Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ditech ponistavanje grešaka  (Posjeta: 7214 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ditech ponistavanje grešaka
« Odgovori #20 : 25 Prosinac, 2010, 13:28:27 »
gle greske na diteku nemozes s 15 puta skeniranjem rjesit
ako stvarno hoces rjesit greske ili spoji servisno racunalo ili gameboy
ima opcija da se odpoji akumulator na kojih 10 minuta te se memorija kompjutora obrise te se tada reskenira i postoji ajmo rec 30% sansa da je greska obrisana i da ce palit normalno.
Najveci problem diteka je to da aku mora biti tip top i ako je aku ispod 12.4V mozes sam sebi dat ruku jer ides peske doma
Predlazem da napunis aku i da ga palis svakih 2-3 tjedna preko zime na 15 minuta ili nabacis punjac ili nabavis kurblu i deklo.

Kao sto smo vec u 100 tema ustanovili ditek nije za djecu koji misle da se sve rjesava srafcigerom i cekicem.
Nije za seljake koji ga toce s kanistra i  naliju smece te ga se treba pravilno odrzavati te razumjeti u elektroniku.
Ditech funkcionira savrseno i po mom je najbolja masina ikada ugradivana u 50cc skuter.
Ono sto njega kolje je neodrzavanje te nestrucni serviseri, ljudi koji ga toce s kanistra ili na nekim shit pumpama + nedostatak filtera goriva.
Filter goriva se za 10kn umetne te svakih 2000km runda injektor cleanera. Molim suzdrzite komentara tipa "ditek je sranje" ili "ditek nevalja" jer na istom principu rade danasnji automobili pa ih niko ne sere iako se vise kvare od diteka. Ako ste hteli skut koji znate slagati te nije vam strana rjec odrzavanje onda je ditek za vas, ako zelite jeftinogu tuninga kupi si raner ili zip.
« Zadnja izmjena: 25 Prosinac, 2010, 13:56:27 JogFromYamaha »

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: Ditech ponistavanje grešaka
« Odgovori #21 : 25 Prosinac, 2010, 13:53:29 »
Citat:
Kao sto smo vec u 100 tema ustanovili ditek nije za djecu koji misle da se sve rjesava srafcigerom i cekicem.
Nije za seljake koji ga toce s kanistra i  naliju smece te ga se treba pravilno odrzavati te razumjeti u elektroniku.đ
Ditech funkcionira savrseno i po mom je najbolja masina ikada ugradivana u 50cc skuter.
Ono sto njega kolje je neodrzavanje te nestrucni serviseri, ljudi koji ga toce s kanistra ili na nekim shit pumpama + nedostatak filtera goriva.
slažem se

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Ditech ponistavanje grešaka
« Odgovori #22 : 27 Prosinac, 2010, 18:14:41 »
gle greske na diteku nemozes s 15 puta skeniranjem rjesit
ako stvarno hoces rjesit greske ili spoji servisno racunalo ili gameboy
ima opcija da se odpoji akumulator na kojih 10 minuta te se memorija kompjutora obrise te se tada reskenira i postoji ajmo rec 30% sansa da je greska obrisana i da ce palit normalno.
Najveci problem diteka je to da aku mora biti tip top i ako je aku ispod 12.4V mozes sam sebi dat ruku jer ides peske doma
Predlazem da napunis aku i da ga palis svakih 2-3 tjedna preko zime na 15 minuta ili nabacis punjac ili nabavis kurblu i deklo.

