Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50 SP 2007 godište guši se na punom gasu / teško pali hladan  (Posjeta: 8936 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lovretta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50SP
  • Moja Kaciga: generic...
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Serijski
Pozdrav svima na forumu, par dana razgledavam okolo, vidim da ima ovdje znanja ko u priči   :help:

Posjedujem runnera kupljenog novog 2007, dosad prešao 2500 km, blokade skinute pred par godina u Iljadica Rapo Piaggio servisu u Šibeniku.

Iskreno nisam ga puno ni vozao što i je očito iz prijeđenih kilometara, (u biti nije moj motor već to je stari uzeo za sebe). Nikad nisam bija prezadovoljan s njim, uvijek mi je djelovao lijen i nisam bija očaran krajnjom brzinom, koja je uvik bila negdi oko 70 km/h, nakon duuuuugog pravca (od par km) bi dogurao do 77 - 78 i to je to. Jest da ja imam 92 kg al... I sve te godine sam primjećivao da dodavanje gasa od nekih 70% do kraja nema nekog efekta, vec se samo zvuk nijansu promijeni. U zadnjih pola godine je to postalo još izraženije, te tu i tamo kad bi ga provoza nisam ni dava gas do kraja jer mi se činilo da ga zapravo ko da ga guši.

Preko zime ga skoro nitko nije ni vozio, nekih 10ak puta sam ga pokušavao uplalit (akumultaor je bio odspojen kad nije korišten motor) no to je bilo pravo mučenje. Sumnjao na bobinu, skratio žicu no i dalje ista stvar. Jučer sam mijenjao svjećicu i čistio filter od zraka. Danas stavio filter nazad i palim kurblam neće pa neće. I nakon dosta kurblanja upali se konačno, zagrijavao sam ga na mjestu par minuta (dvije crtice na display-u) odem se porvozat- cilj - vidit boju svjećice. Uglavnom do nekih 70% gasa može, preko toga nekad se odmah uguši nekad ne, al uopće "ne poleti"  već ostaje brzina ista, ili lagano pada (naravno ako se ne uguši skroz). Nakon toga ga ugasio, skinuo svjećicu. Rezultat možete vidjeti na slici, pa vas molim za savjet kako šta..

Dali se za skinit karburator (Dellorto PHVA 17,5 BTW) treba skinit još koja plastika osim one "ispod kacige", skinuo sam još one sa strana (što su "oko" nožnih oslonaca za suvozača). Sa karburatorima imam nešto iskustva od prije, Tomos automatic i motokultivator IMT-506  :glasses2:









Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
cini mi se da ti je siromasna smjesa, ako grjesim nek me ispravi netko
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline cameosb

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-5)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 2707
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
stari moj ti vozis na zrak

obavezno rastavi karb i pogledaj diznu

Offline Dax

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Da se ukljucim kad vec pricate o tome!
Slican problem imam i ja,ne pali tesko,ali nikako nesmijem drzat gas do kraja jer se gusi!
Cim ga malo popustim sve je ok,isto imam oko 93kg i krajnja brzina mi je oko 75kmh,a ponekad potegne malo vise,ali rijetko!
Skuter je aprilia sp50,2004g,frga!
Help me!
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2011, 19:39:16 Dax »

Offline pave_f12

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: lipe boje
  • MojSetup: bit ce i kita
  • MojSpuh: bit ce auspuha
skinit karb, ocisti ga (obavezno diznu) i vrati nazad. onda probaj provozat

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
glavna dizna treba biti 53, mesingani limić na venturiju karburatora(prati gumeno crijevo iz kućišta filtera zraka), pored vijka za stimat ler gas imas vijak za stimanje zraka, njega zavrni do kraja i dovrni za 720 stupnjeva odnosno 2 kruga, igla u karburatoru na drugi zub od gore
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
ako dobro vidim svjecica je malo crvenkaste boje?

Offline lovretta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50SP
  • Moja Kaciga: generic...
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Serijski
Puno hvala na savjetima. Idem sad provat skinut karb.

