Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???  (Posjeta: 9611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #60 : 23 Travanj, 2011, 19:00:44 »
na radilici ti je puzni prijenos za uljnu pumpu, i jos na njoj imas sajlu za doziranje ulja, tako da jako jako sporo ulje ide kroz nju. na leru bi doslovno trebalo kapati polako to ulje, a ni na gasu ti nece "curiti".. frendu smo jednu vecer ugradjivali pumpu na skuter i nafilali mi kanister uljem i rukom vrtili pumpu da povuce ulje do kraja drugog crijeva. mi smo sat vremena vrtili osovinu pumpe dok nije nafilala do vrha crijeva.
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #61 : 23 Travanj, 2011, 19:39:02 »
na radilici ti je puzni prijenos za uljnu pumpu, i jos na njoj imas sajlu za doziranje ulja, tako da jako jako sporo ulje ide kroz nju. na leru bi doslovno trebalo kapati polako to ulje, a ni na gasu ti nece "curiti".. frendu smo jednu vecer ugradjivali pumpu na skuter i nafilali mi kanister uljem i rukom vrtili pumpu da povuce ulje do kraja drugog crijeva. mi smo sat vremena vrtili osovinu pumpe dok nije nafilala do vrha crijeva.

Sad mi je pao kamen malo sa srca, znači definitivno je bilo do toga da je pumpi trebalo dosta vremena da nafila šlafić. Jer vidim da sad troši ulje, a i danas je počela lampica ulja stalno svijetliti, ali ulja još nešto malo ima.

Bilo mi je na početku malo čudno kako ulje nebi išlo kroz zanemarivo deblje crijevo. Što ti misliš jel se pumpa podmazuje uljem ili ne?


Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #62 : 23 Travanj, 2011, 20:05:47 »
vjerojatno da, jer je to unutra arhimedov vijak i nesto kao klapna koja kontrolira protok ovisno o doziranju gasa. dosta jednostavna shema. jedini bed je kod nje sto voli propisati na onom sarafu. i imam dojam da mijesa malo jacu smjesu.. meni je ispod 1000km trajala litra ulja, a po proracunima bi trebala 1500..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #63 : 23 Travanj, 2011, 20:59:49 »
vjerojatno da, jer je to unutra arhimedov vijak i nesto kao klapna koja kontrolira protok ovisno o doziranju gasa. dosta jednostavna shema. jedini bed je kod nje sto voli propisati na onom sarafu. i imam dojam da mijesa malo jacu smjesu.. meni je ispod 1000km trajala litra ulja, a po proracunima bi trebala 1500..

Vidiš meni je sa litrom uvijek radila 1500 km. Još jedna zanimljiva je stavr, recimo moja luna sa full gasom sad troši 3.8 l. na 100 km., a nekad je trošila 3.5 l. a frend ima istu tu lunu kupljena isti dan ko i moja i njegova troši 4.5 l na 100 km. konstantno.

Otkud si ti? U subotu planiram ići sa nekom ekipom iz Zagorja, kroz Zaprešić, Samobor... cilj je sv. Gera. O tome ću na temi putovanja i druženja, pa ako si blizu možeš se pridružiti.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #64 : 23 Travanj, 2011, 21:12:19 »
hehe rado al iz vukovara sam..
uzmite ti i frend i rastavite tvoj i njegov karburator i provjerite dal imate iste dizne i dal njemu cok radi. moguce da mu ne zatvara cok kad se motor ugrije i onda ima vislju potrosnju. to se i meni dogadjalo. serijska mi je par puta popila 5L na 100km.. a inace trosila 3.5L. a i svjecice provjerite nakon jednake voznje..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #65 : 23 Travanj, 2011, 21:20:41 »
hehe rado al iz vukovara sam..
uzmite ti i frend i rastavite tvoj i njegov karburator i provjerite dal imate iste dizne i dal njemu cok radi. moguce da mu ne zatvara cok kad se motor ugrije i onda ima vislju potrosnju. to se i meni dogadjalo. serijska mi je par puta popila 5L na 100km.. a inace trosila 3.5L. a i svjecice provjerite nakon jednake voznje..

Glede semeringa, daj pogledaj na prvoj strani ove teme sliku 3 koju sam stavio i tamo vidiš kako mi sa poklopca getribe ide crno ulje, to se i sada dešava. Jel bi to bio semering???

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #66 : 24 Travanj, 2011, 04:28:48 »
semering getribe ti se nalazi na osovini primara i neces ga vidit dok ne skines kvacilo i polutke. meni taj pusta ulje, ali ulje ce ti curiti na dno dekla a nece biti kao kod tebe na vrhu dekla.. skini blatobran i pogledaj odakle to ide
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline josip5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #67 : 24 Travanj, 2011, 10:22:27 »
semering getribe ti se nalazi na osovini primara i neces ga vidit dok ne skines kvacilo i polutke. meni taj pusta ulje, ali ulje ce ti curiti na dno dekla a nece biti kao kod tebe na vrhu dekla.. skini blatobran i pogledaj odakle to ide

Skinuo sam i ide od tuda gdje je i masno, znači pokraj onog šrafa (prvog) na samom spoju.

Offline lunakc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna vision 2
  • Moja Kaciga: soumi
Odg: Luna vision 50 ccm baca ulje po motoru???
« Odgovori #68 : 08 Listopad, 2011, 21:51:23 »
moli si  boga da ti masina ne  zacvika  xD  od nedostatka ulja u motoru !