Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Leonardo 125 + video  (Posjeta: 6593 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crohunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: leonardo
  • Moja Kaciga: a haa..
Leonardo 125 + video
« : 24 Travanj, 2011, 11:10:42 »
Evo ovako...
Motor je jako dugo stajao(2 god. nije vožen ima 18 000km), i prije se dešavalo da ako stoji 4-5 dana nije htio upaliti. Sada se je to dešavalo nakon svega 15-20min. Prvo sam mjenjao membranu u karbu jer scoot. jer nije htio ići brže od 70km/h.
Membrana je imala par sitnih rupica i bila je stara. Mislio sam da ne može ostvariti potreban vakum. Kada sam ju zamjenio, opet je sve bilo isto. Normalno da sam prčko i po zrak dizni koju sada nezvam više vratiti na mjesto, mada scoot. i ovako radi. Kvar je bio u rolnicama i variomatu. Zapravo nije bilo nikakvog kvara, trebalo ga je samo očistiti. Kada sam rastavio variomat vidio sam da su rolnice totalno blokirane nekom masti ili neznam kako bi to nazvao :o. Masa je bila gusta kao plastelin. Sve sam oprao u benzinu i motor je poletio bezprjekorno ;D
Poslije toga sklapanja na suho i čisto :toothy10: u motoru kada je na leru čuje se ovaj zvuk :icon_scratch:

I nema šanse da prvo paljenje obavim bez dodavanja gasa. Kada ga nebih dodavao jedva bi radio par sekundi i ugasio se. Ovo iz prvog reda teksta upućuje na vakum pumpicu, ali ja sam ju rastavio i sve izgleda u redu. Ona i baca gorivo. ovo paljenje koje je prikazano na videu je bilo kada je motor stajao otprilike 3 dana bez paljenja. Nakon mog puhanja u nju i tko zna kakvih radnji izgleda da je proradila ;D

par konkretnih pitanja;
-Koliko pumpica mora bacati goriva kada se odspoji crijevo sa nje i alnasuje? 10cm ili metar :dontknow:
-Šta to lupa kada je u leru?? Meni se čini kao rolnice, dali je to moguće?? :dontknow:
-Zašto sada moram paliti sa dodavanjem gasa a poslje pali na zub :icon_scratch:

Zahvalio bi odmah svima koji mi žele pomoći jer uz ostale troškove nemogu ići aljkavim servisima koji će mi mjenjati sve redom i trljati ruke :'(
Pamet glavu čuva, ne kaciga!!

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #1 : 24 Travanj, 2011, 12:14:05 »
Ovo na leru ako dolazi iz prijenosa, to su slideri.. Ak neznaš šta to, to ti one plastikice na poklopcu variomata po kojima variomat se širi.. To ak se potrošilo onda to zna lupkat tak na leru...

Offline crohunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: leonardo
  • Moja Kaciga: a haa..
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #2 : 24 Travanj, 2011, 12:20:09 »
To bih mogao kupiti novo, pretpostavljam da nije tako skupo. Da, zvuk dolazi iz variomata. Lezište variomata je lagano poderano možda koju desetu, onako sjaji se. Dalo to ima kakve veze? Pretpostavljao sam da je to normalno. Pitam za svaki slučaj.
Pamet glavu čuva, ne kaciga!!

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #3 : 24 Travanj, 2011, 12:39:37 »
Provjeri prijenos a uz to mogao bi biti problem i faznom lancu koji je na tim modelima mana.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #4 : 24 Travanj, 2011, 12:41:36 »
JAOOOOO!!!!

daj da pocnem od pocetka......


znaci ako si ikada imao 50ku i rastavljao vatio, onda si mogao vidjet kako vario izgleda, a variomat na leonardu je tvornicki zatvoren, ima pleh iz koji sprecava izlazak masti van.

sigurno se nije neka mast mogla samo tako skupiti u variomatu. znaci taj variomat je serijski napravljen s mascobom i tako zatvoren, to sto si ga ti oprao, nisi napravio nista bolje, jer ce ti se rolice brze trositi i vario ce ti drukcije raditi, a definitivno je da nije razlog u variomatu zasto skuter nije htio upaliti

iduca stvar kaj je, i kaj ti tuce je vjerojatno fazni lanac, on ti za rotaxa kosta preko 700 kuna, provjeri na spaneru, da li je lanac rastegnut,

isto tako meni je regler znao crkavat na leonardu, 2 u mjesecx dana su zgorila, pa je mozda to razlog zasto nece upaliti

ako si drkao po fergazeru, to ti je isto jedan od razloga da teze pali


sad odgovori na tvoja pitanja

-pumpica bi trebala bacati 10 cm, nije to pumpa vode, da puca mlazove metar daleko,

- tesko se po videu moze skuziti kakav je to zvuk i odakle dolazi.
- na leru ti lupa ili fazni lanaca, pa se sve cuje, ili ventile treba prestelat, ili lupa nesto nepoznato cega zna biti dosta na rotax masinama (lupa, struze, melje....), a tesko da ti lupa iz variomata (osim ako ga nisi dobro stavio i pricvrstio.....

