Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nVidia SLI  (Posjeta: 2771 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« : 05 Prosinac, 2010, 19:06:07 »
Ja nebi smeće od atija stavio u svoj komp nikada, jebeš taku firmu koja u 20 godina nije uspjela složit dobre drivere i Catalist Control Centar koji nešteka...



Jedan dobronamjeran savjet, odjebi tog H70 i kupi si pristojno napajanje za taj komp, da poslje nebi bilo nismo znali! I nemoj uzimat tako mal disk kad već za 50-100kn više možeš kupit terabajt!

PS SLI se da složit na svakoj ploči  :icon_biggrin: (naravno tko zna)

lol sli složit na matičnoj koja ima sve ukupno 20 pci expres lanova kaj če ti druga grafička radit 4 pci express , i amdove matične ne podržavaju sli za one naravno tko znaju  :icon_thumright: ,nove intelove matične podržavaju od x58 chipseta i sli i crossfire dok amdovi chipseti samo crossfire , i ati jebe majke nvidiji več godinu dvije i catalyst su i stabilniji i bolji driveri od nvidie ja svako malo imam problema i svako malo rikavaju

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
nVidia SLI
« Odgovori #1 : 05 Prosinac, 2010, 19:45:45 »
amd-ove matične podržavaju sli

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« Odgovori #2 : 05 Prosinac, 2010, 20:20:23 »
amd-ove matične podržavaju sli


možda u nekom drugom svijetu ili galaxiji  :icon_thumright:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« Odgovori #3 : 05 Prosinac, 2010, 20:31:37 »
evo ti ova matična koju ti ja preporučam i podržava samo crossfire ,intel ti plača za svaku matičnu neku situ lovu da može podržat sli , nvidia ti je kurva samo takva pa to se zna da nvidija nikad nikom nije dala da ima sli osim ako to nije nvidijin chipset ,al je zato intel sad sj#bo nvidiu samo tako ,nisu joj dali certifikat da može radit chipsete na bazirane na i5,i7 procesorima tako da nvidia sad opče nema više svojim matičnih i chipset , samo zato jel joj intel neda da napravi chipset za nove i5,i7 procesore , pa je nvidia napokon morala popustit da ljudi mogu imat sli i prvi put u povijesti dopustila sli na nekom drugom chipsetu osim na nvidijinom i to su sad x58 ,p55 chipseti ,ja  ti još uvijek preporučam intel jel tamo možeš i sli i crossfire dok na amdovoj matični samo crossfire , i zato sam ti reko pod obavezno ovaj 890fx chipset i 6870 grafičku jel si kasnije možeš bubnut još jednu 6870 i prfodužit vijek kompjutera bar za dvije godine  :icon_thumright:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3519#ov

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
nVidia SLI
« Odgovori #4 : 05 Prosinac, 2010, 20:35:08 »
lol sli složit na matičnoj koja ima sve ukupno 20 pci expres lanova kaj če ti druga grafička radit 4 pci express , i amdove matične ne podržavaju sli za one naravno tko znaju  :icon_thumright: ,nove intelove matične podržavaju od x58 chipseta i sli i crossfire dok amdovi chipseti samo crossfire , i ati jebe majke nvidiji več godinu dvije i catalyst su i stabilniji i bolji driveri od nvidie ja svako malo imam problema i svako malo rikavaju

Jbt, nisam znao da su atijeve ploće takvo smeće da imaju samo 20 pcie lejnova. Jbg, na svim intelovim pločama koje imaju 16x-16x il 16x-8x lejnova se da složit sli, bez obzira jel piše da ga podržavaju il ne  :) dok crossfire samo one koje ga standardno podržavaju tak da na većini intel ploča se može složit i jedno i drugo.  :icon_thumright:
Bilo kako bilo, još uvijek mi nije jasno zašto smart bbb  ide na AMDov procesor, kad mu pare nisu problem, ajde da nema para onda ok, u donjem segmentu se kupuju amd procesori, al u ovom top razredu se neuzimaju amdovi procesori...


