Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Top vario  (Posjeta: 2321 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Top vario
« : 24 Studeni, 2010, 09:55:59 »
Model tpr, bilo je vec price o njemu i o drugom modelu nardo, jeli se isplati uzeti 77e vario + remen + rolice za stelanje + nekoliko podloski?
Navodno ovaj set dize remen do kraja na minarelliju?

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #1 : 24 Studeni, 2010, 22:32:09 »
Niko niš?

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Top vario
« Odgovori #2 : 24 Studeni, 2010, 22:35:46 »
bilo je neke priče mislim da je slow nešto piso o tome?nisam siguran dali se mora micat zupčanik od alansera kao kod overrange??
mislim da se isplati uzet cijeli set za 77eur :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #3 : 24 Studeni, 2010, 22:52:01 »
Uzeo bih mhr, super bi radio s ovim 128 polutkama al mi je zao el startera...
Koji je najbolji vario za minarelli, ako se neracuna hebo ng, a netreba se micat nijedno startanje?
Za cjenu mi se cini dobar topov set, dodju podloske, rolice, remen... sam topov remen je 20-25e :dontknow:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Top vario
« Odgovori #4 : 24 Studeni, 2010, 23:31:07 »
Uzeo bih mhr, super bi radio s ovim 128 polutkama al mi je zao el startera...
Koji je najbolji vario za minarelli, ako se neracuna hebo ng, a netreba se micat nijedno startanje?
Za cjenu mi se cini dobar topov set, dodju podloske, rolice, remen... sam topov remen je 20-25e :dontknow:
sam si reko koji je najbolji za minarelli MHR :icon_thumright:
od ostalih mnogi hvale hebo NG pogotovo sa zadnjom serisko polutko,ja imam stage6 sport pro i mogu reči da je stvarno odličan nije bilo potrebe za nikakvim intervencijama što se tiče kanaliča do sad mi nije pojeo niti jedan set rolica ima produžene vodilice klizača i odlično kod mene radi sa torq...
e sad ako ne želiš micat starter i tpr to ne traži ja bi drage volje volio probat kako radi :icon_thumright:
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #5 : 24 Studeni, 2010, 23:35:38 »
Probali su ga dhorvat i mislim slowrider, kako se sjecam dizao je remen do kraja, te za razliku od multivara nebi napucao okretaje pa onda krenio, nego bi blize serijskom malo razvrtio i nastavio, al dizao je remen do kraja i cini mi se da ga skuter na cesti nije mogao izgurat al nisam siguran? Pokusat cu naci topic o njima...

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Top vario
« Odgovori #6 : 24 Studeni, 2010, 23:44:51 »
Probali su ga dhorvat i mislim slowrider, kako se sjecam dizao je remen do kraja, te za razliku od multivara nebi napucao okretaje pa onda krenio, nego bi blize serijskom malo razvrtio i nastavio, al dizao je remen do kraja i cini mi se da ga skuter na cesti nije mogao izgurat al nisam siguran? Pokusat cu naci topic o njima...
evo kolko se kod mene max remen dizao sa podloškom od 1mm:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,14377.msg596099.html#msg596099
nisam nikad ni probao bez podloške možda bi se popeo do vrha?ali mi onda sijebe start tako da nisam ni pokušavo to je sa remenom hebo 760x16 npr:sa stage6 nije tolko dizao jer je krači

mislim da dhorvat i slow nisu probali TPR več nardo vario ali probaj provijerit :icon_thumright:

lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #7 : 25 Studeni, 2010, 00:25:31 »
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,19871.20.html

Probali su dva topova variomata, jedan za minarelli vertical masine s dhorvatovog skutera, a jedan tpr od slow-a, jedan dize remen do kraja, radi bolje od multivara iza 70, radi super s linearnim polutkama i ima bolju krajnju, taj bi kupio al nemogu iz price razaznat koji je koji?

Izgleda ok taj s6 vario, za sada nek stoji serijski variomat, stavio sam za probu linearne polutke s plavim centralnim pa cu vidit kako ce se ponasat naspram serijskih s bjelim centralnim...
Jos bih te upitao da ostavim AC getribu ili da uvalim lc, imam obje, ciljam vise na top speed?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Top vario
« Odgovori #8 : 25 Studeni, 2010, 00:53:37 »
samo u Italiji sam vidio tpr variomat koji je u drukcijoj ambalazi...nebitno....

sa topovim variomatom sam jako zadovoljan ALI sa drugom kalotom iliti poklopcem variomata, pod 67° je trenutna, a inace se dobije pod 70°, utisnuto je pa se vidi, kupio sam je na SC. Razlika je u tome da ova sto dodje uz variomat od 70° daje puno losiji start, sporije razvrtavanje do nekih 40km/h, ponasa se slicno serijskom variomatu...

 malossi kevlar se pokazao boljim od topovog remena na multivaru i na topovom variomatu, e sad ko je tu lud nemam pojma, stavio sam na serijalu remen i isto sam ostao razocaran, krajnja brzina mu je koma iako je duzi od malossi kevlara

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #9 : 01 Prosinac, 2010, 16:37:45 »
Dakle top vario, druga kalota i malossi kelvar?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Top vario
« Odgovori #10 : 01 Prosinac, 2010, 16:44:17 »
Dakle top vario, druga kalota i malossi kelvar?

