Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner St 200!?  (Posjeta: 9520 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Gilera Runner St 200!?
« : 16 Ožujak, 2011, 20:30:32 »
Ovako ...uzeo sam runnera ST 200 2008 godiste sa 12000 km ....servisna knjizica ima i servis je do prosle godine radjen ..od tad je skuter vecinom stojo i nije puno vozan...sad mene zanima jedno ...sta bi ja trebo da uradim na 12000 km ?? sta zamjenit ?? ne razumijem se bas u 4t skutere puno aali ovdje nema nekog dobrog majstora da mu mogu vjerovat za 4t pa cu polako ucit sta i kako..znaci zanima me sta se radi na 12000km ...kakav servis ili sta ?? i da ...jel normalno da kad se tek upali znaci dok se par puta ne da malo gasa da se gasi ..znaci samo dok ne krenes koji m i onda radi oke sve ?? isto tako kad je hladan tj prenoci ..prvi 2-3 puta upali se i ugasi ...mora se malo gasa dat da bi upalio ,do cega to moze bit ?? hvala
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #1 : 16 Ožujak, 2011, 20:48:56 »
12 000km
-ulje
-filter ulja
-svjecica
-filter zraka (po potrebi)
-remen variomata
-rolice
-klizaci
-ublazivac (po potrebi)

Karb bi trebalo ocistiti i nastelati i provjeriti membranu ako se stvrdla ima los odaziv na gas pa mozda i to zeza kod paljenja, ali hoce to
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #2 : 16 Ožujak, 2011, 20:58:25 »
12 000km
-ulje
-filter ulja
-svjecica
-filter zraka (po potrebi)
-remen variomata
-rolice
-klizaci
-ublazivac (po potrebi)

Karb bi trebalo ocistiti i nastelati i provjeriti membranu ako se stvrdla ima los odaziv na gas pa mozda i to zeza kod paljenja, ali hoce to
1 ajde mi neko objasni ...vidio sam gdje se sipa ulje ali gdje se nalazi filter ulja??
2.svjecicu znam zamjenit ali koja NGK ide na ST200??....
3.sta je ublazivac ??
4. kako cu karb nastimat ..mislim ono nemam blage kako bi trebo bit postiman ...i da najvaznije ...ako se membrana stvrdla ...sta onda da radim ? kako znam da se stvrdla?.....

 
P.S neznam jel ovo sta govori ali juce mi se desilo nesto cudno ...vozio sam se normalno sve ..ugasio i otiso sam kuci neka 2 sata..doso ..upalim skuter i dam malo gasa da bi upalio i upali on i onda nesto puce iz auspuha (barem mislim da je iz auspuha..kao da je ostalo ne sagorenog goriva pa ono ekplodira i skuter se ugasi) pokusam upalit nije htjeo,vergla on ali nece da upali ..ostavim ga sat i opet dodjem ..upali normalno
« Zadnja izmjena: 16 Ožujak, 2011, 22:53:57 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #3 : 16 Ožujak, 2011, 22:54:07 »
?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #4 : 16 Ožujak, 2011, 22:58:45 »
to šta je explodiralo je 99% do karba,dobro je reko čok treba ga rastavit i poštelat na šarafu za smjesu-zrak......filter ulja ti je ispod radilice ili samog bloka,sagni se pod motor i vidit češ,izgleda ko neka mala bočica okrugla.....membrana ako se stvrdnula,kupiš drugu i zamjeniš zajedno sa rolicama i svim popratnim šta ti je nabrojeno,uglavnom ništa strašno,malo igre i sve se sredi.... :icon_thumright:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #5 : 16 Ožujak, 2011, 23:05:36 »
to šta je explodiralo je 99% do karba,dobro je reko čok treba ga rastavit i poštelat na šarafu za smjesu-zrak......filter ulja ti je ispod radilice ili samog bloka,sagni se pod motor i vidit češ,izgleda ko neka mala bočica okrugla.....membrana ako se stvrdnula,kupiš drugu i zamjeniš zajedno sa rolicama i svim popratnim šta ti je nabrojeno,uglavnom ništa strašno,malo igre i sve se sredi.... :icon_thumright:
de mi reci koliko je karb taj slican onome na 2t ?? isti princip rastavljanja,ciscenja ??
2.kako cu znat koliko membrana treba bit tvrda ? ili kako vec....kako provjerit jel stvrdla ...
3.kako se stima 4t masina na karbu ?? znam kako je na 2 t ali kako na 4t ..kako da znam da je ustelovan ?? on i sad radi mirno znaci kad se zagrije skoro da se ne cuje da radi ikako kad pustis ...i da koliki obrtaji na leru trebaju da budu ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #6 : 16 Ožujak, 2011, 23:10:20 »
karb nije baš previše sličan 2T karbu,ali je princip potpuno isti čiščenja,membranu osjetiš pod prstima mora bit baš mekana,a ne onak šugava ko plastika,i nebi smjela bit popucana,a za okretaje stvarno nzm kolki bi trebali bit,štela se jednako ko i cvaja,makar za početak probaj samo očistit karb i provjerit gumicu,pa ako nebude valjalo onda tek kreni sa šarafom od zraka... :icon_thumright:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #7 : 17 Ožujak, 2011, 14:22:09 »
1.koje rolnice da stavim na st200 sa multivarom,serijski spuha koje bi trebale sa LV 4road
2.koju centralnu oprugu od malossija da stavim mozel mi neko reci ?? serijsko sve..
3.dobio sam ifno da ulja ide kad se mjenja filter oko 1.1 l i oke to ..ali koje ulje da sipam ?? koje je najbolje da naspem ??
3.sta je to S.A.S ventil ?? kako ga iskljucit ?(cuo sam da bi bilo dobro da ga iskljucim) ,stetil sta masini sto ga iskljucim ?
oprugice na kvacilo mi je reko kristijan da stavim zute i vjerujem mu
« Zadnja izmjena: 17 Ožujak, 2011, 14:36:10 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #8 : 18 Ožujak, 2011, 10:23:33 »
jel to niko nezna odg ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #9 : 18 Ožujak, 2011, 10:32:40 »
1.koje rolnice da stavim na st200 sa multivarom,serijski spuha koje bi trebale sa LV 4road
2.koju centralnu oprugu od malossija da stavim mozel mi neko reci ?? serijsko sve..
3.dobio sam ifno da ulja ide kad se mjenja filter oko 1.1 l i oke to ..ali koje ulje da sipam ?? koje je najbolje da naspem ??
3.sta je to S.A.S ventil ?? kako ga iskljucit ?(cuo sam da bi bilo dobro da ga iskljucim) ,stetil sta masini sto ga iskljucim ?
oprugice na kvacilo mi je reko kristijan da stavim zute i vjerujem mu
1. rolice samo sa multivarom stavi oko 14 gr, sa leom može ostat isto, ali stavi nešto lakše.
2. centralni stavi bijeli
3. ulje možeš sipat motul scooter power, 5w40 ja mislim
4. sas ventil ima veze sa povratnim plinovima, i mislim da nema potrebe da ga mičeš  :icon_thumright:
oprugice žute ili crvene  :dontknow:
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #10 : 18 Ožujak, 2011, 19:58:18 »
Federi kvačila serijski, meni su i bijeli bili pretvrdi.  :dontknow: Ja sam u multivaru imao 15.5 i bijeli dugi centralni.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #11 : 18 Ožujak, 2011, 21:09:45 »
Federi kvačila serijski, meni su i bijeli bili pretvrdi.  :dontknow: Ja sam u multivaru imao 15.5 i bijeli dugi centralni.
a ja imam osjecaj da su mi serijski premekani ...jednostavno na startu ne povuce kako treba...nego tek nakon metar dva ...a sa multivarom 15.5 sa serijskim spuhom ili ?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #12 : 18 Ožujak, 2011, 21:31:14 »
Možda da probaš staviti nove serijske? 15.5 u multivaru sa 4road auspuhom. Inače, pasale su mi tako teške rolice zbog dugog bijelog centralnog. Meni je pasao tako naštelan prijenos jer se nije vrtio bezveze nego bi kretao i vukao čim bi malo gasa dao.  :)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #13 : 18 Ožujak, 2011, 22:42:53 »
Možda da probaš staviti nove serijske? 15.5 u multivaru sa 4road auspuhom. Inače, pasale su mi tako teške rolice zbog dugog bijelog centralnog. Meni je pasao tako naštelan prijenos jer se nije vrtio bezveze nego bi kretao i vukao čim bi malo gasa dao.  :)
a kakav je to dugi bijeli centralni ?? ja vidim na malossi stranici da ima samo jedan bijeli centralni :S jel to taj dugi ili ?
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #14 : 19 Ožujak, 2011, 07:34:47 »
Ako ne možeš naći taj, uzmi serijski od sp180  :)

