Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jace zarulje u original leće/far (SR50)  (Posjeta: 4761 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« : 04 Travanj, 2011, 20:18:41 »
Radi se o skutu iz mog profila.

Evo otkad imam skut po prvi put mi je rikla ta jedna žaruljica. Svejedno sam ih obje promjenio. Tražio u dve prodavaone auto dijelova no oni to ne drže i onda našao u jednoj manjoj prodavaoni šta prodaju skutere/bicikle i sl (Metalija comerce za domaće).

Komad košta 23kn


(ovaj dio sam pisao zbog jednog sa drugog foruma jer nikako nije mogao pronaći tko drži te balonke, inace cijeli text je c/p)


E sad onaj zanimljiviji dio; dok sam mjenjao žaruljice na pamet mi sinulo da probam nešto drugo pripasati ali uz uvjet da previše ne kemijam i H7 žarulja sjela samo tako ko' original čak sam ju i super fiksirao onim pipcem šta inace drži tu balonku. E sad sve to divno i krasno, upalim ja skut na minutu i čak u leru (nisam nabijao ništa gas) stvarno svijetli to naravno puno bolje nego balonka (imao sam obje spojene u isto vrijeme tako da sam mogao dobro usporediti). E sad ono šta mene zapravo najvise muci jest da li mi ta H7 može otopiti far/leću jer to je sve plastično i unutra dost skučeno? Ova H7 šta sam probao je od 55W a ja bi stavio možda i slabiju od 35W (ako to postoji; koje snage tih H7ica uopće postoje?). Vjerujem da je na skutu sva potrošnja struje dobro proračunata tako da sam mislio preko posebnog prekidača izvesti da mi pali tu, ako postoji, H7 od 35W jer mi nije potrebno da mi ona uvijek svijetli dok bi mi ova jedna balonka služila kao daylight jer po zakonu skuteri/motori uvijek moraju imati svjetla upaljena. Inace ovako sada su dve te balonke i to svaka od 15W (dakle 30W ukupno tako da razlika od tih 5W i nebi bio neki problem tim više kad/ako zamjenim sve ostale manje žaruljice za LED). Jel' moguće da je ta plastika (zapravo leća) dizajnirana/konstruirana samo za jednu žaruljicu od 15W i da će ju sve preko otopiti (kažem pojma nemam zato i pitam jer nešto mi govori ako se u leću stavi nešto duplo jače da mi svašta moglo biti).

O ovom faru/liniji se radi:




Pa eto ako netko ima koju pametnu, ili još bolje iskustva, slušam...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #1 : 04 Travanj, 2011, 20:25:17 »
previse teksta
majko isusova

sve preko 20w topi i zna se da topi i izgleda odvratno, istopljena leca i kuciste

imas rmsove zarulje plavkaste, bila tema nedavno bas fino obasjava, pa potrazi
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #2 : 04 Travanj, 2011, 20:37:19 »
Ja na dragsteru imam 2komada h7 po 55w=110 wata!svjetla kao u betlehemu!far obavezno skini i zbusi sa strane-daj mu zraka inace ce se istopiti!ja tako imam na svome vec par mjeseci i nikakvih problema!eto
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #3 : 04 Travanj, 2011, 20:44:50 »
Ako vam nije problem da mi nabacite par linkova gdje se vodila rasprava o ovome šta mene zanima jer baš i ne pratim forum.