tako je, a sada imam malossi special koji nikako da sjedne, ima malo oscilacija u okretajima ali super je s obzirom koliko kosta, najvise mi odgovara njegova duljina, malossi special i kevlar su "kraci" od ostalog remenja.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #11 : 01 Prosinac, 2010, 16:59:54 »
Nezz malossi remen mi je nekako cudan, kratak i tanak, najvise me brine tih 16,5, radije bi stavio onda polini remen koji je 16,8 jer mi 16,6 min treba da bi imao sanse doci u vrh, a opet je kratak, 750, tako da me sve navodi na ili remen 755x17 (pezo, ima hebo 20e)...
Pokusat cu i s pezo original remenom 760-765, istrosen na 17mm taman :toothy12:

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Top vario
« Odgovori #12 : 01 Prosinac, 2010, 17:56:38 »
mislim da mu je dosta bitna dužina nego širina npr:hebo 760x16 koje je dosta uži,a naj širi u ponudi za minarelli.se odlično pokazu u dizanju remena na variomatu svega 1-2mm sa podloškom 1mm.tako da koju god debljinu remena uzmeš lako ga reguliraš sa podloškom na variomatu :icon_thumright:

dok npr sa stage6 i ostalik kračim remenima se vidilo da dosta manje diže remen na variu
« Zadnja izmjena: 01 Prosinac, 2010, 21:24:00 pajo »
lovac u mutnom team

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #13 : 01 Prosinac, 2010, 18:41:03 »
Mjerio sam serijski malagutijev vario, da bi remen izasao do vrha remen treba biti debel min 16,6mm , a to da duzina znaci uvjerio sam se na luninoj masini jer bi s runnerovim remenom isla 80 po satu samo s spuhom izmjenjanim...
Podloska ima dosta utjecaja i na okretaje kroz ubrzanje, s duzom kao da su rolice nesto sitno lakse i drugacije se ponasa, barem na serijskim polutkama, na morinijevim je sve to otprilike isto, samo se mjenja krajnja i start, mada mi je sad krajnja 85-90 po satu zbog 15mm debelog serijskog remena i ac sekundara...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Top vario
« Odgovori #14 : 01 Prosinac, 2010, 18:49:29 »
Imam Hebo NG i Hebo remen(760x16) duži a uži, i sa serijskom podloškom nejde do vrha, ostane kojih 3-4mm, bez podloške nisam probal. No to je bilo dok je bila serijala+lake rolice pa mislim da je u tome problem...a sad kad imam teške rolice i kit nemrem isprobat pa da vidim jel se diže do kraja ili je problem u remenu. Imam i serijski koji je malkice potrošen ali također širi od Heba pa kad s njim probam vam javim....

Inače ti bi preporučil Hebo, razlika sa serijskim je strahota.... a i dobiš 3seta rolica, samo si odma uzmi ak naručivaš za 50kn i dodatne kuglice za te rolice...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Top vario
« Odgovori #15 : 01 Prosinac, 2010, 18:55:34 »
Hebo ng mi nepase jer imam linearne polutke, 128mm, zato i mislim staviti pezo remen, al valja pripazit jer kad je remen predug izadje do vrha na variomatu, ali manje upadne u polutke kvacila, treba naci optimum

Offline zoksi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sprint grizzy 50 2t
  • Moja Kaciga: Shiro
  • MojSetup: Hebo M.R. tuned by M.M.
  • MojSpuh: Athena Racing
Odg: Top vario
« Odgovori #16 : 01 Prosinac, 2010, 21:16:15 »
Imam Hebo NG i Hebo remen(760x16) duži a uži, i sa serijskom podloškom nejde do vrha, ostane kojih 3-4mm, bez podloške nisam probal. No to je bilo dok je bila serijala+lake rolice pa mislim da je u tome problem...a sad kad imam teške rolice i kit nemrem isprobat pa da vidim jel se diže do kraja ili je problem u remenu. Imam i serijski koji je malkice potrošen ali također širi od Heba pa kad s njim probam vam javim....

Inače ti bi preporučil Hebo, razlika sa serijskim je strahota.... a i dobiš 3seta rolica, samo si odma uzmi ak naručivaš za 50kn i dodatne kuglice za te rolice...
Kod Heba je normalno da ne izlazi remen do kraja,vec hali nekih 3mm.
To je zato sto je vario 98mm a ventilator 95mm.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Top vario
« Odgovori #17 : 01 Prosinac, 2010, 21:23:23 »
aaaa, vis to nisam znal...a niko nije ni rekel! Kaj se more kupiti recimo veći ventilator(npr 98mm)? sorry na OT :notworthy:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Top vario
« Odgovori #18 : 01 Prosinac, 2010, 21:25:10 »
ja sam uzo hebo ventilator koji je nešto veči od stage6 variomata i ništa se nije promijenilo u dizanju remena
lovac u mutnom team

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Top vario
« Odgovori #19 : 01 Prosinac, 2010, 22:56:42 »
U vezi ventilatora koji se dobije uz topov variomat... serijski minarelli ventilator ima veci promjer nego topov ventilator  ???