Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?  (Posjeta: 32154 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« : 21 Travanj, 2011, 20:01:01 »
Zanimam me ovaj skuter, jel ima tko iskustva sa njim?

Do sada sam zadovoljan sa Lunom vision, pa si razmišljam da kupim ovaj skuter. Jel taj skuter ima isti motor kao i vision ili ima neke preinake ili je samo razlika u dizajnu?

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #1 : 21 Travanj, 2011, 20:04:21 »
Sve isto oko motora...ne popustaju kinezi -1pe40qmb i ni makac na bolje ...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #2 : 21 Travanj, 2011, 20:08:49 »
isto sranje drugo pakovanje
nema se sta za rec vise o tome

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #3 : 21 Travanj, 2011, 20:14:22 »
Znači razlika je samo u dizajnu.

Ja sam u principu zadovoljan sa lunom, ovu sad koju imam je prošla 9000 km bez ijedne greške i ja majmun stavio predebelo crijevo na pumpu od ulja i motor je 3 puta zacvikao dok sam se opet vratio do kuće. Zatim sam napravil običnu mješavinu sa ininim dvotaktolom i za sada ide kao i prije, al se bojim da nakon kaj je tri puta zacvikao neće dugo.

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #4 : 21 Travanj, 2011, 20:32:45 »
zasto kupovat odmah drugi skut,speedjet ima malo bolje rijesen dizajn,tj plastike mu nisu tako krute ko vision 1,2 i puno boljes prijedes ako kupis novu termogrupu,kupis 70cc tipa dr.evo ac ako je ova termogrupa osla u racku to se nastela malo i dobijes skut sa vise momenta i ko nov je

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #5 : 21 Travanj, 2011, 20:58:47 »
zasto kupovat odmah drugi skut,speedjet ima malo bolje rijesen dizajn,tj plastike mu nisu tako krute ko vision 1,2 i puno boljes prijedes ako kupis novu termogrupu,kupis 70cc tipa dr.evo ac ako je ova termogrupa osla u racku to se nastela malo i dobijes skut sa vise momenta i ko nov je

U skutere se ne kužim ni S pa me zanima kolko bi koštala ta termo grupa i kaj je to opće, jel to kit? U principu ako mi se motor razleti kolko bi me koštalo da je malo pojačam, a i fren mi je reko da ako ču morati brusit cilindar koji je sad vjerojatno 38 da će nakon brušenja biti 38.5 i da bude jači nekaj malo.

A zna li netko još kaj se desilo sa onom Lunom Sharpy, nekaj se govorilo o njoj i nestala je, a ni nema je u Beta moto ponudi?

Offline luis57

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 169
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna SpeedJet EVO
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #6 : 23 Travanj, 2011, 09:52:53 »
Ja imam Lunu SpeeJet. Ima skoro 1000km i zasad ni jedna loša riječ. (možda malo prerano za zaključak, al dobro). Nebih uspoređivao sa vision što se tiče performansa, jer nisam vozio visionku, a što se tiče dizajna... Nebo i zemlja... Puno veći, komforniji...
Malossi Red Sponge
Malossi Federi kvačila (bijeli)
Malossi Centralni feder (bijeli)
Malossi Torsion controler  Remen (Dayco 16,8 X 796)

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #7 : 23 Travanj, 2011, 11:50:40 »
U skutere se ne kužim ni S pa me zanima kolko bi koštala ta termo grupa i kaj je to opće, jel to kit? U principu ako mi se motor razleti kolko bi me koštalo da je malo pojačam, a i fren mi je reko da ako ču morati brusit cilindar koji je sad vjerojatno 38 da će nakon brušenja biti 38.5 i da bude jači nekaj malo.

A zna li netko još kaj se desilo sa onom Lunom Sharpy, nekaj se govorilo o njoj i nestala je, a ni nema je u Beta moto ponudi?
brusenje je jeftinija opcija,brusit na specijalu te kupovati klip i to te izade negdje 350-400kn,termo grupa ili ti kit kupis dr.evo ac za 600kn i vecu diznu naravno te kad se to ustela imat ces puno vise momenta,naravno nece biti prezivahan jer imas spuh koji ce gusit kit ali ja se nebi time zabrinjavao jer ce ti puno bolje biti na skutu,das nekome s foruma da ti to slozi,neki provjereni,odakle si

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #8 : 23 Travanj, 2011, 15:11:02 »
brusenje je jeftinija opcija,brusit na specijalu te kupovati klip i to te izade negdje 350-400kn,termo grupa ili ti kit kupis dr.evo ac za 600kn i vecu diznu naravno te kad se to ustela imat ces puno vise momenta,naravno nece biti prezivahan jer imas spuh koji ce gusit kit ali ja se nebi time zabrinjavao jer ce ti puno bolje biti na skutu,das nekome s foruma da ti to slozi,neki provjereni,odakle si

Iz Zaboka sam. Više bi me zanimalo onda brušenja i novi klip, samo naravno u slučaju da se ova mašina razleti. Sad sam primjetio da mi i troši ulje iz rezervara ulja jer mi počela svijetliti lampica za ulje. Sad me zanima jel možda moguće da je trebalo malo vremena da se šlafić sa uljem na pumpa, a pošto je bio prazan šlafić možda kroz ta 2 km. pumpa nije stigla napumpati šlafić i zacvikao mi se onda motor. Ja u biti neznam kojom snagom ta pumpa pumpa ulje, a opet komplicirano mi sad skinuti taj šlafić sa fergazera jer onda u šlafu na onoj pipici ostane i stari dio tanjeg šlafa u ovom novom debelom, a nemam prostora više rezat novi šlaf jer sam ga na mjeru odrezal.

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #9 : 23 Travanj, 2011, 15:12:11 »
Ja imam Lunu SpeeJet. Ima skoro 1000km i zasad ni jedna loša riječ. (možda malo prerano za zaključak, al dobro). Nebih uspoređivao sa vision što se tiče performansa, jer nisam vozio visionku, a što se tiče dizajna... Nebo i zemlja... Puno veći, komforniji...


Jesi li skinuo blokadu, ako jesi kolko ti sad ide ta luna. Moja ide 65-70 kmh po ravnom, a na nizbrdici i do 80 kmh.

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #10 : 23 Travanj, 2011, 16:55:28 »
sa busenjem bi imo isto snage ko do sada, a sa kitom bi imo dossta vise snage, i onda kasnije eventualno neki slabiji rezonantni tipa zx ili minareli neki sa aeroxa spuh jer je ovaj uzas..iso bi dosta bolje  :icon_thumright: :icon_thumright:
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline luis57

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 169
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Luna SpeedJet EVO
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #11 : 23 Travanj, 2011, 17:09:20 »
Jesi li skinuo blokadu, ako jesi kolko ti sad ide ta luna. Moja ide 65-70 kmh po ravnom, a na nizbrdici i do 80 kmh.
Jesam skinuo... Hvata 78km/h bez problema (po njegovom satu). 80 na nizbrdici kao i kod tebe...  :icon_thumright:
Malossi Red Sponge
Malossi Federi kvačila (bijeli)
Malossi Centralni feder (bijeli)
Malossi Torsion controler  Remen (Dayco 16,8 X 796)

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #12 : 23 Travanj, 2011, 19:03:21 »
Jesam skinuo... Hvata 78km/h bez problema (po njegovom satu). 80 na nizbrdici kao i kod tebe...  :icon_thumright:

Znači skoro 80 kmh. uloviš po ravnom? To je super. Moja nije nikada išla više od 70 kmh. po ravnom.

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #13 : 23 Travanj, 2011, 19:05:31 »
sa busenjem bi imo isto snage ko do sada, a sa kitom bi imo dossta vise snage, i onda kasnije eventualno neki slabiji rezonantni tipa zx ili minareli neki sa aeroxa spuh jer je ovaj uzas..iso bi dosta bolje  :icon_thumright: :icon_thumright:

Jel bi sa tim kitom smanjio značajno vijek motora. Što se tiče auspuha bili kaj pomoglo da sad stavim drugi auspuh? Kolko je cijana otprilike tog auspuha? Probao sam i skinuti taj originalan auspuh ali sve je ostalo isto osim kaj je grmio ko ruski tupoljev.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #14 : 23 Travanj, 2011, 19:08:43 »
moja serijska je isla kojih 65, preko zime nesto brze.. termogrupu ne diraj, iako ti je zacvikala moze ona voziti jos.. meni je 2 puta zaribala i 800km kasnije sam zamjenio klip jer mi je pukao. termogrupa je jos uvijek u redu. nemas potrebe kit stavljati, da stavis rezo auspuh i das nekome da ti preradi cilindar ici ce jako dobro. moja ti ide do mph oznake na satu, kako kada zna povuc i dalje od toga
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #15 : 23 Travanj, 2011, 19:33:58 »
moja serijska je isla kojih 65, preko zime nesto brze.. termogrupu ne diraj, iako ti je zacvikala moze ona voziti jos.. meni je 2 puta zaribala i 800km kasnije sam zamjenio klip jer mi je pukao. termogrupa je jos uvijek u redu. nemas potrebe kit stavljati, da stavis rezo auspuh i das nekome da ti preradi cilindar ici ce jako dobro. moja ti ide do mph oznake na satu, kako kada zna povuc i dalje od toga

Kaj se tebi desilo da je zaribala?

Jel onda postoji i kod mene opasnost da mi ode klip zbog toga kaj je zacvikala?