Rezultat nakon štelanja



Nisam ima previše vremena, doša s posla nešto sitno prije 18 sati.. Skinuo karb (kol'ko cjevčica :D), očistio ga.

U njemu je dizna 53 (ono ako je to serijska, onda je to to, jer na motoru ništa nije dirano). Šupljikava mesingana pločica se nalazi na spoju airboxa i karba.

Nakon šta sam ga očišćenog vratija nazad, stega sam mali vijak do kraja, i odvrnuo ga 2 okreta. Nakon malo vozikanja i grijanja motora na radnu temp. stisinija sam gas do kraja. Motor zakucan na 58 km/h  :toothy9:
Yeah još jedan u nizu mojih "uspjeha"  ;D Zaustavim se pored ceste, dotegnem mali vijak natrag dva okreta ilitiga do kraja, i idem vozit, mhhm puno bolje! Ide 70 s tim. Na kraju sam ga ostavio na pola okreta, s tim mi najbolje ide. Slika svjećice nije ta finalna postavka, već nešto između pola okreta i jednog...


Pitanje u neku ruku nevezano za probleme: ako bi stavio diznu 64 i red sponge, te eventualno skinuo onu šupljikavu pločicu na usisu, dali bi s tim išta dobio, ili se za to ipak treba mijenjat i auspuh, te mijenjat "one neke" dijelove u mjenjaču? Pitam zato jer nisam u mogućnosti investirat 1000 i više kn u auspuh (treba promijenit dotrajale amortizere na četverokotačnom prometalu i platit tehnički osigruanje....), a ovih par stvari za gileru kolko sam svatio bi bile "sića"...
« Zadnja izmjena: 04 Travanj, 2011, 22:10:58 lovretta »

Offline lovretta

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50SP
  • Moja Kaciga: generic...
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Serijski
 :smileinbox: BUMP

Eto na u postu gore nesto pise, stelano je nesto, al odmah sutradan sam kupio diznu 64 i red sponge. Stavio to na motor i...puno bolje! Izvadio sam mesinganu plocicu, vijak mali okrenut nešto između 1 - 1,5 okret od kraja. Po satu brzina 80, nabere ju relativno lako, i općenito ubrzanje je puno bolje nego prije, nema vise gušenja na punom gasu.
Kad sam se slega skroz doli pokaza mi je i 87... (tokom ovog tjedna bi mi triba stić gps pa ću onda zapravo znat kolko laže).

Kad pokaziva 80 vrti se na 9000 okretaja, a ovo 87 bio je cini mi se preko 9500. Dok ubrzava s mjesta do 80 kreću se okretaji između 7 i 9. Čini mi se da kad prođe nekih 8500 okretaja ko da počne malo jače ubrzavat nego prije  - da me ne bi krivo svatili, ne mislim dok ide 30 - 40 - 50, već ono kad ide nekih ~75 i približava se ~8500, kad priđe 8500 ko da malo bolje ubrza. No možda je to samo krivi dojam, možda mu se tada zapravo zvuk malo pojača...

Gledam sad ove auspuhe... kolko sam svatija dobija bi na ubrzanju, al bi krajnja brzina ostala ista? Zbog mjenjača? Ili bi krajnja bila veća, gleda sam neke video zapise vidim da se nekima vrte i na 9500 - 10000 pa i preko, a pise da su samo auspuh minjali, bez kita... Iskreno, ne virujen da ću tako skoro, ako ikad, stavljat neki drugi auspuh, ipak mi je to višak investicija da bi dobija malo brzine i više potrošnje.. i sad razmišljam da skinem ovu 64 i stavim 53 jer mi se čini da mu je potrošnja dosta porasla. Potrošija mi je po njegovom mjeraču skoro 5l na 100 km. Al to je sve 95% vožnja pod punim gasom (otvorena cesta). S tim da u ovih par dana sam minja zakret malog vijka, tako da je moguće i da je dobiva puno goriva neko vrime... Vidit ću tokom vrimena kolko mi s ovom diznom troši..