Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG mc3 LC lezaj radilice  (Posjeta: 18698 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #40 : 09 Veljača, 2011, 16:02:17 »
ajde nam objasni na koji način si ugrađivao te ležajeve da vidimo možda u nečem grijesis

Offline hacky007os

  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: NrG mC3
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: TP Trophy
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #41 : 09 Veljača, 2011, 18:22:48 »
stavio lezajeve i radilicu u zamrzivac, ocistio dosjede u blokovima, ugrijo ih fenom, pripremio komad letve za udarit preko toga ako bude bilo potrebno, oblozio krpom da ne upadnu komadici u lezaj, stavim lezaj rukom u dosjed lagano udarim drvetom, u veliki blok je doslovno uletio dok sam na malom morao lagano udarati da sjedne, onda sam ugrijao lezaj u velikom bloku, stavio radilicu, usla je lagano, ugrijao lezaj u malom bloku i stavio na mjesto, malo kvrckao, isto uslo bez beda, lagano pritegao vijke, centrirao radilicu, malo ukapao ulja u uljne kanale kao i u cilindar i se kako vec ide, sastavio, cekao do sutra da se diht masa stegne, upalio bez problema, radilica se fino okretala bez ikakvog otpora jedino malo teze kad sam stavio semeringe, ali opet ne pretesko, to je ok.. e sad jedna jedina stvar sto ja mislim da sam  svemu tome mozda pogrjesio je ta da kad sam grijao lezaj u malom bloku, totmast se malo zadimila/zapusila i malo je pocrnilo, cim se pocelo to dogadjati sam maknuo fen, lezaj se normalno kao i prije lagano rukom okretao, jedino ako se svojstvo materijala nije promjenilo neznam, sutra cu ga rastaviti da vidim koji je lezaj otisao i dat radilicu na pregled/centriranje..

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #42 : 09 Veljača, 2011, 18:39:26 »
stavio lezajeve i radilicu u zamrzivac, ocistio dosjede u blokovima, ugrijo ih fenom, pripremio komad letve za udarit preko toga ako bude bilo potrebno, oblozio krpom da ne upadnu komadici u lezaj, stavim lezaj rukom u dosjed lagano udarim drvetom, u veliki blok je doslovno uletio dok sam na malom morao lagano udarati da sjedne, onda sam ugrijao lezaj u velikom bloku, stavio radilicu, usla je lagano, ugrijao lezaj u malom bloku i stavio na mjesto, malo kvrckao, isto uslo bez beda, lagano pritegao vijke, centrirao radilicu, malo ukapao ulja u uljne kanale kao i u cilindar i se kako vec ide, sastavio, cekao do sutra da se diht masa stegne, upalio bez problema, radilica se fino okretala bez ikakvog otpora jedino malo teze kad sam stavio semeringe, ali opet ne pretesko, to je ok.. e sad jedna jedina stvar sto ja mislim da sam  svemu tome mozda pogrjesio je ta da kad sam grijao lezaj u malom bloku, totmast se malo zadimila/zapusila i malo je pocrnilo, cim se pocelo to dogadjati sam maknuo fen, lezaj se normalno kao i prije lagano rukom okretao, jedino ako se svojstvo materijala nije promjenilo neznam, sutra cu ga rastaviti da vidim koji je lezaj otisao i dat radilicu na pregled/centriranje..

Ako je u ležajevima mast svakako je treba skinuti, unutranju krunu ležaja se ne smije nikada udarati. Zato je bitno jako dobro zagrijati dosjede blokova da ležaj uđe bez lupkanja po vanjskoj kruni.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline hacky007os

  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: NrG mC3
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: TP Trophy
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #43 : 09 Veljača, 2011, 18:46:00 »
To je bilo cisto zato da rukom ne diram da se ne opecem, stvarno je lagano uslo i mislim da nije u tome problem, kazem jedina stvar je mogla biti da sam pregrijo lezaj ili da je radilica van balansa..

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #44 : 09 Veljača, 2011, 21:11:42 »
kolko vidim nisi ništa pogriješio to je jedan način koji si ti stavljo to nutra , sljedeči put probaj prvo na radilicu oba ležaja stavit onda blok veliki ugrij 120c i zajedno radilicu s ležajem prvo veliki blok naravno , i zajebi to stavljanje i frezer kupi si cold sprej na -45 ti ohladi metal , s tim dobro ohladi ležaj to če ti upast bez beda ako ti je blok na 100-120c onda mali blok ugrij sto tako ohladi ležaj s hladnim sprejem i isto če bez beda upast i to je to i kad to sve složiš , naulji sve ležajeve sa 2t uljem koje imaš jel su ležajevi suhi poslje ugradnje trebat če ti šprica sa iglom i sa strane semeringa lagano naulji cijeli ležajeve s tim malo nauljiš okreneš radilicu tako da se cijeli naulji naravno ne previše  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #45 : 09 Veljača, 2011, 23:45:24 »
potpuno je svejedno hoćeš li ohladiti ležaj u škrinji ili specijalnim sprejem, razlika je samo u brzini hlađenja..