Sljedeći tjedan stavljam novi remen jer sa ovim imam već preko 9200 km. pa se bojim da ne pukne, a u subotu spremam dule putovanje, išli bi na Sv. Geru.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #16 : 23 Travanj, 2011, 20:00:44 »
meni su semerinzi propisali i vukla je fals zraka i potrefilo se vrijeme, temperatura, vlaznost i mjeseceve mijene i zaribala mi na trecini gasa pri 65kmh. najgore je sto po prljavstini u blokovima izgleda kao da su semerinzi vise od pola godine bili losi, i skuter je vozio i sve, i potrefilo se i zaribao. to je bilo negdje oko nove godine zimus, i sad negdje krajem 3.mj nakon izmjene semeringa i svega, cok i karb me zezali, nisam nikako mogao ustimat, jedan dan dobra smjesa, drugi dan bogata, i na 70 krenem davat gas i motor samo krepa.. i jos je nakon toga vozio ali kad sam vidio kako klip izgleda skupio sam pare i uzeo novi... ugl meni ti je na mjestu di bolcna prolazi kroz klip napukao i napuknuce se sirilo do cela klipa. i onda je poceo i kompresiju pustat i sve.. ne mora znacit da ce i tebi se to dogodit. kad skontas da skuter ide losije onda promjeni klip, i nastavi voziti. osim ako nema velikih riseva u cilindru. al otom potom
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #17 : 23 Travanj, 2011, 20:55:09 »
meni su semerinzi propisali i vukla je fals zraka i potrefilo se vrijeme, temperatura, vlaznost i mjeseceve mijene i zaribala mi na trecini gasa pri 65kmh. najgore je sto po prljavstini u blokovima izgleda kao da su semerinzi vise od pola godine bili losi, i skuter je vozio i sve, i potrefilo se i zaribao. to je bilo negdje oko nove godine zimus, i sad negdje krajem 3.mj nakon izmjene semeringa i svega, cok i karb me zezali, nisam nikako mogao ustimat, jedan dan dobra smjesa, drugi dan bogata, i na 70 krenem davat gas i motor samo krepa.. i jos je nakon toga vozio ali kad sam vidio kako klip izgleda skupio sam pare i uzeo novi... ugl meni ti je na mjestu di bolcna prolazi kroz klip napukao i napuknuce se sirilo do cela klipa. i onda je poceo i kompresiju pustat i sve.. ne mora znacit da ce i tebi se to dogodit. kad skontas da skuter ide losije onda promjeni klip, i nastavi voziti. osim ako nema velikih riseva u cilindru. al otom potom

Kad su ti semerinzi popucali jel ti je mašina ispod bila masna? Na kolko KM. ti se to dogodilo?

Ja u biti planiram lunu zadržati do kraja ove sezone, a onda ide na prodaju jer ću iduće sezone uzet jači skuter 150,200.. ccm, ali isto kineski. Za sada bi Lunu aticu, a sviđa mi se i shrpy ali sharpija nema u beta moto.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #18 : 23 Travanj, 2011, 21:09:49 »
pojma nemam na koliko kilometara, primjetio sam da nakon zamjene semeringa skuter je poprimio dublji ton, recimo tt-a sam kupio prije ravno godinu dana, i otkako ga imam uvijek je imao plitak ton, sad kad sam zamjenio semeringe dobio je dublji ton i na leru i na gasu... tako da je moguce da sam godinu dana imao lose semeringe.. skontao sam onu shemu sa gasenjem skutera na 55, krene ti pucat iz auspuha bas ono jebacki i zbog tog sam uspio jedan semering doslovno izbit iz lezista dok je drugi propisao.. ulja nisam imao ispod bloka, ovaj lijevi lako skontas jel pisa, skini vario i kvacilo anlasera koje je iza njega i vidit ces semering, duboko je uvucen u blok, pogledaj s donje strane, ako je mokar nevalja.. mora uvijek bit suh. kontam da je na oko 10000km to oslo, a tek na nekih 16000 sam mijenjao ih.. uzmi i operi masinu i prati odakle bi moglo curiti.. mozda ti slini na spoju lijevog i desnog bloka.. mada je veca mogucnost da ti samo uljna pusta..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Skuter : Luna 50 SpeedJet EVO-ima li tko iskustva?
« Odgovori #19 : 25 Travanj, 2011, 16:29:17 »

...ovu sad koju imam je prošla 9000 km bez ijedne greške i ja majmun stavio predebelo crijevo na pumpu od ulja i motor je 3 puta zacvikao...

Onda nije bez ijedne greške...gle...

Ja sam nedavno furo od frenda tu lunu i servisirao i sad... Agregat ti je isti večinom jedino kaj je prijenos malo bolji. Auspuh je također bolji nego na luni 1.generacije i malo je skuter živahniji. U odnosu na lunu plastike se doimaju čvršće i za 8 soma kuna je skuter čisto u redu. Ak se ne varam imaš 2 leta garancije i nemaš problema. Ak ti netreba za obarat brzinske rekorde (ide 70-75) i ak ne mislis cesto ic na putovanja preko 150  km (tu ti bude udobnost narušena). Blizu mene si doma, veliš Zabok...ak bilo kaj zatrebaš bilo za slaganje bilo za kakvu pomoć ili kaj, samo javi ;)