- paliti sa gasom moras zato jer :ne radi ti elektronski cok (ili si ga sj#bo), motor je hladan, ili ti ostale postavke na fergazeru nisu dobre


 





« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2011, 13:03:12 zich »
There is no replacement for displacement

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #5 : 24 Travanj, 2011, 12:47:59 »
To bih mogao kupiti novo, pretpostavljam da nije tako skupo. Da, zvuk dolazi iz variomata. Lezište variomata je lagano poderano možda koju desetu, onako sjaji se. Dalo to ima kakve veze? Pretpostavljao sam da je to normalno. Pitam za svaki slučaj.


e da i da ti odgovorim na ovo i da te bacim u trans

sve djelove mozes kupiti u MOTO MONDO , ali na vecinu ces cekati mjesec dana ali pod uvjetom da imas jako puno novaca, jer samo da ti dam usporedbu

radilica za vxr je 2000 kuna, za leonarda 7000 kuna
fazni lanac vxr 230 kuna, leonardo 700 kuna
magneti, vxr ne znam, leonardo 3500 kuna

to su stvari koje znam jer sam ja to kupovao

a pretostavljam da su i ostali djelovi nekoliko puta skuplji u odnosu na konkurenciju u klasi.

to ti je frende aprilia, dok ide super ide, kad jednom stane, vise nikad neide ko prije, a ostao si bez kune u djepu
There is no replacement for displacement

Offline crohunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: leonardo
  • Moja Kaciga: a haa..
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #6 : 24 Travanj, 2011, 13:22:27 »
Jbt....sutra ču otkriti da imam rak na mozgu.  :toothy11:
kakva je to mast unutra??
Najvjerovatnije je sa godinama izgubila svoja svojstva i pretvorila se u gustu masu!! Kakva je to mast?? Gdje da to nabavim??
Što se tiče motora i mašine u besprijekornom je stanju i  nije imao niti jednu grešku osim kada je stajao duže od 4-5 dana nije htio upaliti, što me nije diralo jer kada sam ga koristio, koristio sam ga svakodnevno. Jedne sezone od početka išao je sve sporije i sporije, dok se krajnja brzina nije svela na 70. Nisam imao niti novaca,  ni živaca to slagati pa sam ga pokrio šatorskim krilom sve do sada ( 2god.)
On i sada u ovakvom stanju ide 110, samo što na početku više nema onaj start kakav je imao. Treba mu više gasa da zavrti kotač. Greška mi je što nisam izvagao rolnice, ali nemalu nikakvih oštečenja pa nisam obraćao pažnju. Kada sam ga sastavio bio sam sretan što opet "juri", kad ono drugi problem. Sad sam uvjeren da moram vratiti onu mast u variomat. I da neće više lupati.
Pamet glavu čuva, ne kaciga!!

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #7 : 24 Travanj, 2011, 13:31:38 »
Ne znam koja je to mast, i koliko je treba biti unutra jer bolje da je ne vracas da nebi zamastio sve ostalo, je su to velike brzine ( centifugalne sile.....)  pa da ti ne bi pocela curiti negdje, pa da imas shou sa mascobom.

E sad zasto ti ne ide, ne znam, meni je na jednoj masini pukao fazni lanac, podrobila se glava i klip, a na drugoj je otisao lezaj radilice, i radilica, onda sam od te dve masine slozio jednu, vozio se neko vrijeme i prodao motor za sitne pare, sam da ga se rijesim.
There is no replacement for displacement

Offline crohunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: leonardo
  • Moja Kaciga: a haa..
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #8 : 24 Travanj, 2011, 13:38:52 »
Gle šta sam našao na jednoj stranici
CITIRAM:
g – poklopac rolica (to ja tak zovem ne znam stručan naziv), određuje kut ąirenja rolica
f – plastični dijelovi koji dolaze između tog poklopca i variomata i po njima variomat klizi prilikom ąirenja (pogledajte na gornjim slikama zaokruľene dijelove) i zbog toga je bitno da se i oni redoviti (kao i rolice) mijenjaju jer se jednako troąe. Ako su te plastike dobre poklopac ne smije imati lokera kada je u variomatu. Ako su potroąene poklopac se moľe micati unutar variomata zbog čega variomat moľda ne bude uvijek u centru prilikom ąirenja zbog čega moľe tresti radilicu ąta se često očituje kao zveckanje rolica.
e – rolice, u serijskim variomatima su često namazane tovatnom maąću. Nakon zamjene s kvalitetnim rolicama obavezno očistite variomat od te masti jer se sve kvalitetne rolice same podmazuju i nema potrebe za dodatnim podmazivanjem. Ta mast često i moľe sprječavati pravilno ąirenje rolica zbog čega se gubi ubrzanje. Ona je kod serijale tu da bi rolice čim duľe trajale.
d – variomat.

