Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Podmazivanje 2t motora  (Posjeta: 6934 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aprilia SR50

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #20 : 03 Srpanj, 2013, 22:37:15 »
Moze li mala pomoc vezana za podmazivanje 2T motora....vako, imam Apriliu SR50  karburator verziju i kada sam je kupio nije bila posuda za ulje vec je ulje sipano u rezervoar poskidao sam plastike sa njega i vidio da nigdje nema posude za ulje eh sad da li bi ja mogao kako napravit to da uzmem posudu za ulje da je spojim i da ne moram vise sipati u rezervoar vec da je podmazuje kao sto je fabricki bilo...hvala unaprijed :D

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #21 : 03 Srpanj, 2013, 22:43:39 »
Moze li mala pomoc vezana za podmazivanje 2T motora....vako, imam Apriliu SR50  karburator verziju i kada sam je kupio nije bila posuda za ulje vec je ulje sipano u rezervoar poskidao sam plastike sa njega i vidio da nigdje nema posude za ulje eh sad da li bi ja mogao kako napravit to da uzmem posudu za ulje da je spojim i da ne moram vise sipati u rezervoar vec da je podmazuje kao sto je fabricki bilo...hvala unaprijed :D

...treba ti uljna pumpica....možda ju i imaš na motoru..rezervar i crijeva..crijevo iz rezervara u pumpicu i iz pumpice u karb ili gdje već baca ulje na tvom motoru..... s tim da ti treba i sajla koja otvara na uljnoj pumpi protok ulja...

Offline Aprilia SR50

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #22 : 03 Srpanj, 2013, 22:56:35 »
ja mislim da bi trebalo da ide na karburator.....sutra cu ga rasklopiti da dodem do karburatora da vidim ima li kakav otvor da bi mogao staviti crijevo od ulja ako bude nacu kakvu u dijelovima pa skinuti sa nje kompletan sistem od ulja i probati al brinem da ako to sve spojim da nece raditi i da mi masina ne zariba jer nema podmazivanja  :(

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #23 : 03 Srpanj, 2013, 23:10:48 »
Ima kod mene mala boca od propana sa ventilom... Mislim da je 1,7L...
Ako treba, šaljem ju na posudbu...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Aprilia SR50

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #24 : 03 Srpanj, 2013, 23:22:22 »
ako je ovaj skuter sa slike profila tvoj identicni su i kod mene je crveno-crni :D ...ja prvo moram pogledati na nekom motoru koji je u djelovima kompletan taj sistem jer ja uopce ne znam kako to izgleda jer ovaj vlasnik koji je vozao ovaj motor prije je skinuo tu posudu tako da bi ja morao prvo pogledati to da vidim kako to izgleda pa da bi mogao ista raditi.....a kad ja to isprobam i bude to moglo bil ti nju prodao?

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #25 : 04 Srpanj, 2013, 01:03:27 »
Kao prvo, ja si ne bih grijao gorivo pod dupetom ali to je samo moje mišljenje... Vidio sam dijete koje je u trenu izgorilo od jedne iskre blizu goriva... Propan je koliko-toliko sigurniji ali opet... Svakako bi morao imati regulator tlaka a ja bih ti savjetovao i elektronsku diznu za plin s obzirom da plovak i iglica plovka kao niti ostatak karba neće odrađivati svrhu jer raspršeni plin nije u tekućem stanju... Dalje, problem nastaje kod paljenja motora. Većina auta se pali na benzin pa tek onda sustav automatski prebacuje na plin... Nije to igra, možeš se u vožnji pretvoriti u buktinju...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #26 : 04 Srpanj, 2013, 10:11:47 »
Nekužim šta bi sad tu trebalo, kolko mi je poznato da se karburator zove još i rasplinjač, kao i bilo koji drugi način ubacivanja benzina u plinovitom stanju pomješanog s zrakom u cilindar, znači da gorivo opet dolazi u plinovitom stanju u cilindar, nisam gledo ove linkove i vide-e, kasnije ću to malo pogledat, al mislim da od pol istine ču naić na pol gluposti.
Potrošnja plina bi se trebala povećati a ne smanjiti, svatko ko vozi auto na plin osjeti i vidi veću potrošnju za oko 2 litre u odnosu na benzin, te se susreće sa lošim podmazivanjem plina koji radi štetu na ventilima i glavi, pa tako i na skuteru, tu bi mogli 2T proći bolje zbog toga što nemaju glavu s ventilima, ali opet bi mogli radilicu mjenjat malo malo, zbog podmazivanja, jedina mogućnost možda da se opet poveća veći postotak dvotaktola, jedino to pomaže.
A ono s kuhanjem benzina hm, opet hm...

Offline matko177

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #27 : 04 Srpanj, 2013, 10:14:47 »
Kao prvo, ja si ne bih grijao gorivo pod dupetom ali to je samo moje mišljenje... Vidio sam dijete koje je u trenu izgorilo od jedne iskre blizu goriva... Propan je koliko-toliko sigurniji ali opet... Svakako bi morao imati regulator tlaka a ja bih ti savjetovao i elektronsku diznu za plin s obzirom da plovak i iglica plovka kao niti ostatak karba neće odrađivati svrhu jer raspršeni plin nije u tekućem stanju... Dalje, problem nastaje kod paljenja motora. Većina auta se pali na benzin pa tek onda sustav automatski prebacuje na plin... Nije to igra, možeš se u vožnji pretvoriti u buktinju...
na karburator je moguće palit odma na plin, a kod novijih auti s inektion je potrebno na benzin zbog inektiona

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Podmazivanje 2t motora
« Odgovori #28 : 04 Srpanj, 2013, 11:54:00 »
Gorivo je tekuće i svojom gustoćom i povećanjem volumena u čašici karba podiže plovak koji otvara i zatvara ulaz goriva u karb što kod plina neće biti moguće dakle otpadaju standardni karbovi i trebaš membranski.
Dalje, gorivo biva "usisano" u karter dok je plin pod pritiskom...
Puno je tu problema koji naizgled djeluju bezznačajno ali ako ih se ne riješi.... KABUUUUMMM  :icon_biggrin:

Mislim da je isplativije pokušati ukrasti tehnologiju sa električnih skutera pa pokušati napraviti dodatni pogon na prednji kotač za ležerno krstarenje ravnicama i uštedu goriva na taj način...
Kad nestane struje... mašina u pokret i regler dopunjava baterije...

Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.