@ smart bbb   Nisi mi još rekao kakvo imaš napajanje!



evo ti ova matična koju ti ja preporučam i podržava samo crossfire ,intel ti plača za svaku matičnu neku situ lovu da može podržat sli , nvidia ti je kurva samo takva pa to se zna da nvidija nikad nikom nije dala da ima sli osim ako to nije nvidijin chipset ,al je zato intel sad sj#bo nvidiu samo tako ,nisu joj dali certifikat da može radit chipsete na bazirane na i5,i7 procesorima tako da nvidia sad opče nema više svojim matičnih i chipset , samo zato jel joj intel neda da napravi chipset za nove i5,i7 procesore , pa je nvidia napokon morala popustit da ljudi mogu imat sli i prvi put u povijesti dopustila sli na nekom drugom chipsetu osim na nvidijinom i to su sad x58 ,p55 chipseti ,ja  ti još uvijek preporučam intel jel tamo možeš i sli i crossfire dok na amdovoj matični samo crossfire , i zato sam ti reko pod obavezno ovaj 890fx chipset i 6870 grafičku jel si kasnije možeš bubnut još jednu 6870 i prfodužit vijek kompjutera bar za dvije godine  :icon_thumright:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3519#ov

Neznam koliko si upućen, al je moguće instalirat SLI na sve ploče sa intelovim čipsetom koje imaju dva 16x, il jedan 16x i jedan 8x pcie utor!
« Zadnja izmjena: 05 Prosinac, 2010, 20:37:13 Pupo »

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
nVidia SLI
« Odgovori #5 : 05 Prosinac, 2010, 22:22:18 »
« Zadnja izmjena: 05 Prosinac, 2010, 22:25:47 smart bbb »

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
nVidia SLI
« Odgovori #6 : 05 Prosinac, 2010, 22:29:29 »
550w ,ak bude potrebno frend če mi dat novog od 850w

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« Odgovori #7 : 05 Prosinac, 2010, 23:49:21 »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« Odgovori #8 : 05 Prosinac, 2010, 23:56:42 »
Jbt, nisam znao da su atijeve ploće takvo smeće da imaju samo 20 pcie lejnova. Jbg, na svim intelovim pločama koje imaju 16x-16x il 16x-8x lejnova se da složit sli, bez obzira jel piše da ga podržavaju il ne  :) dok crossfire samo one koje ga standardno podržavaju tak da na većini intel ploča se može složit i jedno i drugo.  :icon_thumright:
Bilo kako bilo, još uvijek mi nije jasno zašto smart bbb  ide na AMDov procesor, kad mu pare nisu problem, ajde da nema para onda ok, u donjem segmentu se kupuju amd procesori, al u ovom top razredu se neuzimaju amdovi procesori...


@ smart bbb   Nisi mi još rekao kakvo imaš napajanje!



Neznam koliko si upućen, al je moguće instalirat SLI na sve ploče sa intelovim čipsetom koje imaju dva 16x, il jedan 16x i jedan 8x pcie utor!


ne ne ti si pomiješo nešto opet ,crossfire se da složit oduvijek na svim intel chipset matičnama i amd ,od mog x58 chipseta i p55 prvi put u povijesti slijat se mogu dvije nvidie na nekom drugom chipsetu osim nvidijinom,jel nvidia više nebi opče mogla prodavat tolko grafičke jel nebi bilo opče matičnih koje podržavaju sli jel nvidia nema chipsaet za nove i5,i7 procesore , zadnji nvidin chipset je bio 780 i to je na coreduo platformi

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
nVidia SLI
« Odgovori #9 : 06 Prosinac, 2010, 00:33:08 »

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
nVidia SLI
« Odgovori #10 : 06 Prosinac, 2010, 00:57:38 »
ne ne ti si pomiješo nešto opet ,crossfire se da složit oduvijek na svim intel chipset matičnama i amd ,od mog x58 chipseta i p55 prvi put u povijesti slijat se mogu dvije nvidie na nekom drugom chipsetu osim nvidijinom,jel nvidia više nebi opče mogla prodavat tolko grafičke jel nebi bilo opče matičnih koje podržavaju sli jel nvidia nema chipsaet za nove i5,i7 procesore , zadnji nvidin chipset je bio 780 i to je na coreduo platformi

daj, ja sam imao složen SLI na Gigabyte 965-DS4(intelov čipset jel, koji je izašao davno prije x58) tako da ja nisam ništa pomiješao.





ne ova je stara 4 god.ima i novijih http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.303.519



Još uvijek mi nije jasno zašto forsiraš fenoma tog, i tako skupe ploče? Ljudi čuda rade sa i7 i pločama za 800-1000kn, a i7 jede sa pol snage svakog fenoma u  igricama... Al dobro, tvoji novci.

