem ovako logicki kad razmisljam :dontknow:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Polutke
« Odgovori #4 : 30 Svibanj, 2011, 23:56:45 »
naravno, pogotovo ako potrefis rolice koje ce ti vrtiti na max momentu auspuha i dok ubrzavas sa starta s punim gasom skuter ide super, ali cim pustis gas i ides sa neke brzine ubrzati, prijenos se nece vratiti nazad da motor digne okretaje na kojima je radio kroz ubrzanje i vozit ces se na okretajima di nema momenta sve dok motor ne nabere okretaja da pocne vuci kako treba.. meni pretezito od 30 do 55 ne ide nikako
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Polutke
« Odgovori #5 : 31 Svibanj, 2011, 00:10:54 »
naravno, pogotovo ako potrefis rolice koje ce ti vrtiti na max momentu auspuha i dok ubrzavas sa starta s punim gasom skuter ide super, ali cim pustis gas i ides sa neke brzine ubrzati, prijenos se nece vratiti nazad da motor digne okretaje na kojima je radio kroz ubrzanje i vozit ces se na okretajima di nema momenta sve dok motor ne nabere okretaja da pocne vuci kako treba.. meni pretezito od 30 do 55 ne ide nikako
A jebene polutke 150kn a nikako da se nakanim da ih kupim :omfg: