Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vi koji pravite blokade..?  (Posjeta: 9687 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #20 : 18 Travanj, 2008, 19:27:09 »
Pa istina je da ima roza zica koja je spojena na neki citac okretaja.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #21 : 18 Travanj, 2008, 19:30:23 »
Pa istina je da ima roza zica koja je spojena na neki citac okretaja.

znam al kako brate?

di se to nalazi u prijenosu i na koju foru blokira prijenos i ne da tocku da se okrece

??
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline numberONE

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Baotian Rebel 90ccm
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #22 : 19 Travanj, 2008, 00:17:42 »
Radi se o tome da mu ne da vise jacu smjesu goriva u karb i skuter ne ide brze, ne blokira se tocak, na tocku se samo cita broj okretaja, elektronika koja radi oko mjesanja goriva ga dalje blokira, tak nesta...
.::Zasto bi bilo jednostavno kad moze komplicirano::. www.4Tskuteri.com

Offline Downtown

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: Matrix 50
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #23 : 11 Lipanj, 2008, 23:55:52 »
negdje davno sam vidio prekidac, tj. bravicu kojoj ne treba okretati kljuc da se da kontakt, znaci kad nema kljuca, nema kontakta kad gurnes kljuc ima kontakt, e sad to ne vidim ni u chipoteci ni u ec za kupit jel zna netko gdje ima
 :help:

i jos jedno pitanje vezano za blokade, smije li se blokada ukljuciti tijekom voznje, steti li to motoru  ???

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #24 : 12 Lipanj, 2008, 09:12:37 »
Smijes ti paliti blokadu u voznji , sve je ok ako je palis kada ti je broj okretaja ispod broja na kojem blokada prekida iskru na svjecici ali ako se malo zaletis npr 70 i onda upali blokadu to vec nije dobro jer ti svjecica ostane bez iskre dok okretaji ne padnu ,a oni brzo padnu pa onda naglo dobije iskru a goriva dobiva previse cijelo to vrijeme pa puca iz auspuha i koci...uglavnom stetno za motor!

Offline Downtown

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: Matrix 50
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #25 : 12 Lipanj, 2008, 14:07:26 »
znaci usporis i nema beda
hvala na odgovoru  :icon_thumright:

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #26 : 12 Lipanj, 2008, 14:19:29 »
Sorry, tek sad vidim da kasnim s odgovorom. Jednostavan 12V istosmjerno, relej i to je to. Spojiš ga na određen način, i miran si...

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #27 : 12 Lipanj, 2008, 15:03:43 »
Dečki...

Ajmo rezimirat blokade, da se ljudi ne bune, ovo već postaje pomalo smješno...

2t "home made" blokade:

Rade na principu kondenzatora spojenog paralelno "pickup"-u.
Ko se kuži u elektroniku, zna da kondenzator svojom kapacitivnošću pomiče fazu, ili laički, zakašnjava iskru.

Ne, ne gasi iskru svaki toliki puta, nego iskra baca svaki puta, ali kasnije, zbog toga motor gubi snagu i okretaje, a nekad iskra lupi pre kasno, te je već smjesa na pol u auspuhu i tada puca iz auspuha...

4t blokada:

Kad bi se 2t home made blokada stavila na 4t skuter, budući da iskra na 4t treba svaki drugi okretaj, a to je komplicirano na skuteru napravit, pa ona ipak baca svaki okret, samo onaj nekorisni baci pri ispuhu izgorene smjese van kros ispušni ventil, nema beda, i sve radi kak treba, 2t home made blokada bi kasnila tu iskru, i u principu sve bi radilo ok osim što i ona iskra koja nam ne treba kasni, i umjesto da blice pri ispuhu, ona blicne pri usisu svježe smjese, i to rezultira pucanjem iz auspuha, iz usisa, i neradom motora. Znači zato 2t home made ne radi na 4t skutovima.

A šta radi?

Pa radi limitator blokada iliti ona koju imamo original na baotianima...

Dakle:

sa namotaja ili halove sonde se dobiva podatak o broju okretaja motora. Kada broj okretaja dosegme neki postavljeni maximum (npr 6500) cdi POTPUNO isključuje svječicu kao da si na ključ ugasio. Kad okretaji padnu ispod minimuma recimo (6450) cdi opet uključuje svječicu i tako od5ržava limit na cca 6500 okretaja...

Kako je već netko spomenuo, sam po sebi sistem ne radi idealno, jer se smjesa dok svječica ne radi baca sirova u auspuh, pa zato blokiraju i frgiće (zegeri na višim prorezima, manje dizne, airboxovi) a i stavljaju prstenje u ariomat.

NEMA elektronike koja "regulira" frgić tipa blokade!!!


