Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?  (Posjeta: 1728 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chillimar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet C-tech
  • Moja Kaciga: Held
Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« : 04 Svibanj, 2011, 22:57:40 »
Nedavno sam povoljno kupio rabljeni Peugeot Jet C-tech iz 2009. godine sa jako malo kilometara jer je skuter veliku većinu vremena proveo u garaži. Nisam baš neznalica što se mehanike tiče ali sa motorima i skuterima sam još uvijek na Vi.

Problem je slijedeći:
Prilikom kretanja nakon dodavanja gasa motor stane na niskom broju okretaja i skuter se kreće 2 km na sat. U tom trenutku nema veze dal odvrnem gas do kraja ili ga pokušavam lagano dozirati ... motor jednoliko radi na niskim okretajima, motor ne ubrzava a vozači iza mene mašu i šalju pozdrave. Nakon par sekundi skuter se odjednom probudi, okretaji se počnu dizati i skuter počne ubrzavati. Nakon toga je sve ok dok opet negdje ne stanem (npr. semafor) i onda sve ispočetka. Primjetio sam da se problem nekad ne javlja dok je vrijeme vruće i sunčano ali čim zahladi ili padne kiša eto ga.

Motor trenutno na sebi ima 1116 km, rađen je samo servis na 500km u Forticaru (skinuta blokada) i sve serija.

Jel moguće da je problem zbog stajanja skutera i da ga treba samo "razgazit" kako mi neki govore? Ili je pak zbog stajanja otišla svjećica ili karb i trebalo bi napravit servis usprkos kilometraži?

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« Odgovori #1 : 04 Svibanj, 2011, 23:13:00 »
ako je duze stajao moze bit vrlo lako karburator,skini i ocisti ga :icon_thumright:

Offline Chillimar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet C-tech
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« Odgovori #2 : 05 Svibanj, 2011, 19:07:56 »
Evo krenuo ja malo prćkat po skuteru, očistio svjećicu, krenuo skinuti filter zraka kad sam vidio slijedeće...



Uploaded with ImageShack.us

Napuknuta je jedna mala gumena cijevčica i pukla je cijev koja vodi od filtera. Pošto to ne mogu popraviti nisam dalje dirao.

E sad ... skuter je pod garancijom ali bog zna jel ovo oni priznaju pod nju. Još bolje, Forticara nema a Genero otvara servis u ZG tek kroz 10ak dana. Jel pametnije čekati i ići njima na popravak ili tražiti alternativu? Kome uoće otići ako ne njima? I na kraju jel ovo uopće izvor problema?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« Odgovori #3 : 06 Svibanj, 2011, 07:38:39 »
ta cjevcica je sporedna, to je odusak karba al ispucana je prirubnica i tu vuče falš zrak. Općenito treba servis i stelanje i ciscenje karba.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« Odgovori #4 : 06 Svibanj, 2011, 12:20:44 »
slazem se s ivanom
treba karb oprat, filter zraka oprat i pregledat sve
jer najvjerojatnije je da se nakupina u krabu zasusila i zastopala neki dio ili da vuce fels
a to sto je popucano neka ti zamjene ak je pod garancijom ak nije onda uzmes izolirband i omotaj dobro di su risevi ili s silikonom fino zadihtas (ako ti se ne kupuje bas nov dio)

Offline sevac4323

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 42
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: JetForce C-Tech
Odg: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« Odgovori #5 : 06 Svibanj, 2011, 16:04:46 »
Isti problem sam imao,motor mi je imao 800km i to se događalo...nema šta nisam isprobao i napravio dok nisam otkrio!

Meni je bio čok.
Kad ti je motor skroz hladan,znači da ga nisi vozio bar 2 sata (nemoj ga verglat),otpoji čok (ispod sica izvadi kutiju onu i otpoji ga) i probaj se onda vozit...

znači nemoj ga otpojit nakon što si ga več probao upalit,nego prije nego zaverglaš otpoji pa onda upali i vozi...

Offline Chillimar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet C-tech
  • Moja Kaciga: Held
Odg: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« Odgovori #6 : 18 Svibanj, 2011, 21:12:11 »
evo zahvaljujuci ovom forumu sve više i više čačkam po skuteru ... probao sam čok stavit drugi i izgleda da nije to a karb sam rastavio i očistio najbolje što sam znao iako nisam našao prljavštine ni taloga u njemu.

E sad ... zamijenio sam svijećicu i u početku je sve radilo poprilično ok. Sad kad ja opet počeo zafrkavat ponovo sam skinuo svijećicu i evo kak izgleda nakon nekih 80 kilometara.







Nisam stručnjak al brijem da nije baš onako kako bi trebalo biti  ;D
Pretpostavljam da je smjesa u banani (valjda prebogata) i treba ono što je Ivanm spomenuo - štelanje.

Na kraju pitanje - jel ovo ok i ako nije jel uopce sigurno vozati se okolo prije nego se problem ukloni?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Peugeot Jet C-tech - problem sa gasom?
« Odgovori #7 : 18 Svibanj, 2011, 21:48:16 »
ovaj porculan u sredini ti treba bit boje kave
ako je crn je prebogato ako vuce na bijelo je presiromasna smjesa
a po tvojem opisu je prebogata
odsrafi sraf smjese za 1/4 pa provozaj