Ako još uvijek planiraš dati masne pare za cors H70, provjeri si di ti može doći radijator u kućištu jer taj cors ima jako kratka crijeva, a i pričao sam danas sa frendom koji je imao H50 i kaže da uopće nije zadovoljan bio  jer je gužva u kućištu prevelika i da su mu se grijale komponente oko procesora nenormalno!
« Zadnja izmjena: 06 Prosinac, 2010, 01:04:29 Pupo »

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
nVidia SLI
« Odgovori #11 : 06 Prosinac, 2010, 02:07:19 »
Fino ustimana konfa  :icon_thumright:

jedino sto valja od amd-a su graficke kartice, a i to mi malo bezze sto su kupili ati, valjd ce bit neki pomak u netbook i mobilnom svijetu
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« Odgovori #12 : 06 Prosinac, 2010, 13:38:05 »
daj, ja sam imao složen SLI na Gigabyte 965-DS4(intelov čipset jel, koji je izašao davno prije x58) tako da ja nisam ništa pomiješao.






Još uvijek mi nije jasno zašto forsiraš fenoma tog, i tako skupe ploče? Ljudi čuda rade sa i7 i pločama za 800-1000kn, a i7 jede sa pol snage svakog fenoma u  igricama... Al dobro, tvoji novci.

Ako još uvijek planiraš dati masne pare za cors H70, provjeri si di ti može doći radijator u kućištu jer taj cors ima jako kratka crijeva, a i pričao sam danas sa frendom koji je imao H50 i kaže da uopće nije zadovoljan bio  jer je gužva u kućištu prevelika i da su mu se grijale komponente oko procesora nenormalno!

ja imam doma još uvijek ispravnu abitovu matičnu sa 975 chipsetom i samo crossfire sam mogo na nju složit i imam evga 680i sli nju sam kupio da bi mogo slijat dvije 8800ultre tu sam 680i sli matičnu uzewo samo da bi mogu slijat dvije ultre ,je ja mislim da davno se moglo na full full starim nvidia grafičkama nekak to slijat sad sam zaboravio kak , e da i pogle si drugo grafičku radi ti na 4 pci express znači ne iskorištavaš ju opče

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« Odgovori #13 : 06 Prosinac, 2010, 13:41:48 »
ne ova je stara 4 god.ima i novijih http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.303.519


lol to je nova matična sad izašla sa ovim chipsetom koji ti ja preporučam samo ud7 ja sam ti preporučio ud5 ,i ta isto ne podržava sli

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
nVidia SLI
« Odgovori #14 : 06 Prosinac, 2010, 14:00:43 »
@pupo ja neznam kako si ti slijo te dvije 8500gt grafičke jel taj 965 chipset ne podržava sli nikako ,ustvari ta matična podržava samo jednu grafičku što se i vidi iz priloženog druga ti radi na 4 pci expres lajnova jedino ako si programer pa si hakiro drivere da ti dopuste sli na intelovom chipsetu ,

evo ti od kad je prvi put nvidia dopustila sli nja intelovom chipsetu ,od mog chipseta x58 jel ju je intel stjero u kut i morala je popustit jel nigdje više nebi mogo slijat nvidie

http://arstechnica.com/hardware/news/2008/08/nvidia-authorizes-sli-on-intel-x58-mainboards.ars

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
nVidia SLI
« Odgovori #15 : 06 Prosinac, 2010, 14:35:09 »
@pupo ja neznam kako si ti slijo te dvije 8500gt grafičke jel taj 965 chipset ne podržava sli nikako ,ustvari ta matična podržava samo jednu grafičku što se i vidi iz priloženog druga ti radi na 4 pci expres lajnova jedino ako si programer pa si hakiro drivere da ti dopuste sli na intelovom chipsetu ,

evo ti od kad je prvi put nvidia dopustila sli nja intelovom chipsetu ,od mog chipseta x58 jel ju je intel stjero u kut i morala je popustit jel nigdje više nebi mogo slijat nvidie

http://arstechnica.com/hardware/news/2008/08/nvidia-authorizes-sli-on-intel-x58-mainboards.ars

Pa radi druga grafička na x4 kad je to stara ploča, al većina novih ploča ima bar 16x-8x lejnove tak da nema problema sa slijem, na kojoj ploči sa intelovim čipsetom se može složit CF, može se složit SLI.

I nemoj mi tu trovat o neiskorištavanju druge grafičke zbog 4x pcie, kad sam s jednom u 3DMark 06 imao 2990 markova, a sa dvije 5100!  Glupo mi se tu natezat s tobom i spamat čovjeku temu, rekao si da nije moguće sli imat na starijem intel čipstu od x58. Dam ti dokaz da je moguće, al ne, ti opet izmišljaš toplu vodu...


Vidim da nevladaš SLI materijom uopće i da slabo pratiš šta se može a što nemože!


ovo je bio taj setup



Da imam sad još jednu 8800GT, složio bih SLI i na Gigabyte EP45-DS3 ploči, za koju ti isto tvrdiš da je nemoguće sredit sli...