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #15 : 19 Ožujak, 2011, 09:10:25 »
ako kupujes novi multivar, u paketu ces dobiti kratki bijeli i 14 i 15 grama rolice, ti stavi 14

ulje se ispusta sa strane ispuha, matice za 24 kljuc i filter ulja je pored odmah (crni)

ulje sipaj 5 w 40, 1,1l

ublazivac ces vidjeti kad skines dekl, nalazi se izmedu variomata i kvacila

pucanje iz auspuha je povezano ili sa karbom ili sa svjecicom, provjeri kabel svjecice i lulicu, najcesce se oni otpuste (skini plastiku sa desne strane onu malu koja je na tvom motoru narancaste boje) i tamo je svjecica

svjecica je champion RG6YC, mislim da je to 8 od NGK

okretaji neka budu na 1200 RPM + - 100

karb rastavi i ocisti, ispusi i provjeri za pocetak jeli membrana citava

SAS ventil vadi kad ces se malo upoznati sa skuterom jer vidim da ti je nepoznanica  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #17 : 19 Ožujak, 2011, 13:13:42 »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #18 : 19 Ožujak, 2011, 13:16:27 »
ako kupujes novi multivar, u paketu ces dobiti kratki bijeli i 14 i 15 grama rolice, ti stavi 14

ulje se ispusta sa strane ispuha, matice za 24 kljuc i filter ulja je pored odmah (crni)

ulje sipaj 5 w 40, 1,1l

ublazivac ces vidjeti kad skines dekl, nalazi se izmedu variomata i kvacila

pucanje iz auspuha je povezano ili sa karbom ili sa svjecicom, provjeri kabel svjecice i lulicu, najcesce se oni otpuste (skini plastiku sa desne strane onu malu koja je na tvom motoru narancaste boje) i tamo je svjecica

svjecica je champion RG6YC, mislim da je to 8 od NGK

okretaji neka budu na 1200 RPM + - 100

karb rastavi i ocisti, ispusi i provjeri za pocetak jeli membrana citava

SAS ventil vadi kad ces se malo upoznati sa skuterom jer vidim da ti je nepoznanica  :icon_thumright:
sto se tice pucanja ovog iz auspuha sto se desavalo i to ....otkrio sam u cemu je problem..na skuteru prirubnica uopste nije bila stegnuta i bila je spala na pola ..tako da je vuko tu zraka fals eh od kad sam to lijepo sve stavio..nikakvi problema nema..sve super radi ....karb cu rastavit sutra pa da vidim membarana u kakvom je stanu ...

P.S. boja svjeciice treba da bude kakva ?? ja staru kad sam skino champion bila je crna sa malo naslaga na sebi ,mada imam osjecaj da je to org svjecica koja je dosla kad je tek kupljen skut i da nikad nije mjenjanja
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gilera Runner St 200!?
« Odgovori #19 : 19 Ožujak, 2011, 20:55:04 »
i da jos nesto..mozel mi neko reci sta se dobija ukidanjem tog SAS ventila ?? gubi ?? stetil to masini ili ne ?? necu to jos raditi ali me cisto zanima,zasto ga ljudi ukidaju :)
Valentino Rossi 46!!!!!