Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner problemi sa.......  (Posjeta: 2102 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
runner problemi sa.......
« : 02 Veljača, 2011, 20:06:54 »
E ovak znači uzeo sam runnera nedavno i zaje.. ga sat i žmigavci,žmigavci su radili stalno umjesto treptali a digitalni brzinomjer pokazuje neke divlje brojeve kad je na nogari i na mjestu dok u vožnji stoji 0,sve ostalo na tabli radi,dakle broji kilometre i sve ostalo samo znači ne pokazuje brzinu.promjenih svijećicu jer je bila ngk b8es i stavim ngk br8es i žmigavci rade normalno a brzinomjer stalno sad stoji na 0.motor pali normalno i sve ok do sutra,idem ga upalit i neće da ga jebeš,svijećica ne baca iskru,stavim staru svjećicu pali iz prve.kupim novu svijećicu isto ngk samo br9es i upali normalno a sutra neće,a vratim staru i pali odma.za problem sa brzinomjerom kupim drugi sat i ništa se nemjenja dakle sve je isto i brzinomjer opet neradi.
zna se desit da u iber turaži puca iz auspuha,sa b8es svijećicom motor nemože dići više od 9000 okretaja,a sa br9es diže do 11000.motor je 07.godište ima mallosi 70ccm kit i leo vince tt auspuh ak vam to nešto znači i ima el. blokadu.
dali ga negdje jebe neka struja možda od blokade ili nešto slično ili može biti nešto drugo....
i dali netko ima šlučajno shemu instalacije struje za taj motor i to godiše,znači novi runner....

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #1 : 02 Veljača, 2011, 20:10:21 »
skini prvo blokadu el...
dalje ovo oko kmh sata ti je vjerojatno puz zastekao kao i na velikoj vecini novijih runnera...
za paljenje to ti mislim da je prije blokada u pitanju nego ista drugo...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #2 : 02 Veljača, 2011, 20:26:22 »
zar nebi bilo logično da ako je krepo puž da mi ne broji kilometre,a meni broji....
morat ću zvati nekog električara da sve ispita oko struje i gotovo....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #3 : 02 Veljača, 2011, 23:03:02 »
u sat ti je ušla vlaga.. ili je nekaj u kratkom spoju.. meni je svakak brljao sat i kad sam ga dobro osušio sad je sve ok..

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #4 : 02 Veljača, 2011, 23:46:05 »
po ovome sto si napisao ta blokada ti je stvorila probleme za pocetak makni to i nemoj vise stavljat

da li si je ti stavljao ili netko drugi?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #5 : 03 Veljača, 2011, 11:23:37 »
ako je blokada normalno instalirana, nema šta bit od nje blesiranja na satu :drunken_smilie:
evo kak je meni bilo, voda i vlaga
« Zadnja izmjena: 03 Veljača, 2011, 11:28:13 ivanm »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #6 : 03 Veljača, 2011, 12:53:21 »
pa vidis da je kupio novi sat i opet isto.. meni je tako frendu ima vec 5 tisuca km... ili je uvijek na nuli ili se blesira... kilometre mjeri normalno.... , nego njemu se neda kupovati puz.. ali je do njega... jako veliki broj tih slucajeva ima
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #7 : 03 Veljača, 2011, 12:58:34 »
a moguće... puž ima 3 žice, unutra je mala pločica, moguće da broji kilometre a brzinu ne... nek proba drugi puž..

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #8 : 03 Veljača, 2011, 15:46:46 »
kao što rekoh dakle stavio sam novi sat a problemi ostali isti.
na videu se niš nevidi tom tvom.
znači sat kad je motor upaljen i stoji na nogari na brzinomjeru pokazuje brojeve neke divlje,znači baca 5,4,20....itd,to je sa sviječicom bez rezistora..
kad stavim sviječicu sa rezistorom sat stoji stalno na 0 i na mjestu i u vožnji,ali mi sviječia valja 1 dan tek kad ju stavim i več sutra nemoš upalit s njom a s onom bez rez. upali iz prve....ili ga negdje jebe struja ili neš drugo...čekam da mi dođe električar i ispita struju pa da vidim....
dali je moguće ipak da je puž ali da samo neradi brzinomjer a kilometri opet idu....
blokadu nisam ja stavljo nego u servisu i bila je tu kad sam uzeo motor a da nije zakon ovakav usran kakav je skinuo bih ju al dok neprođe to ukidanje zakona moram ju imat jer ne želim probleme sa murijom.kako skinut puža i pogledat dali je sjeban,šta treba napravit....

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #9 : 03 Veljača, 2011, 18:57:22 »
odvezi to u servis i reci gospodi da kako su ti uspili sjebat skut da ga na isti nacin i naprave.. to ti je s paljenjem sve mi se cini do blokade
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #10 : 03 Veljača, 2011, 21:12:26 »
kad sam mu reko da sam stavio sviječicu s rezistorom jer je on stavio bez pito me dal sam promijenio i lulicu jer kao mora bit i jedno i drugo sa i da me kao jebe to...e sad na forumu sam pročito da nije baš najbolje da je i svječica i lulica sa rezistorom....kome vjerovat

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #11 : 03 Veljača, 2011, 21:16:48 »
ako je serijska, ostavi je.. nemas problema s njom.. mislim da ona u sebi ima rezistior.. iako sasvim nebitan podatak za sam rad skutera
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline perko_sr50

  • Tržnica : (+9)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški
  • bitna je tehnika, a ne kubikaza
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: jet force c tech, je
  • Moja Kaciga: agv
  • MojSetup: malossi mhr fuš <3 malossi sport
  • MojSpuh: gianelli rekord, leo vinc
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #12 : 03 Veljača, 2011, 22:34:14 »
ako je serijska, ostavi je.. nemas problema s njom.. mislim da ona u sebi ima rezistior.. iako sasvim nebitan podatak za sam rad skutera
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runner problemi sa.......
« Odgovori #13 : 05 Veljača, 2011, 13:20:15 »
skinuo sam točak i pogledo puž i sve ok,malo podmazo ali i dalje nepokazuje brzinu osim ako nije neka žica u kablu al to nemogu vidjet.
u zadnjih tjedan dana crkle su mi 3 svijećice ngkn8es,ngkbr8es,ngkbr9es, u čemu može biti problem da toliko krepavaju,jednostavno upali par puta kad je nova i više neda ni iskru.
gledo sam malo tu el. blokadu i ona mi ima 5 žica,znači crvena i plava mi idu u prekidač za isključit,žuta i crna su masa,a zelena mi je spojena sa crvenom žicom koja vodi u onu crnu kutijicu cdi/bobina,kako da ju onesposobim da vidim jel problem u njoj,dali mogu samo uzet i skinut tu zelenu žicu i zalemit ponovo nazad ta dva kraja crvene žice koja je sad premoštena na blokadu.
e da još nešto kako se skida kabal od lulice sa te kutijice,jer jučer kad sam to gledo vidim da se on vrti u mjestu a ne mogu ga skinut i otad mi neće ni upalit nit daje iskru,dali je izgubio kontakt samo pa da namjestim.