« Zadnja izmjena: 06 Prosinac, 2010, 15:08:08 Pupo »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nVidia SLI
« Odgovori #16 : 07 Prosinac, 2010, 13:01:30 »
ja ti govorim jel sam 100% siguran da se nemože složit sli na nijednoj matičnoj osim ako nije nvidijin chipset do naravno x58 chipseta slažem si kompove več 13 godina sam i znam da se nikad nije mogo složit sli na intelovim i amdovim chipsetima ,i to znam iz izkustva , jel sam moro kupovat matičnu evga 680i sli samo da bi mogo da bi mogo slijat dvije 8800ultre ,do te sam imo abit 975 intel chipset i jednu ultru kupio drugo ultru i banana nema slija ako nemaš nvidijin chipset to se zna de malo po netu se educiraj ovo neznam kak si ti iskombiniro na ovom gore i sve mi se čini da si to fako nekak , ono pratim nvidiu več 13 godina u stopu i znam sve o svim chipsetima i grafičkama ama baš sve , ova moja aprilia sr50r je trebala bit 2x gtx480 al nakon izlaska sam vidio da su u banani i odusto sad čekam 28-25nm grafičke od nvidie pa onda slijam ponovo

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: nVidia SLI
« Odgovori #17 : 07 Prosinac, 2010, 13:18:35 »
ja ti govorim jel sam 100% siguran da se nemože složit sli na nijednoj matičnoj osim ako nije nvidijin chipset do naravno x58 chipseta slažem si kompove več 13 godina sam i znam da se nikad nije mogo složit sli na intelovim i amdovim chipsetima ,i to znam iz izkustva , jel sam moro kupovat matičnu evga 680i sli samo da bi mogo da bi mogo slijat dvije 8800ultre ,do te sam imo abit 975 intel chipset i jednu ultru kupio drugo ultru i banana nema slija ako nemaš nvidijin chipset to se zna de malo po netu se educiraj ovo neznam kak si ti iskombiniro na ovom gore i sve mi se čini da si to fako nekak , ono pratim nvidiu več 13 godina u stopu i znam sve o svim chipsetima i grafičkama ama baš sve , ova moja aprilia sr50r je trebala bit 2x gtx480 al nakon izlaska sam vidio da su u banani i odusto sad čekam 28-25nm grafičke od nvidie pa onda slijam ponovo

Jebiga, kažem ti da mi nabaviš još jednu 8800GT i da ću složit sli i na svojoj EP45-DS3 koju sada imam. Tu tvrdiš da je ovo moje što sam radio fejk, jbg nemam ti zašto lagat. Kad ubaciš grafe na ploču sa intel čipsetom, potrebno je samo jedan hotfix instalirat i možeš koristit SLI.

Neznam šta da ti kažem, tu pišeš da pratiš nVidiju i šta se događa a neznaš da se može složit sli na intel pločama  :drunken_smilie: :drunken_smilie:

Što je najgore, stavljaš tu linkove na extremesystems i pretpostavljam si da ga pratiš, al izgleda da nije slučaj... Jer da pratiš, vidio bi ovu temu di je sve lijepo napisano  :icon_thumright:


Neznam zašto imaš takav stav, mogao si jednostavno pitati kako se to može napravit i dobro  :)
« Zadnja izmjena: 07 Prosinac, 2010, 13:20:08 Pupo »

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nVidia SLI
« Odgovori #18 : 07 Prosinac, 2010, 15:10:37 »
ja imam asrock 880g maticnu plocu sa amd chipsetom, ali gore imam nvidia gtx 460 grafulju..
i da ocu staviti jos jednu istu grafulju gore, kak ih spajam ?
i jer moram kupiti jos nesto osim graficke ? :D
Trgo - Prijevoz RT

Offline Aerox007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1031
  • Spol: Muški
  • Dajte nemojte tu iznad pisat gluposti molim vas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor kraj Savrscak city-a
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Na motoru tak kad padnem da ne izgrebem plastike
  • MojSetup: DR Evo
  • MojSpuh: Zx
Odg: nVidia SLI
« Odgovori #19 : 07 Prosinac, 2010, 15:18:43 »
ja imam asrock 880g maticnu plocu sa amd chipsetom, ali gore imam nvidia gtx 460 grafulju..
i da ocu staviti jos jednu istu grafulju gore, kak ih spajam ?
i jer moram kupiti jos nesto osim graficke ? :D

ak su grafe iste stavis drugu dolje, sli karticom ih spojis i igras... sam kaj ti je npr ak imas 2 pciex, jedan ti je 16x a drugi ti je 4x tak da ce ti ova slabije radit...

Bio sam ovdje 11.11.11. i jos sam tu