Jbt.... ovo mi puno objašnjava. Prijašnja vlasnica motora tvrdila mi je da nikad nije ništa mjenjala, a motor je išao kao lud. Nebih se čudio da je originalna mast još bila unitra!?
Pamet glavu čuva, ne kaciga!!

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #9 : 24 Travanj, 2011, 14:03:11 »
Ali i dalje ti imas serijske rolice, tako da ti onda sve treba biti jasno.
Napisi odakle si, pa da ti netko pogleda taj skut, prije negose sve razidje.
There is no replacement for displacement

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #10 : 24 Travanj, 2011, 16:39:01 »
fazni lanac nije problem,ne cuje se nikakvo suskanje,provjeri semeringe na radilici dali sline,100posto sam uvjeren da je radilica prolupala.....imo sam nedavno isti problem na Leonardu......I nekupuj u nikakvom moto mondu ni tim nasim sranjima.....naruci preko nekog iz vana il kupi polovno u dobrom stanju,mislim 7 milja za radilicu dat hahhahahhahah
« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2011, 16:56:43 marin18 »

Offline crohunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: leonardo
  • Moja Kaciga: a haa..
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #11 : 24 Travanj, 2011, 16:57:25 »
Radilica je najvjerojatnije Ok. Kada se prije čišćenja variomata ništa nije čulo. Znači kada sam ga očistio i sklopio, odmah se je čulo to lupanje kada sam ga upalio. Usput imam 33god i iz Belovara sam. Motor je 2001god., ima 18 000km, normalno je vožen i sve je na njemu seriski.
Prvo ču promjeniti slidere kako Andy kaže, jedino mi to ima nekakve logike, kada su bili zapunjeni sa masti nsu se čuli, a sada kada je čisto, došli su do izražaja.
Gdje da to rapidno naručim?? u kojim trgovinama nisu nabrijane cijene, a isporuka brza, ili donekle brza?? Šta je sa ovom nabavkom preko foruma, vidio sam da par njih dila sa dijelovima???!!!
Pamet glavu čuva, ne kaciga!!

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #12 : 24 Travanj, 2011, 17:04:32 »
ja ti kazem da je radilica otisla 99,9 posto previse to lupa.....i nedavno sam bio upoznat sa istim zvukom,taman dok sam doso do doma nekih 50km propisali semerinzi......ugl. najisplatljivije ti je kupit masinu u dobrom stanju,mozes montirat i neku jacu od leonarda....ja ti znam jednog tipa koji ti moze dofurat komplet masinu iz italie,ako neces to malo njuskaj il slicno http://www.njuskalo.hr/motori-dijelovi/aprilia-leonardo-150-250-dijelove-oglas-1530312

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #13 : 24 Travanj, 2011, 17:43:08 »

radilica za vxr je 2000 kuna, za leonarda 7000 kuna
fazni lanac vxr 230 kuna, leonardo 700 kuna
magneti, vxr ne znam, leonardo 3500 kuna


Zamjenski DID fazni lanac za Leonarda 125-150 je bio oko 300 kn.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline zich

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 859
  • Spol: Muški
  • Propali profesor
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #14 : 24 Travanj, 2011, 22:18:34 »
Zamjenski DID fazni lanac za Leonarda 125-150 je bio oko 300 kn.

Did japan, fazni lanac je bio 700 kuna,
Za zamjenski ne znam, jer ga nije bilo kad sam ja kupovai.

A ako si iz bjelovara, javi se clanu Bogus pa mozda ti on to moze rijesiti
There is no replacement for displacement

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #15 : 25 Travanj, 2011, 13:00:30 »
Ovakvi lanci su bili u ponudi kao zamjenski prije nekoliko godina bili su malo manje od 300 kn, na slici je za Piaggio mašinu. Vjerovatno DID lanac u Aprilia pakiranju dođe 700 kn.

http://www.motomaniarc.com/products_uk/KIT_PIAGGIO_ENGINE_DID_CHAIN_DIST_NE_125_150_180_200

Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #16 : 25 Travanj, 2011, 13:24:43 »
upali ga prvo bez prijenosa
mogu bit klizaci, a moze i remen lupak ako je sta krivo satsavljeno, zaboravljena koja podloska itd
ako bez prijenosa lupa, onda  :toothy3:
..::4T Powaa::..

Offline crohunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: leonardo
  • Moja Kaciga: a haa..
Odg: Leonardo 125 + video
« Odgovori #17 : 25 Travanj, 2011, 17:18:04 »
upali ga prvo bez prijenosa
mogu bit klizaci, a moze i remen lupak ako je sta krivo satsavljeno, zaboravljena koja podloska itd
ako bez prijenosa lupa, onda  :toothy3:

Probat ču zamjeniti klizače i staviti mu nove rolnice. Ako to ne upali, nabavio sam tvoj broj pa te zvrcnem. makar da pogledaš ako ništa drugo ;D
Pamet glavu čuva, ne kaciga!!