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #46 : 10 Veljača, 2011, 00:31:35 »
potpuno je svejedno hoćeš li ohladiti ležaj u škrinji ili specijalnim sprejem, razlika je samo u brzini hlađenja..

da u frezeru ohladiš na možda minus 2-3 stupnja i treba pun k da se ohladi , dok sprej ohladi do -45c ! u roku minute znači pun k se metal više stisne i lakše upadne u zagrijani dosjed 

Offline bebesr180

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 451
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nuštar
  • Moj Skuter: sr180
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Serija brate
  • MojSpuh: Serdarevic
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #47 : 10 Veljača, 2011, 00:37:33 »
ja sam u 11 prije popodne stavio u zamrzivac lezajeve i radilicu i u 2 popodne sastavljo i bez problema uslo sve i dan danas ide...to je 3 sata i od 180ccm radilica i lezajevi znaci dosta vece sve dosjede ugijao fenom i sve bez problema sastavljeno  :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #48 : 10 Veljača, 2011, 07:42:06 »
da u frezeru ohladiš na možda minus 2-3 stupnja i treba pun k da se ohladi , dok sprej ohladi do -45c ! u roku minute znači pun k se metal više stisne i lakše upadne u zagrijani dosjed 
ak ti je u ledenici -2°C, onde je neispravna.. u mojoj je -18°C.. sasvim dovoljno da ležaj uđe bez lupanja.. koliko si blokova ti sastavio i koristiš li taj sprej stalno, ili povremeno kad ti se neda čekat :dontknow:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #49 : 10 Veljača, 2011, 14:04:26 »
ak ti je u ledenici -2°C, onde je neispravna.. u mojoj je -18°C.. sasvim dovoljno da ležaj uđe bez lupanja.. koliko si blokova ti sastavio i koristiš li taj sprej stalno, ili povremeno kad ti se neda čekat :dontknow:

to sam njemu predložio jel je reko da je moro nabijat ležaj unutra , i opet sprej duplo više smrzne metal od tvoje ledenice  -18 naprama - 45 i minuta posla naprama koji sat :icon_thumright: , pogotovo ako se slaže na taj način prvo ležajevi u blokove pa radilicu nutra , sa sprejem samo dosjed ležaja na radilici ohladiš i to je to , dok ovako moraš cijelu radilicu hladit
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2011, 14:07:48 funkyzg26 »

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #50 : 10 Veljača, 2011, 14:13:13 »
di kupujete taj sprej
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #51 : 10 Veljača, 2011, 14:23:28 »
di kupujete taj sprej

ja sam u čipoteci kupio a trebalo bi ga bit u bojama i lakovima ili bauhausu ili tak negdje di ima alata  :icon_thumright:

Offline hacky007os

  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: NrG mC3
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: TP Trophy
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #52 : 10 Veljača, 2011, 14:33:04 »
jer vama bas rukom sjedne lezaj do kraja znaci da ga ni malo ne kvrcate? i dal ga malo nauljite ili ne(mislim vanjski dio, da lakse udje u dosjed?

Offline hacky007os

  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: NrG mC3
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: TP Trophy
  • MojSpuh: Gianelli
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #53 : 10 Veljača, 2011, 14:39:53 »
jesi rastavio i vidio sto se raspalo, resetka pukla il ne? Moguce da je losa kvaliteta lezaja jer ti ntn taiwan hoce prolupat nekad. Da si fušao u ugradnji proruzio bi prije, unutar 50km.

heh, ovaj puta je ocito ovako i zavrsilo :D

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #54 : 10 Veljača, 2011, 14:40:38 »
ako napravis veliku razliku u temperaturi, mora uc bez problema
ali evo da ne otvaram temu drugu,danas sastavlja masinu od runnera i na jednoj mi strani(kod variomata) lezaj ispada sa radilice kad malo jace tresnem  dok na drugoj je sve ok
dali ce to smetat ili cu morat stavljat drugu radilicu
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #55 : 10 Veljača, 2011, 14:47:23 »
di je logika?
razvaljen dosjed na radilici, lezaj ispada, sam od sebe ajmo rec i ti pitas oce to smetat?

il sam ja krivo procitao  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #56 : 10 Veljača, 2011, 15:03:36 »
ma ne treba na -45°C, jbt bezveze se povećava krhkost.. dosta je -10-15°C a bitnije je aluminij dobro zagrijati.. jako zagrijati blok i kad ležaj sjedne, ostaviti minutu da se i ležaj ugrije i onda ide radilica bez sile unutra.. da se to i na hladno naprešati, svi skuter servisi imaju uvlakače i to rade na hladno..

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #57 : 10 Veljača, 2011, 15:13:10 »
di je logika?
razvaljen dosjed na radilici, lezaj ispada, sam od sebe ajmo rec i ti pitas oce to smetat?

il sam ja krivo procitao  :dontknow:

al radilica je "nova" pa mi nije jasno kako se vec moga unistit
al da nesumnjam na to nebi ni pita,tribala mi je samo potvrda
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #58 : 10 Veljača, 2011, 15:15:19 »
izmjeri dosjed treba biti točno 20.00 mm

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: NRG mc3 LC lezaj radilice
« Odgovori #59 : 10 Veljača, 2011, 15:17:08 »
ok,ako je kojim slucajem malo manji onda je radilica za bacit, el
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05