@ Dragster: a kako je instalacija to podnjela? Gdje si točno izbušio rupe (da direkt izvana dobiva zrak ili) i jel ti voda ulazi ili po hladnije vremenu da ti se voda ne kondenzira a o prljavštini da ni ne pričam? Koliko velike rupe si uopće izbušio?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #5 : 06 Travanj, 2011, 10:01:00 »
Nemam za sada nikakvih problema sa instalacijom niti sam ista na njoj mjenjao.po danu imam u vecini slucaja ugasena svjetla radi baterije jel ipak se ne puni kako treba jer je to pun k....svjetla,pa ih koristim predvece i po mraku.inace kad vozim i kad sam na skutu obicno idem u 5ujutro na posao po mraku i vracam se oko 6 navecer po mraku!far sam busio sa strane,na nacin da sam ga skinuo dolje i busio tamo gdje nece voda uci u njega!a ja inace kad stavim far nazad na dragstera plastike ga obgrle tako da nemam problema ni za vrijeme kise snjega,kad stoji vani!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #6 : 06 Travanj, 2011, 10:07:31 »
E da-5rupa sa strane m8-svake,i nemam problema sa nikakvom necistocom masnocom prasinom musicama komarcima i ostalim inim problemima!!!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #7 : 06 Travanj, 2011, 10:49:11 »
u ovom topicu sam ja dao prijedlog svijetala kakve idu u sr

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,33544.msg504028.html#msg504028

radi se o faru sa halogenim zaruljama, mislim da su h4 od 20w, znaci kompletan far koji sad imas bacis van i stavis ovaj novi

ove balonke koje sad imas gore, s ovime se mozes samo ubit negdje...a ove halogene po mom iskustvu svjetle 3-4 puta bolje

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #8 : 06 Travanj, 2011, 11:11:52 »
Ja sam i namjerno stavio ovako jer su mi uredno izletavali i oduzimali prednost.sad me vide,i misle da je neki jaci i veci(u sumrak,i po noci)motor pa im ne pada na pamet!e sad vjerujem i da taj far moze podnjeti jace zarulje,a trebalo bi vidjeti kako im i na koji nacin dati zraka,a da nema problema sa kisom vlagom i ostalim!ali opet ako mu se izbuse rupe neke sa doljne strane-a da zrak tamo tuce,ne bi trebalo biti problema!na kraju krajeva,ne vozis kroz vodu da ce ga natopiti!
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline benjamin_hawk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
  • ulje i gorivo :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot sf2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: dr.evo
  • MojSpuh: tecnigas rs
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #9 : 27 Travanj, 2011, 15:22:41 »
ljudi i mene interesuje takodje za jace zarulje da stavim bile su mi 2 po 35/35 ja sam ubacio osramovu 60/55 kao dugo svijetlo lijevo pa neznam ako bude duze gorila ocel se istopiti s time da ja vec imam "rupe iznutra s fara posto je vec ona stara sijalica otkacila se i istopila malo fara tako da nemoras busit rupie?  :help:
peugeot rullezz xD

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #10 : 27 Travanj, 2011, 21:17:22 »
ljudi i mene interesuje takodje za jace zarulje da stavim bile su mi 2 po 35/35 ja sam ubacio osramovu 60/55 kao dugo svijetlo lijevo pa neznam ako bude duze gorila ocel se istopiti s time da ja vec imam "rupe iznutra s fara posto je vec ona stara sijalica otkacila se i istopila malo fara tako da nemoras busit rupie?  :help:

Ako su ti te Osramove 60/55 na skuteru od 50ccm i idu preko namotaja (na originalnu instalaciju) nece im nista bit jer namotaji ne daju struju jacu od cca. 35W. Druga stvar je ako ih spojis direktno preko akumulatora i budu svijetlile punom jacinom, s cime ide i vece zagrijavanje zarulje.
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline benjamin_hawk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
  • ulje i gorivo :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot sf2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: dr.evo
  • MojSpuh: tecnigas rs
Odg: Jace zarulje u original leće/far (SR50)
« Odgovori #11 : 27 Travanj, 2011, 21:56:37 »
Ako su ti te Osramove 60/55 na skuteru od 50ccm i idu preko namotaja (na originalnu instalaciju) nece im nista bit jer namotaji ne daju struju jacu od cca. 35W. Druga stvar je ako ih spojis direktno preko akumulatora i budu svijetlile punom jacinom, s cime ide i vece zagrijavanje zarulje.
ne ne nisam direkt nego sam kako i treba dugo spojio plavu zicu zelenu fazu i crvenu kratko lijepo ubacio i to sija fino znaci nemoze nista biti faru on ima rpe izbusene od pozadi tj ja sam ih busio
peugeot rullezz xD