Kao sto smo vec u 100 tema ustanovili ditek nije za djecu koji misle da se sve rjesava srafcigerom i cekicem.
Nije za seljake koji ga toce s kanistra i  naliju smece te ga se treba pravilno odrzavati te razumjeti u elektroniku.
Ditech funkcionira savrseno i po mom je najbolja masina ikada ugradivana u 50cc skuter.
Ono sto njega kolje je neodrzavanje te nestrucni serviseri, ljudi koji ga toce s kanistra ili na nekim shit pumpama + nedostatak filtera goriva.
Filter goriva se za 10kn umetne te svakih 2000km runda injektor cleanera. Molim suzdrzite komentara tipa "ditek je sranje" ili "ditek nevalja" jer na istom principu rade danasnji automobili pa ih niko ne sere iako se vise kvare od diteka. Ako ste hteli skut koji znate slagati te nije vam strana rjec odrzavanje onda je ditek za vas, ako zelite jeftinogu tuninga kupi si raner ili zip.
sveto pravilo je da nakon trećeg skeniranja greške su pobrisane, tj kompjuter prihvaća kao da je kvar otklonjen
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17040
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ditech ponistavanje grešaka
« Odgovori #23 : 27 Prosinac, 2010, 19:08:17 »
neznam tu foru nikad nisam vidjel da je to tako proradilo

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: Ditech ponistavanje grešaka
« Odgovori #24 : 27 Prosinac, 2010, 19:44:33 »
greske su SAMO da vidis dal ti je nekaj pokvareno... mozes ti imat sve greske na kompu ak je sve u redu motor ce radit normalno... nece ecu iskljucit taj dio ak mu on kaze da ne valja. znaci resetiras greske... upalis motor, ak se mozes vozit vozi se, ak nemres verglaj, okidaj gas, turiraj, ostavi da se zagrije i ak imas neku gresku on ce ti izlistat kad ces opet provjeravat... al to je samo do elektronike... karike, dihtunzi, kompresija, usis, gorivo i filter zraka su mehanika... a ne elektronika

Offline jgrcevic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 Di - Tech
Odg: Ditech ponistavanje grešaka
« Odgovori #25 : 04 Siječanj, 2011, 18:05:22 »
Mamicu mu....  ;D ;D ;D Izgleda da problem nije bio u ditechu negu u meni.... hh

Evo sta se dogodilo, nakon sto sam promijenio karike, slozio sve nazad.... vratio konektore.... stisnem paljenje upali mi se svijetlo na instrument tabli  ??? ??? ???, pomislim ja da nisam mozda konektore zamjenio (sto ce se na kraju ispostaviti da nisam) zamjeniom ja konektor na zelenom injektoru i na termostatu (pošto su jedino oni isti, a sve ostale sam označio)... počne on verglat, reko to je to.... Itako verglam ja verglam dok nisam akumulator izverglo ( shvatim ja da nema od toga neke fajde....)  Nista, vratim se ja na posao, rastavim ja sklop gdje je zeleni injektor i to sve, međutim ni kapi tamo, mjerim pumpu goriva, pokazuke 8 bara...hmmmmm ??? ??? kaze mi kolega mozda je ECU krpucnuo, nebudi ljen nabavim ja novi.... ista stvar.... nabavim ja novi injektor opet nista ( mjerim ja napon na zelenom injektoru pokazuje 5.5V raspitam se na forumu, ljudi kažu to ti je premalo)....   I tako vec lagano popizdim razmisljam da ga prodam u dijelove..... I jucer se sjetim idem ja konektore prešpricat kontakt sprejem i ako nije to ide definitivno u dijelove.... prčkam ja oko tih konktora, i sine mi ideja da opet zamjenim ona dva konektrora (zeleni injktor i termostat) zamjenim ja njih, probam... kad ono brm... brm... kresne on, vrišti ko ciganka kad brata ženi....


Moje pitanje je sad: Ispostavilo se da sam odmah na početku sve dobro spojilo, ali mi nije verglao nego je palo svijetlp na instrument tabli, zasto sad kad sam drugi puta sve dobro spojio radi, a prvi puta nije radilo??? :icon_scratch:

Offline jole098

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 369
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotijan jbt...
Odg: Ditech ponistavanje grešaka
« Odgovori #26 : 04 Siječanj, 2011, 18:16:37 »
Hehe zanimljivo,namučio si se a eto bar je upalio..A za ovo nezz razlog..Jbg....
NEMOG ŠTA OČ I  MOŽE MI SVAKO SVAŠT