Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!  (Posjeta: 890 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljo10

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia rs
  • MojSetup: malosi
  • MojSpuh: zx
problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« : 21 Svibanj, 2011, 15:40:33 »
stalno mi puca remen na vodenoj pumpi,,,zasto se to desava???,,,di se moze nabavit neki kvalitetan???  :help:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« Odgovori #1 : 21 Svibanj, 2011, 16:01:56 »
stalno mi puca remen na vodenoj pumpi,,,zasto se to desava???,,,di se moze nabavit neki kvalitetan???  :help:

ako su svi dijelovi originalni (i stavljeni na svoje mjesto), jedino mi pada na pamet da su lageri vodene pumpe zahrdjali i da pruzaju prevelik otpor i zbog toga se remen previse napreze i puca. Zapravo, nema drugo kaj bit...

Offline zeljo10

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia rs
  • MojSetup: malosi
  • MojSpuh: zx
Odg: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« Odgovori #2 : 21 Svibanj, 2011, 16:06:15 »
znaci bilo bi pametno promjenit te lezajeve,,,al ja ti imam derbijevu masinu,,,a vodena pumpa mi je u bloku motora,,,nezzz dal si cuo za tu masinu,,,al malo je zajebano za doc do djelova,,,di bi mogo taj remen i lezajeve onda nac???

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« Odgovori #3 : 21 Svibanj, 2011, 16:07:31 »
koja je to derbijeva mašina? derbi ima piaggio mašinu..

Offline zeljo10

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia rs
  • MojSetup: malosi
  • MojSpuh: zx
Odg: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« Odgovori #4 : 21 Svibanj, 2011, 16:13:08 »
ovaj skuetr ti je 1999 godina,,,to ti je jedina derbijeva masina,,,bas njihova,,,pogledaj derbi padock lc,,,to ti je to!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« Odgovori #5 : 21 Svibanj, 2011, 16:14:03 »
znaci bilo bi pametno promjenit te lezajeve,,,al ja ti imam derbijevu masinu,,,a vodena pumpa mi je u bloku motora,,,nezzz dal si cuo za tu masinu,,,al malo je zajebano za doc do djelova,,,di bi mogo taj remen i lezajeve onda nac???

Ako je to Piaggio mashina, trebas novu (originalnu) vodenu pumpu. Staru izvadis, a novu stavis. OStavis impeler od stare, a sve ostalo stavis novo. Po mogucnosti nabavis i SKF plavi semering umjesto crnog originalnog. Ne trebas rastavljat blokove jer impeler koristis od pumpe koja je trenutno u blokovima.



Ako je problem u hrdjavim lagerima, onda je prvenstveno problem u semeringu koji je pustio rashladnu tekucinu da dodje do lagera, a lageri i voda (antifriz) ne idu zajedno.



Ali....



...ako ne vidis tragove rashladne tekucine kad skines uljnu pumpu, onda mozda i nije problem u semeringu. Tada treba probat rukom da li se osovina vodene pumpe lagano okrece. Ako da, onda zanemari sve sto sam napisao jer je problem negdje drugdje (iako ne vidim gdje bi drugdje mogao biti)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« Odgovori #6 : 21 Svibanj, 2011, 16:14:51 »
ovaj skuetr ti je 1999 godina,,,to ti je jedina derbijeva masina,,,bas njihova,,,pogledaj derbi padock lc,,,to ti je to!!!


Ne znam kako je rijeseno hladjenje na toj mashini pa zanemari sve sto sam napisao...


Ali, remen puca jer trpi prevelika opterecenja. Ili lageri pruzaju prevelik otpor, ili je remen torziono napet (ali to bi znacilo da fali neka podloska iza remenice bilo na pumpi bilo na radilici koja vjerojatno pokrece remen)

Offline zeljo10

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia rs
  • MojSetup: malosi
  • MojSpuh: zx
Odg: problem sa remenom na vodenoj pumpi!!!
« Odgovori #7 : 21 Svibanj, 2011, 16:15:49 »
hmmmm,,,ok,,,pogledat cu,,,al prvo moram nabavit od nekog radapciger,,,hhh