Kako 4t motor izbacuje izgorenu smjesu snagom potiska klipa prema gore, za razliku od 2t gdje plinovi idu van više/manje samostalno, u 4t mašina blokade na auspuhu ne igraju toliku ulogu ko na 2t, pa ih zato nemaju u princupu.

E, da li se može napraviti takva Limitator blokada?

Može, samo je malo kompliciranije izvesti, jer treba napraviti mjerač frekvencije, i neki relej ili nešto takvo
i to sve uštelat. Cijena nekih 30-40 kuna, ali se može.

Sistem automatske aktivacije blokade čim upališ skuter, te njene teaktivacije na tipku, pa opet nakon gašenja skutera aktivacija nije komplicirana, i treba relej diodica i tipka ili sklopka, i spoji se na način koji ako nekog zanima budem napisao, i to je to...

ajd pozz
« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2008, 15:07:01 gozz »

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #28 : 09 Lipanj, 2011, 23:21:40 »
koja je najefikasnija blokada na baotianu?? imam i prsten u variomatu i serijski spuh, smao izvađena blokada iz karba i ide ko lud... 70 čak... ima tko kakvu ideju kako ga usporiti?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #29 : 09 Lipanj, 2011, 23:26:05 »
koja je najefikasnija blokada na baotianu?? imam i prsten u variomatu i serijski spuh, smao izvađena blokada iz karba i ide ko lud... 70 čak... ima tko kakvu ideju kako ga usporiti?

:toothy12:

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #30 : 09 Lipanj, 2011, 23:34:27 »
prije nego me policija uspori...  :help:

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #31 : 26 Lipanj, 2011, 15:47:14 »
sarafic u karb i to je to... sto se tice el. blokade na baotianima , istina da su se ugradivale u neke modele (ona , vecini poznata roza zica) ..znaci nazad kod kvacila i polutki ima neki pick up do kojeg vodi ta roza zica i spojena je s cdi-em (na cdi-u mora bit 6 pinova, neki imaju tu rozu zicu kao pripremu i ona ide u cdi al kad se izvuce na tom mjestu na cdi-u nema nista) znaci treba ti taj cdi sa 6 pinova , taj k*rac nazad sto ide kod polutki a pripremu tj tu zicu ima vecina ..te djelove mozes nabavit na 4t forumu valjda..raspitaj se tamo , ima sigurno neko ko zna nesto vise o tome kako to radit itd...
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #32 : 27 Lipanj, 2011, 14:05:02 »
sarafic u karb i to je to... sto se tice el. blokade na baotianima , istina da su se ugradivale u neke modele (ona , vecini poznata roza zica) ..znaci nazad kod kvacila i polutki ima neki pick up do kojeg vodi ta roza zica i spojena je s cdi-em (na cdi-u mora bit 6 pinova, neki imaju tu rozu zicu kao pripremu i ona ide u cdi al kad se izvuce na tom mjestu na cdi-u nema nista) znaci treba ti taj cdi sa 6 pinova , taj k*rac nazad sto ide kod polutki a pripremu tj tu zicu ima vecina ..te djelove mozes nabavit na 4t forumu valjda..raspitaj se tamo , ima sigurno neko ko zna nesto vise o tome kako to radit itd...

šarafić u karbu ga usporava cijelo vrijeme, a meni treba da ima full gas sve do 55... imam sad unutra taj šarafić i nejde više od 55 al ni probližno ne vuče kao prije...

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #33 : 29 Lipanj, 2011, 10:36:19 »
nades taj cdi sa 6 pinova i taj pick up sto ide nazad kod kvacila..i slozis si el blokadu, neki modeli to imaju tvornicki, moj nije imao tak da ti nemogu vise rec o tome.. najbolje ti je nabavit od nekog iz bosne jer njima i onak netrebaju blokade ( ne jos) a i zas bi opce stavljo blokadu?
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #34 : 29 Lipanj, 2011, 10:55:30 »
Pa sta je problem toliko slozit blokadu na batini? Jednostavno ko sto je gozz rekao, relej upravljan monostabilom kojeg okida mjerac frekvenicje... tako se izbjegnu ili barem do neke mjere umanje prije navedene nuspojave, a i fora je kad tuce u blokadu :drunken_smilie:

Offline chupa206

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 825
  • Spol: Muški
  • You are not good, you are not bad...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodan :(
  • Moja Kaciga: Held Masuda
Odg: Vi koji pravite blokade..?
« Odgovori #35 : 29 Lipanj, 2011, 11:37:15 »
ma previše je išao do sad pa mi trebala blokada... a sad neće više od 55... bit će da su rolice otišle (nakon 800 km)