Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: porez pri prijepisu 200VXR  (Posjeta: 1793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tHE CHE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2005 Gilera Runner 200VXR
porez pri prijepisu 200VXR
« : 20 Siječanj, 2008, 18:19:40 »
Trebao bih otici u poreznu upravu platiti porez na motor pa me zanima da li netko zna okvirno koliko bi to moglo biti.Radi se o 200VXR iz 2003 godine.

Unaprije hvala.
Bolje piti i voziti ,nego piti i ici pješaka.

Offline ..::IVKULJA::..

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 906
  • Spol: Muški
  • zdravka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: žu-os
  • Moj Skuter: fixer
  • Moja Kaciga: morski pas
Odg: porez pri prijepisu 200VXR
« Odgovori #1 : 20 Siječanj, 2008, 20:24:30 »
hm gleda ti se marka kubikaza i godina proizvodnje,meni 99god u papirima i platio sam oko 220kn kolko se sjecam prije 2 god...a doce te do 500kn najvise
jel mogu s tom iskaznicom u grad da fatam žene i to, ulazim u poznate klubove i ponosno pijuckam kolu dok vani stoji bt49qt9

Offline tHE CHE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2005 Gilera Runner 200VXR
Odg: porez pri prijepisu 200VXR
« Odgovori #2 : 20 Siječanj, 2008, 22:19:31 »
OK.
Zahvaljujem

Bolje piti i voziti ,nego piti i ici pješaka.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: porez pri prijepisu 200VXR
« Odgovori #3 : 22 Siječanj, 2008, 04:42:28 »
Porez se razrezuje pet posto od iznosa navedenog u KUPOPRODAJNOM UGOVORU, ako je taj iznos VEĆI od okvirne cijene rabljenog vozila prema katalogu koji izdaje Centar za vozila Hrvatske! Ako je taj iznos manji, što nitko neće zamjeriti, porez se razrezuje prema iznosu okvirne cijene rabljenog vozila u katalogu, koja zna biti i nekoliko puta manja od stvarne kupoprodajne cijene!  Dakle: POREZ, PRAVA SITNICA!
(npr. moj prijatelj kaže da je za VESPU px, iz '88., platio 100 kn poreza, kao da ga je koštala 2000 kn, a u stvari ju je platio 3000 kn. ali je u ugovor s prodavateljem stavio 1000 kn, pa je platio porez prema kataloškoj cijeni od 2000 kn!)
« Zadnja izmjena: 22 Siječanj, 2008, 04:49:37 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline tHE CHE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight 2005 Gilera Runner 200VXR
Odg: porez pri prijepisu 200VXR
« Odgovori #4 : 29 Siječanj, 2008, 21:34:46 »
Platio sam porez 375kn,informativno ak nekoga slucajno zanima...

LP
Bolje piti i voziti ,nego piti i ici pješaka.

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: porez pri prijepisu 200VXR
« Odgovori #5 : 30 Siječanj, 2008, 03:07:02 »
Pa da, hvala, to je vrijedna okvirna informacija... Znači da je Tvoj skuter procijenjen na 7500 kuna, jer je 375 kn pet posto od navedene svote...

(jedino, ako je u ugovoru stajalo 7,500 kn, porez je plaćen prema ugovoru, što znači da bi procjena prema tablicama bila još noža/povoljnija!)
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT